2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Bugün saglık ocagına gittik cnm, zeka testi yaptırdık zorunluymus sanırım yine topuktan kan aldırdık :sinifsinif: Devit 3 te verdiler saglık ocagından ama doktora sormadan baslamıyım dedim, bakalım olmadı yarına bi randevu alıyım hastanemden gideyim kontrole alkisalkisalkis Gamze dogum yaptı cnm, yakısıklı Yagızımız geldi dünyaya gecen cumartesi masallah 3 kilonun üstünde dogdu bıdıs, en son konustugumda Gamze'nin bilas agrısı vardı ama Yagızda o da cok iyiydi :nazar: delikafadulden

ya bizden dogumdan b gun sonra topuk kanı aldılar b daha demediler..acaba 15 gun sonra tekrarı mı gerekiyor?devit3 u her dr ok liyor canım b sıkıntı yok ama saglık ocakları veriyor.gamzeyede tebrikler..Allah analı babalı buyutsun inş.cok sevndm pasamız gelmis artık:=)

zuzum fotolarınız harikaydı massallah..:)

canım gaydin haber verdi 11 temmuzda normal doğum yapmış tam 40 haftasında bebeği sarılık olmuş atlatmışlar

kikkoscum valla ara ara avare gibi takılınca topige kacırıorum sanırım:)) bu yavrucaklar dunyayla irtibatı kopartıolar yani..kaydirigubbakcemile3

slm hepinize bu sabah göbüşümüz düştü çok sevindim valla tam birinci haftasında düştü maşallah

Oyyy masallahhhh bizimde 5. günümüzde düşmüştü cnm, ona dahi insan nasıl seviniyo dimiii :lepi: Artık rahatlıkla bıcı bıcı yapabilirisssss zemuszemus

selam kızlarrrr

kontrolümüzden geldik
herşey yolundaymış çok şükür
sağ tarafım çok kötüydü benim dikişlerimin sürekli kanama yapıyordu tabi ben de zorlamıştım:kedi:
hiç o tarafıma yatamıyor dokunamıyordum sanki azıcıkta şişlik vardı meğerse o tarafta düğüm varmış 2 tane:1shok: doktorum güldü ben şikayetlerimi sayarken ve çok normal dedi şimdiden sonra ağrın kalmaz orda dedi inşallahhhhhhh:Saruboceq:

karenim zuzummm cici annişler nasılsınız bakalım prensesler nasılŞeniz

kızlar bu arada gaydincim de benden bi gün sonra yani 11 temmuzda normal doğum yapmış iyilermiş çok şükür:Saruboceq:

Dimetimmmmm bak bana diyene bak ya dikişleri zorladınn demekkkk :eek:klava: Ahhh seni ahhh dua et lohusa duygusalıyım suan fazla kızamıyorum hicbiseye kaydirigubbakcemile3 Masallah Öykü Zehraya annesi, napıyo bakiimmm güsel kızımızzzz???? Bis Alya'mla iyiyis, cok emiyorus cokta kusuyorus emdigimizi, aklımız fikrimiz meme, rüyamızda bile muhtemelen koca bi meme görüyoruzzzz :dance: Gaz cıkarmak icin omzuma yatırıyorum bi bakıyorum yüzüme gelmis emmeye calısıyooo bi gorseniz cok gülersinizzz :roflol:

selam kızlarrrr

kontrolümüzden geldik
sağ tarafım çok kötüydü benim dikişlerimin sürekli kanama yapıyordu tabi ben de zorlamıştım:kedi:
hiç o tarafıma yatamıyor dokunamıyordum sanki azıcıkta şişlik vardı meğerse o tarafta düğüm varmış 2 tane:1shok: doktorum güldü ben şikayetlerimi sayarken ve çok normal dedi şimdiden sonra ağrın kalmaz orda dedi inşallahhhhhhh:Saruboceq:

kızlar bu arada gaydincim de benden bi gün sonra yani 11 temmuzda normal doğum yapmış iyilermiş çok şükür:Saruboceq:

demetcim gecmis olsun tekrardan .oyku zehra mis kokulusu annesini bıyakmıyodur simdi demi:)
.dikisler konusunda ise bende hic agrı yokken 2 gun once b sızı yangı gb sagıma girdi dr da olcak tabi ameliyat bu 2 ay sadece bebginizle ilgilenn ve dinlenin dedi.normal dedi ama senn bahsettigin bu dugum ne tatlım?

