2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

canim masallah,cok sevindim. bana umut oldu bebeginin donmesi. darisi benim kizima.

canim supersin inan cok cok cok mutlu oldum. kendi bebegim donmus gibi sevindim desem. ben de suyu abarttim. cok iciyorum.

tekrar masallah kizina. senden bir hafta gerideyim. insallah benimd e bu aralar doner.

caqnim en son ne zaman tersti?

canım 15 gün önce terstiiii
gerçi benim sezeryan olcak öyle önemsememiştim yani ama
dönmüş kuzu
sende merak etme dönecek inşallahhhhhhŞeniz
bol su içmeye devammmmvereliniortak
teşekkür ederiz ayrıca teyzesiiiŞeniz

kızzlarr yaa benim ayaklarım 1 haftadır acayip şişmeye başladı ayağımın üstünde biayak daha var sankiii bide ayak tabanım öylee yanıyoki buzu bilee anında eritir neden olabilirr:gitme:

kızzlarr yaa benim ayaklarım 1 haftadır acayip şişmeye başladı ayağımın üstünde biayak daha var sankiii bide ayak tabanım öylee yanıyoki buzu bilee anında eritir neden olabilirr:gitme:

diloşum aynen benimde çok şişti ve bugün doktorum beni çok korkuttu:sinifsinif:
başka bir doktorun hastası epilepsi mi ne krizi geçirmiş
sebebi de bu proteinin artmasımıymış ne ve çok şişmeye sebep oluyormuşşş
ya aslında çok da iyi anlamadım tam olarak nedir ve neden olur ama kadını hiçbi hastane kabul etmiyomuş şimdi benim doktorumun çapa da arkadaşı varmış rica etmişte oraya sevk etmişler
hem doğumdan önce krize girmiş hem de sonra:gitme:

diloşum ben tahlillerimi yaptırıcam sende yaptır benceee
ayrıca tuzu da kesmemiz gerek ve de bolll suuuu:sinifsinif:

diloşta gitmişşşşşmafoldumben
bende çıkayım bari çok korkuyorum tek başıma burdaaaaaa:gitme:

diloşum aynen benimde çok şişti ve bugün doktorum beni çok korkuttu:sinifsinif:
başka bir doktorun hastası epilepsi mi ne krizi geçirmiş
sebebi de bu proteinin artmasımıymış ne ve çok şişmeye sebep oluyormuşşş
ya aslında çok da iyi anlamadım tam olarak nedir ve neden olur ama kadını hiçbi hastane kabul etmiyomuş şimdi benim doktorumun çapa da arkadaşı varmış rica etmişte oraya sevk etmişler
hem doğumdan önce krize girmiş hem de sonra:gitme:

diloşum ben tahlillerimi yaptırıcam sende yaptır benceee
ayrıca tuzu da kesmemiz gerek ve de bolll suuuu:sinifsinif:

tatlım yemeklere sadece tuz katıyorum tabağıma felan ayrıyetten tuz hiç katmıyorum içtiğim su haddi hesabı yok damacanaya hortum salcam bu gidişlee neyseki az kaldıı artık ama dayancak halde değilizz havalarda iyice artıı sıcaklık ondanda olabilirr gibimee geliyoo sanki havanın serin zamanları biraz iniyoo işilikk sende takip ett mafoldumben

ya bencede saçmalık bebeği kontrol etmeden göndermesi ve gayesiz cevapları
sen neolur ne olmaz bi doktor daha bul doğumda kafanız karışmasın

şimdi bu saatten sonra da yeni doktor araştırmak istemiyorum. çok az kaldı ama bir daha benzer bir tavır sergilerse ben de onu çok kötü bozucam. zaten benim düşüncem bebek o tarihi beklemeyecek. çünkü bir haftadır sürekli kasık ağrılarım oluyor ve hemen de geçmiyor. o gelmeden olursa da gideceğim hastanede herhangi bir doktor girecek doğuma. benim için doktorumun girmesi çok da önemli değil aramızda öyle bir bağ oluşmadı. bu son olayla birlikte de tamamen koptu.

sinir oluyorum böyle doktorlarakötükedihüso
neyseki nst de herşeyin yolunda gitmesi güzel canım
ama doktoruna sinir oldum seni yarı yolda bırakır bu kadınnn:eek:klava:

ben de sinir oldum canım da bu saatten sonra da doktor değiştirmek istemiyorum. çok az kaldı bir de onun kaygısını yaşamak istemiyorum. ama alakasızlık beni çok kızdırdı. en azından bir bebeğime baksaydı kilosunu felan söyleseydi. şu doğumlarımız gerçekleşse de kurtulsak bu doktorlardan diyorum artık.

