2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Nihayte burada da buluştuk. Takvimi işaretle de senesini kutlayalım.:nazar:

mayıs yedisiiiiii :))))
benim tosbaaa beni dün gece çok korkuttu :1shok:
o akciğer geliştirici iğneyi yiyince sabaha kadar tık yoktu , bende de uyku ...
Allaha şükür sabah 7-8 gibi uyandığımda kıpırdadı oldukça .. gün içinde de eskisi gibi tepişmese de gene orada olduğunu belli ediyor , Allah çok şükür :Saruboceq:
bu akşam da vurulcaz ikinci dozu , diğer dozlarsa 2 hafta sonra ...

hoşgeldin canımmmm Şeniz

inşallah mesajımı okuyan ve fırsatı olan herkes eczanelerde ararlarsa belki daha çabuk ulaşırız gerekli miktar ilaca ..
çünkü ilacın üretimi durmuş , bir süredeir yokmuş piyasada , ancak elinde kaln eczanelerde ve büyük illerden ziyade küçük il ve yerleşim yerlerinden bulunabiliyormuş . ıspartadan- konya-beyşehirden gelmiş 1-2 tane ..şimdilik hapıyla idare ediyormuş , risk durumu arttıkça elinde kaln 3-4 fitili kullanmasını söyleyecekmiş dr.u , o yüzden demem o ki ihtiyaç hali kırmızı alarm !!!
bir de bu ilaç her hamilenin kullandığı rutin ilaçlardan değil , o yüzden elinizde olmaması yada şimdiye kadar dr.unuzun vermemiş olması normal .. bu ilaç-ftil erken doğum - kasılma önlemek için veriliyor .. dr.umuz aynı ve bana da fitil vermek istedi ama piyasada olmadığı için mecburen ben de hapını kullanıyorum .. ama onun durumu benimkinden daha acil ve kritik olduğu için bulabildiğiniz - bulabildiğimiz ilacı ona göndericez , zaten ilacı bulduğunuzda onunla irtibata geçeceksiniz ..
eğer yolunuzun üzerindeki eczanelerden , ulaşabildiğiniz eczanelerden sorarsanız ve inşallah bulup da ona ulaştırırsanız risk durumu oldukça hafifleyecek..
çünkü kasılmalar arttıkça ve durdurulamazsa , Allah korusun :Saruboceq:, iç kanama geçirme durumu söz konusu :1no2:

hoşbuldum tatlım.

ben ölen bebeğimde bu fitili kullanıyordum o yüzden biliyorum...

hatta bunda da başta vermek istediş doktorum ama ben istemedim diğer bebeğimde kötü anılarım olduğundan o fitili görmek bile istemediğimi söyledim anlayış gösterdi sağolsun...
ama artık bulunmadığını bilmiyordumfisfisfis
yazını okuyunca eşimi aradım o da artık hapının kullanıldığını fitilin kullanılmadığını ve bulunmasının da zor olacağını söyledi:1no2:
ama ben yinede baktırayım dedi inşallah bulur:Saruboceq:

hoşgeldin canımmmm Şeniz

inşallah mesajımı okuyan ve fırsatı olan herkes eczanelerde ararlarsa belki daha çabuk ulaşırız gerekli miktar ilaca ..
çünkü ilacın üretimi durmuş , bir süredeir yokmuş piyasada , ancak elinde kaln eczanelerde ve büyük illerden ziyade küçük il ve yerleşim yerlerinden bulunabiliyormuş . ıspartadan- konya-beyşehirden gelmiş 1-2 tane ..şimdilik hapıyla idare ediyormuş , risk durumu arttıkça elinde kaln 3-4 fitili kullanmasını söyleyecekmiş dr.u , o yüzden demem o ki ihtiyaç hali kırmızı alarm !!!
bir de bu ilaç her hamilenin kullandığı rutin ilaçlardan değil , o yüzden elinizde olmaması yada şimdiye kadar dr.unuzun vermemiş olması normal .. bu ilaç-ftil erken doğum - kasılma önlemek için veriliyor .. dr.umuz aynı ve bana da fitil vermek istedi ama piyasada olmadığı için mecburen ben de hapını kullanıyorum .. ama onun durumu benimkinden daha acil ve kritik olduğu için bulabildiğiniz - bulabildiğimiz ilacı ona göndericez , zaten ilacı bulduğunuzda onunla irtibata geçeceksiniz ..
eğer yolunuzun üzerindeki eczanelerden , ulaşabildiğiniz eczanelerden sorarsanız ve inşallah bulup da ona ulaştırırsanız risk durumu oldukça hafifleyecek..
çünkü kasılmalar arttıkça ve durdurulamazsa , Allah korusun :Saruboceq:, iç kanama geçirme durumu söz konusu :1no2:

Çok üzüldüm. Diyecek bişey bulamıyorum. İnşallah kötü bişey olmaz.

