2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Sorma,ben de ot yemeklerini çok severim.ÖZellikle de pırasa.Geçen pazarda seviyorum diye aldım.3 gün evde süründü, görmeye bile tahammül edemedim..
Zaten bi büyüğümüz şöyle diyordu bana,vücudunda ne fazlaysa neyi çok yiyorsan hamileliğinde onu istemez canın..Hakkaten de öyle..
Mesela çay kahve tiryakisiyim, içemiyorum.
Her çeşit peynir yerdim, 2-3 çeşit olurdu kahvaltıda, şimdi yiyemiyorum.
otlu yemekleri severdim, ıııhhh..Gitmiyo..
Balık hiç yemezim 2 kere balık yedim, eşim diyor kendini aştın.

yeni okudum canım..aynen ben ya..bende öyleyim..demekki normal bişeymiş:)

sata göre 8 haftalık hamileyim ama 6 hafta görünüyo ve kalp atışı duymadık 2 doktora gittim gelişmemiş dediler 1 hafta şans verelim diyolar biricumartesi kürtaja bile çağırdı. aldırmak istemiyorum. kanamam yok ağrım yok bulantılarım var sadece 2 hafta önce keseyi yeni görmüştüm embryo yok demişti şimdi embryo var 6.4mm kadar beklemek çok zor...

umarım en kısa zamanda bebeginin kalp atışlarını duyarsın ve herşey yoluna girer..

kızlar bende bugün doktora gittim.kalp atışlarını duydum..cok heyecanlandım..cok fazla bişey göremedim ama doktor orda dedi yanıp sönen bi karaltı vardı kalp atışı dedi..umarım bütün anneler en kısa zmanda kalp atışını duyar,tek dilegim bu..anne olmak böyle bişeymiş tek kendininkine sevinemiyosun..umarım yarın güzel haberler alırız..iyi geceler...

sata göre 8 haftalık hamileyim ama 6 hafta görünüyo ve kalp atışı duymadık 2 doktora gittim gelişmemiş dediler 1 hafta şans verelim diyolar biricumartesi kürtaja bile çağırdı. aldırmak istemiyorum. kanamam yok ağrım yok bulantılarım var sadece 2 hafta önce keseyi yeni görmüştüm embryo yok demişti şimdi embryo var 6.4mm kadar beklemek çok zor...
bak sen bizi dinle bekle biraz daha erken embriyo varsa inşallah duyulur kalp atısları neden o kadar acele etmiş o doktorlar anlamıyorum cok erken kalp atısı için :KK20::KK20:
selam canlar..............
ayy canım nerdesın sen yaa bende merak etmeye baslamısdım senı :KK71:
selam kızlar ben de bugün gittim doktara herşey yolunda gidiyormuş kalp atışlarını da duyduk resmini görseniz iki haftada kocaman olmuş.boyunu bile ölçtü doktorum.bugün daha farklı duygular hissettim çok güzeldi.
cok sevındım allahım korusun senıde bebegınıde :nazar::nazar:
yok kız doğu tercihi yapmam şart onun doğu görevi nedeniyle eş durumundan doğuda bi şehir olmazsa gelemiyo yanıma aman atanimde doğu olsun razıyım ben :KK9:

hadi hayırlısı canım inşallah istedigin gibi olur dualarım senınle :26::26:

kalp atışı duyanlar....bu sorum sizee....doktor sadece vajinal muayeneylemi kalp atışını görüyo ,yani karından görülmüyomu ,duyulmuyomu ,yoksa vijinal muayeneyi net duyabilmek içinmi yapıyolar merak ediyorum ..ona göre hazırlıyım kendimii:KK9:

kalp atışı duyanlar....bu sorum sizee....doktor sadece vajinal muayeneylemi kalp atışını görüyo ,yani karından görülmüyomu ,duyulmuyomu ,yoksa vijinal muayeneyi net duyabilmek içinmi yapıyolar merak ediyorum ..ona göre hazırlıyım kendimii:KK9:

benimkini direk ultrasondan dinledi.vajinal muayene falan yapmadı..

