2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

günaydın güzel anneler...

ben çok sinirliyim kocam güya nöbet çıkışı gelecek bizde beraber vakit geçirecektik

kahvaltı hazırladım özene bezene ama yine ameliyat çıktı gelemiyormafoldumben

kızlar kocanızın kıymetini bilin bazen tartıştık filan diyosunuz ben yüzünü bile zor görüyorum artık çok bıktım:gitme:

hayatımı böyle geçirmek istemiyorum resti çekeceğim heralde
CANIM BENİM BELİRTMİŞSİN AMA BEN GENEDE BİŞİ DEMEK İSTİYORUM O BİR DOKTOR O HASTANIN YERİNDE SEN OLSAYDIN VE DOKTORUNDA BUGÜN EŞİME SÖZ VERDİM AMELİYAT EDEMEM DESEYDİ NEOLURDU??????çok sağol canm

haklısın canım ama 1 yıldır hep ayrıyız
biz 6 yıl çıkarak evlendik hep beraberdik böyle olunca insan eski günlerini arıyor
canım ben bureda yalnızım malesf
eşim beni kontrole götürmek için bile profuna kırk takla atıp izin alıyor [/QUOTE]

BENİM EŞİMDE MARKET SEKTÖRÜNDE BÖLGE SORUMLUSU EVLENDİĞİMİZDEN BERİ İLK ÖNCELİĞİ HEP İŞİ OLMUŞTUR VE BİZDE NERDEYSE HERSENE ŞEHİR DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALIYORUZ HEP YALNIZIM VEDE EŞİMDE YANIMDA DEĞİL DOKTORA BİLE KAPIDAN BIRAKIP GİDER İŞİM BİTİNCE ALIR BENİ NEVAR SANKİ 2 SAATLİK İZİN ALSANDA YANIMDA OLSAN
YOOOOOK İŞLER YETİŞMEZMİŞ ÜSTELİK ÖLE İZİN MİZİN DERDİMİZDE YOK ÇOK ŞÜKÜR CANI İSTEDİMİ İŞİ BIRAKIP GELİR
HAFTA SONLARI ÇOK YORGUNUM DER YATAR KEYFİNE BAKAR
YİNEDE ŞÜKÜR Bİ EŞİMİZ VAR
yok canım annem tek kız bende tek kızım teyzem ve kızkardeşim yok

eşiminde 2 oğlan kardeşi var görümcede yok yani yardımcı olacak bayan akraba yok

buradada komşuluk malum yüzünü görsem tanımam hani acil durumlarda

bitek eşim var oda çok yoğun
böyle rosemcim ben gerçekten yanlızım ama oğlum doğunca herşey bitecek inşallah
eşimin kayın validemin böyle söylediğinden haberi yok gelince öğrenecek annesini iyi fırçalar heralde gerçekten denilmiyecek laf yani
bide kadının işi yok gücü yok oğulları hep okuyor
ilk torun düşün insan heveslenir biraz
benim annem hergün tel ağlıyor gelemiyorum diye bide onun dediğine bak

ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM İŞİN HAKKATEN ZORMUŞ

ıpeĞımu gece nerdeydın sen bakım
mıŞıl mıŞıl uyudunmu yoksa baktım baktım gelmedın

Bugün ben de kontrole gittim. Önce NST'ye bağlandım. Dr 10 dk demişti.
Oradaki hemşire iyi günündeydi herhalde 20 dk tuttu. Bu süre içinde kızım hareket etti.
ılkinde korktum çünkü hareket etmesiyle kalbinin atması kesildi.
Bu yaklaşık 5-6 sn sürdü ama bana o kadar uzun geldi ki.
Sonra anladım ki hareket ettiği için cihaz kalbini algılayamıyordu. 3,5 atma dedikleri bu olsa gerek.