Allaha şükür sabah 7-8 gibi uyandığımda kıpırdadı oldukça .. gün içinde de eskisi gibi tepişmese de gene orada olduğunu belli ediyor , Allah çok şükür :Saruboceq:

banada vurdula popuşumdan o iğneyi çok acıdı cumartesi vurulacağım tekrarsenağlama

bu fitil hiç bulunmuyormuş stardust. bir senedir yokmuş piyasada. voltaren fitil diyorlar onun yerine bu bi işine yararmı ki

Demetcım hoŞgeldın tatlım
kıbele banlanmıŞ bende ara ara bakıyorum
hala banı kaldırılmamıŞ neredeyse 2-3 ayı buldu

feci sıcak vardı sabahtan bveri ama şimdi gök gürlüyor:sm_confused:

Allahtan çamaşırlarım kurudu ve topladım :nazar:

Ay sen de doğur daha da bişey istemem herhalde.

COMEBABY'DEN SON HABERLER !!!!
arkadaşımız pazardan eri hastanede yatıyor .. 29. haftasında , 30 olurlar ve kızçeler de 1500 gr.ı bulurlarsa , Allah olası en erken doğumdan korusun ama , doğsalar da o haftalarda herşey çok daha sağlıklı olacak hepsi için ..
kasılmaları 10 dk.da 1e düşünce hemen doğum yapmayı planladığı medipole gitmişler .. dr.umuz da yurt dışında olduğu için o medipoldeki riskli gebeliklere bakan bir dr.un kontrolü altındaymış , ama kendi dr.uyla da bu dr. sürekli paylaşımdalarmış .. bu sabah dr. panikle gelmiş ve ona kasılmaları bir türlü durduramadıklarını söylemiş ve verdikleri kasılma engelleyici iğne kalp çarpıntısı ve titreme yapmış .. o iğnenin hapını kullandırmışlar bu kez de hap kar etmemiş .. mecburen kullandığı tüm ilaçlar kesilmiş , başkla ilaçlar deniyorlarmış .. bu arada stersten sanırım şekeri tekrar 200lerin üstüne çıkmış , insülün yapmaya kalkmışlar ama diyetle ineceğine ikna etmiş hastanedekileri ve ertesi gün inmiş şimdilerde 80-70lere düşmüş şekeri .. halen Endol fitil arayışında , eğer o ilacı bulabilirseniz yaşadığınız yerlerden irtibata geçmeniz için telefonunu vermemi rica etti bulan arkadaşlara ..
bu arada risk halen devam ettiği için onunla ilgilenen ekip comebaby'i tüp bebek tedavisini yapan umut tüp bekteki dr.una devretmişler ..
ayrıca kasılmaların durması gerekiyormuş , yoksa bu kadar kasılma iç kanamaya sebep olabilirmiş ..
her türlü çok duaya ve Endol fitil e ihtiyacı var ..
sizlere de selamları var ayrıca ...

canım geçmiş olsun dileklerimizi ilet lütfen ...ben buradaki eczaneyi aradım sordum ellerinde 1 tane varmış çok ucuz ve zor bulunan bişeydeğilmiş acaba aradıkları omu ağrı kesici özelliği varmış omudurki eğer öyleyse adres versinler kargoyla yollayayım hemen

Demetcİm hoŞgeldİn tatlım
kİbele banlanmıŞ bende ara ara bakıyorum
hala banı kaldırılmamıŞ neredeyse 2-3 ayı buldu

hoşbuldum canım nasılsın kan durumun ne olduŞeniz

ben hala serumlara devam ediyorum2-3 gün araylasenağlama

Allah allah ne kadar uzun sürdü ya bu bannn :kızgın:

hoşbuldum tatlım.

ben ölen bebeğimde bu fitili kullanıyordum o yüzden biliyorum...

hatta bunda da başta vermek istediş doktorum ama ben istemedim diğer bebeğimde kötü anılarım olduğundan o fitili görmek bile istemediğimi söyledim anlayış gösterdi sağolsun...
ama artık bulunmadığını bilmiyordumfisfisfis
yazını okuyunca eşimi aradım o da artık hapının kullanıldığını fitilin kullanılmadığını ve bulunmasının da zor olacağını söyledi:1no2:
ama ben yinede baktırayım dedi inşallah bulur:Saruboceq:

evet canım , fitil piyasada yok , comebaby ilacı üreten firmaya ulaşmış , ordan aldığı bilgilere göre ftil en erken bu ayın sonunda yeniden piyasaya çıkacakmış .. o yüzden ancak ve ancak çok önceden beri elinde kalmış olan eczanelerde bulunabiliyormuş ..

