2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

kızlar dün doktora gittik
bebeişim çokk büyümüş . çok güzel bir fotoğrafı oldu bana göre babasına benziyor. :) şeker konusuna gelince doktorum kesinlikle nsülin kullanmamı istemiyor. ona göre tokluk şekeri 150 ye kadar çıkabilirmiş. bana diyet verdiler o sınırlar içinde kalıyorum ama kilo verdim. buna kızdı bundan sonra her hafta 500 gr almam gerekliymiş. bebeğimin gelişimi için özellikle akşamları iyi beslenmek gerekiyor çünkü bebek siz dinlenmeye geçtiğinizde gelişirmiş öle dedi. valla diyettede tam tersi akşamalrı az veriyorlar ne yapacağımı şaşırdım. tek güzel şey bebeğim iyi sağlıklı suyu artmamış 1200 gr olmuş. bu kadar çok sevindim işte paylaşmak istedim:emir_bebek:

CAnım yaa Maşaallah bebişine :nazar:

bebek gelişimi için akşamları iyi beslenmek gerekiyor ha ben yandım o zaman yorgunluktan kendimi nereye attığımı bilemniyom.Ne bulursak geçiştiriyoruz.kendimden çok kocişee üzülüyorum Ben tombaklaştım :CüvCüv: :CüvCüv: oda zayıflandı iice :sm_confused:

şöyle haziran ayı gelse.ne güzel olur dimi.izine çıkmış olsak.ve odalarını filan yerleştirmiş prens ve prensesleri bekliyor olsak.

kıslarrrr nıhayet yapabıldım fitili.delikafaduldendelikafadulden:roflol:

süpersinnn rozemcimm :lepi:

bebeişim çokk büyümüş . çok güzel bir fotoğrafı oldu bana göre babasına benziyor. :) şeker konusuna gelince doktorum kesinlikle nsülin kullanmamı istemiyor. ona göre tokluk şekeri 150 ye kadar çıkabilirmiş. bana diyet verdiler o sınırlar içinde kalıyorum ama kilo verdim. buna kızdı bundan sonra her hafta 500 gr almam gerekliymiş. bebeğimin gelişimi için özellikle akşamları iyi beslenmek gerekiyor çünkü bebek siz dinlenmeye geçtiğinizde gelişirmiş öle dedi. valla diyettede tam tersi akşamalrı az veriyorlar ne yapacağımı şaşırdım. tek güzel şey bebeğim iyi sağlıklı suyu artmamış 1200 gr olmuş. bu kadar çok sevindim işte paylaşmak istedim:emir_bebek:

oyy oyyy maşallahh bebeğinee çok güzell büyümüş... :nazar:

maşallah canım kocaman olmuş.tokluk 150 ye çıkarsa sorun olmuyormuymuş yani.bende cmtesi ölçtüm şekerimi annemin şeker aleti ile.167 çıktı tokluk.kahvaltıdan bir saat sonra ölçtüm.moralim bozuldu.artık daha çok dikkat ediyorum

aman dikkat et gülüm. ama ilk saat yüksek çıkabilir doktorlar ikinci saate daha önem veriyorlar. yinede sen azalt bişileri. neleri bana sorma ben her şeyi azalttım. öle biş azaltmışımki pazar günü 70 lerde gezindi şekrim oda tehlikeliymiş.eşim habire ağzıma bişiler sokmaya çalıştı bende yemem diye inat ettim.ama doktorumda istemedi o kadar düşmemeliymiş :eek:

canım doktor banada gece yap demıstı.
bugun bır daha deneyım dıye cabalarken bırden oldu. :eek:
bıraz uzanayım barı cıkmasın gerı.:eek:

Canım banada doktorum gece uygula hem cıkmasın hemde bazen cok azda olsa yan etki gosterebiliyomus tansiyonla felan ilgili sen yat dinlennn cnm bencede sora sıkıntı yaratmasınnnn :teselli:

Ayyy ilk ne diyesim geldiii cok utanıyorum kendimden ama sölicemmm:eek: Hıhhh simdi cıkar rosemmm koy bi koseye aksamm tekrarr delikafadulden

Canım banada doktorum gece uygula hem cıkmasın hemde bazen cok azda olsa yan etki gosterebiliyomus tansiyonla felan ilgili sen yat dinlennn cnm bencede sora sıkıntı yaratmasınnnn :teselli:

Ayyy ilk ne diyesim geldiii cok utanıyorum kendimden ama sölicemmm:eek: Hıhhh simdi cıkar rosemmm koy bi koseye aksamm tekrarr delikafadulden

:roflol::roflol::roflol:

Maşallah amatist canım.düzelmiş sayılır herşey.
Inşallah insüline gerek kalmaz.
Az kaldı zaten doğuma inşallah sağlıkla gelir bebegin

aman dikkat et gülüm. ama ilk saat yüksek çıkabilir doktorlar ikinci saate daha önem veriyorlar. yinede sen azalt bişileri. neleri bana sorma ben her şeyi azalttım. öle biş azaltmışımki pazar günü 70 lerde gezindi şekrim oda tehlikeliymiş.eşim habire ağzıma bişiler sokmaya çalıştı bende yemem diye inat ettim.ama doktorumda istemedi o kadar düşmemeliymiş :eek:

gerçekten mi bir dahaki sefere.2 saatte de ölçim o zaman.bende beyaz ekmek yemiyorum.pilav ve tatlı yemiyorum.çorba ve sebze yemeği yiyorum.yada et balık filan işte.tabi ya 70 de az.normalde açlığın 90 olması lazım.ne yapmışın öyle güzelim nasıl bir diyet o öyle

Ya kıslar ben bu saatlerde acaip acıkıyorummm, daha once ceviz ve badem yemeye kalktımm, yedikten 10 dakka sora tansiyonum inanılmaz düştü basım dönmeye basladı hatta birinde eve bile gittim, sizdede aynı etkiyi yaratıyomu bunlar, yada normal mi sizce?

Ya kıslar ben bu saatlerde acaip acıkıyorummm, daha once ceviz ve badem yemeye kalktımm, yedikten 10 dakka sora tansiyonum inanılmaz düştü basım dönmeye basladı hatta birinde eve bile gittim, sizdede aynı etkiyi yaratıyomu bunlar, yada normal mi sizce?

BENDEDE AYNI SÜREKLİ YANIMDA YİYECEK TAŞIYORUM YOKSA BAYILACAK GİBİ OLUYORUM FENALAŞTIM HATTA GEÇEN GÜN ELİM AYAĞIM TUTMADI CANIM SÜT FALAN BULUNDUR YANINDA GERÇİ KESMEZ SÜT FALAN BİZİ AMA kaydirigubbakcemile3

canım bende yiyorum hergün ama bana öyle etki etmedi hiç

bugün maşallah baya doktora giden olmuş güzel haberlerle gelmişiz maşallah kuzularımıza demet maşallah kıznına canım çok güzel gidiyo sılacım inşallah herşey yolunda gidecek fazla düşünüpte strese girme hüzündede vardı aynısı son aylarda su normale döner büyük bi ihtimal sağlıkla gelsin yavrularınız:1hug::nazar:

kaydirigubbakcemile2Demetcim gözünaydın cnm maşallah fıstık kızına..

beyaz melek çok çok geçmiş olsun umarım çabuk atlatırsın ....
demettçim seninde gözün aydın yumalak kızın benim ki gibi yüzünü göstermiyo demek :)

demetcim aybalaya masallah boylu bir kız olacak sanirim
ya kız bebeklerinin ortak huyu sanirim benim kızda göstermiyor yüzünü pek
bir ayrıntılı da gördüm okadar

selam nurcumm.... iyi olmaniza sevindim... biz de iyiyiz sukur..

beyazmelekcimm canim gecmis olsunn. en kisa zamanda don aramiza...