NST'den sonra dr'a gittim. Kilo almamışım :)) Kızımın ölçümleri de çok iyi çıktı.
1 haftada 270 gr almış. 3023 gr olmuş. Dr 300 gram yanılma payı var.
Ben 2700 gr kesin kilo olarak düşünürüm dedi. Boyu da 49cm olmuş.
Çok şükür bücürük olmaktan kurtulduk galiba. Ya da ölçümlerde bir hata var. Herkey gün ışığına çıkacak yakında.
Bu arada çatı muayenesi oldum. Valla acımıyor onu söyleyeyim. Üst kemiğim biraz aşağıya dönükmüş. ılişkiye girerken canın acıyor mu dedi ya. ılişkiye girmek?? O da ne ki? ınsan 1 sene öncesini şakkadanak hatırlayamadığım için cevap da veremiyor. herneyse çatı durumum yüzünden normal doğum kolay olmayabilirmiş. Dr, seni çok zorlamam. Bir deneriz olmazsa sezeryana alırım dedi. Moralim bozuldu. Yani hem doğum sancısı çekeceğim hem sezeryan mı olacağım. Bir işim de kolay olsun da dişimi kırayım.

Benden haberler bu kadar. ınşallah sancıyla hızla açılma olur da sezeryan falan olmam.

İpeĞİmu gece nerdeydİn sen bakİm
mıŞıl mıŞıl uyudunmu yoksa baktım baktım gelmedİn

Ahh canım. Dün arkadaşlarla dışarıda buluştuk. Yemek falan yedik. Saat 1 gibi kalktık. Bir tanesi deniz kenarına gidelim diye tutturdu. Sonra Beşiktaş'a indik. Sahildeki kafeler tabi o saatte kapalı olunca yürüyelim diye tutturdu bu sefer. Ben zaten kendimi zor taşıyorum. Aralarından bir tanesi de çekirdek almış yeriz diye. Valla öyle çekirdek faslına falan girmeyin saat olmuş 2. Yarın dr randevum var dedim. Neyse sapların, sarhoşların arasında o saatte sahilde biraz yürüdük. Sonra eşim ve arkadaşımın eşi rahatsız oldu da geri döndük. Bana gene kasılma sancı girdi. Belki de sinirdendir bilemem. Bi de soruyorlar ne oldu diye. Biraz daha dolaşırsak ne olduğunu değil de ne olacağını görürsünüz dedim.
Eve gelince de hemen yattım zaten. Sen gene uykusuz her geceyi söylemişsin ama gördüm.

Kız bu arada ne kadar dikkatlisin maşallah. Demresuya benim attığım cevabı şakkadanak bulmuşsun.
Brevooooo

Kikoleyim kaçmış bile. Benim de karnım acıktı. Forum kalabalıklaşmış ama kimseden de ses çıkmıyor. Herkes geçmişle ilgileniyor galiba. Neyse görüşürüz kızlar.

selam kızlar
uzun zaman oldu. dün doktora gittik oğlum iyi maşallah ama doğum kanalına girmiş doktorum bir hafta içinde doğumda olabilir dedi. bu canımı sıktı açıkcası. yapacak bişi yok bekleyebilrmişte. ama ksıklarıma ve vajinaya doğru çok baskı yapıyor zuzuum sende öyleymişsin galba ne yapmak lazım başka olan var mı

ipeğim öncelikle kızına maşallah iyi gelişmiş inşallahda doğumunda sorun olmazda istediğin gibi bi nefeste doğurursun canım
msjları hepsini okuyorum illaki bizden önde olanlardan bişe öğreniliyo çünkü ama tabi hepsine cevap veremiyorum
kaçmadım canım şu ağustos annelerine bakıcaktım birden pc kapandı geldim şimdide sen gitmişsin birazdan bende çıkıcam ev işleri malum gece uyuma sabahta 1 de kalkınca böle oluyo

selam kızlar
uzun zaman oldu. dün doktora gittik oğlum iyi maşallah ama doğum kanalına girmiş doktorum bir hafta içinde doğumda olabilir dedi. bu canımı sıktı açıkcası. yapacak bişi yok bekleyebilrmişte. ama ksıklarıma ve vajinaya doğru çok baskı yapıyor zuzuum sende öyleymişsin galba ne yapmak lazım başka olan var mı

geçmiş olsun canım inşallah zamanında gelir paşan dikkat et emi fazla ayakta kalmamaya çalış

slmlar herkes gezmede mi yoksa bizde eşimle bi deniz kenarı yapıp geldik...
tansiyonumda normale dönmüş bugün inş böylede devam eder.
demresu canım eşin geliyormuş gözün aydın
ipeğim çatı muayenenizi atlatmışını darısı bize inş...

