2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Selam hanımlar hastaneden geliyorum şimdi doğum parası ve izni için raporumu aldım geldim resmen iznim başladı ama doğurana kadar çalışıcaz bakalım patronum şimdi evraklarımı alıp sgk ya bildirmeye gitti bu yüküde attık bakalım üstümüzdenn sizde ne var ne yok

anladım ama bizimkiler pek ona yanaşmıyor pek ondan alamam diyorum ama genede şansımı denicem tabe kısmet 2 ay alsam yeter ben zaten 6 ay alamam

bende canım 6 ay kullanmıcam.3 ay filan.söylemiştim sorun yok demişlerdi.ama şimdi nederler bilemem.gerçi bizim şirketin akıbetide belli değil.süresiz izinlide olabilirim 4 aylık iznim bittikten sonra.bencede dene şansını.benim arkadaşım 6 ayınıda kullandı.ne süper dimi.4 ayda ücretli 10 ay izin yaptı.gerçi o doğumdan 2 ay önce çıktı izine

ya hadi uyanırmısınız artık su dökücem hepinizin yüzüne uyuyomusunuz yaaa :tomato:
Zuzumda yok zatenfisfisfis

selam hanımlar hastaneden geliyorum şimdi doğum parası ve izni için raporumu aldım geldim resmen iznim başladı ama doğurana kadar çalışıcaz bakalım patronum şimdi evraklarımı alıp sgk ya bildirmeye gitti bu yüküde attık bakalım üstümüzdenn sizde ne var ne yok

selam canım.oh sen kurtuldun darısı bizlerin başına.bende perşembe açtırıcam.ne evraklar istediler

bende canım 6 ay kullanmıcam.3 ay filan.söylemiştim sorun yok demişlerdi.ama şimdi nederler bilemem.gerçi bizim şirketin akıbetide belli değil.süresiz izinlide olabilirim 4 aylık iznim bittikten sonra.bencede dene şansını.benim arkadaşım 6 ayınıda kullandı.ne süper dimi.4 ayda ücretli 10 ay izin yaptı.gerçi o doğumdan 2 ay önce çıktı izine

8 ay kendi baktı yani ne güsel ya nimet resmen ay bende plan yapmıyorum akışına bıraktım kısmet ne getiricek oğluşum bana bakalım belki çok zengin oluruz direk çıkarım işten :roflol:

Selam hanımlar hastaneden geliyorum şimdi doğum parası ve izni için raporumu aldım geldim resmen iznim başladı ama doğurana kadar çalışıcaz bakalım patronum şimdi evraklarımı alıp sgk ya bildirmeye gitti bu yüküde attık bakalım üstümüzdenn sizde ne var ne yok

Hürrem bende haftaya açtırıcam kısmetse salı günü felan neler hazırladın evrak olarak birde 37. haftaya kadar çalışabilir raporu felan verdimi doktorun anlat bacım

selam canım.oh sen kurtuldun darısı bizlerin başına.bende perşembe açtırıcam.ne evraklar istediler

sağol canım hastane için vizite kağıdı ve kimlik yeterli sgk ya patronum raporumu ve vizite kağıdımı götürdü sadece eksik evrak varsa öğrenip gelirim dedi tam hangi evraklar gidiyor bende bilmiyorum eksiğimizi öğrenince size hepsini yazarım

gunaydın canım hoşgeldına.s.