günaydınnn
benim dr 3 aya kadar vajinal bakmamız lazım dedi aynısını devletteki de söyledi oradan daha netmiş

günaydınnn
benim dr 3 aya kadar vajinal bakmamız lazım dedi aynısını devletteki de söyledi oradan daha netmiş

günaydınnnn...ben dün gittim doktora ultrasonla bakıyo sürekli ve kalp atışını duyduk 148 atıyo dakikada:)) vajinal hiç bakılmadı bana...:))

aynen ole bacım esım de olmasa catlkar kalırım yemınle ıyıkı o var
bencede iyiki eşlerimiz var :)
doğru diyorsun canım eşini sevgili iken az çok tanıyorsun ama ailesini mümkün değil..eşiniz sizin yanınızda ise gerisi çokta önemli değil..dört duvar arasında mutlu huzurlu isen gerisini at çöpe:KK9::KK9:
doğru söylüyosun ilk etapta eş önemli.O kötü olup, ailesi iyi olsaydı hiç mutlu olamazdım.Ailesi kötüyken kendinin iyi olması önemli.ÇÇok şükür ki bizde de böyle :)
ay evet her konuda aynıyız :) ay benim kayınlar hem gerikafalı hemde herşeye müdahale etmeye çalışıyorlar anlatsam ağzın açık kalır seninki nasıl bilmiyorum ama kesin şükredersin kardeşiyle yüzyüze tartışığımız yetmedi face den mesajla azarlamaya devam ediyor gerizekalı sen ne biçim insansın bizim aileye yakışmıyorsun abim bula bula senimi buldu da başımıza bela etti daha neler neler yazmıştı yok annesini daha bi kere bile aramamışım ben sürekli ararım halbuki her bayramda aralarda mutlaka arar sorarım annesini daha evleneli bi ay olmuş bana böyle mesajlar yazmış, düğünde gelen takıların hepsini aldılar bide bizden annesigil neymiş adetmiş bende mesajda onları yazmıştım çok vicdan olsaydı bu kadar borcumuz varken taktık diye böbürlendiğiniz altınları geri almazdınız dedim ben bunu söyledim diye ne kıyametler koptu abisi arayıp neler söylemiş eşime annene babana bi sürü laf söyleyen kadınla hala nasıl evli kalıyosun demiş burdan bi kız bulsaydık sana böyle olmazdı falan demiş aman daha çok şey var anlatmakla bitmez velhasıl hepsinden nefret ediyorum..

bak o yönden iyi oluyor ama kaynana şehir dışındada olsa arada kontrole gelip bütün evi alüst edip karıştırıyor yatak odasına kadar :KK28: tuhaf insanlar ne diyim bende saygısızlık olmasın diye agzımı açmıyorum annesine
Allah sabır versin valla bizlere.Benimkide direk hakaret edemiyo çünkü abisinden çekiniyor azcık.Ama onun dışında süper tehditler savurur.Aertık yüzünü görmüyorum rahatım :) Aptal dahada 24 yaşında ! O evlenirse mükemmel olacakmış abisi gibi hata yapmayacakkmış.Ama Allah büyük elbet :)
benımkı dagdaydı bacım asker bu yıl tayın cıkytı sukur ıkı yıldı esımn
çok şükür :)
benim gerizekalı görümcede geçen evlerine gittiğimizde sen çocukda doğurmazsın şimdi vücudun bozulmasın diye diyor gelde delirme bende çocuk düşünmeseydim hiç yapmazdım diğer düşüğüde yaşamazdım dedim oda tesadüf olmuş demek Allah vermişte bilememişsin kıymetini dikkat etseydin olmazdı diyor yani bi çocugu bile doğuramıycaksın demeye getirdi gerizekalı ya ne dersin öylesine şeytan gibi suratı var saçını başını yolasım geldi sonrada böyle böyle dedin diyorlar sen böyle konuşursan benimle benim ne dememi bekliyorsun ki :44:
ne biçim insanlar ya, benim aptal k.validemde ben hiç çocuk düşürmedim, ölmedide.İyi baktım ben yavrularıma demez mi ? Sanki millet çocuğuna kast ediyo düşsün, ölsün diye.Annemin bi ölen çocuğu vardı anneme laf çarpıyo aklınca.
Kıslarrrr stres yokk bebişler stresden etkilenir. Kısacası bu erkek ailelerinin hepsi gerizaekalı benimkilerde dahil:))))))
alemsin ya :))) bencede ama :)))
merhaba ben sata göre 8 haftalık hamileyim dün doktora gittim ama kalp atışı duyulmadı. bebeği gördüler ama 6+3haftalık gibiymiş 1 hafta süre verdiler kürtaj için. çok üzgünüm ilk gebeliğim bulantılarım da devam ediyo nolur bi mucize olsun... benzer yaşayan varsa cevap bekliyorum lütfen...
Canım dur bakalım.Biraz bekle 10 gün falan belki duyacaksın kalp atışını.Telaşlanma.İnş duyarsın.Bende 7+2 de duyamadım.kaç haftalık olduğunu bile söylemediler, sadece bebek biraz küçük dendi.Bende bekliyorum.Korkma inan du et ve acele etme.İnş duyarsın canım :)
kızlarrr, sabah kontroüm vardı..önce herşey iyiydi..bebişşim 15 mm olmuş haftsıyla uyumluymuş..ama eve gelince kıpkırmızı kanamam oldu tekrar gittik hastaneye ama pek bişe yapamadık doktorlar toplntıya gitmiş yoktular.eve geldim yatıyorum.sabah bi daa gitcem doktoruma
canım inş önemli bişey yoktur ya ... Haber ver bizede...
selam kizlar allahima sükürler olsun iyi haberlerle geldim bebegim iyi teyzeleri kabi atiyordu kolu, bacagi bile olusmus cok duygulandim anlatamam size ....
batmalari söyledim magnezyum eksikligindenmis hergün bitane almam gerekyiormus ...birde ben catlatma ignesiyle hamile kaldigim icin gününe göre 6 gün eksik cikiyor yani gec döllenmeymis suan 9 +3 degilde 8+2 ymis bunada sükür yani dogumun allah izin verirse 10 yada 12 haziran olabilirmis .. iste böyle kizlar yersiz korkularim bosa cikti ins bundan sonra hic birimiz kötü haberle gelmeyiz allahin izniyle hepinizi cok öpüyorum
canım çok şükür, hadi gözün ve gözümüz aydın.İnş sağlıcaklada kucağına alırsın.Sen ilkkez bugün mü duydun kalp atışını? yada ne zaman duymuştun ?
iveeet dr gitme sırası bende persembe günü gidicem cok heyecanlıyım bı ben kaldım galıba keseyı bıle daha görmedim bakalım ne olucak persembe günü anneme gıdıcem doktorrdan ama cetten girip yazarım size
canım hadi bakalım güzel haberlerle gel inş.Sen işten mi çıktın ya :KK43: Dün öyle bişy okudum sanki ?

