2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

herkese günaydın kızlarr bugün saat 3 te randevum var doğumdan önce belki son görüşüm olacakk çok heyecanlıyım bir dahakine gittiğimde kızımla gelicem inşallahhh:nazar::Saruboceq:

ay ne heyecanlııııııııııııı delikafadulden
çok seviniyoum böyle yazıları okuyunca ben :CüvCüv:
hadi bakalım , güzel haberlerle dönersin inşallah canım ..

günaydın ........
güzel haberler aldığımız , hepimiz için sağlık ve huzur dolu bir hafta olsun ..
bölük pörçük uykularla geçen bir gecenin ardından havanın biraz aydınlandığını gördüm ve uyumak için zorlamadım artık kendimi ..
buna razıyım yine de , yattığımda nefessiz kalacakmışım , boğuluyormuşum hissi olmasa keşke ..
her defasında ( yaklaşık 1-2şer saat arayla ) kalk , yatakta otur , uyku iyice gelsin ve başın düşsün , ondan sonra hemmen yapıştır kafayı yastığa ...
az kaldı azzz diyerek teselli ediyorum kendimi ama gün boyu uykusuz gezmek ve her defasında aynı ritüeli tekrarlamak + gündüzleri mevcut duruma bonus olarak kaburgamda tepinen ve diyaframıma baskı uygulayan bir velet de olunca uyumak hakikaten lüks olmaya başladı şimdiden ..

aranızda benim gibi olan var mı , yani yattığı zaman nefes alamayacak gibi , boğazında bir yumru varmış gibi hisseden ????????

canım bu dediklerini ben 3 4 aylıkken yaşadım hamilelğimin başı gibi gece bir damla uyku yoktu sabaha kadar oturur her uykuya daldığımdada boğuluyorum gibi yataktan atardım kendimi her sabah bu gece olmasın diye duaa ederdim gece olunca saatler geçmiyoduu bu geceyi nasıl atlatıcam diyee hem uykusuz hem yorgun olmak çok kötüü ama bende o zman kansızlık çıktı aşırı derecede ilaçlarımı düzenli kullandım geçtii acaba kansızlıkmı çıktı sende tekrarr olabilirmi canım:uhm:

diloş günaydın tatlım opuyorumnanaktan

günaydın tatlım ben gitmişim sen gelmişsin peşimeeeeŞeniz

ay ne heyecanlııııııııııııı delikafadulden
çok seviniyoum böyle yazıları okuyunca ben :CüvCüv:
hadi bakalım , güzel haberlerle dönersin inşallah canım ..

az kaldı şafak 9 allahım bu sınavdan başarıyla çıkalım hepimizz bunca acılar sıkıntılar çektikk hepimiz yavrularımıza sağlıklı bi şekilde kavuşalımm:nazar::Saruboceq:

Günaydın arkadaşlar. Ben de bugün bebeğimi görmeye gideceğim. Ama kendi doktoruma değil. Doktorum izinde ve ben bebeğimi merak ediyorum. O yüzden de evimin yakınında bir hastaneye gidip bebeğimi göreceğim.
umarım herkes için güzel bir gün ve hafta olur.

günaydınnn kıslarr...opuyorumnanaktan herkese gusel bi hafta diliorumm.. :Saruboceq:bu haftayı da atlatalım daa sora baslıoo dogumlar sanırımmm....delikafadulden

günaydın ........
bölük pörçük uykularla geçen bir gecenin ardından havanın biraz aydınlandığını gördüm ve uyumak için zorlamadım artık kendimi ..
buna razıyım yine de , yattığımda nefessiz kalacakmışım , boğuluyormuşum hissi olmasa keşke ..
her defasında ( yaklaşık 1-2şer saat arayla ) kalk , yatakta otur , uyku iyice gelsin ve başın düşsün , ondan sonra hemmen yapıştır kafayı yastığa ...
az kaldı azzz diyerek teselli ediyorum kendimi ama gün boyu uykusuz gezmek ve her defasında aynı ritüeli tekrarlamak + gündüzleri mevcut duruma bonus olarak kaburgamda tepinen ve diyaframıma baskı uygulayan bir velet de olunca uyumak hakikaten lüks olmaya başladı şimdiden ..

aranızda benim gibi olan var mı , yani yattığı zaman nefes alamayacak gibi , boğazında bir yumru varmış gibi hisseden ????????
canımm aynen anlattıgın gibi durumlar yaşıyorumm. ben nidilata baglıyodumm.. yanılıyomuyum acepppCADIARZU
Su gelirken bende birden bire foşşşş diye sanki bardaktan boşalırcasına kanla karışık sular gelmişti..yani sanki çeşmeyi birden tazyikle açmışsın gibi...Sonra da bebekler doğdu kolayca tabi..rahim ağzı açılırken pembemsi bir akıntım olmuştu..

