2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

kızlar güzel bi buluşma olacak herkez uyumlu gördüğüm kadarıyla kimsenin problem çıkartmaya hakkı olmadığını düşünüyorum.........
nedense her konuda problem yaratıp sivrilen hep aynı kişi oluyor...........
kimsenin kimseyi germeye hakkı olmadığını düşünüyorum

hüzün biz bir fikir attık ortayaki hepimiz keyifle bir araya gelelim kalabalıkta sıkıntı yaşamayalım diye ve insanlara medenice fikirlerini sorduk şimdi kalkmış fikir sorulmadı karar verilmedi deme yazdığım yazıyı tekrar aç tekrar daha dikkatli oku olayı kişiselleştirme boyutuna getirdiniz ben kalkıp beylikdüzünden gelicem mköy kalabalığını oraya sık sık gidenler iyi bilir hayatında hiç gitmeyen bilemez tabi bir araya geliceksek şahsa göre değil hepimizin keyf alacağı şekliyle olsun istedik şimdi bölünme olucaksa siz gidip illa cevahirde buluşacaksınız buyrun gidin kim nerede olmak istiyor ise orada o kişilerle olur herkesde tarzını bu şekilde ortaya koymuş olur

ortaya fıkır sundun ben buna saygı duyuyorum ama nedense bu fıkrınızden cayma cabası gostermedınız...

benım özellıkle dılosu savunmam bu bulusmayı bız cıkardık ve cevahır deyınce herkez tamam dedı sonradan ortaya besıktas cıktı madem oyle bastan kabul etmeseydınız cevahırı ama kımse hayır ben oraya gelemem demedı....

neden özellıkle dılos gıtmezse gıtmem dıyorum cunku bu bulusma fıkrını ıkımız attık ortaya cıkıpta bu fıkrı cıkaran ınsanı yolda bırakıpta bulusmaya gıdemem ben bu benım kısılıgıme ters!

sız hala besıktasa gıtmekte ısrarlısınız ben bunun farkındayım buyrun gıdın bız saygı duyuyoruz ...

nekadar cabuk gecmıs daha dun aglamıyomuydun sen esım ıstanbula gıdıcek dıye:teselli:

bu arada benım esım özel guvenlık sınavını kazanmıs cok sukur 95 puan almıs:asigim::nazar:

evet cnm çabuk geçiyo zaman... tabii gel bi de bana sor.. hergün konuşuyorum ama olmuyoo tabii yanımdaki gibi..senağlama
tabii özlemek de çok güzell hem geleceğimiz için gerekli bi kurstu. şimdiye kadar 2 tane sınav olmuşlar daha 9 tane olacaklarmış işi de çok zor.. delikafadulden
çok şükür geçmiş olduğu sınavlardan.. bundan sonrası kolay falan diyordu kuzumm :asigim: bakalım bitirip gelsin hayırlısıyla... :Saruboceq:
eşini de tebrik ederim cnm... alkisalkisalkis

maşallah cnm kızına...:nazar:

hata payı olabiliyormuşş takma kafana benim oğlumun da kafası hep 1 hafta önde bazen göbüşü de :))) bende hep koca kafalı bi oğlum olacak diyorumm :))))

demresu tanıdığım birine öyle kısa bacaklı dedi dr lar hiç uyku uyumadı kızcağız
oğlu doğdu ki herşey normal
hiç üzme kendini

sağolun kızlar umarım büyütülcek birşey değildir,yorumlarınız için teşekkür ederim moral oluyor bana,iyiki varsınız.:1hug::1hug:

herkese merhaba,dünkü ultrasonumda kızımın fl(uyluk kemiği ölçüsü)hariç baş,karın vs.1 hafta önde çıktı,uyluk kemiği 5-6 gün geride bir sorun olurmu sizce doktor olmaz dedi ama yani içim rahat değil.

demresu , canım bu haftalarda +- 16 gün yazıyor olmalı usg çıktısında .. yani ölçümlerde hata payı oldukça yüksek olabilir demek oluyor bu ..hem bebeği her ölçtüğü yerden farklı çıkar haftası .. önemli olan haftasından 10-14 gün kadar geride olmaması .. ileride olması da bebğin öyle aman aman çok sağlıklı ve gelişmiş bir bebek olduğunu garanti etmiyormuş diye okumuştum sanki bi yerlerden ...