ben de yarın gidicem doktora inşallah.daha kalp atışlarını göremedik, bi aksilik çıkmazsa bebişi görürüz inşallah.
ankaralı anne adayları hangi hastane ve doktora gidiyor?ben şimdilik gittiğim doktordan pek emin değilim.içime de sinmedi açıkçası.kendi doktorum ayrılmış hastaneden.
siteden birkaç tavsiye üzerine randevu alıcaktım ama ne mümkün, telefonları bile sürekli meşgul.içime sinen bir doktor bulamadım yani daha :KK43:
canım inş görürsün bebeğini de güzel haberlerle gelirsin iş.Bende ankaradayım ve dr arıyorum.Yalnız akropol hastanesi var orada güzel.Balgatta.Belki oraya giderim bende.
kızlar bende bugün doktora gittim.kalp atışlarını duydum..cok heyecanlandım..cok fazla bişey göremedim ama doktor orda dedi yanıp sönen bi karaltı vardı kalp atışı dedi..umarım bütün anneler en kısa zmanda kalp atışını duyar,tek dilegim bu..anne olmak böyle bişeymiş tek kendininkine sevinemiyosun..umarım yarın güzel haberler alırız..iyi geceler...
Canım gözünaydın ya bugün ne güzel haberler duyduk maşallah topiğimize.Darısıda bize.Valla haklısın ya insan tek kendine değil herkese güzellik istiyo o içine düşünce :)
yok kız doğu tercihi yapmam şart onun doğu görevi nedeniyle eş durumundan doğuda bi şehir olmazsa gelemiyo yanıma aman atanimde doğu olsun razıyım ben :KK9:
canım inş be.Allah güzel gönlünce versin..
günaydınnn
günaydın canım.Sen duyabildinmi atışları ?
günaydınnnn...ben dün gittim doktora ultrasonla bakıyo sürekli ve kalp atışını duyduk 148 atıyo dakikada:)) vajinal hiç bakılmadı bana...:))

Canım seninde gözün aydın.Çok şükür duymuşsun.Darısıda bizler inş...

benimki karından baktı hem gördük, hem duyduk.

herkese günaydın :KK71: bende cuma günü doktora gidicem kalp atışlarını duymak için sabırsızlanıyorum hayırlısıyla duyarız inşallah.

X