2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Cümlen yüzümde tebessüm oluşturdu, biraz abarttım zeytinyağı, sanki zeytinyağına çorba katıyorum artık :KK9:
bana verdigin tariflerde bahsetmişssin zaten sonradan dikkatimi cekti acaba fazla verince zararlı olurmuki yada kayısı kurusuyla ilgili bi arastırma yapsan direk ver diyecek kadar tecrubem yok ama bi araştır istersen

Somonu tereyağla biraz sotele. Patates, ıspanak, istersen havuç, su karışımına ekle, pişir.Ve tabi zeytinyağ...Ez yada blendırdan geçir.
Ama 6. ay çok erken değil mi bunun için? Gerçi her doktor farklı :KK9:
cnm kızım 2 haziran dogumlu yani yedi aylık o yüzden tavsiye etti heralde dr tarif için tskler

arkadaşlar merhaba. benim oğlum 6. ayını bitirdi ve biz ek gıdaya geçmeye çalışıyoruz. 5 aylıkken meyve suları tattırmaya başladım.5,5 aylıkken yoğurda başladık.şimdi çorbalara geçeceğim ama nasıl yapacağım bilemiyorum. dün patates havuç pirinç haşladım suyunada zeytin yağ koyup 2 tatlı kaşığı verdim. püresini nasıl ve nezaman vereceğim. ayrıca çorbanın miktarını nezaman arttırmalı ve bir öğün haline getirmeliyim. bana yardımcı olur musunuz ?

mrb cnm ben sağlık ocagına gittiğimde bilgilendirme için bi kağıt vemişlerdi onda aynı tarif ettiğin sebze corbasına öğlen öğünü olarak verilmesi gerektiği yazıyordu amaç bebeği doyurmak degil yeni tatlar almasını saglamak zamanla içine ıspanak brokoli gibi mevsim sebzelerinden ekleyebilirsiniz yazıyordu

arkadaşlar merhaba. benim oğlum 6. ayını bitirdi ve biz ek gıdaya geçmeye çalışıyoruz. 5 aylıkken meyve suları tattırmaya başladım.5,5 aylıkken yoğurda başladık.şimdi çorbalara geçeceğim ama nasıl yapacağım bilemiyorum. dün patates havuç pirinç haşladım suyunada zeytin yağ koyup 2 tatlı kaşığı verdim. püresini nasıl ve nezaman vereceğim. ayrıca çorbanın miktarını nezaman arttırmalı ve bir öğün haline getirmeliyim. bana yardımcı olur musunuz ?

:nazar: Güzel başlamışsınız bence, yediği kadar verin...Kase dolusu yiyemez zaten... Ben bir de irmik ekliyorum.

En az üç-dört gün de aynı sebzeyi ekleyin. Mesela 4 gün ıspanak katın, sonraki 4 gün brokli de ekleyin, sonra karnıbahar... Sırayla ekliyoruz ki alerji durumu ortaya çıkarsa neyden olduğunu kolay tespit edelim.Ben herşeyi koyup, üzerine su ekliyorum.Piştikten sonra blendırdan geçiriyorum.Sonra zeytinyağ ekliyorum.
Gün içinde kahvaltı, çorba, yoğurt sırası izliyorum.Tabi aralarda beni emiyor.Aldığı kadar, çok yesin diye uğraşmayın şimdiden. 6-9 ay ek gıdaya alışma süreci. Sanırım iki hafta içinde düzene girersiniz.

Bak bunu da akıl edemezdim :) Yaş hurma mı, kuru hurma mı?Nasıl ve hangi ayda verdiniz?[/QUOTE

evet yaş hurma inan severek yedi 6.ayında vermeye başladım yogurdu mayalayıp yiyeceği zaman hurmayı yogurtla beraber püre hasline getirdim iki üç kere püre halinde verdikten sonra
yogurdun içine ezerek koydum sert yerlerini çıkardım yedirdim

74 cm canım kızım uzun boylu maşallah bana çekmiş benim boyuum 1,70 babası 1,78 sanırım ondan 53 cm di doğduğundaa her ay 3 cm uzuyor genetik sanırım benide geçecek

maşallah diyorum ona.umarım en kısa zamanda emeklerler....gerçi sennki istediklerine ama elle ama ayakla bi şekilde ulaşıyo işte.bol uykulu günler

maşallah diyorum ona.umarım en kısa zamanda emeklerler....gerçi sennki istediklerine ama elle ama ayakla bi şekilde ulaşıyo işte.bol uykulu günler

canım dün kızımın dişi çıktı çok heycanlandıım bi anneye edilebilecek en güzel dileği yazmışsın bol uykulu günler inşallahhh aminnn sanada hepimize inşallahhh senin uzunada maşallahhh

canım dün kızımın dişi çıktı çok heycanlandıım bi anneye edilebilecek en güzel dileği yazmışsın bol uykulu günler inşallahhh aminnn sanada hepimize inşallahhh senin kuzunada maşallahhh

:nazar: Güzel başlamışsınız bence, yediği kadar verin...Kase dolusu yiyemez zaten... Ben bir de irmik ekliyorum.

