2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selamlar kısslarr yaw hamile olduumu öğrendiğim günden beri bi bardak sabah bi bardak akşam süt içiyodum bugün içemedim çok fena tiksindim galiba süt şişesine bilem bakamıyomakannehir

olur olur
ben ilk bebekte tavuk ve yumurtadan tiskinmiş lohusalığımın sonuna kadar da yememiştim kaydirigubbakcemile3
bi ara sütten tiskinmiş bir süre sonra devam etmiştim içmeye
süt içemezsen bunu yoğurt peynir ile telafi edebilirsin canım :))))))

selam kizlar benim bulantilarda aynen devam ediyor. ben hamile kalmadan önce burnumda polip vardi tedavi oldum kortizon haplari,spreyleri... bir sürü ilac aldim sirf hamilelikte rahat edeyim diye o ilaclari o kadar ictim ama malesef burnumdaki polipler hamilelikle yine sorun yapti. geceleri burnum tikaniyo nefes almakta zorlaniorum tabi bu yüzden uyaniyorum ve uykum bölünüyor.burnum tikaninca nefes yeterli alamadigim icin bebege zarar verirsem diye korkuyorum. allahimdan dilegim hepimiz saglikli bir sekilde bebeklerimizi kucagimiza alalim.

ooy nası da seviniyodum ne küsel süt içiyorum die:)benim çok midem bulanmıo ama içim almıyo yemekleri böyle ot türü şeyler yemek istiyorum

bebeğine zarar vereceğini sanmıyorun burundan alınan hava yetmediğinde uyku arasında bile olsa sistematikman ağızdan nefes almaya başlıyoruz
alerjin varmı canım? polipin bir nedenide alerjidir
sakın bişeye alerjin olduğu için yenilemesin?

hayırlı olsun canım kesen görünmüş çok güzel.tabi daha erken kalp atışları için..vitamin yada beslenme konusunda bişe dedi mi doktor

sağol canım. folic asite devam dedi. sağlıklı beslenmeye özen göster dedi. saydı epey de hepsini hatırlamıyorum. yağlı şeylerden, kızartmalardan, çikolatadan falan uzak dur dedi.
yeşil sebze ye dedi bol bol. tuzu yemeye devam et dedi. günde en azından bir bardak süt içmeye çalış dedi. 4.aydan sonra daha önemliymiş beslenme; tavuk, yumurta, kırmızı et falan önemliymiş o zaman.

bir de yatarken sol tarafa yatmamı söyledi. bebek daha iyi beslenirmiş o şekilde.

alerjim var ama neye oldugunu da bulamadilar. sayisiz test yapildi alerji icin ama yok. alerjik rinit icin burun spreyi kullaniyordum doktor bazi alerjilerin bulunamayip sakli kalabilecegini söylemisti.simdi spreyimide kullanamiyorum,fena haldeyim ya..

ayy ne bilim herkesin bulantısı bi sürü belirtisi var bende bişy yok gerçi daha erken ama eyvahedigeldismile önceki hamileliğimde göğüslerim dolgunlaşmıştı 90 beden gibi olmuştu sempatiksalakcinni yemek kokularına karşı hassasiyet filan vardı şimdi hiç bişey yok insan ister istemez acaba bir anormallikmi var diyor CADIARZU ya bide bu doktor bana 15 gün sonra gel dedi çok geç değilmi daha keseyi bile görmedik 4 artı 5im önce kese için sonra kalp atışı için çağırması gerekmiyormu :bbo: hepsini birden mi çıkarcak napcak

pufff benim doktor hiçbişy söylemedi sadece bol su iç bol sebze meyve ye dedi sanırım sağlıklı beslenme için söyledi bunuda seninki bi sürü bilgi vermiş ne güzel zaten hiç begenmedim kadını :dilcikar: kaç haftalık oldugumu bile söylemedi değerden belli olmazmı dedim olmaz dedi halbuki tüm internet sitelerinde yazıyor neredeyse değere göre kaç haftalık oldugun kıcık karı iyi bi doktor bulsamda ona gitsem bende artıksempatiksalakcinni

yakamoz33 hic dert etme bulantim yok diye. bende aynen senin gibi ne bicim hamileyim ben bulanti yok belirti yok diyordum. 6hafta itibari ile basladi:bbo:

canım bende izmirdeyim izmirde nerede yaptın doğumunu dr kimdi memnun muydun yerimseniben

