2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

zor günler geçiyoo canım bebişler 3 4 aylık olana kadar sonra herşey rayına oturuyo bebişin sana sen ona alışıyosunn uyku düzeni yoluna giriyoo :emir_bebek:

seninde az kalmış canımm 36 haftan bitmişş heran herşey olabilirrrkaydirigubbakcemile2
evet tatlım az kaldı...karnım baya aşağıya indi...bazen hafif sızı şeklinde sancım oluyor...doğuracam zannediyorum...
doktor bana 36 haftayı anca görürüz diyodu çok şükür 38 de bitirdimm :hooray:
doktorların her dediği tutmuyor...Allah yardım ediyor...bebişin iyi kaldı karnında erken alınmayacak ne güzel..tebrik ederim seni 38 i bitirdin...

herkese gunaydınnnnnnnn mutlu pazarlarrrrrrrrrrrr
bız dun kontrole gıttık hersey cok guzel gectı cok sukurrrr
veeeeeeeeeeeeeeee 15 gun sonra doguma gıdıyorum aksılık cıkmazsa ınsallahhhhhhhdelikafadulden:nazar:
38.haftadan sonra beklemeye gerek yok dedı doktorum
buyuk bı ıhtımal sezeryan olucak dedı gıdısat böyle gösterıyormus
ılk önce suni sancı verırız sancın olmazsa dırek sezeryana alırız dedı
yanı sızın anlıyacagınız 2 hafta sonra çınarımla buyuk bulusma gerceklesıcek allah ızın verırse ınsallahhhhh:sm_cool:

evet tatlım az kaldı...karnım baya aşağıya indi...bazen hafif sızı şeklinde sancım oluyor...doğuracam zannediyorum...

doktorların her dediği tutmuyor...Allah yardım ediyor...bebişin iyi kaldı karnında erken alınmayacak ne güzel..tebrik ederim seni 38 i bitirdin...

sağol canım çok şükür atlattık korkularıı:lepi:

veeeeeeeeeeeeeeee 15 gun sonra doguma gıdıyorum aksılık cıkmazsa ınsallahhhhhhhdelikafadulden:nazar:
yanı sızın anlıyacagınız 2 hafta sonra çınarımla buyuk bulusma gerceklesıcek allah ızın verırse ınsallahhhhh:sm_cool:

günaydın canımm ohh ne güzell hadi bakalımm hayırlısıyla inşallah gelsin çınarımızzsositososito

bende diyorum bu kızz kayıp cumadan beri yok neler yaptın bakalım geziyosun dimi habireee:umursamaz:

bu gece uykusuzluk çeken yokmuş anlaşılan ben bu saate kadar pek uyuyamadım bel ağrım hat safhada çoğaldı arada bi rüya gördüm hastanedeyim kocam koşturuyo doğurmuşum kum torbası arıyor doğurdum mu sezeryanmı oldum diye ağlıyorum rüyamda gerçek gibiydi kendimi balon gibi hissediyordum...bütün gece sabit yattım sırt üstü sağa sola dönemiyordum belimin acısına sanki belimden ameliyat olmuş gibiydim kesinlikle kıpırdayamıyordum... sabah ezanı okundu dua ettim bol bol allahım bugün olmasın daha erken bugün olmasın yalvarıyorum ....şu an iyiyim kızlar çok şükür tuvaletime kalktım karnıma iki lokma bişey attım bel ağrım çok azaldı dün gece emekleyerek gitmiştim tuvalete...allahıma çok şükür 7:30 gibi kocişkomu uğurlarım sonra uyurum heralde...11 gibi gelirim...hani belki görüpte merak edenler olur ben uyuyrken diye yazayım dedümopuyorumnanaktan:eek:
ay ama akşam çok fenaydı ya hele o kan geldiğinde eşim tuvaletin önünden geçiyordu bi baktı ben kana bakıyorum eşim bana bakıyor hayır şimdi değil ama yaaaa dedim heyecan bastı birde nedense gece boyu hep ellerim parmaklarım kaşındı ya hala kaşınıyor:uhm::1shok:

geçmiş olsun güzelim yazdıklarını okurken bile stres oldum aman kendine kuzuya dikkat et anacımm:eek:lmaz::1hug:
günaydınnnnnnnnnnn hihoyyyt
bugün babalar günüüüüüü , ilk defa kutlayanlardan olacağız biz de alkisalkisalkis
günaydın cancazım hadi bakem kutlu olsun ilk babalar gününüzz:lepi:
bugün çok delikli uyudum .. 45 dak.da bir uyandım sanırım ve nefes darlığım had safhadaydı .. her uyanmamda Allahım noolur 2 saat uyumuş olayım diyerek baktım saate , nerdeeeeeee

