2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

evt ii oldu ya böle çok şey öğrenioruz falan sizin bnimde yakınmış haftalar:KK70::KK70::KK70:
evet yakın günlerimiz
kızlar bu ilk haftalarda alttan muaynenin düşük tehlikesine sebep olduğunu söylüyolar doğrumu. ben yarın gidicem 4+5 haftalık şuanda normal ultrasnda görünürmü acaba

kafana takma canım benim tüp bebek olduğu halde cumartesi alltan baktı doktorum
herhangi bir zararı yokmuş

valla ben ilk 5+5 falanken gittiğimde alttan baktı...ama zaten normal alt muayene gibi olmadı yani hemen gördü zatenkaydirigubbakcemile3
dün gittiğimde de hemşire beni üst ultrasona hazırlamıştı, doktorcum da "ne kadar iyimsersin, üstten görebilicez mi acaba kalp atışlarını" diye takıldı bana...ama sonuçta ne olduuuuu çok şükür gördük bebişi de kalbini deaklinialirimsmile:nazar:

kızlar bu ilk haftalarda alttan muaynenin düşük tehlikesine sebep olduğunu söylüyolar doğrumu. ben yarın gidicem 4+5 haftalık şuanda normal ultrasnda görünürmü acaba

bu alttan muayene konusunda ben de tereddütlüyüm açıkçası. ilk bebeğimi düşük yapmıştım. önüne gelen alttan bakmıştı o zaman bi de yurtdışındaydım. bilmiyorum ama ona bağlıyorum biraz ben. çünkü testlerde hiçbişey çıkmamıştı. şimdi 5+2 yim hala gitmedim 6. haftada gidicem.hem o zaman kalp atışlarını da duyazrız inşallah

canim merhaba bende 5 düsük yasamis biri olarak hep bu korkuyla yasadim ama doktorumun dedigi suydu herseferinde ,"zaten bebek iyi tutunmamissa ve zaten düsecekse bu tetikleyebilir" dedi ve benim hamileliklerimin ilk aylarinda hemde her hafta doktor kontrolune giderdim cok sükür bu hamileligimde sorun yasamadim 2 haftada bir gidiyorum kontrollere bundan sonrada olmaz ins

bu alttan muayene konusunda ben de tereddütlüyüm açıkçası. ilk bebeğimi düşük yapmıştım. önüne gelen alttan bakmıştı o zaman bi de yurtdışındaydım. bilmiyorum ama ona bağlıyorum biraz ben. çünkü testlerde hiçbişey çıkmamıştı. şimdi 5+2 yim hala gitmedim 6. haftada gidicem.hem o zaman kalp atışlarını da duyazrız inşallah

evet canım benim görümcemde hamile sakın alttan baktırma çocuk yerinden oynuymuş ve düşük tehlikesi oluyo dedi. annemde aynı şeyi söylemişti yok yok ultrasnda gözükmese bile baktırmıyım ben

canim merhaba bende 5 düsük yasamis biri olarak hep bu korkuyla yasadim ama doktorumun dedigi suydu herseferinde ,"zaten bebek iyi tutunmamissa ve zaten düsecekse bu tetikleyebilir" dedi ve benim hamileliklerimin ilk aylarinda hemde her hafta doktor kontrolune giderdim cok sükür bu hamileligimde sorun yasamadim 2 haftada bir gidiyorum kontrollere bundan sonrada olmaz ins

merhaba canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. doktorunun söylediği doğru ama ben güvenemiyorum. bu sitede bi arkadaş yazmıştı doktoru bebeğin gelişmiyo kürtaj gözüyle bakmış ve alttan muayne ederkende canını acıtmış kız başka bi doktora gittiğinde bebeğinin sağlıklı olduğunu öğreniyo. amannn karışık yani Allahım hayırlısını versin

Alttan baktırmak istemiyorsanız eğer, 6 haftadan önce gitmeyin doktora derim ben...Bir de doktoru iyi seçmek lazım, arkadaşımın ilk gebeliği, doktoru 5+3 ken muayene etti, ne kese var ne bebek sağlıklı olmayabilir diye o kadar moralimizi bozmuştu ki anlatamam.Tabi o zaman araştırmadık da, bişey bilmiyoruz kız mahvolmuştu.Şu an 7 aylık hamile ve bebişi çok sağlıklı...Bir de ondan biliyorum, kese göründü kalp atışı görünmedi diye insan çok panik oluyor,strese giriyor..Hiç stres yapmayın kızlar..Bize sadece biraz sabır lazım..Sonra zaten kendilerini gösteriyo bıcırıklar...