demetcim masallah kizinaa kocaman olmus.. ayy benim kizimda aynisi. hic foto alamiyoruz bu sebepten...

selam kızlar moralim acayip bozuk yeni uyandım işten gelince direk ağlaya ağlaya uyumuşum eşim şehir dışından gelecek diye beklerken patronu ankaraya yolladı öldüm hırsımdan her seferinde bu son diyo adam yinede yolluyo eşime bişey diyemiyorum patronuda benden fellik fellik kaçıyo off neyse hamile karısı var diye düşünmüyo düşüncesiz şey off neyse sizide sıkmayayım bir derdim var bölümü gibi olduu :)

behiyecim çok şaşırdım bebeğinin cinsiyetine sağlıklı olsun da kız erkek farketmez

demetcim seninde aybalan kocaman olmuş maşallah :)

tatlım maşallah kızına Allah nazardan korusun...iyi haberlerine sevindim..:1hug:

Kısss Dimettttt masallah kısınaaaaa yirim onu ben cokacimcoook Benimki de pek utangac yüzünü göstermiyo hic, doru düzgün bi tane fotosu var :1no2: Ama cuma günü ozellikle yüze calıscas doktorumla bakalım nolcak, göstermesin de göriyim bakiim be onu naniknanik Ayrıca senin kısss poposnu bacaklarını gösteriyoki iyice ölç, kıyafetleri ona gore al diyeeeee laelaelaelaelae

demetcim maşallah canım.kocaman olmuş.zaman daraldıkça beni heyecan basıyor.nisanı saymazsak 2 ay kaldı oda göz açıp kapayıncaya geçer.artık hazırlıkları yavaş yavaş tamamlamak lazım diyor annem.

:nazar: maşallahh bebişlerinizee.. ee büyüorlarr artık maşallahhh :nazar:

teşekkür ederiz teyzoşlarııııŞeniz

kızım inat etti valla yüzünü göstermiyor bize azcık ce ee diyor hemen yumuluyor sonra-tatlicadiarzu-

hayırlısıyla geçse şu son aylarımızda yaa :Saruboceq:

hürremcim üzme kendini tatlım yavrunu düşün:teselli:
eşinin bir işi olduğuna şükret işsiz olanları düşün canım...

benim de eşim çok yoğun çalışıyor bir pazar doğru dürüst görüyorum desem yeridir o da nöbetçi değilse:1closedeyes:

benim doktorumda 24 haziran dedi artık bir haziran annelerinde bir temmuz annelerinde olucaz birlikte canım:1hug:

nilaycım benim oğluşumun da doğum tarihi 24 haziran:lepi:
sağlıkla gelsin kuzucunŞeniz

kızlar dün humananın steil çayını sordum 18 ytl eczanede ben alıcam şahsen anne sütünü arttırıyo benim arkadaşım kullandım bebişi oldu hiç sütü yoktu 15 gün böyle nerdeyse bebişi damla damla emdi o çayı aldı öyle bi sütlendiki şimdi iki çocuk olsa doyar yani aklınızda bulunsun benimde sütüm yetersizdi kızımda doymuyodu bundada öyle olursa korkuyorum ben hemen alıp denizcem doğduğu gibi sütleneyimkaydirigubbakcemile3

canım benim bildiğim doğuma 2-3 gün kala başlıyorsun o çaylara daha etkilki oluyor yalnızzzzzz acaip bi şekilde bebişi uyutuyor hatta biz korktuk bu çocuk niye uyanmıyo diye doktoru aradık çaydanmış meğersekaydirigubbakcemile3

GÜNAYDIN kızlar tahlil yaptırdık sabah sabah moralim bozuldu çok fazla enfeksyon çıktı kanda hastada değilim ama değerler çok yüksekmiş birde kanda düşme varmış tahlil yaptırmaya korkar oldum yarın antalyaya gidiyorum orda doktorum vardı ona göstericez sonuçları :nazar:

canım geçmiş olsun hemen bozma moralini inşallah önemli bişey değildir:teselli:Şeniz

