2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

demetim kuzum iyi teyzesi kollarımda şimdi bırakmaya kıyamıyorum kuzumu
inş dediğin gibi emzirdikçe gelir sütümde kuzum bol bol içer geceleri mama veriyorum mamayı verirken oturup ağlıyorum onada eşim çok üzülüyor zaten ağlak bişey oldum

canım benim ağlama ağlarsan sütün de gider mutlu ol annesi bak sağlıkla kucağına almışsın demi:nazar::1hug:
darısı bizlere inşallahhh:Saruboceq:

ben çıkıyorum kızlar akşama görümcemin sünnet kınası var yarında düğün hiç istemeyerekde olsa gidicem kuaföre gitmem gerek hepinizi çokk öptümmmmmŞeniz

herkese merhabakaydirigubbakcemile5

doktordan geldık sımdı hersey yolunda cok sukur:nazar:

ben cok fazla heyecanlı ve panık oldugum ıcın doktorum psıkolojıkmen rahatlamam ıcın çarsamba gunune aldı dogum tarıhımı:kedi:

ınsallah bı aksılık cıkmazsa 8 temmuzda cınarım kollarımda olacak sezeryanla allahım yardımcımız olsun hepımızın:Saruboceq:

son hazırlıklar yapılıyo artık carsamba gunu saat 08:30 da hastanede olucam yatısım yapılıcak:gitme:

ama ben coooookkk korkuyorum karma karısık duygular ıcerısındeyım aglamak ıstıyorummafoldumben

ben cok fazla heyecanlı ve panık oldugum ıcın doktorum psıkolojıkmen rahatlamam ıcın çarsamba gunune aldı dogum tarıhımı:kedi:

ınsallah bı aksılık cıkmazsa 8 temmuzda cınarım kollarımda olacak sezeryanla allahım yardımcımız olsun hepımızın:Saruboceq:

son hazırlıklar yapılıyo artık carsamba gunu saat 08:30 da hastanede olucam yatısım yapılıcak:gitme:

ama ben coooookkk korkuyorum karma karısık duygular ıcerısındeyım aglamak ıstıyorummafoldumben

canım herşey yolundaa niye stres yapıyosunn sezaryan okadar kötü değil keşke normal olsa ama bunda şükür önemli olan bebişin onu düşün ve mutlu oll herşey saniyelik olup bitecek gör bakk zaten kollarına aldığında boşunaa stres yaptığını anlıcan ne kadar desem boş şimdii sakın ama şimdiden bunu düşünme o güne kadar aklın başka şeyde olsunn oyalann bişeylerleee:teselli:

canım ne güzel çarşamba günü bak çınarın seninle olacak onu kollarına aldığın zaman herşeyi unutacaksın bunu düşün

canım herşey yolundaa niye stres yapıyosunn sezaryan okadar kötü değil keşke normal olsa ama bunda şükür önemli olan bebişin onu düşün ve mutlu oll herşey saniyelik olup bitecek gör bakk zaten kollarına aldığında boşunaa stres yaptığını anlıcan ne kadar desem boş şimdii sakın ama şimdiden bunu düşünme o güne kadar aklın başka şeyde olsunn oyalann bişeylerleee:teselli:

canım ne güzel çarşamba günü bak çınarın seninle olacak onu kollarına aldığın zaman herşeyi unutacaksın bunu düşün

destegınız ıcın cok tesekkur ederım kızlar dualarınızı esırgemeyın ınsallah hersey yolunda gıder saglıkla alırım yavrumu kucagıma:Saruboceq::nazar:

kızlar doğum konusunda kendinizi sakın korkutmayın ben çok rahat girdim ve hep kolay olacak diye kendime telkin veriyordum 15 dakikada gerçekleşti doğumum