Son düzenleme:
hüzün biz bir fikir attık ortayaki hepimiz keyifle bir araya gelelim kalabalıkta sıkıntı yaşamayalım diye ve insanlara medenice fikirlerini sorduk şimdi kalkmış fikir sorulmadı karar verilmedi deme yazdığım yazıyı tekrar aç tekrar daha dikkatli oku olayı kişiselleştirme boyutuna getirdiniz ben kalkıp beylikdüzünden gelicem mköy kalabalığını oraya sık sık gidenler iyi bilir hayatında hiç gitmeyen bilemez tabi bir araya geliceksek şahsa göre değil hepimizin keyf alacağı şekliyle olsun istedik şimdi bölünme olucaksa siz gidip illa cevahirde buluşacaksınız buyrun gidin kim nerede olmak istiyor ise orada o kişilerle olur herkesde tarzını bu şekilde ortaya koymuş olur

olayı kişiseleştiren bence siz oldunuz arkadaşım kızlar buluşalım dediler en merkezi yer herkesin ortak noktası olabilecek bi yer mecidiyeköy orayada en yakın büyük merkez cevahir denildi...gelebilen ve gelemeyenler fikrini söyledi ve buluşmaya gelebilecek istanbul içinde olan herkes varım dedi....burda hemfikiriz fakat sen şöyle bir konu açtın

"Kıslar biliyosunuz bu pazar ıstanbuldaki arkadaşlarımız ile ilk defa bir araya geleceğiz.
Mekan olarak bizim ruh ve fiziki halimize en uygun olacak yerin olmasını istiyoruz ve Beşiktaş Yıldız parkını düşündük hem yürüyüş alanları çok güsel hemde köşklerde kahvaltı imkanı var biliyosunuz
Ben kahvaltı organizyonunu yapabilirim çok lezzetli ve çok güzel memnun kalacağınızı düşünüyorum 10:30-11:00 gitmemizde bir sakınca yok
Ama kahvaltı erken olur öğlen 13:00 gibi buluşalım derseniz onada uygun çok şirin cafeler var
Tercihimiz nasıl olur ise ona göre organizasyonu yaparız.
Yorumlarınızı bekliyoruz... "

tabiki yıldız parkı hepimiz için daha iyi ama milleti yolu uymuyor işte gelemiyorlar ama siz ısrarla....

"mecidiyeköyde helak olmayalım keyifli bir gün geçirelim istedik orası nasıl kabalık oluyo hepimiz biliyoruz en azından yıldız parkı ortam olarak çok keyifli bi yer erkende buluşursak çok daha güsel
Dilaracım nurlar seni uygun biryerden alsınlar "
dediniz.

kişiler: "eşime söylemem lazım şimdi yer değiştiğini ve sanmıyorum başkasının arabasına binmeme izin vereceğini o yüzden kızlar kimse beni sebep tutmasın cidden alıncak gücencek bi durum değil cidden çok ters yerde oturuyorum neyse siz bi buluşun bakalım " dese bile...

"Evet kıslar ona göre rezervasyon yaptırıcam ben malta köşkünde birde kaç gibi toplanıcaz onuda kesinleştirelim "dediniz...

çoğunluk:"kzlar cevahir aslında iyidi.hem serin hem merkez hemde herkesin rahatlıkla bulabileceği yer.tabi siz daha iyi bilirsiniz. " derken
siz:olmıcak galiba arkadaşlara fikir verdik hepsi ben gelmiceme çevirdi biz daha sonra bir organizasyon yaparız haber veririz canım sizlere dediniz.

durum bundan ibaret şimdi buyrun gidin demek bence çok yanlış bir tabir olur buyrun siz gidin maltaya bizim için çok uygun dye isterseniz kemerburgaza ormana gidelim orası daha uygun biz hamişler için ....