kıyamam ya bi dr sorsaydın neden sebep bu nefes darlıgı CADIARZU

slm kızlar nasılsınız ben 3 haftadır girmiyorum evde olunca zor oluyo:CüvCüv:
neyse bi problemi sorunu olan yoktur inşallah
bizde oğluşumla feyfimiz yerinde zamanımızı bekliyoruz :emir_bebek:
doktor haftaya olabilir diyo normal doğum olacak kısmetse:CüvCüv:
3 kiloyuda geçti zaten farketmez
bügün gelsede olur diyorum benkaydirigubbakcemile3

slm güzelim ne güzel artık beklemedesin hayırlı haberlerini alırız güzelim inşallah kuzuyada maşallah:nazar:
evet hem ne sinir bozucu .. üstelik dr. bugün yine sordu " endolü kestin dimi " diye yalan söyleyemedim , 34 e kadar kulllanıl dediğiniz için bu hafta bitsin öyle bırakayım bari dedim , yemedi tabi :))) çünkü benzer konuşmayı salı tel.da da yapmıştık :) u saatten sonraki endol kullanımları bebeğin kalbine zarar veriyormuş .. düşündüm taşındım , endlü bırakınca erken doğsa bile 35-36da doğar en kötü ihtimalle , çünkü halen nidilat kullanıyor olucam 36ya kadar , o da bir çeşit kasılma giderici .. o zaman da 2 kilonun üzerinde olacak belki 2,5u bile görürüz :bbo: yani kalp rahatsızlığı olma ihtimalini göze alamadığım için erken doğum riskini göze alıp bugün son fitili yapıp yarıdan itibaren kullanmıycam sanırım ..
ist.daki de sorarsa ( ki 36ya kadar kullanıcaz demişti ) kullandım diycem :sm_confused:

nedir senin bu dr çekin starım yaff takıl kafaya göre dicemlaelaelaelaelae aman dr ne diyosa bi bildigi vardır heralde üzme kendini güzelim bırak bakalım akışa ne olcek hem kuzu atlattı şükür zor dönemleri yirim ben onu yiriiim:emir_bebek:
kıslar naper akşam teyzemler geleceklermiş allahtan çaya dedi :) ev topluyorum ama ağar iş yapmıyorum hiç umrum değil valla 3 gündür kocam evdeydi biliyolrardı gelmediler bugün kocam işe gitti 9 da gelecek bunlar sana geliyoruz diyolar...neyse yavaş yavaş yaparım bişiyler...sizler nasılsınzı arada gelip geçmişi okuyorum...a.ö.f. sınav sonuçları açıklanmış ama yoğunluktan girip bakamıyorum arada onada bakmaya çalışıyorum kesin kaldım da kaç dersten kaldım ona bakayım bari de eylülde kurtarayım :eek:lmaz:
huricim anacım sendemi aöfmuzdarimimisin güzelim allah kolaylık versin biz bugün itibariyle geçtimizi ögrendik tek dersimiz vardı hadi darısı başına
selamlarrrrrrrrr hihoyyyt
bis geldik dr.dan ..
oğluşum başaşağı duruyormuş , yani doğum pozisyonu almış öyle dedi dr.umuz .. iyi bi şey mi değil mi anlamadım tabi ben ....
45,5 cm boyu :nazar: ve 1992 gr ağırlığındaymış oğluşum :nazar:
endol fitili kesmem konusunda ısrarlı dr. bu haftadan sonraki kullanımlar bebeğin kalbine zarar verirmiş :çok üzgünüm:
diğer dr. da erken doğum olur keserseniz demişti , üffffffffffffffffff kafam çok karıştı :1no2:
ama sanırım artık 2 kilo oldu ya bundan sonra erken doğum olsa sorun olmaz da , yani böyle bir ihtimal söz konusuyken sanırım erken doğması kalbine zarar gelmesinden daha iyidir benneyaptımki
sanırım bugün de kullanıp 33. haftayı tamamladıktan sonra bırakacağım .. ist.daki dr.uma da sorarsa kullanıyorum diyeceğim :sm_confused:
ayaklarımın şişliği konusunda yürüme verdi , biraz hareketle rahatlarmış ..mide şikayeti için de Lansor 15 mg verdi .. nidilatı 8 saatte 1e ; 5 gün sonra da 12 saatte 1 e düşürecekmişim .. burun tıkanıklığın için kbb'a gitmemi gerekirse burundan endoskopi çektirmemi istedi , sinüzitten kaynaklıysa antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi .. belki h. içi yada haftaya ctesi giderim kbb'a ..
bizden haberler böyle ..