Arkadaşlar,yeni doğum yapan var mı ? Doğum yapanlar varsa çok tebrik ediyorum..Salı günü yumurtalarım toplancak..Benim için dua edin ...Eğer tutunma olursa meleklerimin doğmasına yakın muhtemel bir zamanda öğrenicem sonucu...
bademcimmm rabbim en hayırlı zamanda saglıkla nasip etsinn yavrunu inş... dualarım seninlee:Saruboceq:
iyi geceler kıslar.biraz once devlet hastanesınden geldık acılden.
bugun benden wc ye gıdınce hafıf pembemsı bır leke geldı.peceteye sıldıkce hafıf hafıf gelıyor arada.
haftasonu oldugu ıcın doktoruma da ulasamadım.zaten gıttıgım hastane evıme 1,5 saat uzaklıkta.bızde baska bır hastaneye gıttık.gıtmez olaydık.mafoldumben
ALLAH kımseyı devlet hastanesındekı ebelere elın dusurmesın.:Saruboceq:
tam acıklık varmı dıye bakıcaktı bıraz canım yandı ahh dedım,ebe bana kızdı madem muayene olmayacaktın neden geldın dedı cıkıp gıttı.lülülülülülü
oyle sınırlendım kı hemen toparlandım cıktım muayene odasından esıme dedım hadı gıdıyoruz.ne oldugunu soruyor adamcagız, sinırden sayıstırıyorum.detaylarını sonra anlatırım sımdı cok fazla kalamıcam.
neyse sonra esım ebenın yanına gıttı ne oldu dedı.bıraz atıstık orda.
sonra ebe yumusadı benı nst ye bagladı.
agrım cıkmıs bır tane.yenıden muayene olucakmısın dedı yok dedım olmadan eve geldık.
hafıf agrım var belım agrıyor.
kendı doktorumun oldugu hastaneyı aradım eger agrı sıklasırsa ve artarsa hemen gel dedıler.
sabahı nasıl edıcem bılmıyorum.mafoldumben
insallah erkenden gelmez bebegım.mafoldumbendaha yaklasık 3 haftamız var.
sabah erkenden doktoruma gıdecez.
dua edın benım ıcın olurmu.:gitme:

geçmiş olsun canımm.. inş huzurlu bi gece geçirmişsindir..
geldim kızlar tansiyonum 9-6 düştü yemek yedik biraz halsiz hissediyorum kendimi yalancı sancılar falan oluyor kasılmalar...eşim tansiyonumu ölçtü 9-6 birde ben ölçtüm aynı yoğurt almaya gitti bi tuzlu ayran iyi gelecek heralde...bu akşam biraz mızmız bizim kızımız sabaha bişeyimiz kalmaz heralde...

aman telaşlanmayın kendimi biliyorum sadece kasılmalarım oluyor,biraz bel ağrısı tansiyonuda hallederim.doktora gitmek istemiyorum çünkü düzensiz kasılmalar düzensiz bel ağrılar sonuçta gebeyim ben tabiki olacak böyle şeyler .....sadece paylaşmak istedim opuyorumnanaktan değişik bişey olursa haber veririm mutlaka kızlar.....az kaldı kızım hazırlık yapıyo teyzoşlarııı

geçmiş olsun huri... nurun da dediği gibii yüksek tansiyona oranla cok cok daha iyi bişimiş bu düşük tansiyonn...:teselli:

Günaydın arkadaşlar. Ben de bugün bebeğimi görmeye gideceğim. Ama kendi doktoruma değil. Doktorum izinde ve ben bebeğimi merak ediyorum. O yüzden de evimin yakınında bir hastaneye gidip bebeğimi göreceğim.

