2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

slm arkadaşlar. bizim yeni sorunumuz da gaz. bebeğim çok fazla gaz problemi yaşıyor. o kadar da yediklerime dikkat ediyorum ama yine de bebeğim de gaz sorunu oluyor. gaz için damla kullanıyordum ama kullanma dedi bir arkadaş. kanser riskini arttırıyormuş. artık vermeyi düşünmüyorum ama gaz sorunumuzu nasıl çözeceğimizi de bilemiyorum. önerisi olan var mı.

canım vala 5-6 kez veriyorum mamayı

biberon kullanma cnm kaşıkla ver ben öyle yapıyorum sonra sütümüz falan gelir biberondan sonra zor gelir almazlar mememizi . sütüm az olsada emziriyorum pes etmiycem emziricem sürekli belki çoğalırsenağlama

inanmıyorum ya onu kullanmazsak alama krizine girer bebekler bende kullanıyorum mecbur yani ya da arada yarım paranox fitil kullanıyorum oda rahatlatıyo ağrısını alıyo

canım vala 5-6 kez veriyorum mamayı

canım bende de aynı sorun vardı. sütüm az geliyordu. bebek doymuyor diyordu herkes. biz de günde bir defa mama vermeye başlamıştık. bir gece yine bebeğim uyumuyordu aç sandık ve mama verdik. tüm mamayı kustu yavrum. boğuluyor gibi oldu. çok korktum ve anladım ki yavrum açlıktan değil de sancılardan kıvranıyormuş. artık mama vermiyorum. saatlerce bazen emiyor ben de hiç hayır demiyorum. göğüslerim çok ağrıyor bazen ama sonuna kadar dayanıp sütümü çoğaltıp bebeğimi anne sütüyle beslemek konusunda kararlıyım. bir de süt çok arttırıyor anne sütünü. laktozsuz süt aldım günde bir litreye yakın süt içiyorum. işe yaradı bende. sen de dene istersen.

biberon kullanma cnm kaşıkla ver ben öyle yapıyorum sonra sütümüz falan gelir biberondan sonra zor gelir almazlar mememizi . sütüm az olsada emziriyorum pes etmiycem emziricem sürekli belki çoğalırsenağlama

canım zaten benim göğüs ucum yok göğüs ucu kullanıyorum emziriyorumda mutlaka mamayı emzirdikten sonra veriyorum bu yüzden biberonu vermem farketmiyor

annişler bugün nasılsınız ben uykusuzluktan zombiye döndüm oğlum gündüz güzel uyuyo gece uyumuyo ya 5 dakka uyuyo sonra uyanıyo hep gögsümde uyumak istiyo nolcak halimiz böyle bilmemm

inanmıyorum ya onu kullanmazsak alama krizine girer bebekler bende kullanıyorum mecbur yani ya da arada yarım paranox fitil kullanıyorum oda rahatlatıyo ağrısını alıyo

herhangi bir yan etkisi olmadığı yazıyor ama bir arkadaşım haberlerde izlemiş. kanser olmasında etkiliymiş. sakın kullanma dedi. karnına sıcak havlu koy dedi. göbek deliği düzelsin onu da deneyeceğim. bir de ayaklarını hareket ettirmek de çok etkili oluyor. hemen rahatlıyorlar.

kızlar ben oğlumun yanına gideyim. anannesi başında. azıcık da ben ilgileneyim. yoksa oğlum annemi annesi sanacak. sürekli o ilgileniyor da:)

canım süt içmeyi bıraktım bende çocuğa çok gaz yaptı bi bakayım markete laktozsuz süte bizim mama vermemizi dr söyledi canım az kilo alıyordu o yüzden şimdide önce mutlaka emziriyorum doymadığını anlarsam mama veriyorum inş artar sütüm çok üzülüyorum bu duruma

canım ben karnının üzerine yatırıyorum 3 dakika kadar o arada sırtına masaj yapıyorum pıt pıt ritmik atışlarda vuruyorum hafifçe hemen çıkıyo gazıı

canım bugün fitille boşalttım inşallah ondandır
sanada geçmiş olsun canım çok iş yaptın belki ondandır senin dikişler

canım demresu demişti adaçayı yağı diye yanlış hatırlamıyosam bebeğin ayağının altına damlatıp masaj yapılacakmış aktardan bulunabiliyo bi dene bakalım

annişler bugün nasılsınız ben uykusuzluktan zombiye döndüm oğlum gündüz güzel uyuyo gece uyumuyo ya 5 dakka uyuyo sonra uyanıyo hep gögsümde uyumak istiyo nolcak halimiz böyle bilmemm
benim bebişte hafif sarılık var şuan hep uyuyo ama ben saat başı emzirmeye uyandıryorum ama gece sabaha kadar gözler fıldır fıldır ama öle ağlayıpta rahatsızlık vermiyo maşallah emzirip oynaşıp yatırıryom
allah yardımcınız olsun canım

canım son aylarda böyle rüyalar görmen normal sakın kafana takma hadi git biran önce gör bebişini rahatlaaa:teselli:
bebişimi görmedim zaten son 1 aydır görmüyorum ben bebekten bi haber gidiyorum kontrolelere öyle bid ururm var ......ama iyiymiş bugün nst iyi çıktı sancı bi sıfıra iniyor bi 60 a çıkıyor...

ah nerde yavrum nerde .ben diyom hepinizi doğurtcam die...

