2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım çok geçmiş olsun öncelkle
1 ay geçmedi hep bu sıcaklar mahvediyor çocukları
asist kullandım
benical bi tane daha vardı ismini unuttum tühh
bol bol ıhlamur verdim azıcık bal katıp
ve 14 tane antibyotik iğne yedik
sonra yavaş yavaş atlattık ama günde 2-3 kez öksüryor kuru öksürük
asist uykuya yatmadan 2 saat önce ver çok öksürtüyor
balgamı o şekilde atar
öksürdüğünde elinin üstüne yatır sırtını üst kürek kısmını ovalayark atmasına yardımcı ol
sonra bi yandan küçük parmağına tülbent sar
ağzından al balgamı
her defasında yaparak attık biz
yoksa balgamı geri yutuyor 10 dk sonbra ağlarak uyanıyor
öksürükten boğulur gibi oluyordu
her defasında yaparak biraz azalttık
birde serum fizyoloji kullan
oda atıyor
dr balgamı bitmedikçe öksürke bitmaz dedi
hatta 14 iğneden sonra tekrar asist verdi

doktor ne dedfi buğlemin rahatsızlığına ya doktora gitmeye korkuyorum hastane der diye sizde hırıltı olumuyodo feyza bizde 2 gündür başladı önceden araa ara oluyodu dünden beri sürekli hıcıvdıyo ya balgamı çıkarıyo ama nasıl çocuksa ağzını açmıyo geri yutuyo zaten şuruplardan iyice huycuk olsu mama falanda yemiyo sırf anne sütüyle duruyo kaşık görünce kafayı sallamaya başlıyo yavrum burnu akıyo dünden beri temzilemeye çalışyıoz ama ofofofofff yanii kıyamet kopuyo ama genede temziliyom biraz burnundan atıyo işte serum fizyolojik spreymi ne hacı

esmer antibiyotik ben bir haftayı geçti başlayalı bide ventolin şurup vermişti bide sıngluair diye bi toz gece rahat etsin diye size ne dedi doktor bize bronşiolitmi ne öle bişiy dedi

ay ben geldimmm.2 gündür evde hapsoldum 20 gün önce koltuk takımı aldık bugün yarın derken getirmediler bi türlü..dün getircez dediler yok akşam eşim gitmiş bağırmış çağırmış bugün getirceklerdi sözde öğleye kadar..hala yok..

ben cumartesidn beri tracy hogg un yatır kaldırını utkuya uygulamaya çalışıyorum..yani yatağında ben emzirmeden vede sallamadan kendi kendine uyutmaya çalışıyorum..başarılı oluyorum ama geceleri emmeye alışkın olduğu için yarım saatte bir uyanıyor dün gece saydım 9 kere uyandı..delirme noktasındayım..bide bana deli gibi bağlandı paşam..babasında bile 5 dk durmuyo..babası tam oyalıyo ben bi iş yapıyorum beni gördüğü an kıyamet kopuyo..allah sonumuzu hayretsin..
dişlerimizde 3 oldu onunda sıkıntısı var..üstten bi kaç tane daha kabarmış patlayamıyo..

bu hafta fazla giremedim 2 gün annem geldi kışlık buzluğa bişeyler koyduk reçel falan yaptık..utkudan zaten fırsat olmuyo pc başına oturmaya..

sizlerden ne var ne yok

çağan bütün gece toplamda 2 saat uyumadı nasıl oluyo esmer feyza size diyom tam uykuya dalıyo burnu genzi tıkanıyo gibi oluyo hemen gözünü açıyo ağlıyo fıs fıs sıkıyom emiyo geri yatıyo tekraraynı oluyo bide hırıltı vartabii 2 gecedir başladı öksürüğü çıoğladı gece öksürmüyodu doktor bizede dedi 15 güne geçmez öksürüğü evham yapma diye ama hırıltı çok canımı sıkıyo

esmer benim makine akıtmıyo hacı suyu buhardan heryer ıslak ıslak olii onu diyom ben

doktor ne dedfi buğlemin rahatsızlığına ya doktora gitmeye korkuyorum hastane der diye sizde hırıltı olumuyodo feyza bizde 2 gündür başladı önceden araa ara oluyodu dünden beri sürekli hıcıvdıyo ya balgamı çıkarıyo ama nasıl çocuksa ağzını açmıyo geri yutuyo zaten şuruplardan iyice huycuk olsu mama falanda yemiyo sırf anne sütüyle duruyo kaşık görünce kafayı sallamaya başlıyo yavrum burnu akıyo dünden beri temzilemeye çalışyıoz ama ofofofofff yanii kıyamet kopuyo ama genede temziliyom biraz burnundan atıyo işte serum fizyolojik spreymi ne hacı