gusel haberlerle gelirsin inş canımm.. habersiz bırakma bizi...opuyorumnanaktan

iyi geceler kıslar.biraz once devlet hastanesınden geldık acılden.
bugun benden wc ye gıdınce hafıf pembemsı bır leke geldı.peceteye sıldıkce hafıf hafıf gelıyor arada.
haftasonu oldugu ıcın doktoruma da ulasamadım.zaten gıttıgım hastane evıme 1,5 saat uzaklıkta.bızde baska bır hastaneye gıttık.gıtmez olaydık.mafoldumben
ALLAH kımseyı devlet hastanesındekı ebelere elın dusurmesın.:Saruboceq:
tam acıklık varmı dıye bakıcaktı bıraz canım yandı ahh dedım,ebe bana kızdı madem muayene olmayacaktın neden geldın dedı cıkıp gıttı.lülülülülülü
oyle sınırlendım kı hemen toparlandım cıktım muayene odasından esıme dedım hadı gıdıyoruz.ne oldugunu soruyor adamcagız, sinırden sayıstırıyorum.detaylarını sonra anlatırım sımdı cok fazla kalamıcam.
neyse sonra esım ebenın yanına gıttı ne oldu dedı.bıraz atıstık orda.
sonra ebe yumusadı benı nst ye bagladı.
agrım cıkmıs bır tane.yenıden muayene olucakmısın dedı yok dedım olmadan eve geldık.
hafıf agrım var belım agrıyor.
kendı doktorumun oldugu hastaneyı aradım eger agrı sıklasırsa ve artarsa hemen gel dedıler.
sabahı nasıl edıcem bılmıyorum.mafoldumben
insallah erkenden gelmez bebegım.mafoldumbendaha yaklasık 3 haftamız var.
sabah erkenden doktoruma gıdecez.
dua edın benım ıcın olurmu.:gitme:

geçmiş olsun canım,umarım bi durum yoktur bizi habersiz bırakma...o ebeleri varya o ebelerin ebesini var yaaaaa....allahım zor duruma düşürüp devlet hastanesine düşürmesin...

bende suyumu ebe patlatır dıye cok koktum.zaten suratsızın tekıydı.lülülülülülü
bırde gıttıgımızde afedersınız devırmıs kıcını uyuyordu.lülülülülülü:eek:klava:
hanımefenedıyı uykusundan ettık anlayacagınız.
cok kotu bır geceydı benım ıcın.sabah bır olsa hayırlıısylaa.

ben dogum cantamı hazırlamadım hala
neden?:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

bebekler kac ay sonra oturmaya baslıyorlar
6 aydan önce oturtturulmasının uygun olmadığını söylüyorlar..

mutfagım o kadar karısık ve pıs kı su an anlatamam. yere bı lıtre ayranı doktum ve ustune sadece bezlerı atıp geldım. 2 saattır oyle duruyo. mutfaga gıttım koyun gıbı kokuyo resmen :) bulasıklar cabası. ama hıc halım yok toplamaya. bugun acıl bıse olsa doguma falan gıtsem allah korusun su mutfagı gormelerıne daha cok uzulurum heralde. aklımdan o gecıyo 2 saattır. ya bıse olur da su mutfagın halını gorurlerse dıyorum
naaptın kız öyle yatmadın dimi mutfağı...

aslında bugün canım çok sıkkındı böle laklaka çok ihtiyacım vardı ama kimsecikler yoktu
eşimle fena dalaştık çok kalbimi kırdı ağlaya ağlaya bi hal oldum ama durduramadım 2-3 güne eski halimize dönecez eminim ama ben böle kalbimin kırıklığıyla kalacam canımı çok yaktı çok sölendim bende ama napayım halimden anlamalıydı kuru bi özür dilicek öpcek koklucak herşey süt liman olacak ya benim içimdekiler?
neyse burası yeri değildi galiba ama başka derdimi dökebileceğim kimsem yok sıktıysam sizi özür dilerim canlarım
beni gördüğün heryerde böyle laklaklar yapabilirsin canım ben yatmışım bazen olur böyle durumlar tabiki ...diyorsun ya 3-4 güne kuru bir özürle durumlar düzelir ya içimdekiler...bun dile getirmen gerekiyor ama..barış tabiki küs kalma ama derinden vurucu 1-2- kelime yeterli gelir...içimde açtığın yaralar birgün kanamaya başlarsa önünü bir kuru özürle alamazsın...gibi...bende işe yarıyor ışık yemiş tavşan gibi yüzüme baka kalıyor...

herkese günaydın kızlarr bugün saat 3 te randevum var doğumdan önce belki son görüşüm olacakk çok heyecanlıyım bir dahakine gittiğimde kızımla gelicem inşallahhh:nazar::Saruboceq:
hadi bakalım doktur ne diyecek..
günaydın ........

yok ben çok rahat uyuyanlardanım ama bu gece biraz zorlandım hep soluma yatmaktan oldu sağa döndüğümde senin dediğin sıkıntılardan hemen uyanıyorum soluma yattıımda ise uyuyştu artık...ama genelinde uyuyorum bu sabah eşim çok gürültü yaptığından uyuyamadım...

