2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

canım MAŞALLAH BEBıŞıNE YAAAA... bence doğumu düşünme herkes nasıl doğuruyorsa bizler de doğurcaz allahın izniyle...

DEMETTCıM canım sağol. inşallah iyi haberle dönersin merakla bekliyoruz seni...

annecik aşağıdaki isimlere bak bakalım
nehir
duru
ırmak
zeynep
busem
naz
bence bunlar güsel canımcım

bence nehir de ırmak da güzel. benim yakın tanıdıklarımda olmasa düşünürdüm.

13 gün var daha benim kontrole yaaa bende heyecanla bekliyorum bebişimi görmeyi

İNŞALLAH ÇABUCAK GEÇERDE GÖRÜRSÜN BİRAN EVVEL BEBİŞİNİ BİZEDE HAYIRLI HABERLER GETİRİRSİN..

kızımın ısmı ne olsun kızlar bana yardımcı olun kutfen

CNM O DERT BENDEDE VAR BİRTÜRLÜ KARAR VEREMİYORUZ

canım sen normal doğum yapmıştın dimi..ağrısız olunca ıkınılmıyor mu?kafam karıştı.Hayırlısı olsun artık hepimiz için...

canım agrı olmayınca ıkınma hıssı gelmıyokı ınsana yanı acı hıssetmeyınce ıkınamıyosun
benım ara ara agrım gecıyodu ıkınamıyodum bos yere kendımı zorluyodum sıkıyodum

canım ne güzel açıklamışsın sen böle çok aydınlandık valla saol. boşuna acı çekmeye gerek yok epidural en güzeli o zamanhihoyyyt

annecik bencede canım nehir:lepi:bende nehir ve NAZ arasında kaldım ama benim bebeğim çok naz etti gelmek için o yüzden NAZ çok yakışıyor bende çok seviyorum babamız hele nazlı kızım diye seviyor sürekli nazlı da olabilir diyor ama ben NAZ diyorum şimdilik değişmezse yinede

huri bencede naz veya nehir canımalkisalkisalkis:lepi:

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım.güzel açıklamışsın konuyu..alkisalkisalkis
nehır ve asya huri bence. bende nehır koymayı dusunuyorum
bence nehir ismi güzel..
canım agrı olmayınca ıkınma hıssı gelmıyokı ınsana yanı acı hıssetmeyınce ıkınamıyosun
benım ara ara agrım gecıyodu ıkınamıyodum bos yere kendımı zorluyodum sıkıyodum
demek öyle canım artık hakkımızda hayırlısı çok da düşünmemek lazım..

ben katılmorum şekerım
dişi doktor cekıyo bebegı sen cıkartıyosun ıkısı aynı seymı:mymeka:

canım ne güzel açıklamışsın sen böle çok aydınlandık valla saol. boşuna acı çekmeye gerek yok epidural en güzeli o zamanhihoyyyt

ağrıyı çekiyorsun,4 cm açılana kadar doğum sancısını çekiyorsun, onun tadına varıyorsun kaydirigubbakcemile3 4cm açıldığında gelip iğneyi yapıyorlar ve seni masaya yatırıyorlar uyuşuk olduğun için olayı bir baskı olarak hissediyorsunsüprizzzzz tabi doktorun direktifleriyle ıkın diyor sen bişey hissetmiyorsun ama refleks olarak ıkınıyorsun hatta acı çekmediğin için doktor sana dur, ıkın, it ,dur diyor yoksa bebek çıkıyor arkadan plesanta geliyor oralarda doktor sana sol yapdelikafadulden sağ yapdelikafadulden topla topla topla diyor.kaydirigubbakcemile3...tabi bu anlattıklarım hep mış muş....haftada kız bana 2,3 kere tekrar ediyor bunu:CüvCüv::CüvCüv:

hatta şöyle anlatayım bu kız özel muaynehaneye özel doktora gidiyordu 38 haftasında ki muaynehanede doktor alttan muaynesini yaptı bende gördüm resmen elini soktu diyebilirim sol yaptı sağ yaptı güzelim istediğin yerde git doğur %100 her halukarda rahat rahat normal doğurursun ister git şişli etfalde ister nerde istersen doğur dedi çok rahat normal doğum dedi ..ilk çocuk şu andan itibaren istediğin yerde normal doğum gerçekleşir dedi...

bu kız bunu duyunca ertesi akşam eşiyle otururlarken demiş ki eşi doktor böyle böyle söyledi şimdi gitsek bilge hastanesine (bilenler bilirler bilge hastanesi ) arasak gitsek orda doğurturlarmı seni .arıyorlar doğumhane boş sinan diye bir erkek doktor varmış gelin diyolar...gidiyorlar bizimkiler muayne ediliyor şu an normal doğurabilirsiniz diye bu arada bizimki güzel saçını başını yapıyor çantasını hazırlıyor lay lay lom gidiyolar .sonra bunu suni sancı veriyorlar 4 cm açılıncaya kadar o suni sancıyı çekiyor tabi sonra epidural ve bebek doğuyor ertesi gün saat 2 de eve yolluyolar....ziyarete gittiğimde zıplıyordu kız huri bak gitti doğdu nasıl yaaaaaa :)delikafaduldenkaydirigubbakcemile3

HÜZÜN YILI BENıM ANLATMAK ıSTEDıĞıM BASKI OLAYI HıÇ IKINMIYORSUN YANı UYUŞUKSUN DEDıLER BENDE HAYIR IKINIYORSUN SADECE DıŞ ÇEKıLMESı GıBı BASKI HıSSEDıYORSUN DEMEYE GETıRDıM :)

Son düzenleme:

benin bildigim epidural normal ise açıklık yeterli boyuta ulaştımı agrı kesiciyi kesiyorlar ve ıkınmada problem olmuyor epidural rahmin yeterli açıklıga gelinceye kadar çekilen acıyı yok ediyo die biliyorum dogum bize kalıyor

huri neden erken doğurmuşki anlamadım yani sezeryanda değil
bende epidurali bi düşünüyorum bir vazgeçiyorum sonra yan etki yapar mı diye çünkü bel ağrısı oluyormuş bazılarında
doğum zamanı dayanamazsam yaptırırım heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…