2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

demresu gelmedi bugün hiç yada ben mi görmedim acep ...
doğurmuş olmasın , yada olsun olun stiyordu artıkın hihoyyyt

demresunun kociş geldiya vardır kendince bi planları artık hep ayrı gayrıydılaryaaaa

kikoşum ne diicem , öncelikle ağzımı hayra açayım tabiii de kaydirigubbakcemile3 içimde geçn şu ;
sanki sen haftaya çarş-perş doğurcan gbime geliyo canım , hem de en normalinden :KK66:

nurcum kızı uyuttun galiba :KK66:
canım yaa nsaıl giydiriyorsunuz bebişleri bu haftalarda ????

nurcum kızı uyuttun galiba :KK66:
canım yaa nsaıl giydiriyorsunuz bebişleri bu haftalarda ????

yok canım kucağımda yarı uyuyor yarı uyanık uyku düzeni ilk günlere göre değişti ...
canım ince tulumlar vaya alt üst takımlar giydiriyorum drumuz güzel böyle dedi 15 günden sonra kısalara geçebilirsiniz dedi

yok canım kucağımda yarı uyuyor yarı uyanık uyku düzeni ilk günlere göre değişti ...
canım ince tulumlar vaya alt üst takımlar giydiriyorum drumuz güzel böyle dedi 15 günden sonra kısalara geçebilirsiniz dedi

:asigim:
baygın prenses yaaniii :)))
hani göbüş düşene kadar yada yeni doğduğunda ilk giydirilen kıyafeti bütün tulumlardan mı olmalı ??
doğumdan yaklaşık 3 hafta sonra da kısa kollulara geçilebiliyor o zamana yanlış anlamadıysamfisfisfis

:asigim:
baygın prenses yaaniii :)))
hani göbüş düşene kadar yada yeni doğduğunda ilk giydirilen kıyafeti bütün tulumlardan mı olmalı ??
doğumdan yaklaşık 3 hafta sonra da kısa kollulara geçilebiliyor o zamana yanlış anlamadıysamfisfisfis

yok canım ben alt üstte giydiriyorum sorun yaratmıyor
drun dediğine göre 20 günlükken cıbıl cıbıl gezdirebilecez kuzucukları

merhaba kıslar.
gecmıse bakamadım hemen yazayım ıstedım.
2 gundur hastanedeydım bebegım sarılık oldu.senağlamasezeryandan sonra bebegımın sarılık olması benı cok sarstıçsenağlama
henuz taburcu olduk.persembe tekrardan kontrolumuz var ıns hersey yolunda gıder.
butun bebekler ıyıdır ınsallah.

ben geldiiiim canlarım doğurmadım şekerler benim kızın gelmeye niyeti yok.
bugün doktora gittim ve ben sanırım sezeryan oluyorum hemde nasip olurda bebişim beklerse 15 temmuz evlilik yıldönümümüze:asigim:
şimdi niye karar değişti anlatayım.nstye girdim sorun yok,kasılmlarım oluyo dedim açıklığın varmı bakalım dye alttan muayene etti,çoook canım yandı geçenkinde bukadar kurcalamamıştı.bir önceki kontrol açıklık varmı diye 34.haftada yapılmıştı o zaman açıklık yok dedi,çtı ile ilgili birşey konuşulmadı o gün,sonrasındada doktor bir problem hatırlamıyorum normal doğum yapabilirsin demişti. bugünkü kontrolde ise çatı için çalıştı 3 parmağının girdiğini hissettim allah sizi inandırsın,karnımı açtı baktı kasıklarımdaki kemikleri yokladı falan ve açıklığın yok ama senin biraz çatın dar galiba ya

canım sen zaten geçmişe fazla takılmıyosunki dert etmene gerek yok git sezoşunu al koklaşa koklaşa gel inşallah buraları dert etme:teselli:

ya canım senin daha günün de var neden sezoşa alınıyosun bi problemmi çıktı allah korusun