ahanda nazlı da gelmiş burda olduguna göre sendede hala tık yok. ben suan 40+2gün oldu ama seni görünce daha beklicek günlerim var heralde diyorum kafamçokkarıştı
aynen nazlıyı görünce bende öyle düşünüyorum...

cnm ya bgn de usg de bır hafta gerıden gelıyor bebek demesınmı madem bana bunu nıye onceden solemıyosun benı tellendırıyosun kızdım yane beklıyoz bakaım ınsallah sonumuz bekledımıze deger
o zaman benimle aynısın sende kaydirigubbakcemile3 sonuçta bekliyoruz yani....

aynen bende öyle hareket ediyomu ediyosa no problem...

kızlar belımde muthıs bı agrı var mutfagımı toparlayım bı dusa gıreyım umutlanmak ıstemıyorum ama ınsallah baslıyordur
:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

ya benim kız bugün beni rezil etti hemşirelere ya...sinir oldum çıksın kesin ısırıcam poposunu....
dün akşamdan beri oynamıyordu hatun neler yaptık salladık çalkaladık banamısın demedi sabah hastaneye gittim doktorum yok bana çarşamba gel demişti....gel nst ye bağlan demek istemiştir dedi asistanı...dedim ama kıpırdamıyor bakalım dedi nst ye bağlandım olamaz böyle bişey nasıl oynuyor hatun kıpır kıpır bak işte hareket ediyor dedi...ne yani yalanmı söylüyom ben ya sinir oldum....dedi uyuyordur şimdi son haftası zor uyanır falan dedi sinirlendiğimi fark etti....kalp atışları iyi sancı normal arada 60 oldu...tansiyon aynı 11/7 ...sonra doğumhaneye gittim dedim pazar sabahı kanamam oldu falan normaldir dediler dedim her kanamamda muayne ediliyordum açılmam oluyordu dedim....hareketleri iyi kalp atışları iyi doktor bi daha ne zaman gel dedi...cuma...iyi cuma sabahı gel muayneni olursun doktorun burda dediler....aman sizinlemi uğraşcam bebeğimin hareketleri kalp atışları iyi...yallah çıktım geldim eve.....cuma sabahına randevu aldım.....

ama doktora söyleyeceğim olmaz yani cuma günü 40 haftam doluyor ben daha fazla beklemek istemiyorum hareketleri azalınca tedirgin oluyorum ayrıca gittikçe büyüyüor doğum çok zorlaşacak benim için....suni sancı yapalım bugün diyeceğim artık....psikolojik hazırlıklı gitmeyi düşünüyorum cuma günü....

ben kalkıyorum şimdi yastıkları söküp havalandıracağım.....bide canım bi yemek çekti onu yapıcam.....gelirim akşama...

geldım kızlar burdayım hala dusa gırmıstım sımdıde karnım acıktı ya bana bıseyler oluyo doğurcak zaman cnm hesey ıstemeye basladı ne yesem bılemıyoum cnm bıseyler ıstıyor ama bılemıyorum
huriş benımkıde bı uyudu ılk zaman hemsıre salla salla zor uyandırdı b u seferde durduramadık zaten cok hareketlı ya masallah
ya ben haazır abdest almısken su doğum anınn da okunacak dualarda okuyayım bıraz
kızlar kendınıze ii bakın bebeişkoso olanlarda hem kendıne hem bebeklere cocuğu olnalar daha da zor kendılerı bebeişkolar ve buyuk cocuklarına ii bakın gorusuruz yıne opuldunuzmucuk mcx

sende iyi bak tatlım inşallah bugün bu doğum olurr :Saruboceq:

devit 3 kullanan warmı bebişine

ben kullanıyorum canım 15 günlükkken başlıyosunyerimseniben

hurişim stres yapma canım bekledin bari bekle suni sancıyla açılmazsa bide sezaryana alırlar bu kadar bekleyipte sezaryana girmek kötüü

hurişim stres yapma canım bekledin bari bekle suni sancıyla açılmazsa bide sezaryana alırlar bu kadar bekleyipte sezaryana girmek kötüü

suni sancı ile açılmazsa mı öff ya diloş ya bide o var dimi ya açılmazsa....ama ben zaten açıldım biraz açılmam mı dersin açılırmıyım dersin....aman ya yarın çağıracak o zaman madem öyle diyosun gel bi muayneni yapalım bakalım değerlendirelim diyecek......

yok canım araştırdım şimdi düşündüm taşındım doktorumlada yarın konuşacağım....
yarın gece cumaya bağlanan gece gidip suni sancı isteyeceğim bu durum hakkında yarın doktorumdan da bilgi alacağım....
bu düşünceye girmemdeki sebep....
bebek 40 hafta dolduktan sonra ( bakın 40 haftaya girince demiyorum dolunca) kordon dolanması,bebeğin kakasını yapıp yemesi,başının büyük olup vajinadan çıkmaya zorlanması ve normalden fazla dikiş atılması...40 haftadan sonra çok sık rastlanan durumlarmış...
ve benim bebeğim bu cuma 40 haftayı dolduruyor....ve ben bunları yaşamak istemiyorum....zaten yeterince büyüdüğünü düşünüyorum ki 5 dakka bir sürekli karnım kasılıyor....artık ben şu anda bebeğimi hissetmiyorum kızlar karnımda bir taş bağlı ve ben o taşla geziyorum o derece fecii durumdayım.....:sinifsinif: yarın ola hayrola bu gece gelmezse yarın doktoruma bir danışayım bakalım ne diyecek....

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…