starcım merhaba...yarın buyuk gun heyecan durumları nasıl?arasımız ins kollarına konucak artık annesi..

selamlar
oooooo benim kızlar hep burdaymışşşşşşş hihoyyyt
nasılsınız annişlerrrrrrrr yerimseniben
yarın benim tosbaaaam da kucağımızda olacak inşallahhhhhhh
buün son kontrolümüzü olduk
nst-usg - tansiyon hepsi çok iyi :nazar:
veeeeeeeee oğluşum nihayet gül yüzünü gösterdi ve gülümsedi bize :asigim:
çok sevindik şaşırdık , biz böyle eşimle çığlık çığlığa , dr. da şaşırdı , sonra açıklama yaptık 9 aydır neredeyse hiç görmedik yüzünü dedik , şimdi son dakka böyle tabak gibi ön profilden görünce şaşırdık haliyle dedk :)))))))))))

kikoşcum seni de tebrik ederim bebişini sağlıkla büyüt inşallah canımŞeniz

bizim göbüşümüzde 6. günümüzde yani dün düştü çokk şükürrrrrr:lepi:

Ay yirim ben onun göbüşünüüüüü ben durduruyorum gitcem okula koycam insallah bilas toparlanıyım, babasının okuluna goturcemmm manzaralı yerde okusun kısımmm kaydirigubbakcemile3

ya bizden dogumdan b gun sonra topuk kanı aldılar b daha demediler..acaba 15 gun sonra tekrarı mı gerekiyor?devit3 u her dr ok liyor canım b sıkıntı yok ama saglık ocakları veriyor.gamzeyede tebrikler..Allah analı babalı buyutsun inş.cok sevndm pasamız gelmis artık:=)

zuzum fotolarınız harikaydı massallah..:)

kikkoscum valla ara ara avare gibi takılınca topige kacırıorum sanırım:)) bu yavrucaklar dunyayla irtibatı kopartıolar yani..kaydirigubbakcemile3

Bilmiyorumki cnm, saglık ocagından once ziyarete geldiler bana b kagıt imzalattılar bu test cok onemli yaptırmazsanız günah bizden gitti dediler, bizde bugün gittik yaptırdık tam 15 inde gelin dediler, dogum sırasındada soylemislerdi gidin yaptırın diye, imzaladıgım kagıdı da yırttılar ben gidince, sonucları Çapaya yolluyolarmıs 20 günde belli oluyomus bi problem varsa arıyolarmıs yoksa aramıyolarmıs ben bu kadar biliyorum cnmm CADIARZU Dogumdan sora alınan muhtemel sarılık icindi, bu farklı biseymis bi danıs istersen cnm doktoruna :1ninca:

starcım merhaba...yarın buyuk gun heyecan durumları nasıl?arasımız ins kollarına konucak artık annesi..

sorma şeker .. ama hamileliği idrak edememiş bünyeme yarın doğum olacağı bilgisini güncellemiyorum ki kısa devre yapmasın :))))))))))))
yani doğum olayını alışamadan anlamadan atlatıcam galiba :))))))))

Son düzenleme:
selamlar
çok sevindik şaşırdık , biz böyle eşimle çığlık çığlığa , dr. da şaşırdı , sonra açıklama yaptık 9 aydır neredeyse hiç görmedik yüzünü dedik , şimdi son dakka böyle tabak gibi ön profilden görünce şaşırdık haliyle dedk :)))))))))))

