2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

hafta sonu katılım az olur heralde hee bu arada hüzüncümm taşınmadıgına sevindim çok zor çünkü daireni alana kadar oynama yerinden gebe halinle ugraşma hayırlı olsun şekerimo puyorumnanaktan

starımda uyuyamamış oda geç gelir heral hee bugün onun drkontrolü vardı galiba iyi haberlerle gelir inşallah

teşekkür ederim canım. ders pek zor gelmiyor da bebeklerimiz artık çok büyüdü ve sancılarımız da başladı ya asıl zorlayan o oluyor. derste birden kasıklarıma ağrı giriyor ve diyorum ki o an sanırım oğlum doğmaya karar verdi:)

gunaydın kızlar...zuzum burdasın sanırım tatlım gecmis olsun ..korkuttun bizi..dikkat et kendine canım..

GÜle gÜle canım sabahı sabah ettık bızde yıne aĞrıdan sabır sıhhat versın rabbım hepımıze

Herkese günaydınnn güzel annişler, öncelikle hepinize dualarınız ve ilginiz için, güzel dilekleriniz için teşekkür ederimmm, inanın aynı seyleri bende sizin icin hissediyorummm opuyorumnanaktan

Sora basıma gelenleri anlatıyım. Persembe günü once babaneme gittim dolma sevdasıyla, oglen eve dönüp bebişin kıyafetlerini yıkıcaktım cantamı hazırlamak icin... Babanem nasılsın nası gidiyo diye sordugunda bomba gibiyim süperim dedim ama masallahı unutmusum sanırım kendime nazar degdirdim. Bi anda otururken karnıma bi agrı saplandı once gaz sancısı zannettim, saat 11:30 du bu sırada, sora ben bilas uzanıyım dedim ve yattım, agrılarım aynen aybaşlarında cektigim regl agrıları gibiydi, allahım dedim kanamam olcak zannettim bi an, ara ara zayıflıyo sora bi anda tekrar baslıyodu bu boyle 4 saat sürdü, sonunda doktorumu aradım ve gittim nst ye baglandım ki benim adet sancısı dedigim dogum sancısıymıs, eee dedim bel agrısı yok, ksılma yok nası anlıcam ben agrılarımın ne agrısı oldugunu... Sancılarım 10 dk. da bir geldi hemen hemen nst ye giren bilir %60 lara kadar cıktı tepeler mafoldumben Hemen sakinleştirdiler beni dehidrasyon yüzünden olabilir dediler, vücut susuz kalmıs olabilir, aynı miktarda (günde 2 lt.) su içmeme ragmen inanılmaz terliyodum ve vücudum baya su kaybediyomus, damardan 2 lt.serum verdiler, nidilat içtim bol bol aksam sancılarım baya azaldı, cuma sabahı kalktım tekrar basladı, bi ara kasıcam kendimi doguruvercem dedim icimden sinirlendim baya, o kadar ödem yapmısımki elimden kateter taktılar elim şişti canım zaten yanıyodu 2 posta yanmıs oldu boylece... Sora oglen doktorum rahimde acılma olup ılmadıgını anlamak icin vaginal muayene yapmak istedi ama ben elle yaptırmadımmm bagırdım cagırdım cıglıklar ayaga kaldırdım ortalıgı kaydirigubbakcemile3 Sora vaginal ultrasonla baktı eger acılma cıkarsa mecbur bagıra cagıra elle muayene edicem dedi cok sükür cıkmadı acılma, taburcu etti ama şartlı tahliye oldum 12 bardak su içicem sürekli yatıcam en azından 3-4 gün, suyum gelirse korkmıcam (ki bahsi gecen benim panikten nereye gitceimi sasırırım kaydirigubbakcemile3)... Bebek bu sefer baya zorlamıs bu 1 hafta icinde dogurma ihtimalim yüksek anlıcaınız hayırlısı olsun diyorum artık ben onu sütümle büyütürüm diyrum allah izin verirse...:sinifsinif: Hergün 2 posta da magnezyum diasporal içiyorum ama hala kasılmalarım sancılarım var cok sükür düzensiz.

Simdi tavsiyelerim suya bogun kendinizi kızlar, terlemek cok su kaybettiriyo artık aynı miktarda aldıgınız su vücuda yetmiyomus ve adet vb. agrı, belden dogru giden sancınız olursa hic aaa gecer diye beklemeden kosup nst ye baglanınn ben 4 saat bosuna agrı cektim. Cok uzun oldu sıktım sizi kusura bakmayınn ben simdilik cıkıyım bilas uzanıyım gün içinde ansızınnnn gelebilerimmm :1hug:

[/COLOR]
GÜle gÜle canım sabahı sabah ettİk bİzde yİne aĞrıdan sabır sıhhat versİn rabbİm hepİmİze

canım gecmış olsun az kaldı senın bıraz daha sabır
bende butun gece sabaha kadar kasındım cok fena bısey bugunde olursa hemen doktora
kaydirigubbakcemile

HoŞgeldİnİzz karen dİloŞ hÜzÜnn

hoşbulduk hurremcımopuyorumnanaktan

gunaydın kızlar...zuzum burdasın sanırım tatlım gecmis olsun ..korkuttun bizi..dikkat et kendine canım..

Saol bitanem bende bian cok korktum, hatta korkudan sacmalamısım resmen :kedi: Doktorum bana ilk alabiliriz bebegi dedigi zaman ama benim hastane cantam hazır diil yıkamam ütülemem lazım deyivermsisimmm kaydirigubbakcemile3

X