esmer antibiyotik ben bir haftayı geçti başlayalı bide ventolin şurup vermişti bide sıngluair diye bi toz gece rahat etsin diye size ne dedi doktor bize bronşiolitmi ne öle bişiy dedi

canım dr çiğerleri temiz demişti
biz öksüremye başladı hemen gittik
bize boğazındaki balgamdan işte hırıltı yapıyor
buğlemde yutuyordu dedğim gibi zorla aldık
şurup hissedyorlar kaşıktan tiksindirme
muhallebisine yada mamaya kattık son günler içmiyordu çünkü buğlemde
sonra biraz unutunca oyun oynatarak 2 kii birden ağzına veriyorduk
iğne şiringasıyla ver olmazsa
bazı arkadaşlar öyle yapmış ama ben hiç öyle denemedim
doktora mutlaka git bence
gitmeden kesmez biz hep gittk ben 3 doktor değiştrdim emin olmak için
bi bronşite çeviryor sonrası en ufak şeyde hasta oluyolar
burnunun akması çok güzel balgam atıyor
işte yapışkansı mı ?
su gibi mi?
bizim buğlem afedersein bi burnundan geldimi mendil doluyordu
ne çekti yavrım diyorum ya bu ay ne yedi ne içti kilo hiç almadı bile
bir an önce götür sakın bekleme
balgam sökücü ve öksürk şurubu verir
serum fizyoloji burun damlası şeffaf şişede doğumda veriyolar yaa hastanede
eczanede satılıyor 18 lira
deniz suyu gb

Tutku hosgeldın cnm.bugun aklıma geldın ınan.nasılsın ılk kıtabımı okuyosun.esmer cadı cokkk gecmıs olsun feyza sanada cnm

ayy allah hepsine şifa versin canlarım benım. benım kızında gözleri akıyordu hapşırıyordu bide öksürük hemen iburamin cold bide bricanly diye bi surup var onlardan verdim iki gün şimdi iyi çok şükür bişeysi kalmadı. bricanly iyi geliyo benim kızıma astım bronşit şurubu.

bende kahvaltı yaptıramıyom bulamaç yapıyom yemiyo haspam tek tek verincede seçiyo peynir ve yumurta sarısından başka bişey yemiyo hele pekmezi agzına koymuyo suratıma püskürtüyo bizde böyleyiz işte.

canım dr çiğerleri temiz demişti
biz öksüremye başladı hemen gittik
bize boğazındaki balgamdan işte hırıltı yapıyor
buğlemde yutuyordu dedğim gibi zorla aldık
şurup hissedyorlar kaşıktan tiksindirme
muhallebisine yada mamaya kattık son günler içmiyordu çünkü buğlemde
sonra biraz unutunca oyun oynatarak 2 kii birden ağzına veriyorduk
iğne şiringasıyla ver olmazsa
bazı arkadaşlar öyle yapmış ama ben hiç öyle denemedim
doktora mutlaka git bence
gitmeden kesmez biz hep gittk ben 3 doktor değiştrdim emin olmak için
bi bronşite çeviryor sonrası en ufak şeyde hasta oluyolar
burnunun akması çok güzel balgam atıyor
işte yapışkansı mı ?
su gibi mi?
bizim buğlem afedersein bi burnundan geldimi mendil doluyordu
ne çekti yavrım diyorum ya bu ay ne yedi ne içti kilo hiç almadı bile
bir an önce götür sakın bekleme
balgam sökücü ve öksürk şurubu verir
serum fizyoloji burun damlası şeffaf şişede doğumda veriyolar yaa hastanede
eczanede satılıyor 18 lira
deniz suyu gb

evet yapışkanımsı çağanında çok çıkıyo otriyle çekmeye nefesim yetmiyo o derece yani bizde gittiğimizde ciğerlerde bişiy yok çok hafif dedi oda rahatsız etmez deddi boğazı dolu dedi aradım şimdi başka özel bi hastanenin doktoruna götürcem biraz uzak ama bakalım eşim gelebilirse gelcek olmadı komşunun birine alırım yanıma öle giderim ay bide işin kötüsü dün gecede ben adet oldum çok fenayım herşey üst üste geldi morlaim eksilerde pöffffff burun damlasını damlatırrımı acaba damla gibi yapıyon demi hacı ben ondan hiç kullanmadım nasıl kullanılıyo ben sprey sıkıyom ama ondanda çok huylanıyo artık herşeye ağlıyo çok huysuz oldu hep al beni diyo abisi gene has eyliyomuş oynatıyomuş tek başıma baş edemiyom hastaken çağanla

