2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

canım aileden uzak olmak çok zor, özellikle başka bir ülkede... ama bebeklerimiz Allah'ın bir lutfu bize, emanet. bol bol dua et canım inşallah ferahlarsın... bi de açıkçası bana burası iyi geliyor, bi tek ben yaşamıyorum böyle sıkıntılar diyorum, sen de fırsat buldukça gel istersen belki rahatlatır burdaki muhabbet seni...

canım sen doktoruna sor tabi ama uykularının düzeni bebeğin huyuna bağlı bunu anladım. bizimki de öyle,özellikle geceleri yatırıyorum, tam ben dalıyorum ki kıyıl kıyıl sesler çıkarmaya başlıyor. artık gece uyuycak diye kendimi şartlandırmıyoru, en azından psikolojim rahat olsun. çünkü beklentiye girince iyice stres oluyor insan. sen de kendini rahatlatmaya çalış...

Evet, aslina bakarsan simdiden daha iyi hissediyorum:) bende eski yazilari okuyunca aa birtek ben yasamiyorum dedim endi kendime. bu arad benim oglumda kucagimda uyuyo, tam yerine koyuyorum basliyo kipir kipir. bugun iki defa karninin uzerine yatirdim daha rahat ve sessiz uyudu.. sanirim dha rahat ediyorlar yuzustu yatinca. gerci doktorlar ve ebeler cok tembih etti sirtustu yatirin diye ama gozumun onunde vede uyumuyorum nasilsa..

Evet, aslina bakarsan simdiden daha iyi hissediyorum:) bende eski yazilari okuyunca aa birtek ben yasamiyorum dedim endi kendime. bu arad benim oglumda kucagimda uyuyo, tam yerine koyuyorum basliyo kipir kipir. bugun iki defa karninin uzerine yatirdim daha rahat ve sessiz uyudu.. sanirim dha rahat ediyorlar yuzustu yatinca. gerci doktorlar ve ebeler cok tembih etti sirtustu yatirin diye ama gozumun onunde vede uyumuyorum nasilsa..

evet canım, öze3llikle gaz problemi olan bebekler rahatlıyor yüzüstü yatınca, ama dikkatli olmak şart. ben kucağıma yatırıyorum yüzüstü. hem çocuk anne kokusunu ve sıcaklığını hissettiği için iyice rahatlayabiliyor. şu an onlar annelerini arıyorlar çünkü sürekli..

beşli karma aşı canım, difteri, boğmaca, tetanoz, menenjit aşısı. ikinci ayda yapılıyor burda.[/QUO
Ayy ismi bile korkutucu. besli asi. yazik minik bebeklere..
bu arada cok tesekkur ederim konustugunuz icin.. gercekten cok tesekkur ederim..
benimki uyuyo simdi. bende firsattan istifade kestiricem biraz. insallah uzun yatar bu gece.. hepinize iyi geceler..

beşli karma aşı canım, difteri, boğmaca, tetanoz, menenjit aşısı. ikinci ayda yapılıyor burda.[/QUO
Ayy ismi bile korkutucu. besli asi. yazik minik bebeklere..
bu arada cok tesekkur ederim konustugunuz icin.. gercekten cok tesekkur ederim..
benimki uyuyo simdi. bende firsattan istifade kestiricem biraz. insallah uzun yatar bu gece.. hepinize iyi geceler..

ne demek canım, hepimiz aynı yollardan geçiyoruz sonuçta. insan anne olunca sanki tüm hayatı geride kalmış gibi hissediyor ilk etapta, sanki tüm dünyanın sırtı omuzlarımızda.. zamanla düzeliyor ama kesinlikle. Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez. hele ki biz yüklerin en güzelini yüklenmişiz, Rabb'im onara sağlık versin.. bi bakmışız büyümüşler mis kokulular.
Allah rahatlık versin canım, inşallah meleğin de sen de güzel b,r uyku çekersinz.
ben de çıkıyorum bu arada, herkese iyi geceler güzel anneler:KK3::KK3:

Cok tebrik ederim canim. ALLAH ANALI BABALI BUYUTSUN.. 3 cocugun varmis, ne sanslisin. ben hep cok cocugum olsun istiyordum, ama bu bunalimdan sonra baska cocuk yapamam gibime geliyor.. Humeyra kac kilo ve sagligi ve gelisimi nasil??
kızım 4gün sonra 2aylık oluyor 5550kg boyu58.5 gelişimi iyi bu arada inan yaşanan herşey zamanla unutuluyor ben 1.çocugumda yarım saat kesintisiz uyudugumu bilmem kesinlikle birdaha çocuk yapamam sanıyordum ama bak 2.çocuguda yaptım 3.çocuguda hayırlı geceler okunan şu ezan hürmetine rabbim hepimizin çocugunu hayırlı ve sağlıklı eylesin amin iyi geceler