iyiyim tatlım sen nasılsın berrakımızı kucağına almana az kaldı inşallahhhh:lepi:
bizim de 6 günümüz kaldıı ama sanki hiç geçmiyor gibi günlerrrrrrrrrr:gitme:
ben de iyiyim tatlım...evet Berrağımı kucağıma almaya az kaldı sabırla bekliyorum gerçekten geçmiyor günler...senin sezeryan olacağı için az kalmış benim daha çok var...hayırlısıyla geçse şu günlerr...
kızlar slm nasılsınız giremiyorum bile daha 1 gün bile yatağımda yatamadım sezeryan olduğum halde sürekli ayaktayım şimdi iyice dinlenin uyuyun her gece saat uyku ile duryorum ama hiç aramıyorum bile çünki HERŞEYE BEDEL bir sevgi allahım bugünleri bize yaşattı herkeze yaşatsın inşallahbabası ile sabaha kadar onu seyrediyoruz mutluluktan uyuyamıyoruz bilene tlf lar susuyor nede gelen giden bitiyor bebeğim küçük biraz ememiyor sürekli sağıp kaşıkla veriyoruz arkasından aptamil mama veriyoruz çocuk doktorumuzun önerisi ile inşallah büyüyecek yavrum tutması biraz zor oluyor tabii 2 300 doğdu hastaneden çıktığımızda 2 kilo olmuştu çünki sütüm gelmiyordu mamada vermediler ben bir bakayım kimler doğurmuş
canım ya ne güzel bir duydu bebeğin kollarında...küçük doğdu diye hiç canını sıkma...sen sütünle beslersin onu...
slm ark. bende malesef artık hiç giremiyorum 2 bebek ve yardımcım yok şu anda bebeklerimi emziremediğim içinde fırsat buldukcada süt sağıyorum misafir kabul etmiyoruz biz şu an ilk kez dün bir ark. çağırdım kızlarımı yıkamak için ve yıkadık.bizim bebeklerimiz prematüre olduğu için bir sürü de kontrolümüz var hepside ayrı ayrı hastanelerde allaha şükür kulak ve rop muayenelerimiz yapıldı ve bebeklerimiz de problem çıkmadı kalça ve kalp muayenelerimiz kaldı şimdide çarşamba günüde bebeklerimizle şehir dışına yolculuğa çıkıyoruz 12 saatlik bir yol gideceğiz inş. kolay bir yolculuk olur

salı doktor kontrolümüz vardı ve kızlarım 2 kg ve 2.3kg geldiler doktorumuz bana iyi bakmışsın süper dedi bakalım salı tekrar kontrolümüz var bebeklerim kaçar kilo oldular
Allah kolaylık versin canım sana..iki bebek ve yardımcın yok baya zor geçer ama olsun bebeklerin sağlıkla evlerine geldiler çok şükür...

hüzüncüm senin de çok az kalmış..sakına korkma canım sezeryandan...yaptıranlar çok memnun hem psikilojin nasıl olursa ona göre geçer amaliyatın...4 gün sonra Çınarın kollarında ne güzelzemuszemus
kızlar doğum konusunda kendinizi sakın korkutmayın ben çok rahat girdim ve hep kolay olacak diye kendime telkin veriyordum 15 dakikada gerçekleşti doğumum
canım ben de şu an normal düşünüyorum bi aksilik çıkmazsa..maşallah ya 15 dakikada doğum yapmışsın süper...:lepi:darısı başıma inşaallah..sen 38+5 de doğum yaptın dimi tatlım...

slm kızlar ya bende bebek düşünyorum bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirm benim adetime 9 gün var çok erken belki bunları sormam ama lütfen hamilelik belirtilerinzidne paylaşırmısınız adet gününden sonra mı öğrendiniz yada önce örenen varmı

kızlar birgün bebişim olur bana lazım olur diye gittiğim hastanelerden topladığım küçük broşürleri buldum şimdi ....onların arasından bazı bilgileri sizinle paylaşıyım istedim...
kendi ellerimle tek tek yazıyorum haaa....

bebeklerde gaz sancısı(kolik)
her 5 bebekten biri öğleden sonra geç saatlerde başlayan gece yatma zamanına kadar ağlama krizine giriyorlarmış.kolik ağplaması normal ağlamadan farklıymış.ağlama bazen 24 saat sürebilirmiş her gün tekrarlayıp bazen çok nadir geceleri sakinleşirlermiş.genelde hergün kurulmuş saat gibi aynı saatte başlıyormuş.gaz sancıları genellikle 2. haftadan %95 oranında 3. haftada başlayıp 8. haftada şiddetleniyormuş.10. haftadan itibaren azalmaya başlayıp 12. haftada son buluyormuş.

bebeğinizin gaz sancısını dindirmek için ne yapabiliriz..

