2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

karencim vallahi akşam olunca eteklerim zil çalıyoo bu kızı nasıl uyutcam diyee olduğum yerde kucağımda bile bazen saniyelik uykuya geçiyorum çok korkuyorum kucağımdan düşürcem diyee iyice kendimi yatağın ortasına atıyorumki kucağımda düşsede yata düşer diyeekaydirigubbakcemile3

valla diloşcum bizde babayla ayakta nobetteyiz her gece..kısa uykular ve uyanmaları takip ediorus bende kızımı emzirirken bogucam diye korkuyorum yaaa..gogus aplikatöru mü kullansam?

benim dr.a gittik , her zamanki gibi uyuz olduk geldik
gerçi ben bu kez ne derse desin takmıycam dediğim için eşime göre daha rahattım kaydirigubbakcemile2
usg baktı , yine bebeğin minyon olduğundan bahsetti , kilosu 2300ün üzerinde olacak , birazdan tüm ölçümlerin ortalamasını alıcam bakalım kaç çıkacak dedi ve ortalama 2453 gr geldi :nazar:
boyu da 46,5 cm :nazar:
nst ye girmeden ben de onu uyuz ettim " ya bu çocuk 10 günde hiç büyümedi kısalıyo mu hatta ne " dedim suratı değişti , " olur mu öyle şey önceki ilgiler kayıtlı bakarız ordan istersen " dedi kaydirigubbakcemile3
nst ye de nerdeyse benim zorumla girdim , yok efendim neymiş beni düşünüyormuş , ben sıkılmayayım diye nst ye sokmuyomuş beni , yoksa kendisi biliyomuş benim henüz ciddi anlamda kasılmalarımın olmadığını , bik bik de bik ...
bir de ağzımı arıyor yürüyüş yapıp yapmadığımla ilgili , ben de yalan söyledim , yürüyorum akşamları dedim :dilcikar:
halbuki dün ist.daki dr.um kesssssssssinlikle yürüyüş , fiziksel aktivite yok dedi , bunun üzerine deli miyim yürüycem bi de :umursamaz:
kıs bu kadın beni doğurtmaya çalışıyo ama havasını alacak, bide beni bu haftasonu denize yolluyo babababaaa :1shok:
sonra şu 10 gün önce istediği testleri soktum gözüne , çünkü hala kendisinin sorduğu yoktu ve onun da onayını aldık : preeklampsi olmuşum -tatlicadiarzu-
2-3 günde 1 kotrole gelmemi istedi , tansiyonumu takip altında tutacaklarmış , bir de çarş günü detaylı usg bakan dr. arkadaşına pas etti ama gideceğimi sanmıyorum:1closedeyes:
güya bugün rahim ağzını da ölçecekti , gerçi aklına gelse ve söyleseydi de ben ölçtürmeyecektim ya hoş ..
yani bi tuhaf bu benim dr. neyse kurtuldum sayıyorum , artık gitmeyeceğim için ona
kaydirigubbakcemile2

cnm hiç üzme kendini minyon bebekler daha çabuk toparlıyormuş doğduktan sonra benimde doktorum bana bebeğin minyon olacak dedi ilk başlarda çok kafaya taktım ama sağlıklı eli ayağı düzgün olsunda doğunca kilo alır inşallah hiç üzülme

valla diloşcum bizde babayla ayakta nobetteyiz her gece..kısa uykular ve uyanmaları takip ediorus bende kızımı emzirirken bogucam diye korkuyorum yaaa..gogus aplikatöru mü kullansam?

bunu senden duydum göğüs aplikatörü bi araştırayım bende yanında kimse varmı canım tekmi kalıyosun bebişinlebenneyaptımki

tamam şimdi anladım göğüs ucu ben aldım canım bi faydası yok benim kız istemdii malesef öylece duruyoo:umursamaz:

tamam şimdi anladım göğüs ucu ben aldım canım bi faydası yok benim kız istemdii malesef öylece duruyoo:umursamaz:

yapma yaa..benmkide alıştı direk emmeye ama emzirirken o kadar hızlı emio ki 1 2 kez bogulma tehlikesi yasadık korkuyorum şimdi..sutum masallah bol o da cok doluyo agzına sanırım.

anacim boyle guvenmeye guvenmeye de zor valla.