Günaydın derin ne hbr nasılsın canım

güaydın canım nasılsın kızımız nasıl

günaydın kızlar kızımı dün görmeye gittik yavrum gösterm4edi yüzünü bize uyuyordu 1 360 gr olmuş dedim dr bey ben wcde yatıcam neredeyse çok normal dedi yarım bardak bile içsen çok sıkışmış olucan dedi perşembe günü için birsürü tahlillerim var ogünüde atlatsam çünki aşağıdan kültür alacak o masaya yatmak düşündürüyor beni ama alıştım aslında ben senelerdir görmeyen dr kalmadı-tatlicadiarzu-

Hürrem bende haftaya açtırıcam kısmetse salı günü felan neler hazırladın evrak olarak birde 37. haftaya kadar çalışabilir raporu felan verdimi doktorun anlat bacım

canım doktorum sordu 37.haftaya kadar çalışabilir raporu verebilirim dedi ama öyle rapor alanların parasını genelde kesiyorlar iş yerinle anlaş 32.haftanda al raporunu ama 37.haftaya kadar çalış doğumdan sonra da iznini kullan dediler paranı tam alırsın dediler

8 ay kendi baktı yani ne güsel ya nimet resmen ay bende plan yapmıyorum akışına bıraktım kısmet ne getiricek oğluşum bana bakalım belki çok zengin oluruz direk çıkarım işten :roflol:

evet ya çok güzel tabi.herkes onun kadar şanslı olmuyor iş konusunda.onun patronları izin verdi.bende hiç plan yapmıyorum artık ne olursa kısmet diyorum

kızlar çok mutluyum şimdi kayınvalidemler yola çıktı kayseriye gidiyorlar akrabaları vefat etti zaten bir senedir başı bekleniyordu ama onların saygısı bambaşka yaşasınnnn 10 gün rahatım 2 katlı ev bana kaldı eşimle yakalamaca oynuycam desem kardeş kardeş yatıyoruz uslu uslu oturacaz artık-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile3
zuzuuummmmm demetimmmmmm nerdesiniz yaaaa merak ediyıoruz sizi hadi gelin artuık

hayırlısı olsun derın. ben goremıyorum bende sorun var heralde. derın bebegın 1360 gr. oldu demıstın. bu olcum ne zaman yapıldı tam olarak hangı hafta gunde. ben de 28+6 da gıtmıstım 1291 kılo cıktı doktorum zayıf buldu. en son ultrason resmın varsa oradakı (AC) ölçümünü bana bı ara soyleyebılırmsıın acaba.

canım doktorum sordu 37.haftaya kadar çalışabilir raporu verebilirim dedi ama öyle rapor alanların parasını genelde kesiyorlar iş yerinle anlaş 32.haftanda al raporunu ama 37.haftaya kadar çalış doğumdan sonra da iznini kullan dediler paranı tam alırsın dediler

şimdi o raporu sskya götürmek gerekiyormu.banada doktorum vizizte kağıdı ve kimlik yeterli dedi.yazıda vericek.37 haftaya kadar çalışabilir diye.sonuçta beş hafta çalışıcaz.o parayı şirket vermicekmi ay kafam karıştı gene

günaydınnnnnnnnn hihoyyyt

canım tesekkur ederız.
yapımı gercekten cok kolay.alkisalkisalkisburdan bakabılırsın canım yapılısına.yerimseniben
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=262266

teşekkürler canım Şeniz

canım ya biri biyerden gelince hoşgeldin denir ya sen hakkaten hoş gelmişsin be
maşallah oğluşuna
bence bebişin zamanında gelecek sen hiç tasalanma emi annesi ama yat deniyo yat bak ayaklanma sonra hakkaten yatamıcan bak benden sölemesikaydirigubbakcemile

kikoşummm , bidenem , saol tatlımmm Şeniz
dinleniyoss bakalım , inşallah bu dinlenmeler iyi gelicek oğluşuma :Saruboceq:

Bende hafta sonu mantar olmuŞtum doktorumu aradım.tek kullanımlık bİr fİtİl verdİ.onu yaptım.ama hala kaŞıntım var.korkuyorum artıcak dİye

geçmiş olsun canım , aynı fitilden ben de kullandım , kaşıntı yoktu bende , idrar testinde 15-16 maya hücresi görüldü denmesi üzerine vermişti dr.um .. akşam yatarken yaparsan daha etkili oluyormuş yerimseniben

