2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

ben geldim çok şükür arkadaşlar.....
07.07.2009 saat 12 de dünyalar tatlısı kızıma kavuştum canımın içi öykü artık çok şükür kollarımda
kızım 48 cm olarak dünyaya geldi ve 2750 kg doğdu....
doğumum epidural sezeryandan malesef genel anesteziye dönüştü doğumum biraz zor oldu ama olsun çok şükür kızın nur topu gibi
herşey yolunda ve kızım emiyor sütüm de iyi maşallah
ayrıntıları sonra anlatırıum canlarım şimdi hastaneden yeni geldik kızımla ilgilenmem gerek akşam gene girerimmmm

işte bitanem öykü

maşallah öykümüze gözün aydın olsun canım çok güzel bir kız:nazar::nazar:

hu hu kızlar nerdesınız?
cnm cok sıkkın kızım yaramazlık yapıyor cok bende pesınde donemıyorum artık cok ayyy Allah ım artık doğsada ılgı alanımız değıssın oda rahalasın bırasz haklı cocuk dısarı cıkaramıyorum ki....

3673.jpg

allah analı babalı büyütsün maşallahhhhhh çok tatlı güzelim kutlarım
3679.jpg

evimizde ilk sabahımız..oğlumu çok seviyorum...
maşallahhhhhhhh
tansiyonum yükeldi galiba ... burnum kanadı çünkü .. eşim gelmek üzere .. hastaneye gidcez yada bi kliniğe bir kaç ölçüm yaptırmak için .. inşallah yükselmemiştir yaaaaaaaaaamafoldumben
bebem ne oldu sana bakiyim ya sonlara dogru iş kesiyo veledimiz dayan güzelim az kaldı rabbşim yardımcın olsun dualarım seninle inşallah alacaksın kucana tosbamızı:emir_bebek:
HERKESE KOCAMAN GÜNAYDINNNNNNNNNNNN
ÇOK ŞÜKÜR ÇINARIM ARTIK KOLLARIMDA ALLAHIM BU MÜKEMMEL DUYGUYU HERKESE YASATSIN INSALLAH
ÇOK DUYGULUYUM TARİF EDEMEDIGIM BIR MUTLULUK VAR İÇİMDE ÇOK İSTEDIM COK BEKLEDIM ÇINARIMI VE SONUNDA ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIM MUCİZEMİ GÖNDERDİ
BENIM ICIN DUA EDEN HERKESE COK TESEKKUR EDERIM BENI MERAK EDEN ARKADASLAR IYIKI VARSINIZ CANLARIM BENIM
EN KISA ZAMANDA ÇINARIMIN RESMİNİ VE DOĞUM HİKAYEMİ YAZACAGIM
ÇOK YORGUNUM UYKUSUZLUK BENİ MAHFETTI BIRAZ DINLENMEYE IHTIYACIM VAR HEPİNİZİ ÖPÜYORUM:1hug

şükür güzelim ne güzel b duygudur kutlasrım hüzüncüm allah analı babalı büyütsün canım cınarımızı nazarlardan saklasın:nazar:

demetcim kutlarım canımcım sende aldınkmelegini kucagına hne güzel allah analı babalı büyütsün canım

veee beyaz melekcim senşide kutlarım öyküye maşallah güzelim allah analı babalı büyütsün hemen toparlanır bütün anişlerimiz inşallah

malasef kaçıyorum arkadaşlar iyi bakın kendinize bütün anişlerimizi kutluyorum arkadaşdayım ve fazla takılamıyorum görüşmek dilegiyle saglıcakla kalın

HERKESE KOCAMAN GÜNAYDINNNNNNNNNNNN
ÇOK ŞÜKÜR ÇINARIM ARTIK KOLLARIMDA ALLAHIM BU MÜKEMMEL DUYGUYU HERKESE YASATSIN INSALLAH
ÇOK DUYGULUYUM TARİF EDEMEDIGIM BIR MUTLULUK VAR İÇİMDE ÇOK İSTEDIM COK BEKLEDIM ÇINARIMI VE SONUNDA ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIM MUCİZEMİ GÖNDERDİ
BENIM ICIN DUA EDEN HERKESE COK TESEKKUR EDERIM BENI MERAK EDEN ARKADASLAR IYIKI VARSINIZ CANLARIM BENIM
EN KISA ZAMANDA ÇINARIMIN RESMİNİ VE DOĞUM HİKAYEMİ YAZACAGIM
ÇOK YORGUNUM UYKUSUZLUK BENİ MAHFETTI BIRAZ DINLENMEYE IHTIYACIM VAR HEPİNİZİ ÖPÜYORUM:1hug