sen dikkat et. preeklampsi cok ciddi birsey biliyorsun. tansiyonunu sen surekli olc evde. en ufak bir sey hissedersen hemen git dra ihmal etme.

ay napalım canım , yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik , Allah izin verirse haftaya ctesi olacak doğum . bu saaatten sonra güvensem neeee güvenmesem neee :sm_confused:
Allaha şükür ki İst.daki dr.um taaa oralardan hatta İngilterelerden arayıp bana ilaçlarımı + neler yapıp neler yapmayacağımı söylerdi .. şimdi bir de sez. olmayı düşündüğüm hastaneden bir dr.a görünüyorum bizim topicten yserez arkadaşımızın tavsiyesi üzerine ..
beni bu hale getiren yine dr.lar oldu .. ist.daki dr.um bu gittiğim ve şikayetçi olduğum tüp bebek dr.unu önerdiler önce .. ben de bu son bulduğum dr.un çalıştığı hastaneden başka bi dr.a görünmüştüm , meğer oranın en vasat ve beğenilmeyen dr.uymuş , zaten en ufak bir isk durumunda yada ilaç alma-değiştirme durumunda bana " kend tüp bebek dr.una sor " diye ortada bırakınca bu uyuz olduğum dr.a mecbur kaldım .. çünkü bizim gebelkerde gebeliğin seyri ve kullanılası gereken ilaçlar dozları vs. spontan gebelere göre farklı oluyor , o yüzden mümkün olduğunca takibimizi tüp bebek dr.u yapmak zorunda.. o yüzden ne kadar şikayet ettiysem de kızdıysam da zırt pırt beni tüp bebek dr.una pas edecek kadın doğumculardan daha iyidir deyip bu kadınla devam etmek zorunda kaldım .. işin özü böyle yani ...

canım demek 3 de gireceksin sezeryana..ayy benim de 3 de randevum var doktorda...bakalım canım benim nazlı kızım ne zaman gelecek her gün tetikte bekliyorum...
demet teyzesi benim Berrağım bu saatlerde hep uyanık olacak herhalde bişey oluyor gece ona kıpır kıpır...o senin çileğini var ya yerim ben çook merak ediyorum Öykü zehrayı bakalım nasıl bir kızmış...9 ay yüzünü göstermedi...

vayy bee demek sıla da doğurdu..sezeryan olmayacakmıydı?neyse kavuştu meleğiine..gözü aydın olsun...

bak sen şu tosbaya...yirim ben onu yirimmm...

canım inşallah senden güzel haberler alırız öğleden sonra .. güle güle git ve gel dr.dan..
tosbaaam da öper seni teyzesiiiiiiiiiiiiii :asigim:

arkadaslar benim doktorumda bana haftaya persembe günü için gün vermişti.ama dün misafirlikteyken bacaklarımdan asagıya suyum geldi.:1no2:hemen apar topar hastaneye gittim.ebenin alttan bakmasıyla tekrar bi miktar suyum daha geldi ve üstelik iki cm acılmam varmış.ama hastaneye gelen doktor bana ultrasonda baktı ve suyumun hala yeterli olduğunu söyledi.:sm_confused:ebede beni muane ettikten sonra kanamam oldu ve bana bunun normal olduğunu söyledi ama hala tuvalete girdiğimde kanamam oluyor haff hafif.sonra serum takıp eve yolladılar.:sinifsinif:ben gümüşhanede kalıyorum suan.aslında trabzonda doktorum var dünde ona ulaşamadım.diğer doktorda yolda basına bi iş gelirse mesuliyet kkabul etmem dedi.ne yapacağımı sasırdım.hüngür hüngür ağlıyorum.senağlamabeynim döndü.bide ben sezaryan olucam 2 cmde acıklığım varmıs.hala ne beklediklerini anlmadım.trabzondaki doktorda acıklığın ve suyun varsa ben bebeğini hemen alırım ama yolda sorun olursa gelirken ben onu kabul etmem dedi.ne yapacağımı sastım kaldım.yarın ne olursa olsun yola cıkıcam agrılarım var ama düzensiz.çok moralim bozukmafoldumben

canım çok geçmiş olsun .. bence riske atma , yok mu gümüşhande sez. yapabilecek dr. ya .. eğer dr.lar risk görüyorlarsa vardır bi bildiikleri .. 1,5 saatlik yol ama oraların yolları da kaymak gibi yol değil ya , sarsıla sarsıla gideceksin , sarsılmamak için belki 1,5 saaatlik yolu 3 saatte giceksiniz . ne biliiiim , b daha düşün istersen :sm_confused:

HERKESE KOCAMAN GÜNAYDINNNNNNNNNNNN
ÇOK ŞÜKÜR ÇINARIM ARTIK KOLLARIMDA ALLAHIM BU MÜKEMMEL DUYGUYU HERKESE YASATSIN INSALLAH
ÇOK DUYGULUYUM TARİF EDEMEDIGIM BIR MUTLULUK VAR İÇİMDE ÇOK İSTEDIM COK BEKLEDIM ÇINARIMI VE SONUNDA ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIM MUCİZEMİ GÖNDERDİ
BENIM ICIN DUA EDEN HERKESE COK TESEKKUR EDERIM BENI MERAK EDEN ARKADASLAR IYIKI VARSINIZ CANLARIM BENIM
EN KISA ZAMANDA ÇINARIMIN RESMİNİ VE DOĞUM HİKAYEMİ YAZACAGIM
ÇOK YORGUNUM UYKUSUZLUK BENİ MAHFETTI BIRAZ DINLENMEYE IHTIYACIM VAR HEPİNİZİ ÖPÜYORUM:1hug

canım gözün aydın , Allah analı-babalı büyütmeyi nasip etsin size , kendisi de adı gibi uzun ömürlü olur inşallah :Saruboceq:

canım starcım valla uykusuz her gece yorgun olesiye diyeyim sen anla halimi..:)

o yuzden topigede fazla giremiyorum eskisi gibi..serramız masallah iyi teyzesi ..ellerinizden öper bıcı bıcı yaptı az once...

arasımız ve sen nasılsın tatlım? safak 8 deil mi şimdi?

oyyy misss gibiolmuş mışıl mışıl da yuyordur şimdi ooooooooooo :asigim:
Arasım duracell tavşanım aynı , pek bi değişiklik yok , mşallahı var yani :nazar:
benim de çatı ve leğen kemiklerimde ağrılarım var diğer mevct rahatsızlıklarıma ek olarak , tuz biber olarak demeliydim sanırım mafoldumben şafak 7 , bugünü sezoş gününü saymıyouz ya cicimmm :eek:lmaz: kaydirigubbakcemile3

hoş bulduk canım nasılsınn bakalımm opuyorumnanaktan

iyi olmaya gayret ediyorum tatlım .. uyku yok , var da uyuyamıyorum nefes darlığından ve kemiklerimin ağrısından :sinifsinif:

yapma yaa..benmkide alıştı direk emmeye ama emzirirken o kadar hızlı emio ki 1 2 kez bogulma tehlikesi yasadık korkuyorum şimdi..sutum masallah bol o da cok doluyo agzına sanırım.

canım benim kız 2 gece öncesi annemlerde resmen sesi soluğu kesildi gözler fal taşı gibi açıldı 2 dakika kendine gelmedi nasıl ne yapacağımı şaşırdım annemlerde seslenemedim çok korktum dikledim hemen sırtına patakladım birazcık poposunda ittirdim burnundan bile fışkırdı öyle kokrtumki anlatamam ilk zamnalar doyumsuz oluyolar her dakika memede olsun istiyolar haliyle hazmedemeyincede boğulma tehlikesi atlatıyosun gece uyusa bile arada kalkıp bakıyorum nefes alıyomu kustumu gibi çok panik oldum:gitme:

HERKESE KOCAMAN GÜNAYDINNNNNNNNNNNN
ÇOK ŞÜKÜR ÇINARIM ARTIK KOLLARIMDA ALLAHIM BU MÜKEMMEL DUYGUYU HERKESE YASATSIN INSALLAH
ÇOK DUYGULUYUM TARİF EDEMEDIGIM BIR MUTLULUK VAR İÇİMDE ÇOK İSTEDIM COK BEKLEDIM ÇINARIMI VE SONUNDA ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIM MUCİZEMİ GÖNDERDİ
BENIM ICIN DUA EDEN HERKESE COK TESEKKUR EDERIM BENI MERAK EDEN ARKADASLAR IYIKI VARSINIZ CANLARIM BENIM
EN KISA ZAMANDA ÇINARIMIN RESMİNİ VE DOĞUM HİKAYEMİ YAZACAGIM
ÇOK YORGUNUM UYKUSUZLUK BENİ MAHFETTI BIRAZ DINLENMEYE IHTIYACIM VAR HEPİNİZİ ÖPÜYORUM:1hug
gözün aydın olsun canımm...kavuştun çınarına sağlıkla...Allah anneli babalı büyütsün..sağlıklı günler göstersin...
kızlar demetten haber varr aradım şimdi çok şükür saat 8,30 da kızına kavuşmuş 2950 gram 49 cm boyu varmış çileğimizin maşallah allah analı babalı büyütsünn çileğimizi:nazar::asigim:
ayy demetim canım benim kavuştu çileğine çok şükür..Allah anneli babalı büyütsün...

starcım yerim ben o duracell tavsanı..dur daha dogduktan sonra akuye geciolar o zaman yandın canım..ama inş uslu b bebiş olur arasımız ..çatı v legen kemikleri agısı artık normal canım bak safak da 7 imiş saglıkla kucagına al canım meleğini inş..

canım benim kız 2 gece öncesi annemlerde resmen sesi soluğu kesildi gözler fal taşı gibi açıldı 2 dakika kendine gelmedi nasıl ne yapacağımı şaşırdım annemlerde seslenemedim çok korktum dikledim hemen sırtına patakladım birazcık poposunda ittirdim burnundan bile fışkırdı öyle kokrtumki anlatamam ilk zamnalar doyumsuz oluyolar her dakika memede olsun istiyolar haliyle hazmedemeyincede boğulma tehlikesi atlatıyosun gece uyusa bile arada kalkıp bakıyorum nefes alıyomu kustumu gibi çok panik oldum:gitme:
canım benim geçmiş olsun büyük bir korku atlatmışsın...Allah korkutmasın..inşaallah bir daha böyle bir şey yaşamazsın..

ay napalım canım , yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik , Allah izin verirse haftaya ctesi olacak doğum . bu saaatten sonra güvensem neeee güvenmesem neee :sm_confused:
Allaha şükür ki İst.daki dr.um taaa oralardan hatta İngilterelerden arayıp bana ilaçlarımı + neler yapıp neler yapmayacağımı söylerdi .. şimdi bir de sez. olmayı düşündüğüm hastaneden bir dr.a görünüyorum bizim topicten yserez arkadaşımızın tavsiyesi üzerine ..
beni bu hale getiren yine dr.lar oldu .. ist.daki dr.um bu gittiğim ve şikayetçi olduğum tüp bebek dr.unu önerdiler önce .. ben de bu son bulduğum dr.un çalıştığı hastaneden başka bi dr.a görünmüştüm , meğer oranın en vasat ve beğenilmeyen dr.uymuş , zaten en ufak bir isk durumunda yada ilaç alma-değiştirme durumunda bana " kend tüp bebek dr.una sor " diye ortada bırakınca bu uyuz olduğum dr.a mecbur kaldım .. çünkü bizim gebelkerde gebeliğin seyri ve kullanılası gereken ilaçlar dozları vs. spontan gebelere göre farklı oluyor , o yüzden mümkün olduğunca takibimizi tüp bebek dr.u yapmak zorunda.. o yüzden ne kadar şikayet ettiysem de kızdıysam da zırt pırt beni tüp bebek dr.una pas edecek kadın doğumculardan daha iyidir deyip bu kadınla devam etmek zorunda kaldım .. işin özü böyle yani ...

canım inşallah senden güzel haberler alırız öğleden sonra .. güle güle git ve gel dr.dan..