çağan bütün gece toplamda 2 saat uyumadı nasıl oluyo esmer feyza size diyom tam uykuya dalıyo burnu genzi tıkanıyo gibi oluyo hemen gözünü açıyo ağlıyo fıs fıs sıkıyom emiyo geri yatıyo tekraraynı oluyo bide hırıltı vartabii 2 gecedir başladı öksürüğü çıoğladı gece öksürmüyodu doktor bizede dedi 15 güne geçmez öksürüğü evham yapma diye ama hırıltı çok canımı sıkıyo

esmer benim makine akıtmıyo hacı suyu buhardan heryer ıslak ıslak olii onu diyom ben

İşte bacım diyorum ya tam bi başlıyor
çocuk artık göz<lerin altı geçmişti
o an ters çevir ağzından tülbentle al her defasında
koluna yüzüstü yatınca hemn yutmuyor
bi müddet sonra oda alıştı öyle yapmamıza ağzını açıyordu alın die
yavrumm yaaa
allah bi daha göstermesin
sende dedğim gibi yap mutlaka ol bol ıhlamur-bal az koy
serum fizyolojik
ve balgam sökücü asist kullan öyle attık
hırıltısı hep balgamdan
dahada havuza denize gitme
dahada üşütr
buğlem havuz aldık 1 kere bile koyamadık bu yaz ağzımızdan burnumuzdan geldi
ne hayallerim vadrı oysa

evet yapışkanımsı çağanında çok çıkıyo otriyle çekmeye nefesim yetmiyo o derece yani bizde gittiğimizde ciğerlerde bişiy yok çok hafif dedi oda rahatsız etmez deddi boğazı dolu dedi aradım şimdi başka özel bi hastanenin doktoruna götürcem biraz uzak ama bakalım eşim gelebilirse gelcek olmadı komşunun birine alırım yanıma öle giderim ay bide işin kötüsü dün gecede ben adet oldum çok fenayım herşey üst üste geldi morlaim eksilerde pöffffff burun damlasını damlatırrımı acaba damla gibi yapıyon demi hacı ben ondan hiç kullanmadım nasıl kullanılıyo ben sprey sıkıyom ama ondanda çok huylanıyo artık herşeye ağlıyo çok huysuz oldu hep al beni diyo abisi gene has eyliyomuş oynatıyomuş tek başıma baş edemiyom hastaken çağanla

Burun damlasını al burnundanda balgam çok attıryor o
götür asist versin yada başka balgam sökücü
öyle böyle atacak bayağı uzun süryor dedim ya biz birde 14 iğne yedin 1000mg hergün sabah akşam
çiğerde yok ama boğazı dolu
adet olmanda kötü olmuş sıcaklar bi yandan neyse abisi oyalar biraz allahtan
geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum o öksürp daraltıkça öksürdükçe
ağız burun birbirine karışıyordu buğlemnde
içim parçalanıyordu
seni çok çok iyi anlıyorum dedğim gibi bi dene canım
sende kendine dikkat et aman çağana kim bakacak sonra

ya bi sefer denzie götürdüm ondanda sadece ayalarını soktum aynen bacım bu sene benden hem ayz hem kış gitti yani o derece bakalım başka bi doktordan randevu aldım bide ona götürem ne dicek ay çok daraldım bildiğin gibi deil bu arada çağanda kilo almadı oldu 3 ay hala 10da belkimde bu ara zayıflamıştır bile yanii hiçbişiy ağzına sürmüyo çünki

tekrar götür doktora cadı. antibiyotik zaten ya 1 haftalık ya da 10 günlüktür. etki etmesi gerekirdi şimdiye kadar.
ventolin şurupta nefes açıcı. bu suya sıktığının şurubu işte.
Ayaz'ın gece uykularını etkilemedi hastalık. sadece daha kıpır kıpır oldu geceleri.
Öksürüp uyanıyor bazen ama geri uyuyor kendisi.

ayaz'a bronşit dedi doktor.

tutku; hoşgeldin.
hiiçç şikayet etme anacım utku bana çok bağlandı diye. bebeyi bu kadar sakınırsan olacağı bu tabi. kimsenin kucağına vermiyorsun ki çocuğu