canım bır sorun yok cok sukur doktorumuz gelısımını tamamladı artık hazır dedı bırde ık bebegım kayıp oldugu ıcın bunu rıske atmak ıstemıyoruz oyuzden

merhaba kıslar.
gecmıse bakamadım hemen yazayım ıstedım.
2 gundur hastanedeydım bebegım sarılık oldu.senağlamasezeryandan sonra bebegımın sarılık olması benı cok sarstıçsenağlama
henuz taburcu olduk.persembe tekrardan kontrolumuz var ıns hersey yolunda gıder.
butun bebekler ıyıdır ınsallah.

tatlım cok gecmıs olsun uzulme ınsallah bı an önce ıyılesır:teselli::nazar:

hüzüncüm tesekkur ederım tatlım.
cogu bebekte olan bır durummus sarılık.
benım sezeryandan sonra hemen sütüm gelmedı.
onunda etkısı olmustur tabıkıde.
bu arada senın dogum tarıhı bellı oldumu?

şimdi doktorum şöyl dedi,çatın biraz dar normal doğumda zorlanırsın gibi geliyo bebekte 3 kilo üstü ,3 kilo altında denenebilirdi ama bence sezeryan dah iyi olur ama yok ben normalde ısrarlıyım diyorsan onuda deneriz doğum sırasında bir sorun olursa doğumu o an sezeryana çevirebilriz bu nedenle sezeryanada sıcak bak dedi.
düşündüm düşündüm şimdi normali beklesem 10 cm açılmadan önce çatımın darlığından dolay sorun yaşayıp yaşamayacağımı anlayamayız,eee ben o kadra ağrıyı sızıyı çekeyi sonra bebeğin kafası çıkmadı,tehlike var ya da be dayanamıyorum dersem birde üstüne sezeryana dir,aynı anda 2 doğum yapmış gibi olcam.
sonunda dedimki doktor bey benim evlilik yıl dönümüm 15 temmuz szeryan için geç bir tarihmi,39+1 olucam.hayır biz 39 u doldursun diye bekletiyoruz tarih uygun dedi,zaten 18 temmuzda doktorumda izne çıkacak ondan da önce bir tarih,bu arada dedim 15 temmuza kadar normal yolla doğum sancım gelrise normal yaparız yoksa 15 temmuz sezeryan dedik.haftaya pztesi gel yine nst ye gir ultraona gir bakalım gene o zaman son kararımızı veririz dedik,bu arada son güne kadar düşün dedi.

canım ınsallah bır an önce duzelır sen moralını yuksek tut onun sana ıhtıyacı var

tatlım ınsallah bır aksılık cıkmazsa çarsamba gunu saat 8:30 da yatısım yapılacak ögleye dogru cınarım kollarımda olur ınsallah:Saruboceq:

cok heyecanlıyım cok korkuyorum mafoldumben

dedimki doktor bey benim hep adetlerim düzensizdi,ban hep normal doğumla dourunca hormonların düzene girersin rahat edersin diyolar o yüzden özellikle normal istiyorum dedim,doktorumda doğumdan sonra hormonların düzenlendiği doğru ama o hormonları düzenleyen doğumun şekli değil hamilleliğin boyunca hormonlarındaki değişiklikler dedi.sezeryandan korkam inan kaç tane bayan kadın doğumcu tanıyorsam hepsi sezeryanla doğum yaptı dedi.ne biliiiim :uhm:
1 hafta dikişlerin sızı yapabilir,çarşamba doğum yaparsan cuma çıkarsın dedi.ve işte sonuç bu bekliyoz bakalım.a
ma bebişimiz boyu kısa ya bu hafta geçen haftaya göre bacak boyu kısalmış ,nasıl oluyosaaşağı yukarı şu an 48 cm ,çok mu kısa sizce.