canım çok geçmiş olsun .. bence riske atma , yok mu gümüşhande sez. yapabilecek dr. ya .. eğer dr.lar risk görüyorlarsa vardır bi bildiikleri .. 1,5 saatlik yol ama oraların yolları da kaymak gibi yol değil ya , sarsıla sarsıla gideceksin , sarsılmamak için belki 1,5 saaatlik yolu 3 saatte giceksiniz . ne biliiiim , b daha düşün istersen :sm_confused:

canım gözün aydın , Allah analı-babalı büyütmeyi nasip etsin size , kendisi de adı gibi uzun ömürlü olur inşallah :Saruboceq:

oyyy misss gibiolmuş mışıl mışıl da yuyordur şimdi ooooooooooo :asigim:
Arasım duracell tavşanım aynı , pek bi değişiklik yok , mşallahı var yani :nazar:
benim de çatı ve leğen kemiklerimde ağrılarım var diğer mevct rahatsızlıklarıma ek olarak , tuz biber olarak demeliydim sanırım mafoldumben şafak 7 , bugünü sezoş gününü saymıyouz ya cicimmm :eek:lmaz: kaydirigubbakcemile3

iyi olmaya gayret ediyorum tatlım .. uyku yok , var da uyuyamıyorum nefes darlığından ve kemiklerimin ağrısından :sinifsinif:

canım antiremanlı olucan uykusuzluğaa artık böyle gider bi vakit bebişin sağlıklı gelsinde inşallah canım biz herşeylerine katlanıcazzz meleklerimiz için:asigim:

ay kıyamam ya...benim en cok korktugum sey bu bogulma meselesi malesef:gitme: bende emzirirken artık annemin dediği gibi sutum kaynayınca agzından cekiyorum memeyi nefes aldıktan sonra bir daha veriyorum.surekli gozum ustunde..birde bogulunca sakaklarından tutup kafayı yukarı cekmek lazımmış avuc içimizle hafifçe...aklında bulunsun tatlım..

bunu senden duydum göğüs aplikatörü bi araştırayım bende yanında kimse varmı canım tekmi kalıyosun bebişinlebenneyaptımki

kıssslar , bebişleriniz göğsünüzü emebiliyor ve göğüs ucunda yara yoksa hiç kullanmayın o aplikatörleri .. çünkü ona alışınca göğüs ucunu kabul etmiyor ve bi üre onra o şekilde emmekten de sıkılabliyor ve bi bakmışsınız bebiş emmiyor ve mamaya geçmişsiniz .. çok yakın bir arkadaşımın başıa geldi ordan biliyorum .. göğüs ucu son seçenek olsun .. ben de ne olur ne olmaz diye aldım , inşallah kullanmak zorunda kalmam fisfisfis

cnm hiç üzme kendini minyon bebekler daha çabuk toparlıyormuş doğduktan sonra benimde doktorum bana bebeğin minyon olacak dedi ilk başlarda çok kafaya taktım ama sağlıklı eli ayağı düzgün olsunda doğunca kilo alır inşallah hiç üzülme

haklısın canım .. biz artık boyuda kilosunda değiliz , sağlıkla gelsin aramıza yeterki ..
bir de çok hareketli preeklampsi olan bebekler dahaa dirençli doğuyorlarmış , bakalım hayırlısı . sen naaaptın , hala bi gelişme , bi belirti yok mu sizde ?

ben kaçtım kızlar , cuma vakti , dualarımı edeyim :Saruboceq:, gelirim yine :eek:

canım benim geçmiş olsun büyük bir korku atlatmışsın...Allah korkutmasın..inşaallah bir daha böyle bir şey yaşamazsın..

sağol canım atlattık çok şükür inşallah hiç birimiz yaşamayız :Saruboceq:

karencim şu 40 ları bi çıksa bu kadar korkmaya gerek yok şuan çok küçük ve masumlarr uykusuzluk asabi yapıyo ama onu kucağıma alınca herşeyi unutuyorum emerken elimi bile tutmaya başladı okadar hoş bi duygu ki anlatamam:asigim:

***************************2009 TEMMUZ ANNELERİ MUHTEMEL DOGUM TARİHLERİ LİSTESİ************************

ANNE ADI---------------------------M.D.TARİHİ-----------CİNSİYET-------------------------D.ŞEKLİ---------------------- D.TARİHİ--------------------DOGUM HAFTASI