Tutku hosgeldın cnm.bugun aklıma geldın ınan.nasılsın ılk kıtabımı okuyosun.esmer cadı cokkk gecmıs olsun feyza sanada cnm
iyiyim canım sen nasılsın ömer nasıl..hastamı oldu pek bakamadım geçmişe..
ilk kitap değil son kitabını okuyorum

cnm çok geçmiş olsun..bi düzelemedi çağan ya..kıyamam ben ona

Bronşitte asiste vermiyorlar diye biliyorum. ÇAğanla Ayaz'ın öksürüğü boğazdan değil ciğerden geliyor çünkü.
Ciğerlere inmiş.

Burun damlasını al burnundanda balgam çok attıryor o
götür asist versin yada başka balgam sökücü
öyle böyle atacak bayağı uzun süryor dedim ya biz birde 14 iğne yedin 1000mg hergün sabah akşam
çiğerde yok ama boğazı dolu
adet olmanda kötü olmuş sıcaklar bi yandan neyse abisi oyalar biraz allahtan
geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum o öksürp daraltıkça öksürdükçe
ağız burun birbirine karışıyordu buğlemnde
içim parçalanıyordu
seni çok çok iyi anlıyorum dedğim gibi bi dene canım
sende kendine dikkat et aman çağana kim bakacak sonra

abisi yok hacı ondan çok daralıyom zaten o anneannesi gille gitti
gerçekten çok zor aynen ağız burun salya sümük vıyık cızık inşallah doktor hastalığı atmaya başlamış der

esmer bizede bronşiolit nese ondan dedi götürcem bakalım bugün başka doktordan randevu aldım önceden yoktu işte bu burnunda çıkarmaya başlayalı daha şiddetlendi hastalığı zaten normaldede en az 4 sefer uyanıyodu şimdi dahda arttı ya öksürüyo ya burnu tıkanıyo başlıyo ağlamaya

ay ben geldimmm.2 gündür evde hapsoldum 20 gün önce koltuk takımı aldık bugün yarın derken getirmediler bi türlü..dün getircez dediler yok akşam eşim gitmiş bağırmış çağırmış bugün getirceklerdi sözde öğleye kadar..hala yok..

ben cumartesidn beri tracy hogg un yatır kaldırını utkuya uygulamaya çalışıyorum..yani yatağında ben emzirmeden vede sallamadan kendi kendine uyutmaya çalışıyorum..başarılı oluyorum ama geceleri emmeye alışkın olduğu için yarım saatte bir uyanıyor dün gece saydım 9 kere uyandı..delirme noktasındayım..bide bana deli gibi bağlandı paşam..babasında bile 5 dk durmuyo..babası tam oyalıyo ben bi iş yapıyorum beni gördüğü an kıyamet kopuyo..allah sonumuzu hayretsin..
dişlerimizde 3 oldu onunda sıkıntısı var..üstten bi kaç tane daha kabarmış patlayamıyo..

bu hafta fazla giremedim 2 gün annem geldi kışlık buzluğa bişeyler koyduk reçel falan yaptık..utkudan zaten fırsat olmuyo pc başına oturmaya..

sizlerden ne var ne yok
o mobilyacıları sorma zaten sinir ediyolar insanı inşallh bir an önce gelir evde beklemk çok sinir ediyor
ben buzluğa hiçbieşey koymadım yaa aman ne biliym hep bu hafta diyorum ama hiçbişey koymuyorum
gece uykusu bizim oturdu yanına uzanıyorum hemen uyuyor
gündüzleride beşiğinde yada tv karşında uyuyor

sağol canım biz biraz iyileştik ömer nasıl
ayy allah hepsine şifa versin canlarım benım. benım kızında gözleri akıyordu hapşırıyordu bide öksürük hemen iburamin cold bide bricanly diye bi surup var onlardan verdim iki gün şimdi iyi çok şükür bişeysi kalmadı. bricanly iyi geliyo benim kızıma astım bronşit şurubu.

bende kahvaltı yaptıramıyom bulamaç yapıyom yemiyo haspam tek tek verincede seçiyo peynir ve yumurta sarısından başka bişey yemiyo hele pekmezi agzına koymuyo suratıma püskürtüyo bizde böyleyiz işte.

geçmiş olsun canım
olsun tek tek yesin daha iyi bnde kahvaltı yapmadım öyle ama kendim yerken veriyorum hep

X