Arkadaslar dun 7+2 de kontrole gittim ama doktor ultrosonda biraz dusuk riskin var dedi cok korktum. Kalp atisi cok guzel , gelisimide guzelmis bebek tam gunundeymis, kanamam agrim falanda yok ama neden oyle dedi sok tan tam olarak soramadim da . kendisi korkma dikkat et yat dinlen falan dedi ama fazlasiyla korktum.
Gece uyuyamadim sabah kalktim arastirdim riskli gebelik uzmani Prof. Riza Madazli yi buldum ve araya tanidiklar sokarak cok zor randevu alabildim bakalim bugun gidip iyice ogrenecegim.
Ne olabilir acaba bilgisi olan var mi? Sadece ultrosona bakarak soyledi:KK43: Progestan falan da kullaniyorum zaten.

Arkadaslar dun 7+2 de kontrole gittim ama doktor ultrosonda biraz dusuk riskin var dedi cok korktum. Kalp atisi cok guzel , gelisimide guzelmis bebek tam gunundeymis, kanamam agrim falanda yok ama neden oyle dedi sok tan tam olarak soramadim da . kendisi korkma dikkat et yat dinlen falan dedi ama fazlasiyla korktum.
Gece uyuyamadim sabah kalktim arastirdim riskli gebelik uzmani Prof. Riza Madazli yi buldum ve araya tanidiklar sokarak cok zor randevu alabildim bakalim bugun gidip iyice ogrenecegim.
Ne olabilir acaba bilgisi olan var mi? Sadece ultrosona bakarak soyledi:KK43: Progestan falan da kullaniyorum zaten.

canım bak biraz demiş o kadar kafana takıpta bebeğinide kendinide üzme bişey yoktur allaha emanet bebeklerimiz

Canım biz senle aynıyız, ben de bugün 7+3 üm.İnşallah bişeyi yoktur bebişinin,canını sıkma, stres de zararlı bize unutma..Sen önlemini almışsın, doktora görüneceksin, umarım herşey gönlünce olur..Rabbim bebişlerimizi bize bağışlar..

kızlar bişey sorucam hamile olduğumuz için çay kahve içmek iyi değil biliyosunuz. bana herkes sakın bitki çayı da içme diyor. ama ben gün içinde çalışırken çok çay kahve içerdim şimdi ıhlamur içiyorum zarar olmasın diye. ıhlamur da bitki çayı değil mi sonuçta acaba bi zararı varmıdır ki eyvahedigeldismile

hersey yolunda ama düşük riski var alla alla şaşırdım canım bence herkes kadar senınde riskin var herkesin ufakda olsa var o riski bence doktor bunu sölemeye calışmış ama ifadesi yanlış olmuş bugun gidecegın doktorda bunu sölicekdir üzülme boş yere

kızlar bişey sorucam hamile olduğumuz için çay kahve içmek iyi değil biliyosunuz. bana herkes sakın bitki çayı da içme diyor. ama ben gün içinde çalışırken çok çay kahve içerdim şimdi ıhlamur içiyorum zarar olmasın diye. ıhlamur da bitki çayı değil mi sonuçta acaba bi zararı varmıdır ki eyvahedigeldismile

hayır ıhlamurun bi etkisi yok ıhlamur iç bol bol .. biraz öncede konusduk nane limon içme nar iyi deilmiş ve maydonozz sakın yeme.. bitki çayınıda neden içme diolar çünkü bazı bitkiler düşük yapıo o yuzden içme ..

X