Starım valla benim minimm en son cekilen ultrason fotosuyla aynı cıktı resmen, kilo ve boyu da gramı gramına tutturdu doktorummm cok sasırmıstım dogumdan sora :1shok: Allahımmmm kolay, agrısız sancısız bi dogum, süt kokulu Kaan'ını saglıkla kucagına almayı nasip etsin insallah cnmmm benimm bak nerelerden nerelere geldinnn, ne cabuk gecti zamannn, ay cok duygusalımmm lohusayımmm aglarım valla kolaycacıkkk zaten herseye aglıyommmm mafoldumben

Oyyy masallahhhh bizimde 5. günümüzde düşmüştü cnm, ona dahi insan nasıl seviniyo dimiii :lepi: Artık rahatlıkla bıcı bıcı yapabilirisssss zemuszemus

Dimetimmmmm bak bana diyene bak ya dikişleri zorladınn demekkkk :eek:klava: Ahhh seni ahhh dua et lohusa duygusalıyım suan fazla kızamıyorum hicbiseye kaydirigubbakcemile3 Masallah Öykü Zehraya annesi, napıyo bakiimmm güsel kızımızzzz???? Bis Alya'mla iyiyis, cok emiyorus cokta kusuyorus emdigimizi, aklımız fikrimiz meme, rüyamızda bile muhtemelen koca bi meme görüyoruzzzz :dance: Gaz cıkarmak icin omzuma yatırıyorum bi bakıyorum yüzüme gelmis emmeye calısıyooo bi gorseniz cok gülersinizzz :roflol:

zuzucum valla insanın elinde değil ki
viykk ediyo öykü hanım annesi bi fırlıyo dikişleri falan unutupkaydirigubbakcemile3
eşim yerimi değiştirdi yatakta sırf bu yüzden şimdi kendi kalkıyor hanfendiyi alıp bana veriyor işimiz bitincede geri yerine yatırıyor yani 3 kişi nöbetteyiz geceleri:lepi:
bizim prenseste aynen öyle ben yakınından geçsem yalanmaya başlıyor resmen yaa :roflol:

sütineciği oldum resmennnnnnn-tatlicadiarzu-

vee derken benimki uyandııııı

demetcim gecmis olsun tekrardan .oyku zehra mis kokulusu annesini bıyakmıyodur simdi demi:)
.dikisler konusunda ise bende hic agrı yokken 2 gun once b sızı yangı gb sagıma girdi dr da olcak tabi ameliyat bu 2 ay sadece bebginizle ilgilenn ve dinlenin dedi.normal dedi ama senn bahsettigin bu dugum ne tatlım?

canımcım çok teşekkürler hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz hepimiz
valla ne düğümü inan bilmiyorum o sırada benim çileğim meme isterim çığlıkları atıyordu sormak aklıma gelmedi eve gelince ne düğümü bu yaf dedim ama geçti-tatlicadiarzu-

serramı kokla benim yerime emişicez kızımla uyursa gelirim yine

teyzoşları öykü zehramın resimleri albümdeopuyorumnanaktan:nazar:

hepinizi öptüm belki gelirim gene:gitme:

Starım valla benim minimm en son cekilen ultrason fotosuyla aynı cıktı resmen, kilo ve boyu da gramı gramına tutturdu doktorummm cok sasırmıstım dogumdan sora :1shok: Allahımmmm kolay, agrısız sancısız bi dogum, süt kokulu Kaan'ını saglıkla kucagına almayı nasip etsin insallah cnmmm benimm bak nerelerden nerelere geldinnn, ne cabuk gecti zamannn, ay cok duygusalımmm lohusayımmm aglarım valla kolaycacıkkk zaten herseye aglıyommmm mafoldumben