sinir oluyorum böyle doktorlarakötükedihüso
neyseki nst de herşeyin yolunda gitmesi güzel canım
ama doktoruna sinir oldum seni yarı yolda bırakır bu kadınnn:eek:klava:

ben de sinir oldum canım da bu saatten sonra da doktor değiştirmek istemiyorum. çok az kaldı bir de onun kaygısını yaşamak istemiyorum. ama alakasızlık beni çok kızdırdı. en azından bir bebeğime baksaydı kilosunu felan söyleseydi. şu doğumlarımız gerçekleşse de kurtulsak bu doktorlardan diyorum artık.

canım ya allah yardımcın olsun umarım yinede doktorun girer doğumuna.bence ilk karşılaşmanızda sıkıntını belirt,ilgi beklediğini bebeğini merak ettiğini ve kendisinin bu konuda seni tatmin etmediğini belirt gerekirse eşinle konuşmaya git yani 2 kişiye karşı tek kalır sıkıştırırsınız kadını:mymeka:yani nihayetinde sen hastasın ve o doktor seninle ilgilenmk zorunda aayrıca karşılığında ekstra ücret alıyor kendini ezdirme derim

kızlar kimse yok sanırım ama şu gögüs pompalarını sorcam ne alıyım bebiş 3 aylıkken işe başlamak zorunda kalıcam almam lazım bide bu ne anacım şöyle bir araştırayım dedim amma pahalılar,siz ne yapmayı düşünüyorsunuz

bakimmm dedim bu saatte kim var kim yok hastane çantamı hazırlıyorum kaç saattir
buralardan kopya çekiyorum unuttuğum bişeyler var mı diye işte

aynı durumdayım canım doktorumada gösterdim çok normal dedi ayakkabılarım falan olmuyor ayağıma feci durumdayım yanıyor sızlıyor..
bende tuzlu yemiyorum suyuda bol tüketiyorum..
proteinde fazla değil eksik çıktı yani nedeni sadece hamilelik ve dediğin gibi sıcaklar dahada tetikliyor...Allahtan az kaldı doğuma...

Gebelikte ayaklarda ve ellerde şişme

Neden? Gebelik ilerledikçe hücrelerarası sahada sıvı miktarı artar ve bu da dokuların daha "şiş" hale gelmesine neden olur. Özellikle ayak bilekleri gibi uterus basısı nedeniyle oluşan dolaşım yavaşlamasından çok etkilenen bölgelerde ödem adı verilen şişlikler ortaya çıkar. Ödemli bölgeye parmakla basıldığında bu bölgenin kolayca içe göçtüğü ve bir çukurluk oluştuğu bu çukurluğun bir süre değişmeden kaldığı gözlenir. Ödemler çalışanlarda özellikle akşam saatlerinde daha belirgindir ve istirahatle hafifler.

Öneri: Ayaklardaki şişmeleri etkili bir şekilde önleyecek bir tedavi yöntemi yoktur. Eskiden uygulanan tuz kısıtlaması idrar söktürücü ilaç kullanımı gibi öneriler artık çağdışı olarak kabul edilmektedir. Zira ayaklardaki ödem gebeliğin fizyolojik değişiklikleridirler. Ancak ellerde yüzde ve diğer bölgelerde oluşan şişliklerin preeklampsi habercisi olabileceğini unutmayın.(ALINTIDIR.)

kızlar bugün numune istedim bazı yerlerden mail geldi en kısa zamanda göndereceğiz diye.bazılarındanda en kısa zamanda değerlendirilecek diye mail gelmiş duyurulur

ay canim ya, nedir senin bu uyku problemin?hamilelikten once de boyle miydi? acaba yataginda mi bir problem var da farketmiyorsun acaba?

ay canim ya, nedir senin bu uyku problemin?hamilelikten once de boyle miydi? acaba yataginda mi bir problem var da farketmiyorsun acaba?

yok tatlım yaa hamileliktenn ben akşam 11 yatıp sabah 9 kalkkan biriydimm çişe bile kalkmadannn bu bebişte çok zorlandımm yaaa ağır geçiyoo:sinifsinif:

X