Günaydın kıslar ancak gelebildim geçmişe bakındım birazda
demetcim maşallah kuzunu büyümüş iyice sağlıkla gelsin utangaç kızın:nazar:
Melek ilaçları içmedi içmedi şimdi kötü oldu ahh ahh dinletemedik kendimizi geçmiş olsun inş. en kısa zamanda toparlar kendisini insan hastayken iştahıda olmuyo hiç bişiy yapmak istemiyo bünyeside düşücek şimdi:1hug:
hürremcim canım çok geçmiş olsun enfeksiyon için gecikmeden antibiyotiğe başla canım doktoruna git bakalım ne dicek dikkat et kendine canım ya sen artık bayağı yaklaştın 30. haftan ağır geçer zamanın

teşekkürler canımmŞeniz

451.jpg

453.jpg

maşallah çok tatlı kocaman olmuşşş:nazar:

kızlar annemler gıttı az önce yolcu ettım esım göturdusenağlama

Allah kavustursun canım Şeniz

slm kızlar. benim moralim bozuk bizim komşunun çocuğu var onu öptüm çocuk meğer su çiçeğiymiş ve bende çocukken geçirmemişim , allahım inş. olmam 10 günde kendini belli ediyomuş çok kötü stresli bi şekilde bekliyoum zaman geçsede olmassam diye internetten okuyorum çok kötü şeyler yazıyo dahada kahroluyorum , dua edin kızlar bulaşmamış olsun.

ne sorumsuz insanlar nyaa insan söylemez miii:mymeka:
inşallah geçmemiştir canım öyle internetle de moralini bozma iyi düşün ki iyi olsunŞeniz

Dimettttttttttttttttttttttt nafıyosunnnnn bakiiimmm kaydirigubbakcemile2 Hava acıldı acılcak merak etme, ayrıca kendini de yorma hasta olcaksınnnn bak, hem hasta olmus olcaksın hem de dayak yiceksinnnn :kızgın:

Demet hoşgeldin tatlım
bugun benimde tadım yok nedense uykum geliyr sürekli

hoşbuldum canlarımmmŞeniz

valla daha tam atlatamadım hastalığı onun da etkisi var sanırım..

ama evin işleri "ayy demet abla rahatsız biz bir süre ona sorun çıkartmayalım şu ev derli doplu tertemiz kalsın" demiyolar kiiii:mymeka:

yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum bende ....

az kaldı bitsin uzanıcam gircem battaniyenin altına gözlerimi zor açıyorum zatiiimirmirmirmir

canım maşallah kuzucuğuna alla kocaman olmuş :nazar::nazar::nazar:

kızlar biz tetanoz aşımızı olup geldik yarında dr randevumuz var

ohh ne güzel yarında güzel haberlerle dönersin inşallah canımmmmŞeniz

benim de 2 mayısta 2. aşım.aslında 1 mayıstı ama ebe büyük ihtimal 1 mayıs resmi tatil olacak bu sene dedi:sm_confused: o yüzden 2 si yazdı..

öpüyorum hepinizi ...

CAnım yaa Maşaallah bebişine :nazar:

bebek gelişimi için akşamları iyi beslenmek gerekiyor ha ben yandım o zaman yorgunluktan kendimi nereye attığımı bilemniyom.Ne bulursak geçiştiriyoruz.kendimden çok kocişee üzülüyorum Ben tombaklaştım :CüvCüv: :CüvCüv: oda zayıflandı iice :sm_confused:

valla öle dedi doktorum ben demedim :eek: benim kocamda aksine şişti o benden önce doğuracak kaydirigubbakcemile3

Bende cevız tansıyonu etkılmıyor
hatta aÇlıĞı bastırıyor zuzum.
Sen de tuzlu yesen azıcık ama o da ŞıŞme yapıyor off pufff

X