ağlama tatlımmmm :1hug:
kıs zuzuuuuu Kaan nirden çıktı Aras benim paşamın adı kaydirigubbakcemile3
valla bana hiç de o kadar çabuk geçmedi o zaman Allah biliyor :1no2: neyseki bu haftalara geldik Allaha şükür , bu haftalara gelmek benim için ütopiaydı a.s
bakalım yarın nasıl olcakkkkkkkk delikafadulden

benim bi yarım saatcik işim var , mecbur çıkış yani , gelcem yine , ama siz olmııcanıssssssss :KK43:(((

selamlar

oyyyyyyyyy :lepi:
hep kızlar mı nazlı olcek arasımızın nazı dillere destan valla 9 aydır anesine neler ettiiiii ama sonunda bitti zor günler diye müjde vermiş gül yüzüyleeeee:nazar::nazar:
sağlıkla kurtulursun inşalla canım sendeeeeeŞeniz

uzun yazamıyorum şimdilik bana izin prenses annesini bekliyoooooooopuyorumnanaktan

ağlama tatlımmmm :1hug:
kıs zuzuuuuu Kaan nirden çıktı Aras benim paşamın adı kaydirigubbakcemile3
valla bana hiç de o kadar çabuk geçmedi o zaman Allah biliyor :1no2: neyseki bu haftalara geldik Allaha şükür , bu haftalara gelmek benim için ütopiaydı a.s
bakalım yarın nasıl olcakkkkkkkk delikafadulden

Anaaaa Kaan nerden cıktı cidden yaaaa kaydirigubbakcemile3 :roflol: Yarın hersey cok güselll olcak hayatınınnn en güsel günü olcak, simdiye dek gorecegin en güsel goruntuyu gorceksin, en güsel kokuyu koklıcaksınnn cnmm, süper olcak herseyyyy Şeniz

starcım Allah saglıkla kucagına almayı nasib etsin dualarım sizinle ins.kacta giriceksin doguma guzel anne?

zuzum sordum dr uma..alınan kan zeka icinmis b sorun olursa donus yapıolarmıs devletin artık zorunlu uygulamasıymıs benim hastanede yaptı 2.gunu..neysem icim rahatladı..:=)

slm kıssslarrrrr
temizliğimiz var bugün , yarın da kendimle ilgilenicem , kuaför - bakım olayı yerimseniben
yarın doğumdan önceki son kontrolümüz olacak inşallah :Saruboceq: hihoyyyt hihoyyyt
dün oğluşum panikletti bizi , akşam 5e kadar pek ıpraşmadı , kasılmadım bile , göbeğimi görmesem hamile olduğumum unutcam o derece yanii fisfisfis sonra dr.u aradım hemen gel nst çekel,m ded . koştur koştur hast.e gittik , daha bissssssmillah nst cihazı geldi proplar takılırken bizim oyuncu böcük oğlum tepinmeye başlamaz mı ve 15 dak. boyunca hiç durmamacasına delikafadulden
dopplerden kan akımlarına bakıldı , ölçümleri yapıldı , herşey çok güzel dedi dr.umuz
boyumuz 49 cm :nazar: , kilomuz 2636 gr :nazar:
yaşasınnnnnnnnnnn doğuma 2500ün üzerinde giricez inşallahhhhhhh :teytey:
çok şükür istediğin kiloya kavuştu paşan hayırlısıyla kucağınada al inşallah canım

kızlar ya bebişleri nasıl giydiriyosunuz:KK43:(( ben nasıl giydireceğimi şaşırdım :ecrin_bebek:
benimki malum antalya sıcağı bitek atletle duruyo doktorda sakın giydirmeyin pişer dedi

Bana öyle bir evlat nasip etki ALLAH’ım,

Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü, korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur
olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazı ve şefkatli olabilsin.

Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın, seni tanıyan bir evlat olsun
ve kendini tanımanın bilginin temel taşı olduğunu bilsin .