oy oy oy maşallah:nazar:kuzuya büyümüşşgeçmiş olsun starım bi görün bakalım iyi gelir inşallah hadi güzel haberlerine sevindimmopuyorumnanaktan
ben yapabilirim canımcım , en son ben ve morlavanta görünüyoruz doğum listesinde sanki ..
ayrı bir topic mi açıcaz buradan mı devam edicez acep ??? burdan sanki zor olur karışır aralarda :uhm:

kaydirigubbakcemile3evet en son ben dogururum heralde çünküm agustos 4benim beklenen tarih ben sizi çok seviyom opuyorumnanaktan bu topikte kaldımkaydirigubbakcemile5 hepinizi dogurtturucan ööle gitcem dogumaa:roflol::roflol::roflol:

günaydın canımm ohh ne güzell hadi bakalımm hayırlısıyla inşallah gelsin çınarımızzsositososito

bende diyorum bu kızz kayıp cumadan beri yok neler yaptın bakalım geziyosun dimi habireee:umursamaz:

sagol dıloscum senınde az kaldı ınsallah saglıkla gelır bebışlerımız:lepi:
yok dılos gezmıyorum ınankı dedımya mısafırım var 3 gun oldu gıtmeye nıyetlerı yok sagolsunlar sınırlerın tavan yapmıs durumdakaydirigubbakcemile

hüzüncüm günaydın şekerimmmm ayy ne güzel haberlerr hadi hayırlı hebrlerini alalım güzelim sende sona yaklaştın maşallah:nazar:

günaydın canımm..ayyy çok az kalmış doğumadelikafadulden... sağlıkla gelsin çınarın...seninle aramda bir gün var...benimki nasıl olacak acaba...9 gün sonra belli olacak benim de doğum şeklim...bu arada gece seni rüyamda gördüm canım...yüzüne bir güzellik,bir tebessüm gelmiş...uyanınca dedim ki her şey yolunda galiba hüzünü iyi gördüğüme göre ki öyle olmuşşş...

günaydın canımm..ayyy çok az kalmış doğumadelikafadulden... sağlıkla gelsin çınarın...seninle aramda bir gün var...benimki nasıl olacak acaba...9 gün sonra belli olacak benim de doğum şeklim...bu arada gece seni rüyamda gördüm canım...yüzüne bir güzellik,bir tebessüm gelmiş...uyanınca dedim ki her şey yolunda galiba hüzünü iyi gördüğüme göre ki öyle olmuşşş...

ayyyy canım benım cok tesekkur ederım kalbın temızmıs bak ruyalarına gırmısım:1hug:
ınsallah hepımız sagsaglım alırız bebıslerımızı kucagımıza cok heyecanlıyım ıcım ıcıme sıgmıyo:kedi:

bu arada 6 temmuz esımle tanısma yıldönumumuz tam 5 sene olucak ınsallah
çınarımda 5 sene sonra o gun hayatımıza gırıcek:asigim::nazar:

çok güzel bi duygu olmalı ne güzell bizimde 12 temmuzdu çıkma tarihimiz teyyyy 2002 hey gidi bee sezoş olsaydı o tarih olabilirdi belkide sırnaşık şey

sağol canım inşallah hepimizin kuzucuklar sağlıkla gelir problemsiz bi şekildee:nazar::1hug:

hüzün çatı muyanesindemi karar verdi sezaryanaa :icecream:

neden sabep sezaryen hüzüncüm normaldi galiba gidişat deilmi benmi karıştırdımCADIARZU

kızlar ılk bebegımı kaybettıgım ıcın doktorum rıske atmak ıstemedıgını söyledı
ben sezeryandan korkuyorum deyınce ben sızın ıcın en ıyısını ıstıyorum dedı ama önce sunı sancı verırız sancın olmazsa sezeryana alırız dedı
ben zaten sunı sancıya tamamen karsıyım mahfedıyo ınsanı oyuzden sezeryanı tercıh ettımdelikafadulden

X