:eek:klava:

Son düzenleme:
olayı kişiseleştiren bence siz oldunuz arkadaşım kızlar buluşalım dediler en merkezi yer herkesin ortak noktası olabilecek bi yer mecidiyeköy orayada en yakın büyük merkez cevahir denildi...gelebilen ve gelemeyenler fikrini söyledi ve buluşmaya gelebilecek istanbul içinde olan herkes varım dedi....burda hemfikiriz fakat sen şöyle bir konu açtın

"Kıslar biliyosunuz bu pazar İstanbuldaki arkadaşlarımız ile ilk defa bir araya geleceğiz.
Mekan olarak bizim ruh ve fiziki halimize en uygun olacak yerin olmasını istiyoruz ve Beşiktaş Yıldız parkını düşündük hem yürüyüş alanları çok güsel hemde köşklerde kahvaltı imkanı var biliyosunuz
Ben kahvaltı organizyonunu yapabilirim çok lezzetli ve çok güzel memnun kalacağınızı düşünüyorum 10:30-11:00 gitmemizde bir sakınca yok
Ama kahvaltı erken olur öğlen 13:00 gibi buluşalım derseniz onada uygun çok şirin cafeler var
Tercihimiz nasıl olur ise ona göre organizasyonu yaparız.
Yorumlarınızı bekliyoruz... "

tabiki yıldız parkı hepimiz için daha iyi ama milleti yolu uymuyor işte gelemiyorlar ama siz ısrarla....

"mecidiyeköyde helak olmayalım keyifli bir gün geçirelim istedik orası nasıl kabalık oluyo hepimiz biliyoruz en azından yıldız parkı ortam olarak çok keyifli bi yer erkende buluşursak çok daha güsel
Dilaracım nurlar seni uygun biryerden alsınlar "
dediniz.

kişiler: "eşime söylemem lazım şimdi yer değiştiğini ve sanmıyorum başkasının arabasına binmeme izin vereceğini o yüzden kızlar kimse beni sebep tutmasın cidden alıncak gücencek bi durum değil cidden çok ters yerde oturuyorum neyse siz bi buluşun bakalım " dese bile...

"Evet kıslar ona göre rezervasyon yaptırıcam ben malta köşkünde birde kaç gibi toplanıcaz onuda kesinleştirelim "dediniz...

çoğunluk:"kzlar cevahir aslında iyidi.hem serin hem merkez hemde herkesin rahatlıkla bulabileceği yer.tabi siz daha iyi bilirsiniz. " derken
siz:olmıcak galiba arkadaşlara fikir verdik hepsi ben gelmiceme çevirdi biz daha sonra bir organizasyon yaparız haber veririz canım sizlere dediniz.

durum bundan ibaret şimdi buyrun gidin demek bence çok yanlış bir tabir olur ....

:eek:klava:

İŞTE BU KADAR HERSEYI ACIKCA IFADE ETMIS ARKADASa.s.

SORUN NERDEN CIKTI BELLI OLDU BU ARADA KIMSENIN SIVRILDIGI FALAN YOK:1closedeyes:

demresu iyi düşün tatlım iyi olsun istersen başka bir doktora tekrar görün ufak yanılmalar olabiliyor sonuçta kafan rahat olsun canım yavrularımız Allaha emanet sağlıkla kucağımıza alacağız inş.:Saruboceq:

amiin inşallah 10 gün sonra kendi doktorumla randevum var bakalım oda baksın.bu doktor şöyle dedi 20.haftaya kadar anomali taraması yapıldımı?bende hem ayrıntılıya hemde 4 boyutluya girdim sorun yoktu dedim o zaman sorun olmaz merak etmeyin dedi.

amiin inşallah 10 gün sonra kendi doktorumla randevum var bakalım oda baksın.bu doktor şöyle dedi 20.haftaya kadar anomali taraması yapıldımı?bende hem ayrıntılıya hemde 4 boyutluya girdim sorun yoktu dedim o zaman sorun olmaz merak etmeyin dedi.

canım hiç bir sorun çıkamaycak inşallah
hiç kalbini bozma sen

kızlar böyle bir konu yüzünden birbirinizi germeyin lütfen
en güzeli buluşun tatlıya bağlansın
zaten dilara yok o olsaydı böyle konuşmalara müsade etmezdi
buluşmaktan vazgeçmeyin derim ben

demrecim sen de izmirdesin galiba ???
nereye kime gidiyorsun kontrole ??
bence de hiç bir sorun yok güzelim , canını sıkma , dediğim gibi bebeğin ölçüldüğü yeriene göre haftası farklı çıkar + bu haftalarda yanılma payı çok yüksek olurmuş .. önemli olan 10-14 gün geridene gelmesin ...