Özel Çınarlı hastanesinde yaptım doğumumu. doktorum Prof. Nedim Karadadaş (ege üniv.'den) bana o hastanenin anestezi uzmanlarına güveniyorum demişti. Problemsiz bir doğumdu dolayısıyla hastaneden de, doktorumdan da memnun kaldım.

yakamoz33 hic dert etme bulantim yok diye. bende aynen senin gibi ne bicim hamileyim ben bulanti yok belirti yok diyordum. 6hafta itibari ile basladi:bbo:

yok bulantı olmasada olur aslında ama diğer belirtilerde yok bende :bbo: daha erken diyedir belki bebiş sağlıklı olsunda olmasada olur yaw

ay bende vandayım yeni çıktı tayinimiz keşke burda iyi bi doktor bulabilsem doğuma kadar baya değiştircem heralde opuyorumnanaktan

ben çok memnunum doktorumdan. daha bir sürü şey anlattı da benim aklım kesedeydi o ara hepsini algılayamadım :roflol: tedavimin en başından beri her şey ayrıntılarıyla anlatıyor. doktor seçimi gerçekten önemli, içine sinmiyorsa değiştir bence de.

bu arada suyu yemek aralarında içme dedi bir de.

yakomoz canıom vanın neresındenn bızde 2 sene once geldık tayınımız afyona cıktı çatak ılcesındeydık bız

ay bende vandayım yeni çıktı tayinimiz keşke burda iyi bi doktor bulabilsem doğuma kadar baya değiştircem heralde opuyorumnanaktan

Forumda gezinirken tesadüfen
gördüm Van'da Dr ariyosan sana tavsiye edebilirim kendi seumu Medical da Murat bey var benim takibimi ve doğumumu o yaptırdı, çok memnun kaldım, tavsiye edebilirim

Forumda gezinirken tesadüfen
gördüm Van'da Dr ariyosan sana tavsiye edebilirim kendi seumu Medical da Murat bey var benim takibimi ve doğumumu o yaptırdı, çok memnun kaldım, tavsiye edebilirim

ayy canım çok sevindim iyi bi doktor bulduguma ama erkek doktor olmasaydı keşke :kedi::kedi: bayan doktora bile bacaklarım titriyo sedyeye uzanırken napcam böyle bilmem medisina hastanesine gittim ben güya özel kadın ilaç yazdı gönderdi :mymeka:

yakomoz canıom vanın neresındenn bızde 2 sene once geldık tayınımız afyona cıktı çatak ılcesındeydık bız

tatlım ben merkezdeyim çarşıya yakın oturuyoruz yeni geldik buraya hiç bi yeri bilmiyorum inşallah iyi bi doktor bulurumda takibimi ona yaptırırım canımmm opuyorumnanaktan

değiştircem zaten canım doğuma kadar gitmem ben buna daha önce düşük yaşamıştım herhangi bir tedbir almıycakmıyız dedim hayır dedi :dilcikar::dilcikar: zaten zor elde ettik bebişi bu defa kaybetmeye niyetim yok iyi bi doktor bulup ona gitcem zaten hiç bilgide vermiyo -tatlicadiarzu- inşallah bulurum yakın zamanda iyi bi doktor Şeniz sonradan aklıma geldi kız mesajı editledim o yüzden yemek aralarında neden su içme dedi ki acep ne zararı varmışacaba merak ettim CADIARZU

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…