:nazar:adenzar---------------------------*-------------------------kız----------------------------------normal---------------------------------13mayıs---------------------29+6
:nazar:comebaby-----------------------*-----------------------ikiz/kız--------------------------g.anez.sezeryan---------------------2haziran----------------32+4
:nazar:amartis74------------------------*------------------------erkek--------------------------------sezeryan-------------------------14 haziran---------------35+2
:nazar:papetlant-------------------------*---------------------ikiz/erkek/kız-----------------------------*--------------------------------17haziran-------------------*--
:nazar:eytekiner-------------------------*-----------------------erkek----------------------------------normal---------------------------17 haziran------------------*--
:nazar:menekseak---------------------*------------------------erkek----------------------------g.anez.sezeryan-------------------19 haziran---------------38+2
:nazar:nilayyy---------------------------*------------------------erkek-----------------------------g.anez.sezeryan-------------------19haziran----------------37+6
:nazar:neslivicdan---------------------*-------------------------erkek----------------------------------normal----------------------------20 haziran---------------38+4
:nazar:selsin---------------------29 haziran------------------erkek--------------------------------sezeryan---------------------------21 haziran---------------37+3
:nazar:ipegimu--------------------------*--------------------------kız----------------------------------epi.normal-------------------------23haziran----------------38+6
:nazar:akdas----------------------------*--------------------------kız----------------------------------epi.sezeryan----------------------23haziran----------------37+5
:nazar:hürrem_s----------------23 haziran--------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------------?--------------------------?
:nazar:dilara80------------------24 haziran--------------------kız----------------------------------epi.sezeryan----------------------24haziran---------------- 38+5
:nazar:jasmincin----------------------*-----------------------------*------------------------------------sezeryan--------------------------24haziran-----------------35+1
:nazar:confuse-----------------22haziran------------------------*-----------------------------------------*---------------------------------------*---------------------------*
:nazar:sanem------------------25haziran-------------------------*----------------------------------------*----------------------------------------*---------------------------*
:nazar:GAMZE------------------------*--------------------------erkek----------------------------------normal----------------------------26haziran-----------------38+6
:nazar:nur84---------------------6 temmuz----------------------kız-----------------------------------normal----------------------------27haziran-----------------38+5
:nazar:swethome---------------29haziran----------------------kız----------------------------------sezeryan-------------------------29haziran------------------38+4
:nazar:nurr34---------------------5 temmuz---------------------kız-----------------------------------normal----------------------------29 haziran--------------------*
:nazar:derin-----------------------1 temmuz---------------------kız-----------------------------------sezeryan------------------------30 haziran---------------------*
:nazar:yserez--------------------1 temmuz-------------------erkek-------------------------------epi.sezeryan---------------------1 temmuz-----------------37+3
:nazar:sibel07-------------------1 temmuz---------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------1 temmuz--------------------*
:nazar:rosem--------------------1 temmuz--------------------erkek------------------------spi.an.sezeryan-----------------------1 temmuz------------------38+3
:nazar:burcusener-------------1 temmuz--------------------erkek----------------------------------sezeryan------------------------1 temmuz-----------------38+5
:nazar:zuzuuum---------------- 8 temmuz--------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------2 temmuz------------------38+1
:nazar:karen81-------------------2 temmuz--------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------2 temmuz--------------------*-
:nazar:çiceks---------------------5 temmuz------------------erkek-----------------------------------sezeryan-------------------------5 temmuz--------------------*
:nazar:nar-------------------------11 temmuz------------------erkek-------------------------sip. sezeryan---------------------------6 temmuz---------------------*
:nazar:beyazmelek-------------7 temmuz--------------------kız-----------------------------------sezeryan-------------------------7 temmuz---------------------*
:nazar:nesquk_24---------------6 temuuz-------------------erkek---------------------------------sezeryan------------------------7 temmuz----------------------*
:nazar:hüzün yılı----------------8 temmuz-------------------erkek----------------------------------sezeryan-----------------------8 temmuz---------------------39
sıla_84----------------------------9 temmuz----------------------kız-----------------------------------sezeryan-------------------------9 temmuz---------------------*
:nazar:demet---------------------10 temmuz-------------------kız-----------------------------------sezeryan------------------------10 temmuz----------------------*