günaydınnn kıslarr...opuyorumnanaktan herkese gusel bi hafta diliorumm.. :Saruboceq:bu haftayı da atlatalım daa sora baslıoo dogumlar sanırımmm....delikafadulden
ewet delikafaduldendelikafadulden

geçmiş olsun huri... nurun da dediği gibii yüksek tansiyona oranla cok cok daha iyi bişimiş bu düşük tansiyonn...:teselli:

teşekkür ederim canım şu an bi şikayet yok olsada sorun değil hafta içi:sm_cool: bakalım yatıp uzancam şimdi uyuyamazsam kahvaltı edicemmmmm....laelaelaelaelae

yat dinlen bakalımm huriş...

diloşş senin de bugun randevun varmışş.. gusel haberlerle gel inş.. bakalımm kızınn ne kdr olmuşş??

gusel haberlerle gelirsin inş canımm.. habersiz bırakma bizi...opuyorumnanaktan

güzel haberlerle döneceğimi düşünüyorum. kasılmalarım ve biraz da bel ağrılarım harici bir sorunum yok. ama bebeğimin kaç kilo olduğunu durumunun nasıl olduğunu merak ediyorum. doktorum da izine çıkacak diye herkese son güne randevu vermişti. o yüzden merka ediyorum bebeğimi. 36+3 olduk ve 15 gündür bebeğimi göremedim. içim rahat etmiyor.

güzel haberlerle döneceğimi düşünüyorum. kasılmalarım ve biraz da bel ağrılarım harici bir sorunum yok. ama bebeğimin kaç kilo olduğunu durumunun nasıl olduğunu merak ediyorum. doktorum da izine çıkacak diye herkese son güne randevu vermişti. o yüzden merka ediyorum bebeğimi. 36+3 olduk ve 15 gündür bebeğimi göremedim. içim rahat etmiyor.

inş. canımm.. maşallah kocaman olmuşsunuz siz.. darısı bizim başımıza inş.. benim kontrol çarşambaa.. yataktan kalkma gibi bi durumumuz bundan sora mümkün görünmüyo ama en azından kilo boy ve sancı durumu için içim ferahlar die düşünüyorum bendeezemuszemus

güzel haberlerle gelirsin inşallah canımkaydirigubbakcemile5

kızlarr yaa bugünee kadar pek midemle sorunum olmadı ama şu son 3 gündür midem baya bi sorunlu alev gibi bende sonlara yaklaştıkça sıkıntılar çıkıyookaydirigubbakcemile3

günaydın diloş bir tek sen varsın topikte.opuyorumnanaktan..nasılsın canım çok az kaldı doğumuna...bebek olunca girebilecen mi topiğe bakalım...

inş. canımm.. maşallah kocaman olmuşsunuz siz.. darısı bizim başımıza inş.. benim kontrol çarşambaa.. yataktan kalkma gibi bi durumumuz bundan sora mümkün görünmüyo ama en azından kilo boy ve sancı durumu için içim ferahlar die düşünüyorum bendeezemuszemus

evet haklısın. artık sürekli bir yerimiz ağrıyacak ve şikayetlerimiz artacak. ama benim sürekli yatma şansım olmuyor. burada bazı arkadaşlar gibi benim de sınav gibi bir derdim var. kpss ye hazırlık nedeniyle ders çalışmak ve dersaneye gidip sınav ve derslere katılmam gerekiyor. dersaneye gitmek de beni bayağı yoruyor. iki hafta sonra sınavım var. umarım bebeğim ondan önce gelmez ya da gelecekse de biraz daha önce gelsin de ben kendimi toparlarım.

evet haklısın. artık sürekli bir yerimiz ağrıyacak ve şikayetlerimiz artacak. ama benim sürekli yatma şansım olmuyor. burada bazı arkadaşlar gibi benim de sınav gibi bir derdim var. kpss ye hazırlık nedeniyle ders çalışmak ve dersaneye gidip sınav ve derslere katılmam gerekiyor. dersaneye gitmek de beni bayağı yoruyor. iki hafta sonra sınavım var. umarım bebeğim ondan önce gelmez ya da gelecekse de biraz daha önce gelsin de ben kendimi toparlarım.
canım Allah kolaylık versin bu halde ders çalışmak dershaneye gitmek ne zordur..inşallah emeğinin karşılığını alırsın...bebişin de zamanında gelir...

X