En az üç-dört gün de aynı sebzeyi ekleyin. Mesela 4 gün ıspanak katın, sonraki 4 gün brokli de ekleyin, sonra karnıbahar... Sırayla ekliyoruz ki alerji durumu ortaya çıkarsa neyden olduğunu kolay tespit edelim.Ben herşeyi koyup, üzerine su ekliyorum.Piştikten sonra blendırdan geçiriyorum.Sonra zeytinyağ ekliyorum.
Gün içinde kahvaltı, çorba, yoğurt sırası izliyorum.Tabi aralarda beni emiyor.Aldığı kadar, çok yesin diye uğraşmayın şimdiden. 6-9 ay ek gıdaya alışma süreci. Sanırım iki hafta içinde düzene girersiniz.

cevabınız için teşekürler. piştikten sonra blandırdan geçiriyorum demişsiniz, bunu ilk çorba vermeye başladığınız andanmı vermeye başladınız yoksa suyuyla başlayıp böylemi devam ettirdiniz.irmiği kattıktan sonra yine pişiriyormusunuz.bide kahvaltı yazmışsınız kahvaltıya nezaman ve nasıl başlamıştınız.ben sabah 1 çay kaşığı pekmez veriyorum sadece.

canım dün kızımın dişi çıktı çok heycanlandıım bi anneye edilebilecek en güzel dileği yazmışsın bol uykulu günler inşallahhh aminnn sanada hepimize inşallahhh senin kuzunada maşallahhh

dişiniz hayırlı olsun. bende dün kaşıkla su verirken takırdı duydum bide baktım diş. bende çok heycanlandım.

mrb cnm ben sağlık ocagına gittiğimde bilgilendirme için bi kağıt vemişlerdi onda aynı tarif ettiğin sebze corbasına öğlen öğünü olarak verilmesi gerektiği yazıyordu amaç bebeği doyurmak degil yeni tatlar almasını saglamak zamanla içine ıspanak brokoli gibi mevsim sebzelerinden ekleyebilirsiniz yazıyordu

daha sağlık ocağına gitmedik perşembe günü gitcaz aşılarımızıda olacağız. 6. ay aşıları sizlerde ateş yaptımı. inşallah ateş yapmaz.

daha sağlık ocağına gitmedik perşembe günü gitcaz aşılarımızıda olacağız. 6. ay aşıları sizlerde ateş yaptımı. inşallah ateş yapmaz.

yok cnm aşıdan gelir gelmez calpol vermiştim şükür ateşssiz atlattık insallah sorunsuz gecer

nasıl arkadaşlar devam sütüylemi yapıyosunuz ygurdu.yada sade yogurdun içine devam sütümü katıyosunuz sulandırıp.ben bilmiyoru onu anlatırmısınız.

Ben devam sütü kullanmıyorum. Pastörize inek sütüne, ev yoğurdu katıp mayalıyorum, bildiğimiz yoğurdu mayalar gibi.Açtığım kutudaki sütle 2. gün mayalamıyorum yalnız. Bir de günlük inek sütleri satılıyor, o daha iyi tabi...

cevabınız için teşekürler. piştikten sonra blandırdan geçiriyorum demişsiniz, bunu ilk çorba vermeye başladığınız andanmı vermeye başladınız yoksa suyuyla başlayıp böylemi devam ettirdiniz.irmiği kattıktan sonra yine pişiriyormusunuz.bide kahvaltı yazmışsınız kahvaltıya nezaman ve nasıl başlamıştınız.ben sabah 1 çay kaşığı pekmez veriyorum sadece.

Eevet ilk çorba vermeye bu şekilde başladım.Hepsini birlikte koyuyorum, yumuşadıkları gibi de ocaktan alıyorumKıvamı muhallebi gibi. İlk bunu vermeye başladım, çünkü ben ek gıdaya 6. ayda başladım.Rahatlıkla da sindirdi.
İlk günlerde yumurtanın 1/8 sarısına birkaç cicibebe, tuzsuz beyaz peynir, az pekmez koyup kendi sütümle kıvamını ayarladım.Elma yada armut suyu da olur.

çıktı ha1maşallaaah.bizim ikincisi yolda.dişler çıkıyo,allah rızıklarını bol versin inşallah...

X