Günaydın kıslar nasılsınız bakalım biz iyiyiz ama paşam bu son 2 haftadır acaip hareketli gerçi normal yazıyodu sayfada 32. haftadan sonra hareketleri kısıtlanıcak şuanki artış normal diyodu dün gece 3 te uyandım resmen hareketlerinden napıyo diye merak ettim heryerdeydi yaa yemek yerken saniye durmadı maşallah paşama ama yoruldum resmen ya son zamanlarda birde alt tarafıma ağrı yapıyo yürürken haftasonu felan çok yürüdüm onun etkisi oılabilir mi tersti yağız acaba döndümü diyorum aşağı baskı yapıyor ctesiye kadar beklicez muaynemiz o zaman:bbo:

günaydın canım . maşallah paşana :nazar: ben de gece uykuya dalrken onunla boğuşuyorum , en sonun da o kazanıyor ben pes ediyorum , o beni tepe tepe uykuya dalıyorum . sonra gece sağdan sola soldan sağa dönerken yada tuvalet için uyandığımda gecenin 3ünde 5inde hala tepinirken buluyorum huysuz tosbaaamı kaydirigubbakcemile3 ben de diyorum ki içimden " iyi günlerin bunlar senin , hazır yerin varken tepin bakalım , 4-5 hafta sonra görücem o beyaz k.çını senin , tepinebilcen mi bakalım " diyorum :roflol:

canm a ve b kategorisındekı ılaclar gebelıkte daha güvenli kullanılabılcek ilaclar .

netten bununla ılgılı soyle bır bılgı var:
FDA Sınıflaması
Sağlık istatistiklerinin en düzenli tutulduğu ve ilaç kullanımında en titiz davranan ülke olarak kabul edilen ABD de tüm besin ve ilaçları denetleyen kurum olan FDA (Food and Drug Administration) ilaçları gebelikte bebek üzerinde etkileri açısından beş ayrı gruba ayırmıştır.Pekçok açıdan yetersiz kalmasına karşın bugün için dünya çapında en sık kullanılan sınıflamadır. İlaçlar beş ayrı kategoriye ayrıldığı bu sınıflamada gebeliği sırasında söz konusu ilacı bilerek ya da bilmeyerek kullananlardan elde edilen bilgilerin yeraldığı bir veri bankası kullanılmaktadır.İlaçların kullanıldığı gebelik haftasının dikkate alınmaması bu sınıflamanın en zayıf kısmıdır çünkü organlarda yapısal bozukluk yaptığı kesinlikle bilinen ilaçların büyük bir kısmının kritik devre (yani organ gelişiminin olduğu devre) atlatıldıktan sonra genellikle bu etkiyi göstermemesidir.Bilgi birikimi arttıkça ilaçların kategori değiştirmesi de söz konusu olabilmektedir.

A Kategorisi: İnsanlarda yapılan çalışmalarda fetus üzerine olumsuz bir etki saptanmamıştır. Bu gruba dahil olan çok az sayıda ilaç vardır. Gebelikte kullanılan vitaminler bu gruptadır.

B Kategorisi: -Hayvanlarda yapılan çalışmalarda hayvan fetusları üzerinde olumsuz bir etki saptanmamıştır, ancak insanlarda yapılan çalışmalar mevcut değildir.
-Hayvanlarda yapılan çalışmalarda olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlarda yapılan çalışmalarda bu olumsuzlukların doğrulanmamıştır.
Penisilin grubu antibiotikler bu grupta yer alır.

C Kategorisi: -Hayvan ve/veya insanlarda yapılan çalışmalar yetersizdir.
-Hayvan deneylerinde olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlara ait veri yoktur.
Gebelikte kullanılan ilaçların çoğu bu grupta yer alır.

D Kategorisi: -İlaçlarda insan fetusu üzerine olumsuz etki bulunmuştur. Bu gruptaki ilaçlar kar/zarar oranı kar lehine olduğunda kullanılabilecek ilaçlardır.

