2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

zaman vallahi çok çabuk geçiyo hiç bişey anlamıyosun şimdi aynı duyguları tekrar tadıcam şimdi yine ay kime benzicek ay nasıl oalcak herşey baştan içimde bi sevinç varrkaydirigubbakcemile5

Ahh canım ya sorma işte...Bu konuda çok dertliyim.Zaten ben araştırma yaptıktan sonra o hapı kullanmamaya karar verdim.Diyetisyene de gittim.Bir hafta falan diyet yaptım şekerim normal çıkıyordu.Sonra bir kaç defa yüksek çıkınca değerim eşim çok ısrar etti hapı kullanmam için.Onda da şeker var,o yüzden bizde şeker ölçüm cihazı var ve hergün ölçüyorum.Sonra ben burada k.k da geçen yıl doğum yapmış ve bana verilen hapı hamileliği boyunca kullanmış bir arkadaşla yazıştım.Onun doktoruda çok hassas davranarak endokronolok uzmanıyla görüşerek bu hapı kullandırmaya devam etmesine karar vermişler.(O hamileliğinden önce kullanmaya başlamış bu hapı)Bebeği gayet sağlıklıymış ve problem yaşamamış.Ondan bunları duyduktan sonra kullanmaya karar verdim.Günde 2 tane yazmıştı doktorum ben günde 1 tane aldım.15 gün kadar.Sonra yine şüpheye kapıldım ve yaklaşık 10 gündür kullanmıyorum,diyet yapıyorum ve hiç yüksek çıkmadı.Artık kullanmam zaten.Ama inşallah o kullandıklarım bebeğime zarar vermemiştir.
Peki şimdi bu doktora ben nasıl güvenebilirim,yine mi doktor değiştiricem.Eski doktoruma mı gitsem( o da cep no.su nu vermiyor,zaten o yüzden değiştirdik) Kafam çok karışık...:çok üzgünüm:

allah allah niye vermiyorki cebini saçma. gece bişi olsan nasıl ulaşacaksın ki? ya buradaki arkadaşların doktorlarından yardım almayı denesen. sonuçta bir çok kişiyle aynı şehirdeyiz. birde dikkatimi ne çekti demekki diyetle düşüyor sana boşu boşuna yükleme yapmalarının bi anlamı yok. benim doum doktorum tokluk şekerimin 150 ye kadar çıkmasının normal bi değer olduğunu söyledi. (tokluk yemekten 2 saat sonra ölçülen değer) ki verilen diyet listesiyle hiç oraya gelmedim. hep 110-130 arası oynuyorum ki arada birer çatal tatlı kek vs bile atştırmaya başladım. dur birde gönlünü ferahlatayım 27.haftadan sonra tehlike arz ediyor bebekte ondan önce gelişimi normalse sıkma canını. suyunun yükselmesini tehlikeli görüyorlar. su çok yükselirse akciğerleri gelişmeyebiliyormuş. benimde gelişm normal gözüküyor. keşke izmirde olsan sana doktorlarımın ismini verirdim giderdin. ama bence hap kullanmana gerek yok diyet zor ama sağlıklı ve seninde düşüyor işte. istersen diyet listemide gönderebilirim. kaydirigubbakcemile5

derinciğim doğum günün kutlu olsun. her şey gönlünce olsun

diloş bu kızı ısırırım ben allah bahtını güzel yazsın.

sibelciğim başka doktorada git bence. hatta araştır iyi bir doktora gözük

selam kızlar nasılsınız umarım iyisinizdir 4 gündür uğrayamadım.
pzt doktora gittim bebeğimi yine hareketli göremedik doktorda 6,5 aydır
ultrasonda hareketini göremedi.:1shok:..ayakları ile yüzünü kapatmıştı göremedik
suyuda azalmış,, hoş gelişmeler değil bunlar dedisenağlama dr.
canım çok sıkıldı bugünde hiç oynamadı kızım telaşlandım başka bir doktoramı görünsem acaba ne dersiniz.