Canim Allah anali babali buyutsun. yavrunu saglikla buyutmeni nasip etsin.

canım benim kız 2 gece öncesi annemlerde resmen sesi soluğu kesildi gözler fal taşı gibi açıldı 2 dakika kendine gelmedi nasıl ne yapacağımı şaşırdım annemlerde seslenemedim çok korktum dikledim hemen sırtına patakladım birazcık poposunda ittirdim burnundan bile fışkırdı öyle kokrtumki anlatamam ilk zamnalar doyumsuz oluyolar her dakika memede olsun istiyolar haliyle hazmedemeyincede boğulma tehlikesi atlatıyosun gece uyusa bile arada kalkıp bakıyorum nefes alıyomu kustumu gibi çok panik oldum:gitme:

Ay canim ya buyuk gecmis olsun. Gercekten dikkat etmek lazim.

Sizi gidi oburlar siziii.

kızlar müthiç miğde yanması çekiyorum ....be gece miğdemden uyuyamadım artık ilaçta işe yaramıyor....yemek yiyemiyorum.....nefes alamıyorum bu gece salonda yattım .....sürekli yatmak isityorum miğdemden sıcak bana fena vurdu bugün akşama görüşürüzz heralde öptüm sizi...

canim pineapple juice al. ben denedim ise yaradi.

bebeklerini hem emzirip hem mama veren anneler mamayı biberonla mı veriyorsunuz?eğer biberona alışırsa memeyi bırakır diye duymuştum ben ve o yüzden bibron almadım hastane çantamızda yok yani sizce almalı mıyım biberon ?

canim ya yaziyorum yaziyorum kimse bakmiyor. bak soyle bir urun var. izle youtube'dan. mama veya anne sutu vermek zorunda kalirsan biberon yerine o seyle yapiyorsun beslemesini. hortumun bir ucunu gogsune takiyorsun. ya da parmak ucunu bebegin agzina veriyorsun, meme ucu saniyor. bebek gogsunu ya da parmagi emiyor. ama mama biberondan geliyor. izle bak cok begeneceksin.

YouTube - Caden Finger Feeding

ben biberonla veriyorum. mememi de bırakmadı. ama mamanın bir dez avantajı var. bebek mama yedikten sonra 5-6 saat aralıksız uyuyor. ama sarılık tehlikesi olduğu için iki saatte bir emzirmek gerekiyor. ancak ben uyandıramıyorum oğlumu. ne yaparsam yapayım uyanmıyor.

canim 5-6 saat uyumasinin sebebi, mamanin haminin anne sutunden daha gec olmasi. yani anne sutunu vucut 2 saatte yakiyor ve besine ceviriyorsa, mama da bu 4-5 saati buluyor. ayni olcekle oldugunu dusun. o yuzden mama ile beslemeyin deniliyor.

ama tabi mecbur kalinca ne yapacaksin. hic kendini uzup sutunu kacirmaya degmez.

insallah sutun cogalir.

zemuszemus huriş,im anacımmm gelmadi demi bizim nazlı kızzzzzzzzzzz
yok canım bekliyorum...bu hafta sıcak fena vurdu beni rahat uyuyorum derken bu ne yaaaalaelaelaelaelae:a015:yasakkelime

canim pineapple juice al. ben denedim ise yaradi.

bu en ilaçmı hap mı nedir...kızlar ben size bu konuda bişey demedim ama ben hap yutamıyorum...yani psikolojik bi durum bu zamana kadar hap yutmadım hem şurup....zorunlu kalırsam tabiki yutarım ama hep bir formülü bulundu bu sorunuma....:eek:

kızlar müthiç miğde yanması çekiyorum ....be gece miğdemden uyuyamadım artık ilaçta işe yaramıyor....yemek yiyemiyorum.....nefes alamıyorum bu gece salonda yattım .....sürekli yatmak isityorum miğdemden sıcak bana fena vurdu bugün akşama görüşürüzz heralde öptüm sizi...

huri süt denedinmi
benim kutu sütüm hep yanımda yolda bile elimde:)
1yudum alıyorum rahatlıyorum, çok ii geliyo bana

huri süt denedinmi
benim kutu sütüm hep yanımda yolda bile elimde:)
1yudum alıyorum rahatlıyorum, çok ii geliyo bana

süt rennie haşlanmış yumurta bunlar önceden çok işime yarıyordu hemen geçiriyordu..şimdi bu mideye ne oluyorsa..yedirmiyor içirmiyior nefes aldırmıyor hareket ettirmiyor....bu yanma değil zaten başka bişey....keçi gibi beee liyip duruyorum evin içinde....heralde kızızm çok büyüdü miğdemi git gide sıkıştırıyor....

X