* önce bebeğinizi bi hekime götürün (yok canım ne gerek var allam yarabbim)
*bebeğiniz rahat ve tok olsun.
*bebeğinizi dik olarak kucağınıza alın ve sırtına minik darbelerle vurarak sakinleştirmeye çalışın.
*bebeği korkutabilecek korkutabilecek ani hareketlerden kaçının.
*ılık banyo yada ılık bir havluda iyi geliyormuş.
*yüz üstü sıcak havlu veya sıcak su torbası üzerine yatırıp sırtına masaj yapın.bebeğin ağızdan çıkardığı miğde gazı önemlidir.
*bazı bebekler elektrik süpürgesi ve saç kurutlam amkinesi ile sakinleşebilir.

slm kızlar ya bende bebek düşünyorum bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirm benim adetime 9 gün var çok erken belki bunları sormam ama lütfen hamilelik belirtilerinzidne paylaşırmısınız adet gününden sonra mı öğrendiniz yada önce örenen varmı

yokmu benimle bilgilerini paylaşacak olan kimsemafoldumben

al canım sana şu linki önerebilirim daha çok yardımcı olacaktır sana...

Hamilelik Belirtileri - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU

bende 3 sene kadar bebek istedim daha sonra pes ettiğim bi sürede hamile olduğumu öğrendim o sebeple belirtilerimi hatırlamıyorum...sadece günüm geçti 3 tane test yaptım ertesi gün kan tahliline gittim...belirti konusunda sana çok bişey diyemem ...ama hamileysende değilsende şunu bil her kadında bu belirtiler farklıdır..sana göğüslerin şişiyor acıyor derler sende acıma olmaz bende niye olmuyor hamile değilmiyim diye üzüzlme çünkü bendede olmamıştı :) demekki her kadın farklıymış...bu sitede çok şey bulacaksın tatlım...inşallah hamilesindir...

ben 71 kilo ile başladığım için sıkıntım şekerim, ama artık kilolarım 1 çocuk doğurmuş olcak o kadar gibi daha kabul edilebilir olacağı için mutluyum eski kiloma dönerimde bir gün yeniden 60 ı görürmüyüm bilemiyorum noooolur beni gaza getirin.
aynı kiloyla başlamışız canım ben şuan 85 im evlendiğimde 60 tım tabi benim bu ikşnci bebşiş eşim ah ah diyo nerde o evlendiğim çıtır kız inşallah olucam ama kararlıyım
sızın nabzınız kac cıkıyo yuksek mı
ya benim tansiyon aletim var arad bakıyom 88 felan çıkıyo normalde tansiyonumda 9-6 ama bi ara nabzım 117 olmuştu kalbim yerinden fırlıcak zannettim ozamanda büyük tansiyon 12 olmuştu

dogumunu bekleyen arkadaslar gunlerınızın kıymetını bılınç
bu arada gecmıse bakamadım kusura bakmayın cevap yazamadım.
bızım bebek huysuz bıraz emme sorunumuz var gogus uclarım yara sutum henuz gelmedı.
bebegım emmek ıstıyor ama sut yok:KK43:(
ne yapıcagımızı sasırmıs durumdayız.aglıyor sureklı.
bıraz mama verdık mecburenç
bu arada sarılık olmus yarın yenıden tahlıl yapılcak.
sımdıye kadar ınanırmısınız hıc oturmadım.
hatta kendı mı unuttum sezeryandan sonra agrım oldu bıraz ama onu bıle umursamıyor ınsan.
bu arada epıdural yada spınal anestezıden hıc korkmayın cok rahat gecıyor ama sonrasında bıraz agrı oluyor.
benım dıkısler cok agrı yaptı.yurudukce agrısı azalıyor.
cok skur sımdı daha ıyıyım.dogum hıkayemı musaıt oldugum en kısa zamanda yazıcam.
hepınızı cok sevıyorum.
bu arada oglusumuzun adını MERT koyduk.:asigim:
adı gibi mert olsun inşallah

dün son kontrolümüze gittik...........
biraz gerginim doğumdan çok korkuyorum....
kızım canavar gibiymiş doktorumuz öyle dedi bakalım.dün kilosu 2800 kg dü
doğumu 3 kiloyu bulamayacak sanırım ama olsun sağlıklı olsunda en önemlisi o
kalp atışları ve hareketleri düzenliydi şimdilik bi problem yok salı sabahı saat 8 de hastanede olmam gerek yatışım yapılacak artık herşey hazır....
ama ben çok gerildim sürekli ağlıyorum
canım çok sıkılıyor nedense kötü bişey olacağından çok korkuyorum........