Cok tebrik ederim canim. ALLAH ANALI BABALI BUYUTSUN.. 3 cocugun varmis, ne sanslisin. ben hep cok cocugum olsun istiyordum, ama bu bunalimdan sonra baska cocuk yapamam gibime geliyor.. Humeyra kac kilo ve sagligi ve gelisimi nasil??

sacrecoeur canım sanada iyi geceler senin bebiş aşısını olmuş galiba benimkide perş.olacak inş.bizi zorlamaz buarada neden bukadar azız diğer ay annelerinin siteleri çok kalabalık

Kızlar alıntı yapamıcam kusura bakmayın :KK66:dün kızım dediğim gibi huzursuzdu çıkmak zorunda kaldım malum :KK1: epiebru her zamn bekleriz canım ne demek :KK70: bu arda doktorumuza sorucam canım inş

sabahtan beri bi ben burdayım fukukum :84: yasiill nerdesin yaa :KK69: bizde kontrolden geldikk birazda gezdikkk :82:

geçmiş olsun ne kontrolu benim kızımıda antibiyotik alerji yaptı bütün vücudu kızardı kefsid diye bi şurup aklınızda bulunsun bi arkadaşım daha kullanmış onun kızınada dokunmuş zavallı kızım sabahtan beri uyumadı sonradan anladım hemen doktorunu aradım şurubu kesti neyse bukadarla atlattık bunada şükür şimdi banyo yaptırıp uyuttum nihayet

geçmiş olsun ne kontrolu benim kızımıda antibiyotik alerji yaptı bütün vücudu kızardı kefsid diye bi şurup aklınızda bulunsun bi arkadaşım daha kullanmış onun kızınada dokunmuş zavallı kızım sabahtan beri uyumadı sonradan anladım hemen doktorunu aradım şurubu kesti neyse bukadarla atlattık bunada şükür şimdi banyo yaptırıp uyuttum nihayet

aylık kontrol canım elh iyiyiz :KK64: doktoruma uyku sorununu sordum uyumuyo felan dedim oo bebek ne canı istiyosa öyle yapar dediii :KK60::KK37:

merhabalar ya kızlar benim kızımın gözü akıyor ve capaklanıyor devamlı ilik suyla çayla siliyorum ama geçmedi sağ gözü ne yapsam hergün yıkadıyosanız üşütmüşsünüzdür dedi dr ama şapkada takamam bu havada
bu hafta bizimde aşımız var şimdiden sıkıntı başladı bende

merhabalar ya kızlar benim kızımın gözü akıyor ve capaklanıyor devamlı ilik suyla çayla siliyorum ama geçmedi sağ gözü ne yapsam hergün yıkadıyosanız üşütmüşsünüzdür dedi dr ama şapkada takamam bu havada
canım arkadaşımında öyleydi bi göz damlası kullandı geçti bide anne sütü çok iyi geliyormuş göz çapağına sütünü pamuga sıkıp onunla sil dene sütten zarar gelmez korkma hadi geçmiş olsun bizde perş.günü aşı olacagız hafif bi grip olduk inş. o güne kadar bizde düzeleriz hoşcakal

arkadaşlar Allahın izniyle ben ekim annesi olacam da siz tecrübelisiniz bi sorum olacaktı size

bebeğimin kıyafetleri şu an makinada yıkanıyo. balkonda mı kurutsam içeri mi sersem karar veremedim. siz nasıl kurutuyosunuz?

canım benm kızımdada aynı sorun vardı doğduğunda doktorumz göz kanalları tıkanmıştır dedi göz kapaklarının başından sonuna doğru hafifçe bastırarak masaj yap çok iyi geliyo inş ..geçmiş olsun

merhaba arkadasim bugun cok daha fena oldum ve dktora gitmeye karar verdim yarin sabah gidicem. sanirim antidepresan almam lazim cunku herseye ilgimi
kaybettim bebege hayata herseye. hicbirsey yiyip icemiyorum. bir bu siteye giriyorum. herseye ilgimi kaybettim.

X