2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Gamzecim , Ebushcum inş. bebekler normale döner değerleri sağlıkla gelirler yüreğinizi ferah tutmaya çalışın bol dua edin hamişlerin duası kabul olurmuş yürekten isteyelim kıslar mevlam sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin yavrularımızı :Saruboceq:

ay kızlar parça parça yazıyorum kopukoluyor bölece
zuzuuum yerim göbeğini.:nazar: ebush meraklanma doktorun ne dedi bu büyüme için? umarm geçici bişiydir.
stra dust bende dün eve baktım endol fitili yok ama bende hapı var. işe yararsa göndereyim. adres yada telefonu verirsen. umarm her şey yoluna girer.

valla dün bende korktum ne diyeyim. acayip bişiler oldu tarfi edemediğim.doktorumada soramadım.sanki önce 10 dakikada bir kasılıyordum sonra kendimi dışarıya attım biraz hava aldım kafayı dapıttım geçti. ondan sonra akşam bir çorba içttim öle bir gerildimki tef gibi. ayakta düz duramayacak hale geldim. eve gittim ılık bir duş aldım. üzerimdeki her şeyi çıkarıp yattım biraz rahatladım. sanırım tshırt falanda sıktı beni. sonra oğlumda bir kıpırdanmaya başladı ki sormayın gece uyutmadı beni. sanırım oda sıkıldı ben rahatlayınca oda rahatladı.

bugünde sabah aşı olmaya gittik.ilkinde hiç acımamıştı bu sefer kolum acıyor.ve karpel tünel sendoromu olmuşum. bileklerim çok ağrıyor hatta takılıyor kitleniyor canım çok yanıyor.hiç bişi kaldıramıyorum. geceleri bileklik takıyorum o biraz iyi geliyor. klavye kullanan hamile bayanlarda görülürmüş.ancak doğumdan sonra tedavi yapılabiliyor.

bu bebişlerdeki sarılık için kayınvalidem bişi dedi. paylaşayım sizlerle. her emzirişten sonra çay kaşığı ile bir kaşık maden suyu verilince n ağır sarılık bile geçiyormuş.o denemiş eşim ağrılaşmaya başlamış bir yaşlı kadın demiş onada oda dinlemiş bir gün sonra hiç bişi kalmamış.ben deneyeceğim sizin de aklınzda olsun

bebek bakım kıtabı aldınız mı acaba. ben alıcam bu aralar ama ıyı bır kıtap almak ıstıyorum. sız aldıysanız nasıl ve yazarı kım acaba. memnunsanız ben de alıyım

ipeğimu pompa bende düşünüyorum ama açıkcası süt durumumu görmeden de almıcam bakalım o kadar sütüm olucakmı eğer olur ise alıcam yoksa yazık 150-200 tl para bence sende acele etme

Selam kızlar,
Geçmişi okumaktan vazgeçtim. Akşam bakarım artık.
Bu aralar korse ve pompaya taktım. Eeee ne de olsa vakit yaklaşıyor.
Süt pompalarında o kadar çok çeşit var ki hangisi iyidir acaba bilen var mı?

medelayı öneriyorlar. onların kapları bir çok biberon başlığı ilede uyumluymuş. bende alacağım. ama korse ne ? onu bilmiyorum

Kızla rbenim kuzucuğumun hareketleri çok azaldı.ya içime bir kurt düştü deli oalcağım.
Hiç oynamıyor değil ama
hep kasılma şeklindeve arada oynuyor.
3 gün önce daha kıpır kıpırdı
deli oalcğaım ya neden böyle oluyor ki.

süt pompasını çalışacak olan anneler muhakkak araştrıp alsınlar derim ilk önce onlara lazım zaten
ama hiçte belli olmuyo ilk başta sütün gelmeyebiliyo
benim öle olmuştu ilk 2 gün gelmedi sayılır
eczanelerde satılan ucuz pompalardan almıştık
ama oda memişlerimin ucunu patlattı resmen çok acıdı
dikkat etmek lazım bide iyisini bulmak lazım

Kıslar dikkat ediyorum herkes kendini erken doğuma acaip endekslemiş durumda birde çok dinliyorsunuz kendinizi yapmayın bunu lütfen iyi düşünelim iyi olsun hamilelik vücudun yaşadığı en ilginç olaylardan biri farklı reaksiyonlar vermesi çok normal ufak ağrılarımızında olması normal ama kendinizi bu kadar sık dinlerseniz hastalığı psikolojikmen getirmiş olucaksınız
Azcık relaks olmaya çalışın keyfini çıkarın az kaldı zaten hayırlısı ile 2 ayı atlatınca hiç bişiy kalmıcak birazda pozitif lütfen