X Kategorisi: bu gruptaki ilaçlarda da insan fetusu üzerine olumsuz etki bulunmuştur. Ancak bu gruptaki ilaçlar gebelikte kullanıldığında kar/zarar oranı her zaman zarar lehine olan ilaçlardır. Bu yüzden hiç bir şekilde gebelikte kullanılmamalıdır

canım teşekkürler paylaşımın için ..
ben transferimden kalp atışlarını duyduktan bir süre sonraya kadar ( yanlış aklımda kalmadıysa 10-12. haftaya kadar )estraderm ve estrofem isimli X kategorisinde bir ilaç kullanmak zorunda kaldım malesef benneyaptımki

kızlar merhaba sizlere bişey sorucam ben ayrıntılı ultrason yaptırmak istiyorum fakat nerde yaptırabilirim bi arkadaştan duymuştum 29 mayıs hastanesi yapıyor diye aradım burdaki doktora muayne olmanız gerekiyor yada elinizde ayrıntılı ultrason isteme kağıdı olması gerek dedi ama bende böyle bi kağıt yokki
ben muayne için bakırköy ssk hastanesine gidiyom ordaki doktor ayrıntılıya istersen özelde gidebilirsin dedi ama kağıt falan vermedi bilgi verirseniz sevinirim

canım sadece usg ye girmek istersen daha fazla ücret alırlar , bu işin kuralı öböyledir .. ya elinde yaptıracağın işle ilgili istem kağıdı olacak , onun da girişi ilgili poliklinikten olacak , muayene olmasan bile , yada o işlemi hangi dr. istediyse gideceğin hastanede o işi yapan dr.a gidip derdini anlatmalısın , o dr. da senin için o işlemin yapılmasını isteyecektir . yani öyle yada böyle 29 mayıstaki bir kadın doğum uzm.a randevu alman lazım :sm_confused:

Menekşe günaydın canım sen bankacımısın ne zaman izne ayrılcaksın
Kızlar 6 ay ücretsiz izin varmış duydunuzmu siz böyle bişiy

ssk'lı çalışanlara 6 ay emekli sandığına bağlı olanlara 1 yıl ücretsiz izin veriliyor .
tabi özel sektörde bu hakkımı kullanayım diyenlere pek de iyi gözle bakılmıyor ve döndüğünüzde işinizi bulamayabiliyorsunuz , tecrübeyle sabit (bkz : bir arkadaşım )

kızlarr anneler günü geldi sayılır ben halen bişey almadım sizce ne alınabilir bide kayınvaldem var tabi ona bişey almam gerek ne zor şey şu hediye işi-tatlicadiarzu-

anneme telefon aldık , k. valideme bi şey düşünmedim .. zaten bunca senedir ist.dayken hep ona aldık , kendi anneme ben izmire geldiğimde zorla ( annem istemezdi , ne gerek var kızım derdi hep .. ) bir şeyler almıştım .. bu anneler gününde izmirdeyiz , kayınvalidem 20 mayıs gibi gelince izmire oğlu düşünsün ne alacağını , zira benim yatak istirahatim var , gezip dolaşamıycam malesef lülülülülülü

HÜrremcım patronun geldıĞınde ÖĞrenıp bızede bılgı verırımısın canım

kızlar çok mutluyum şimdi kayınvalidemler yola çıktı kayseriye gidiyorlar akrabaları vefat etti zaten bir senedir başı bekleniyordu ama onların saygısı bambaşka yaşasınnnn 10 gün rahatım 2 katlı ev bana kaldı eşimle yakalamaca oynuycam desem kardeş kardeş yatıyoruz uslu uslu oturacaz artık-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile3
zuzuuummmmm demetimmmmmm nerdesiniz yaaaa merak ediyıoruz sizi hadi gelin artuık

ay anlamadım ben kafamçokkarıştı
nassı ya , çok mu mutlusun :1shok:

X