Bugün ben de kontrole gittim. Önce NST'ye bağlandım. Dr 10 dk demişti.
Oradaki hemşire iyi günündeydi herhalde 20 dk tuttu. Bu süre içinde kızım hareket etti.
ılkinde korktum çünkü hareket etmesiyle kalbinin atması kesildi.
Bu yaklaşık 5-6 sn sürdü ama bana o kadar uzun geldi ki.
Sonra anladım ki hareket ettiği için cihaz kalbini algılayamıyordu. 3,5 atma dedikleri bu olsa gerek.

NST'den sonra dr'a gittim. Kilo almamışım :)) Kızımın ölçümleri de çok iyi çıktı.
1 haftada 270 gr almış. 3023 gr olmuş. Dr 300 gram yanılma payı var.
Ben 2700 gr kesin kilo olarak düşünürüm dedi. Boyu da 49cm olmuş.
Çok şükür bücürük olmaktan kurtulduk galiba. Ya da ölçümlerde bir hata var. Herkey gün ışığına çıkacak yakında.
Bu arada çatı muayenesi oldum. Valla acımıyor onu söyleyeyim. Üst kemiğim biraz aşağıya dönükmüş. ılişkiye girerken canın acıyor mu dedi ya. ılişkiye girmek?? O da ne ki? ınsan 1 sene öncesini şakkadanak hatırlayamadığım için cevap da veremiyor. herneyse çatı durumum yüzünden normal doğum kolay olmayabilirmiş. Dr, seni çok zorlamam. Bir deneriz olmazsa sezeryana alırım dedi. Moralim bozuldu. Yani hem doğum sancısı çekeceğim hem sezeryan mı olacağım. Bir işim de kolay olsun da dişimi kırayım.

Benden haberler bu kadar. ınşallah sancıyla hızla açılma olur da sezeryan falan olmam.

canım maşallahh kızınaa herşey yolunda çok şükür çatı muaynende iyi geçmiş:) ama fazla takma kafanı tatlım artık sezaryanda okadarkötü değil gönül isterki normal doğum olsun inşallah hakkında hayırlısı neyse o olur canım üzme kendini bebişin sağlıklı ya sonuçtaa bundan güzeli oalmaz:asigim::nazar:

slmlar herkes gezmede mi yoksa bizde eşimle bi deniz kenarı yapıp geldik...
tansiyonumda normale dönmüş bugün inş böylede devam eder.
demresu canım eşin geliyormuş gözün aydın
ipeğim çatı muayenenizi atlatmışını darısı bize inş...

ben dışardaydım yeni geldim canımm sen nasılsın bakalımm tansiyonun çokm şükür yoluna girdi dinlenmek iyi geliyooŞeniz

selam kızlar

merhaba canım fazla ihmal ettin bizi nerdesin bakim sen:) maşallah oğluşunadaa artık son demlerimiz şikayetler baya bi çoğaldıı olacak okadarr sağlıkla gelsin oğlunşunn:nazar::1hug:

ipeğim öncelikle kızına maşallah iyi gelişmiş inşallahda doğumunda sorun olmazda istediğin gibi bi nefeste doğurursun canım
msjları hepsini okuyorum illaki bizden önde olanlardan bişe öğreniliyo çünkü ama tabi hepsine cevap veremiyorum
kaçmadım canım şu ağustos annelerine bakıcaktım birden pc kapandı geldim şimdide sen gitmişsin birazdan bende çıkıcam ev işleri malum gece uyuma sabahta 1 de kalkınca böle oluyo