Kıslar dikkat ediyorum herkes kendini erken doğuma acaip endekslemiş durumda birde çok dinliyorsunuz kendinizi yapmayın bunu lütfen iyi düşünelim iyi olsun hamilelik vücudun yaşadığı en ilginç olaylardan biri farklı reaksiyonlar vermesi çok normal ufak ağrılarımızında olması normal ama kendinizi bu kadar sık dinlerseniz hastalığı psikolojikmen getirmiş olucaksınız
Azcık relaks olmaya çalışın keyfini çıkarın az kaldı zaten hayırlısı ile 2 ayı atlatınca hiç bişiy kalmıcak birazda pozitif lütfen

bencede çok haklısın
bende sordum doktora bu ayki kasılmalar normalmiş zaten illa erken doğacak korkusuna girmeyin evham yaparsanız kasılmalarınızıda siz gerçekleştirmiş olacaksınız
rahat olun bol bol dinlenin

ipeğin ne korsesı alıcaksın

Doğum sonrası toparlayıcı korse canım. Kullananlar çok memnun kalmış.

ipeğimu pompa bende düşünüyorum ama açıkcası süt durumumu görmeden de almıcam bakalım o kadar sütüm olucakmı eğer olur ise alıcam yoksa yazık 150-200 tl para bence sende acele etme

medelayı öneriyorlar. onların kapları bir çok biberon başlığı ilede uyumluymuş. bende alacağım. ama korse ne ? onu bilmiyorum

Süt emzirdikçe artıyormuş. Bir site var. Orada ikinci el pompalar uygun fiyata satılıyor. Sıfır almayı düşünmüyorum. Merak edenlere özelden sitenin adresini verirrim. Medala ve Avent'in pompaları var. Ama medala çoğumlukta. Acaba alanlar memnun değil mi diye merak ettim.

Kızla rbenim kuzucuğumun hareketleri çok azaldı.ya içime bir kurt düştü deli oalcağım.
Hiç oynamıyor değil ama
hep kasılma şeklindeve arada oynuyor.
3 gün önce daha kıpır kıpırdı
deli oalcğaım ya neden böyle oluyor ki.

32. haftafan sonra yeri azaldığı için normaldir canım.

süt pompasını çalışacak olan anneler muhakkak araştrıp alsınlar derim ilk önce onlara lazım zaten
ama hiçte belli olmuyo ilk başta sütün gelmeyebiliyo
benim öle olmuştu ilk 2 gün gelmedi sayılır
eczanelerde satılan ucuz pompalardan almıştık
ama oda memişlerimin ucunu patlattı resmen çok acıdı
dikkat etmek lazım bide iyisini bulmak lazım

Ucuz bişey almak istemiyorum ki sonradan sorun olmasın canım. Memişlere bebecikler için iyi bakmak durumundayız.

bebek bakım kıtabı aldınız mı acaba. ben alıcam bu aralar ama ıyı bır kıtap almak ıstıyorum. sız aldıysanız nasıl ve yazarı kım acaba. memnunsanız ben de alıyım
valla ben pek ihtiyaç duymadım bence yaşadıkça öğreniliyo bazı şeyler
zaten internette elimizin altında bişe oldumu hemen bakabiliyoz pek güvenli olmasa
artı doktorlar ve sağlık ocaklarıda yeterince bilgilendiriyo
ve en önemlisi büyüklerimiz sağolsunlar

kızlar korse kılolar ıcın mı
karnımızın toparlanması için canım ilerleyen dönemlerdede kiloların için kullanırsın
gevşeyen karın içinden bebiş çıkınca sarkmasın toplansın diye eskiden bezlerle sıkıca bağlanırmış
şimdi modernleşti tabi korseler çıktı iç çamaşırı mağazalrından kolayca temin edebilirsin
artı belli bi süre düzenli kullanmalısın

ben ilkinde sadece karın korsesi almıştım ama sürekli toplandı durdu pek rahat bişe değil
şimdide normal hem göbek hem bacakları saranını aldım
ama içine gene karın korsesi giyeceğim
çünkü vc ihtiyacında sürekli indir kaldır gene bi işe yaramıcak gevşeyip duracak
tavsiye ederim sizde 2 tane kullanın
biraz sıcaklarda sorun yaratacak ama gevşeyip sarkmasından iyidir

senin adına çok sevindim .. Allah bebişlerinle beraber geçireceğiniz uzun ömürler versin hepinize .. Comebaby medipolde yatıyor , orasının iyi bir yer olduğunu söylemiş dr.u .. Bebekler için küvezler hazı ve yoğun bakım ünitesi varmış .. Inşallah herşey sağlıklıca yolunca gider onlar için ..

hoşbuldum canımmmm , konuştuğumuzda hep iletiyorum selamlarınızı , dualarınızı ..
Ben de yattığım için , bir de eşim laptopı götürdü bugün , masa üstü pc ye kaldım ve burada da çok oturamıyorum ..
Alışveriş için interneti bile kullanamıyorum desem yeri , o yüzden şu nuby biberonu nerden aldın diye soracaktım ..eczaneden mi , bir de şu doğal dokunuş serisi dedikleri anne memesi eklinde tamamen slikondan olanın fiyatı mı bu ??