hihoyyyt-sıradakiler-hihoyyyt
nazlıbahar-------------------9 temmuz---------------------erkek--------------------------normal
babaylon---------------------10 temmuz---------------------kız--------------------------sezeryan
kikoleyim--------------------10 temmuz---------------------kız---------------------------sezeryan
hafsa23----------------------12 temmuz----------------------kız--------------------------sezeryan
annecik_annecik---------12 temmuz----------------------kız--------------------------sezeryan
cankız__--------------------13 temmuz--------------------erkek--------------------------normal
grübchen--------------------13 temmuz--------------------erkek--------------------------normal
madgirl-----------------------14 temmuz---------------------kız---------------------------sezeryan
kuzu--------------------------14temmuz-------------------------*----------------------------sezeryan
demresu---------------------15 temmuz---------------------kız---------------------------sezeryan
grafiti--------------------------17 temmuz---------------------kız---------------------------sezeryan
cgulistan---------------------17 temmuz-------------------erkek--------------------------normal
huri37-------------------------17 temmuz---------------------kız----------------------------normal
blue_--------------------------17 temmuz-------------------erkek---------------------------normal
star_dust---------------------18 temmuz------------------erkek--------------------------sezeryan
ecetuba84-------------------18 temmuz--------------------kız-----------------------------normal
aysenur2009----------------20 temmuz--------------------kız-----------------------------normal
aşina---------------------------21 temmuz---------------------*-------------------------------normal
kibele--------------------------24 temmuz--------------------kız---------------------------henüz belli degil

liste güncellenmiştir...:CüvCüv:

ay kıyamam ya...benim en cok korktugum sey bu bogulma meselesi malesef:gitme: bende emzirirken artık annemin dediği gibi sutum kaynayınca agzından cekiyorum memeyi nefes aldıktan sonra bir daha veriyorum.surekli gozum ustunde..birde bogulunca sakaklarından tutup kafayı yukarı cekmek lazımmış avuc içimizle hafifçe...aklında bulunsun tatlım..

tamam canım iyi oldu söylediğin bi anda olunca insan panik yapıyo ne yapacağını nasıl müdahele edeciğini şaşırıyoo:sinifsinif:

kıssslar , bebişleriniz göğsünüzü emebiliyor ve göğüs ucunda yara yoksa hiç kullanmayın o aplikatörleri .. çünkü ona alışınca göğüs ucunu kabul etmiyor ve bi üre onra o şekilde emmekten de sıkılabliyor ve bi bakmışsınız bebiş emmiyor ve mamaya geçmişsiniz .. çok yakın bir arkadaşımın başıa geldi ordan biliyorum .. göğüs ucu son seçenek olsun .. ben de ne olur ne olmaz diye aldım , inşallah kullanmak zorunda kalmam fisfisfis

haklısın canım .. biz artık boyuda kilosunda değiliz , sağlıkla gelsin aramıza yeterki ..
bir de çok hareketli preeklampsi olan bebekler dahaa dirençli doğuyorlarmış , bakalım hayırlısı . sen naaaptın , hala bi gelişme , bi belirti yok mu sizde ?

ben kaçtım kızlar , cuma vakti , dualarımı edeyim :Saruboceq:, gelirim yine :eek:

canım ben kullanmıyorum göğüslerim çok yara oldu ilk günlerde o zaman vermeye çalıştım almadıı bi dahada zorlamadım :1no2:

kızlar bana musade b ara yine girerim..bugun doguracak arkadaslardan da umarım guzel haberler gelmiş olur dondugumde..

inşaallah canım iyi haberlerle dönerim...o minik tosbanı ben bi daha öperimŞeniz
sağol canım atlattık çok şükür inşallah hiç birimiz yaşamayız :Saruboceq:

karencim şu 40 ları bi çıksa bu kadar korkmaya gerek yok şuan çok küçük ve masumlarr uykusuzluk asabi yapıyo ama onu kucağıma alınca herşeyi unutuyorum emerken elimi bile tutmaya başladı okadar hoş bi duygu ki anlatamam:asigim:
inşaallah canım hiç birimiz yaşamayız...sizin tecrübelerinizden yararlanırız artık..siz daha önce kavuştunuz meleklerinize...

cnm geçmiş olsun. allahım ya bunları okudukça kendime hiç güvenmediğimi hissettim benim daha ilk bebeğim olacak sanki hiç bakamayacakmışım gibi geliyor birazda panik bir insanım offf allahım sen yardım et:çok üzgünüm:

X