Sağol canım. İnşallah herkes istediği, hazır olduğu gibi doğumunu yapar.
Geceleri erken yatmaya çalışsan. Eğer sıcak seni zorluyorsa ılık duş almanı tavsiye ederim.

canım maşallahh kızınaa herşey yolunda çok şükür çatı muaynende iyi geçmiş:) ama fazla takma kafanı tatlım artık sezaryanda okadarkötü değil gönül isterki normal doğum olsun inşallah hakkında hayırlısı neyse o olur canım üzme kendini bebişin sağlıklı ya sonuçtaa bundan güzeli oalmaz:asigim::nazar:

ben dışardaydım yeni geldim canımm sen nasılsın bakalımm tansiyonun çokm şükür yoluna girdi dinlenmek iyi geliyooŞeniz

Mutlaka öyle. Ben doğum sancısı çekip sonra sezeryan olmaktan korkuyorum. İkisi bir arada sadece kahvelerde güzel oluyor ya.....

selam kızlar

Ay canım ya.. Ne oluyor bizim topiğe. İlk doğuranlardan olmam gerekirken bu gidişle en sona kalacağım.
Bebeğinin doğum kanalına bu kadar erken girmesi can sıkıcı. Ama dr'a bugün ne zaman doğum kanalına girecek diye sordum. 15 gün önce girebilir dedi. Eğer senin bebeğin de 15 gün durursa zaten 38. haftaya gelmiş olacaksın. Bu da çok erken sayılmaz. Sen mümkün olduğunca yatıp uzanmaya ve beslenmeye çalış canım.

slm herkese ben de dokordan geldım az once haberler ıyı. bebıs 2490 gr olmus ve acıgı kapatmıs artık haftası ıle uyumlu ımıs :)) masallah . ben de hıc kılo almamısım hayret. demek kı 8. ayda duruyor kılo alma. normalde ben ayda en az 3 kılo alıyordum

merhaba güzel temmuz anneleri ve tatlı bebişleri opuyorumnanaktan

hastaneden yani geldim yazayım dedim hemen
şükür herşey yolunda delikafadulden
paşam tam 2500 kilo ve 44 cm olmuş hihoyyyt
dr herşeyin çok iyi olduğunu söyledi :emir_bebek:

Rabbim herkese inş böyle güzel haberlerle gelmeyi nasip etsin a.s.

hastane sonrası oğluşumun eksiklerini aldık ve çok şükür eksiklerimizi bitirdik..
musait bi zamnda hepsini çekip ekliyecem inş :dance:

şimdilik benden bukadar biraz dinleneyim yine gelirim zemuszemus
hepinizi kocaman öpüyorummmm :1hug:

slm herkese ben de dokordan geldım az once haberler ıyı. bebıs 2490 gr olmus ve acıgı kapatmıs artık haftası ıle uyumlu ımıs :)) masallah . ben de hıc kılo almamısım hayret. demek kı 8. ayda duruyor kılo alma. normalde ben ayda en az 3 kılo alıyordum

merhaba güzel temmuz anneleri ve tatlı bebişleri opuyorumnanaktan

hastaneden yani geldim yazayım dedim hemen
şükür herşey yolunda delikafadulden
paşam tam 2500 kilo ve 44 cm olmuş hihoyyyt
dr herşeyin çok iyi olduğunu söyledi :emir_bebek:

Rabbim herkese inş böyle güzel haberlerle gelmeyi nasip etsin a.s.

hastane sonrası oğluşumun eksiklerini aldık ve çok şükür eksiklerimizi bitirdik..
musait bi zamnda hepsini çekip ekliyecem inş :dance:

şimdilik benden bukadar biraz dinleneyim yine gelirim zemuszemus
hepinizi kocaman öpüyorummmm :1hug:

maşallah kızlar bebişlerinizz sağlıkla gelsinlerr:nazar::1hug:

X