Sana yalvarırım ALLAH’ım, onu kolay ve rahat yollarda değil, güçlüklerle savaşmanın
zevkini duyacağı yollarda yürüt ki, fırtınalarda ayakta kalmayı, ayakta kalamayanlar için
de sevgi ve şefkat duymayı öğrensin.

Kalbi temiz olsun, ümitleri yüksek… Öyle bir evlat olsun ki, başkalarına hükmetmeden
önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin, öyle bir evlat ki, geleceğe uzansın ama geçmişi
unutmasın.

Ve bütün bunları ona verdikten sonra, yine yalvarırım ALLAH’ım, ona gülebilme duygusunu
ver ki, daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın, ona alçakgönüllülük ver ki daima
gerçek büyüklüğün sadeliğini, gerçek zekanın açık sözlülüğünü, gerçek gücün şefkat ve
yumuşaklılığını hatırlasın
süper bi dua kocaman bi AMİİİİİİİNNNNN

slm kızlar geçmişi okuyamadım...ben 15 temmuz çarşamba günü epidural normal doğum yaptım..kızım 3.610 kg boyu da 47 cm doğdu..dün çıktık hastanaden her şey yolunda çok şükür....
hayırlı olsun canım maşallah kızına

kızlar doğuramıyorum...suyum yerinde yeterli sonra alttan muayne oldum hala 1.5 parmak ,tansiyon 14/5, nst normal....
ee hocam kaynana gidiyo tatile annem gidiyo tatile eşimin izizni bitti ben ne zaaman doğurucam bugün bağlayın beni suni sancıya dedim...nasıl bağlıyım yeterli açılman yok sancın yok suyun yerinde ben seni suniye nasıl bağlıyım açılman olmayabilir sezeryana gidebiliriz...

ee napıcaz hocam pazar günü gel nst-salı gel-perşembe gel-cumaya kadar doğum olmazsa cuma günü ağrı serumu bağlayalım olmazsa sezeryan olucaksın....dedi..tansiyonunu her gün ölç 14/5 den yukarı çıkarsa hemen gel dedi.....durum bu kızlar...
eve geldim ağlıyorum...annemle msn de konuştuk.....bana ne dedi .....
sende herşeyi abartıyorsun cahilmisin sen doktora kalkıp beni suni sancıyla doğurtun diyossun onlar bilmiyolar mı napacaklarını sanamı soracaklar.....sende bana böyle yapmıştın kızında sana yapıyor......ne yani anne sen bana yaptıklarını çekiyorsun diyosun yani.......ben karnında senin canını çok sıktım o yüzden benim kızımda benim canımı sıkıyor yani...........moralim çok bozuk artık bebeğimin doğmasını takmıyorum......geleli 1 saat oldu msn açtım bir ürü yazı hala yazıyorlar sen daha doğurmadın mı diye.............
sana cevap yazmaya korkar oldum hep aynı dileklerle seni sıkmaya korkuyom valla ama yinede sabır diyorum canım

SLM CANLARIMM :teytey:
ŞÜKÜR BENDE MELEĞİMİ KUCAĞIMA ALDIMMM opuyorumnanaktan
ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14,05 TE NORMAL DOĞUM YAPTIM..
MELEĞİM 4 KİLO VE 52 CM'LE DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇTI :nazar: :nazar:
RABBİM BEKLEYENLERİ BİAN ÖNCE MELEKLERİNE KAVUŞTURSUN İNŞ..
DOĞUM YAPAN ANNELERİMİZEDE SAĞLIKLI VE BOL SÜTLÜ GÜNLER OLUR İNŞ...
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
oh maşalla annesi sanada hayırlı olsun canım