ben de dr.umun tavsiyesiyle mustelanınkini aldım , eşime de sürekli ilaç aldığımız eczaneden lanoshun deneme kremlerinden vermişler .. Bir çocuk dr.uyla yapılmış röportajı içerie işbankası yayınlarından bir kitapta dr. Diyorduki " göğüs çatlağına en iyi gelen şey anne sütünün kendisi , bebiş emmeyi bitirince azıcık ucunu sıkıp meme başına sürmek yeterli " diyordu .. Yazdığın dier mesajda ayva çekirdeğinden bahsetmişsin , onu da mutlaka denerim ihtiyaç halinde .. Böyle deneyimli annelerin olması ne güssssellllllllll hihoyyyt

canımcım , benim de çok yakın bir arkadaşım çocuk dr.u ..ona somuştum bu durumu , o da ne zararlı ne de yararlı . Tamamen kullanma biçimi ve sıklığıyla alakalı gibi bir şey demişti .. çok sık kullanan bebeklerde damak yapısı bozuluyormuş felan .. Hava yutma konusuna gelince biraz daha özenli malzemeden yapılmış olanından alırsak sıkıntı yaşamaz heralde bebeklerimiz yerimseniben

canım umarım sıkıntıların bebişle alakalı değildir :1hug:

ben de ipeğimudan duymuştum bi şeycikler ..
Yanlış olmasın doğuma yakın son 1-2 hafta dr.lar cinsel ilişki öneriyormuş , kasılmalar artsın ve rahim alışsın doğuma hesabı yerimseniben

evet yaaaa , o hiç gelmemişti aklıma :sm_confused:
Neyseki çeyizdeki dantelli takımlardan çıkatır beyaz bir pikeyle kombin ederiz biz de yerimseniben
zaten izmirde pek gelen giden olmaz hem apartmanda yeniyim , hem annemlerin olduğu ilçeden çok uzağım ..
Ist.da olsaydım gelen giden daha çok olurdu , o yüzden daha kapsamlı düşünebilirdim , şimdilik böyle düşündüm bakalım ben de ..
Saol tatlım hatırlatığın için şeniz

canım ya çok geçmiş olsun ..
Küçük bir risk demişsin , inşallah öylece kalır ve gitgide küçülür .. Neden olur neye sebep olur bilmiyorum ama , riskin küçüklüğü bir yana risk olduğu telefuz edilmesi yeterli oluyor bazen can sıkıntılarına gark olmak ve türlü endişelere dalmak için .. Ban bunu hamileliğimde öyle net anladım ki neredeyse her kontrolümüzde ...
Allah yavru kuşlarımızın yardımcısı olsun canımmm yerimseniben

hoşgeldinnnnnnnnnnnn şeniz
oğluşunu öper yirim bennnn
eşine söyle elini çabuk tutsun yoksa gelir ona da bir :eek:klava:
Sana yazdığım mail adresim , onu msn olarak kullanmıyorum . xxxxx@yahoo.com yerine hotmail.com olarak ekleyebilirsin aynı adresi msn ine yerimseniben

kıs sen ne alemsin yahuuuuuuuuuuuu kaydirigubbakcemile3
nasıl çektin bu resimi , daha önceden de görüştüm diye hatırlar gibiyim
süper foto , yılın fotosu bence :)))))))

bu arada comebaby için ilaç-fitil ihtiyacıyla ilgili bissürü yere mesaj attım-konu açtım ama uyarı aldım .. Piyasada olmayan ilacı bulmaya çalışmaktan .. Bu beni ve siteyi zor durumda bırakabilirmiş :uhm: Vs.. Vs...
Allah inşallah ihtiyacı olan herkesin ihtiyacına cevap olur ...

hadi yaa daha bissürü var zaman .. E sen ne raporu aldın o zaman :uhm:
Eşin haklı yani ,bi şey demiyorum üstüne .. Dikkat et azcık tatlım yaaa :1hug:

canım ben 37.haftaya kadar çalışabilir raporu aldım

annişler ben kızlarımı alıp güzellik uykusuna gidiyorum
sizede bol keyifli sohbetler
görüşürüz:teytey:

valla ben pek ihtiyaç duymadım bence yaşadıkça öğreniliyo bazı şeyler
zaten internette elimizin altında bişe oldumu hemen bakabiliyoz pek güvenli olmasa
artı doktorlar ve sağlık ocaklarıda yeterince bilgilendiriyo
ve en önemlisi büyüklerimiz sağolsunlar

karnımızın toparlanması için canım ilerleyen dönemlerdede kiloların için kullanırsın
gevşeyen karın içinden bebiş çıkınca sarkmasın toplansın diye eskiden bezlerle sıkıca bağlanırmış
şimdi modernleşti tabi korseler çıktı iç çamaşırı mağazalrından kolayca temin edebilirsin
artı belli bi süre düzenli kullanmalısın

bUNLAR NORMAL SATILAN KORSELER DEGIL DIMI. DOGUM KORSESI AYRI MI YANI. DOGUM KORSESI MI DIYECEGIZ

X