şimdi doktorum şöyl dedi,çatın biraz dar normal doğumda zorlanırsın gibi geliyo bebekte 3 kilo üstü ,3 kilo altında denenebilirdi ama bence sezeryan dah iyi olur ama yok ben normalde ısrarlıyım diyorsan onuda deneriz doğum sırasında bir sorun olursa doğumu o an sezeryana çevirebilriz bu nedenle sezeryanada sıcak bak dedi.
düşündüm düşündüm şimdi normali beklesem 10 cm açılmadan önce çatımın darlığından dolay sorun yaşayıp yaşamayacağımı anlayamayız,eee ben o kadra ağrıyı sızıyı çekeyi sonra bebeğin kafası çıkmadı,tehlike var ya da be dayanamıyorum dersem birde üstüne sezeryana dir,aynı anda 2 doğum yapmış gibi olcam.
sonunda dedimki doktor bey benim evlilik yıl dönümüm 15 temmuz szeryan için geç bir tarihmi,39+1 olucam.hayır biz 39 u doldursun diye bekletiyoruz tarih uygun dedi,zaten 18 temmuzda doktorumda izne çıkacak ondan da önce bir tarih,bu arada dedim 15 temmuza kadar normal yolla doğum sancım gelrise normal yaparız yoksa 15 temmuz sezeryan dedik.haftaya pztesi gel yine nst ye gir ultraona gir bakalım gene o zaman son kararımızı veririz dedik,bu arada son güne kadar düşün dedi.
canım catı darlıgı eger cok fazla yoksa bence normal yoldan sansını dene.
benımkı de cok dardı hatta ben muayene bıle olamıyordum canım cok acıyordu.
sezeryanda ılk basta bırsey anlamıyorsun ama maalesef amelıyattan sonra benım cok agrım oldu.:çok üzgünüm:dikişlerim cok agrıdı.
ha bırde dedıgın gıbı bebekler usg den farklı cıkıyor benım bebekte daha kılolu cıktı.
bence iyi düşün canım bırde normal yoldan epıdural deneyebılırsın.

rosemcim gozunaydın..Allah analı babalı buyutsun..ayrıca gecmiş olsun tatlım.sutun gelmedgi icin sarılık olmustur fototerapi mi uyguladılsar canım?

bizde bugun dr daydık kızım da ki sarılık degeri ciddi deilmis ama mutlaka gecrcekmiş her bebek gb..

canım ınsallah bır an önce duzelır sen moralını yuksek tut onun sana ıhtıyacı var

tatlım ınsallah bır aksılık cıkmazsa çarsamba gunu saat 8:30 da yatısım yapılacak ögleye dogru cınarım kollarımda olur ınsallah:Saruboceq:

cok heyecanlıyım cok korkuyorum mafoldumben

hayırlısı olsun canım.
korkma bırtanem.bende senın gıbıydım ama orda bır cesaret gelıyor ınsana.
amelıyathaneye gıderken esımel goz goze gelmemek ve aglamamak ıcın kendımı zor tuttum.aglamamalıydım cunku artık anne olmalıydım cesur bır anne.kaydirigubbakcemile3
bırde anestezı uzmanı felan cok rahatlatıyor basında duruyorlar sureklı.
gercı sen genel mı yaptırackasın bılmıyorum ama benımkı spınal anestezıydı ve cok kolay gectı.
dogumdan once dedımkı eger cesaretımı yıtırırsem baan sakınlestırıcı yapın dedım.
anestezı uzmanı cok tatlıydı tamam dedı bebegı alınca eger cesaretın gıderse hatırlar dedı guldu.kaydirigubbakcemile3
ben musaıt oldugumda dogum hıkayemı yazıcam ama anlatacak o kadar cok sey varkı suan o kadar vaktım yok.
ıcını ferah tut.hersey bır solukta olup bıtıyor.:1hug:

ya kızlar benm bebekte cook uyuyor gunduz full uykuda ara ara ben emzrmek icin uyandryorum ve gece ayaktayız 2 den sonra..3-6 kez sabaha kadar uyanıyo ..

sizin bebekler kac saat uyuyor?

X