Düğün 2010 haziran gelinleri düğüne hazırlanıyoruz :)

ohhh gözün aydın cnmmm:KK70: ne yemekler var peki :KK70:

ohh sana da iyi gezmeler cnm..yakın mı evi kayınvalidenin..siz hangi şehirdeydiniz cnm.. ohh ellerine sağlık eminim nefis olmuştur..

burası felaket yağmurlu,hava karanlık ve basık ben de tv karşımda net elimde takılıyorum...

sağol canım, yöresel bir yemeğimiz olan "kaz" var akşama:KK1: yanına da bulgur yaparım, öğlen yeşil mercimek çorbası yapmıştım o da yeter, bir de revani yapacağım.

şebnemin ev yapımı kremkarameli karşınızda :KK1:

6668.jpg

teşekkür ederim kızlar :) ben tadını çok beğendim bundan sonra hep yaparım

yarenkacım sanada kolay gelsin

burda hava açıldı çok şükür :KK66:

OHH süper :)) burası hala çok yağıyo...tarifini de isteriz :KK70:

çok şükür burda durdu yağmur açsın inşallah hafta sonu :21:

hemen yazayım cnm

tabandaki şeker için suyla şekeri karamelize ediyorsun tavada onları kalıpların dibine döküyorsun bu arada ben silikon muffin kalıplarında yaptım

kreması için 6 yumurta 2 paket vanilya 1 su bardağı şeker ve 1 litre süt lazım süt haricindeki bütün malzemeleri çırpıyorsun sütüde kaynatıyorsun sonra karışıma azar azar ekliyorsun kalıplara döktükten sonra borcama kalıpları diziyorsun borcama kalıpların yarısına gelecek kadar su koyup fırına veriyorsun üstleri kızarana kadar pişiriyorsun fırından çıkarttıktan sonra ılınınca dolapta en az 10 saat bekletiyorsun :) bu kadar afiyet olsun :KK56: :KK9:

çok şükür burda durdu yağmur açsın inşallah hafta sonu :21:

hemen yazayım cnm

tabandaki şeker için suyla şekeri karamelize ediyorsun tavada onları kalıpların dibine döküyorsun bu arada ben silikon muffin kalıplarında yaptım

kreması için 6 yumurta 2 paket vanilya 1 su bardağı şeker ve 1 litre süt lazım süt haricindeki bütün malzemeleri çırpıyorsun sütüde kaynatıyorsun sonra karışıma azar azar ekliyorsun kalıplara döktükten sonra borcama kalıpları diziyorsun borcama kalıpların yarısına gelecek kadar su koyup fırına veriyorsun üstleri kızarana kadar pişiriyorsun fırından çıkarttıktan sonra ılınınca dolapta en az 10 saat bekletiyorsun :) bu kadar afiyet olsun :KK56: :KK9:

alta şekerli su üstüne de kremayı mı döküyorsun cnm muffin kalıplarına...

çok sağol

gülpembeyi gördüm sankii :KK70:
yazdım o ara yazmışsın..ben iyiyim cnm hoş geldinn

Son düzenleme:
günaydın:)
misafirlerimi ağırladım dün yorucuydu ama güzeldi.
yaa bu misafirlikler güzel oluyorda misafirlikte çocuklar daha doğrusu dur yapmam çocuğum demeyen kadınlar beni deli ediyor.

günaydın:)
misafirlerimi ağırladım dün yorucuydu ama güzeldi.
yaa bu misafirlikler güzel oluyorda misafirlikte çocuklar daha doğrusu dur yapmam çocuğum demeyen kadınlar beni deli ediyor.

ben de severm misafiri pek ark olmadığından sanırım..ayy öyle insanlara ben de sinir oluyorum cnm yaa sahip çıkmıyolar çocuklarına..

ben de severm misafiri pek ark olmadığından sanırım..ayy öyle insanlara ben de sinir oluyorum cnm yaa sahip çıkmıyolar çocuklarına..

yaa bide bakıyorum insanlar ne kadar rahatlar artık canım yok çocuklarımızın özgüveni yok bilmemm ne anneler babalar çoculkalrın kölesi olmuş.
ya bizim nesil ne bilim bi yere gittiğimizde otururduk.
çocuk hopluyor zıplıyor milletin beynini şişiriyo annesi yapma diyeceğine gülüyor.

X