13 temmuz sabahi sancilanarak sabah 6 da hastaneye gittim 12 gibi 3790 kg 53 cm boyu ile arda mehmet'imizi kucaguma aldim kolay bir dogum oldu Allah herkese bu duyguyu yasatsin ve umarim benim dogumum gibi kolay dogumlar nasip eylesin simdilik benden bu kadar gitmek zorundayim kucuk pasamiz cagiriyor en kisa zamanda gorusmek uzere
maşallah canım hayırlı olsun

merhaba hanımlar.yenı dogum yapanlara hayırlı olsun dıyorum.
bız 3 gundur yıne hastanedydık.senağlamasenağlama
oglusun sarılık degerı yıne yukseldı.sureklı hastaneye gıt gel,kan ver,bebegımın kan verırken aglamasını,cıglıklarını duy elınden hıcbırsey gelmesın...v.s.bunların hepsı benı mahvettı maalesef.
suan evımızdeyız ama sankı heran yıne yukselecekmıs gıbı gelıyor.sızlerden ricam ne olur melegım icin,biricigm icin dualarınızı eksık etmeyın.
pazartesı tekrar degerıne bakılcak eger yıne artarsa bu sefer sarılıgın altında baska bır hastalık mı var dıye arastırma yapıcaklar.ALLAH ım ınsalllah öyle bırsey yoktur.senağlama
sen bütün bebeklerı koru.:Saruboceq:
çok geçmiş olsun inşallah başka bi sorun çıkmaz canım pazar günü kandil bol bol dua ederiz inşallah canım

herkese merhaba hepınızı cok özledım ama vakıt bulupta gıremıyorum bı turlu
okadar yorgunumku ılk gunden berı hep ayaktayım sureklı kosusturuyorum ama olsun çınarım ıcın herseye deger :asigim::nazar:
yorgunluktan iştah falan kalmadı duzenlı beslenemıyorum oyuzden sutum az mecbur mama takvıyesı yapıyorum degerlerımız normale döndu cok sukur ınsallah artık artmaz
cok dıkkatlı olmak gerekıyo sureklı beslenmelerı lazım bu seferde acayıp gazı oluyo oğlumun cok zorlanıyo cok aglıyo ayy cok sınırlerım bozum toparlayamıyorum kendımı bı turlu
çok şükür sizde atlattınız geçmiş olsun canım
selam kızlarrrr

kontrolümüzden geldik

canım geçmiş olsun benimde sağ tarafım çok acıyo ama dikişleri göremiyorum ben özel bi bant yapıştırdı pansumanada gerek yok dedi yıkanınca takılmaya yedeğini verddi 15. gün kontrol var
şimdi o düğüm dediğifde neymişki az bi açarmısın

kikoşcum seni de tebrik ederim bebişini sağlıkla büyüt inşallah canımŞeniz

bizim göbüşümüzde 6. günümüzde yani dün düştü çokk şükürrrrrr:lepi:
oo bende sizi tebrik ederim ozaman bize bi gün fark atmışsınız

evet canım yarın yıkayabilirmişiz çok şükür sizede maşallah sizde erken düşürmüşsünüz valla benim ilk kızım 23 günde düşürdüydü ay deli olduyduk ama erken yıkadık diye olmuştu bunu yıkamadım daha öle olmasın diye vede olmadı işte şükür

selamlar

hakkaten bekle bekle en son gün dön emi
bence neden yaptı biliyonmu
seni denedi yarın neyle karşılaşacağını görmeni istedi laelaelaelaelae
hani doğunca kıçına yicekya hepimizin adınada bi tane atıver
ay kıyılmazki ama boşverr öp bizim içinde
canım sanada yarın için hayırlı doğumlar inşallah dualarımdasın canım hadi öptüm

kızlarrr ıyıce sıkıldım ben ewde bgnde serın ama dune gore sıcak bıraz sanırım ruzgar var gercı burda bız bırazdan sızın deyımınızle nonurma mıydı ondan işte kızım durdurmuyor beyefendınınde gelecegı yok cıkıcaz dısarı bakalım neler olcak ?

X