Sibelcimmm baska bir doktora da görün cnm için rahat etsinnn, doktorlar kolay kolay bunlar hic hos seyler degil demez cünkü hamile insana denirmi oyle insanın aklına binbir türlü sey gelir :kızgın: Durdugun hata en iyisi git görün ve rahatla cnmmmm, eminimki o bıcırık içerde pıtır pıtır oynuyodurrr :dance:

Diloşummm senin minnoş kızın ne kadar şirin ne kadar datluuuu yirim onu bennnnn cokacimcoook

derinciğim doğum günün kutlu olsun. her şey gönlünce olsun

diloş bu kızı ısırırım ben allah bahtını güzel yazsın.

sibelciğim başka doktorada git bence. hatta araştır iyi bir doktora gözük

Sibelcimmm baska bir doktora da görün cnm için rahat etsinnn, doktorlar kolay kolay bunlar hic hos seyler degil demez cünkü hamile insana denirmi oyle insanın aklına binbir türlü sey gelir :kızgın: Durdugun hata en iyisi git görün ve rahatla cnmmmm, eminimki o bıcırık içerde pıtır pıtır oynuyodurrr :dance:

Diloşummm senin minnoş kızın ne kadar şirin ne kadar datluuuu yirim onu bennnnn cokacimcoook

teşekkür ederim teyzoşlarıııŞeniz

ultrasonda hareketini göremedi.:1shok:..ayakları ile yüzünü kapatmıştı göremedik
canım çok sıkıldı bugünde hiç oynamadı kızım telaşlandım başka bir doktoramı görünsem acaba ne dersiniz.
canım çok geçmiş olsun.kendini üzme moralini yüksek tut.herşey yoluna girer inşaallah.doktorundan memnun değilsen değiştir doktorunu..belki başka doktor daha iyi anlar durumu.

büyüdüde bana cevap veriyo dün saçlarını tarıyodum beyenmemiş bişeyi beceremiyosun diyo bana şaştım kaldım çıkardı tokalarını tarif ediyo bana nasıl toplamam gerektiğinikaydirigubbakcemile3

dilara kızın tam ısırmalık çok tatluu nur göbüşün e maşallah sibel araştır ve başka bi doktora daha görün bencede inş. her şey yoluna girecek bebeğin naz yapıyodur belki uslu olacaktır korkma

Nurcum maşallah göbüşüne yusyuvarlak ne güzel gözüküyor..a.s.
teşekkür ederim canım
büyüdüde bana cevap veriyo dün saçlarını tarıyodum beyenmemiş bişeyi beceremiyosun diyo bana şaştım kaldım çıkardı tokalarını tarif ediyo bana nasıl toplamam gerektiğinikaydirigubbakcemile3

kızlar biraz zilli oluyor bu konuda benimde 4 yaşında yiğenim var hiçbirşeyi beğenmiyor

sibel25 kullanıcısından alıntı
ultrasonda hareketini göremedi...ayakları ile yüzünü kapatmıştı göremedik
suyuda azalmış,, hoş gelişmeler değil bunlar dedi dr.

canım hiç telaş yapmaa bence tedaylı usg gir başka doktora görün için rahatlasınn bak benim bebişimde pek hareketli değil hareketlerine takılma sakın uyuyo olabilir telaş yapma her bebek bir olmaz:teselli:

Maşallah tatlım göbeğine çok hoş çıkmış iyice belli olmuş kıyafetinle.

Canım inşallah kötü bir şey yoktur üzme kendini.Ben olsam başka bir dr.daha giderdim belki de o dr.baktığında senin bıcırık kıpırdamıyordur.

Dilara bebişin çok şeker maşallah canım allah nazardan korusun.

Sıbel geÇmıŞ olsun canım.ama doktorun yanılmıŞ olabılır.
Sen hemen gÜzevnecĞeın bır doktora gıt durumu anlat .bne kafm karıŞtı ne demek bu de.analtısn sana baksın bebeĞıne .belkıde hep uyuduĞu saatte denk gelmıŞtı.r usg vaktı.
Hem suyu azalmıŞ dıyorsa sana bır Önerıde bulunmalı deĞıl mı?
Sen kafanı bozma ,bır gÜzel baŞka doktora gıt canım.
Uykucudur senın melek belkıde .allah korusun canım kÖtÜlÜklerden

dilara kızın tam ısırmalık çok tatluu nur göbüşün e maşallah sibel araştır ve başka bi doktora daha görün bencede inş. her şey yoluna girecek bebeğin naz yapıyodur belki uslu olacaktır korkma

teşekkür ederim canım

kızlar biraz zilli oluyor bu konuda benimde 4 yaşında yiğenim var hiçbirşeyi beğenmiyor

teşekkür ederim şekerlerr hemde ne cadı varya artık istediğim kıyafeti alıp giydiremiyorum kendi seçiyo rengini modelini bende çoğunlukla bişey alıcağım zaman yanımda götürmüyorum yoksa saatlerce mağazadan çıkamıyoruzkaydirigubbakcemile3

X