sana da geçmişi hatırlattığım için üzüldüm :KK43:(( Allah bir daha ihtiyaç halinde bulundurmasın ne seni he kimseyi ama ihtiyacı olan herkese de ( özellikle de arkadaşımıza ) bir an önce bulabilmeyi nasip etsin :Saruboceq:

bENDE BURADAKı ECZANEYE BıR SORAYIM

DEMETCıM 9,8 E YÜKSELMıŞ ıNŞ 10 U GEÇERıM
SENDE DURUMLAR NE YÜKSELME OLDU MU?

kızlar kibeleden haber alan haberi olan varmı onu da çok merak ediyorum...

ben de çok merak ediyorum .. umarım iyidir .. ulaşılamıyor da engelli olduğu için :1no2:
banada vurdula popuşumdan o iğneyi çok acıdı cumartesi vurulacağım tekrarsenağlama

benim de acıdı çok ama ağlamadığım için kociş nonnnuma aldı bana kaydirigubbakcemile3 bizim bu durum ritüele dönüştü , her iğneden sonra nım nım nımmcokacimcoook

bu fitil hiç bulunmuyormuş stardust. bir senedir yokmuş piyasada. voltaren fitil diyorlar onun yerine bu bi işine yararmı ki

evet canım bulunması çok zor , yok piyasada , olmayacak da bu ay sonuna kadar .. ancak elinde kalan eczanelerden bulunabiliyormuş .. ona sorarım , ama işe yarasaydı sanırım dr.u Endolün ilacı yerine o dediğin fitili kullanmasını isterdi .. ben yine de söyleyeyim , o da dr.una usulüyle bi sorsun dimi ..

Ay sen de doğur daha da bişey istemem herhalde.

saol tatlım , kalbimiz bir :))
ben de daaa bi şey istemiyorum ..
bu , " one minute , daaa da davosa gelmem " gibi oldu kaydirigubbakcemile3

evet canım , fitil piyasada yok , comebaby ilacı üreten firmaya ulaşmış , ordan aldığı bilgilere göre ftil en erken bu ayın sonunda yeniden piyasaya çıkacakmış .. o yüzden ancak ve ancak çok önceden beri elinde kalmış olan eczanelerde bulunabiliyormuş ..

sana da geçmişi hatırlattığım için üzüldüm :KK43:(( Allah bir daha ihtiyaç halinde bulundurmasın ne seni he kimseyi ama ihtiyacı olan herkese de ( özellikle de arkadaşımıza ) bir an önce bulabilmeyi nasip etsin :Saruboceq:

üzülme tatlım o benim gerçeğim...
İnşallah comebaby nin işi görülsün de iyi olsun bebişleri de o da bu önemli şu an:Saruboceq:

bENDE BURADAKİ ECZANEYE BİR SORAYIM

DEMETCİM 9,8 E YÜKSELMİŞ İNŞ 10 U GEÇERİM
SENDE DURUMLAR NE YÜKSELME OLDU MU?

oh maşallah tatlım senin baya yükselmişŞeniz

benim de bi ara o kadar yükseldi çok iyiydim biliyorsun ama yine düştü geçen hafta 5 serum yedim bu haftada 2-3 günde bir bi tane takılıyo...
hala tıkanıyorum zor nefes alıyorum :1no2:
bebiş büyüdükçe daha fazla kansızlık artıyor..
o iyi olsunda inşallah ben herşeye razıyımm:asigim:

kıslar buradaki eczaneye sordum hapı var dediler endol için:KK43:

saol ilsucum .. hapı fitil kadar etkili değil , ama şükür ki , o bulunabiliyor .. şimdilik o da hapıyla idare ediyor , dr.u risk durumu iyice arttığında kullanmak üzere talimat verecekmiş .. elindekileri en etkin ve ekonomik bir şekilde kullanmalıymış ..

ee kızların çoğu yok bugün neden kiiii:sm_confused:

zuzummmm, gaydin, selsin, derin,hüzün,amatist,sibel ve daha birçoğubenneyaptımki

inşallah herkes iyidirrrrrrrrrrrrr

geçmiş o kaaaaaaa çok birikmiş kii siz deyin 150 ben diyim 200 sayfa:1shok:

okuyamam mümkünatı yoksenağlama

X