slm annişler bende 2 gün üstüste misafir ağırladım çok yorulmuşum katılamadım size bugünde ben davetliydim gene yoktum ama bütün geçmişi okudum
bebişlerinizin hepsine maşallah
bi sibelde zannedersen sorun olmuş oda inşallah düzelicek
starcım senin adınada sevindim fitiller sanada ulaşmış inşallah sende atlatracaksın canım
ya aslında çok konu geçmiş ama geriye dönmek istemedim

slm annişler bende 2 gün üstüste misafir ağırladım çok yorulmuşum katılamadım size bugünde ben davetliydim gene yoktum ama bütün geçmişi okudum
bebişlerinizin hepsine maşallah
bi sibelde zannedersen sorun olmuş oda inşallah düzelicek
starcım senin adınada sevindim fitiller sanada ulaşmış inşallah sende atlatracaksın canım
ya aslında çok konu geçmiş ama geriye dönmek istemedim

teşekkürler kikoşummmmm , bulduk olduça yetecek kadar fitili .. Allah en başta dua eden , arayan , bulup gönderen herrrrrrrkesten razı olsun :Saruboceq:

ya bu buluşma olayına biz dışardakiler nazar ettik bence-tatlicadiarzu-
çok kıskandık sizi ama napalımdelikafadulden
neyse bi okuyun üfleyin
böle çocukça dalaşmalara girmeyin emi hadi öpüşün koklaşın barışın
kimse kimseyi gaza getirmesin dışardan kimsede karışmasın bence taraf olayı olur kendi aranızda halledin

kıslar netten usg olcumlerıyle bılgıler buldum sızınle paylasayım dedım.
bu 3.trimesterde usg olcumlerınde yanımla payı olabılıyormus.

3. trimesterde, normal biyolojik değişkenliklerden ötürü gebelik yaşını saptamak zorlaşabilir. Yine de abdominal çevre, BPD, FL ve baş çevreleri ölçümleri yardımıyla bebeğin tahmini ağırlığı saptanabilmektedir

Bebeğin rahim içindeki gelişiminin değerlendirilmesinde sıklıkla kullanılan parametreler :
. CRL (Crown-rump lenght): Popo ile baş tepesi arası uzunluk.
. BPD (Biparietal diameter): Başın enlilemesine çapı.
. HC (Head circumference): Baş çevresi.
. OFD (Occipitofrontal diameter): Başın uzunlamasına çapı.
. TCD (Transvers cerebellar diameter): Beyinciğin enlilemesine çapı.
. FL (Femur lenght): Uyluk kemiğinin uzunluğu.
. AC ( Abdominal circumference): Karın çevresi.
. Diğer: Ulna, Tibia, Humerus, Klavikula kemiklerinin uzunlukları ve her iki göz arası mesafenin ölçülmesi.

Son düzenleme:
nurcum ben albümünü göremedim ama daha önce galiba siteden göstermiştin hangisi olduğunu
ordan hatırladığım kadarıyla çok hoştu güle güle kullanın inşallah
ilsucum sizde çok tatlı çıkmışsınız maşallah

kıslar netten usg olcumlerıyle bılgıler buldum sızınle paylasayım dedım.
bu 3.trimesterde usg olcumlerınde yanımla payı olabılıyormus.

3. trimesterde, normal biyolojik değişkenliklerden ötürü gebelik yaşını saptamak zorlaşabilir. Yine de abdominal çevre, BPD, FL ve baş çevreleri ölçümleri yardımıyla bebeğin tahmini ağırlığı saptanabilmektedir

Bebeğin rahim içindeki gelişiminin değerlendirilmesinde sıklıkla kullanılan parametreler :
. CRL (Crown-rump lenght): Popo ile baş tepesi arası uzunluk.
. BPD (Biparietal diameter): Başın enlilemesine çapı.
. HC (Head circumference): Baş çevresi.
. OFD (Occipitofrontal diameter): Başın uzunlamasına çapı.
. TCD (Transvers cerebellar diameter): Beyinciğin enlilemesine çapı.
. FL (Femur lenght): Uyluk kemiğinin uzunluğu.
. AC ( Abdominal circumference): Karın çevresi.
. Diğer: Ulna, Tibia, Humerus, Klavikula kemiklerinin uzunlukları ve her iki göz arası mesafenin ölçülmesi.

süpersin canım ya paylaşımların çok hoş oluyo zaten
aslında bi topik açmalı böle yararlı bilgileri bulduğumuzda oraya yazmalıyızki arada kaynamasın

X