bu arada doktorumla konuştuk herşeyi çok şükür
birde kağıt verdi salı sabahı hastane personeline vereceğim
lavman yapılmayacak
sonda da ameliyatanede anesteziden sonra takılacak
bunlara biraz sevindim çünkü sondadan da korkuyordum ama neyseki anestized sonra takçaklar...
benden haberler böyle işte
gergin huzuzsuz ve heycanlıyım
lavman istersen kendin yapabilirsin fitilleride varmış bence yap çünkü sezeryan olucan son
rasında dolu bi bağırsak çok gaz yapar canım benim çok ağrı çekme diye diyom ama genede kendin bilirsin bir gün öncesi bişe yemicen ama genede dolu olur bi düşün istersenanım inşallah mesajımı okursun

burda da agrisiz dogum var ama cok tecrube yok bu konuda sana iki secenk sunuyorlar normal olucak ister suda dogur ister masada sec begen gibi bakalim ben o anda onlari dusunecegimi hic zannetmiyorum neresi olursa olsun ebecim cikar yavrumu derim herhalde kaydirigubbakcemile3
ay ne zor bi durum o da be allah yardımcınız olsun
kızlarr mevlüt şekerimiz ve sepetimizzzzemuszemus
demetçimm sende biliyormusun bilmiyomdaa sizde varmı öylee şeyler lahusayken gündüz uyunmazmışş banyo yapılmazmış tek başınaa evdee sizdeede öylemii?
süper bişiymiş hele sepete bayıldım güle güle dağıtın o şekerleri inşallah
bende erkeksiz uyunmaz diye biliyodum oyüzden gece hep eşimle yattım ben

selamm kızlarr bu da benim minik oğlum ibrahim egem.. maşallahhh deyin oğluma teyzelerii
maşallah canım aynı sana benziyo bu delikanlı bu arada doğum hikayenide hayretle okudum ağzım açık kaldı
allahım herkese seninki gibi bi doğum nasip etsin

kızlar slm nasılsınız giremiyorum bile daha 1 gün bile yatağımda yatamadım sezeryan olduğum halde sürekli ayaktayım şimdi iyice dinlenin uyuyun her gece saat uyku ile duryorum ama hiç aramıyorum bile çünki HERŞEYE BEDEL bir sevgi allahım bugünleri bize yaşattı herkeze yaşatsın inşallahbabası ile sabaha kadar onu seyrediyoruz mutluluktan uyuyamıyoruz bilene tlf lar susuyor nede gelen giden bitiyor bebeğim küçük biraz ememiyor sürekli sağıp kaşıkla veriyoruz arkasından aptamil mama veriyoruz çocuk doktorumuzun önerisi ile inşallah büyüyecek yavrum tutması biraz zor oluyor tabii 2 300 doğdu hastaneden çıktığımızda 2 kilo olmuştu çünki sütüm gelmiyordu mamada vermediler ben bir bakayım kimler doğurmuş
maşallah canım sağlıklıya sen ona bak kimsenin lafını dinleme ama biraz uyumaya çalış canım bebişinin senin gücünede ihtiyacı var

selam kızlar..sonunda b fırsta buldum ve gireyim dedim doguran annelerin gozleri aydın gecmişe bakamıcam..

bende 38 artı4 te persembe saat 10:30 da sezeryana alındım.10 45 te serram merhaba dedi dunyaya..3300 gr ve 51 cm kızcem..bende saat 13 gb odaya alındım dun de taburcu olduk hastaneden.Rahat b dogum oldu benm için şükür..arada kızımı emziriyorum ve ona baktıkca anneliğin muhtesem bir duygu oldugunu anlıyorum..darısı tum bekleyen arkadasların basına..daha geniş bir zamanda inş detaylara da girerim..

beni rayan soran dualarıyla destek olan tebrikler yazan tum temmuz annelerine tesekkur ediyorum inş sizlerde saglıkla bebeklerinize kavusursunuz..çok öpüorum..
maşallah serramıza gözün aydın canım hemen iğleşin dönünün aramızaaa

slm ark. bende malesef artık hiç giremiyorum 2 bebek ve yardımcım yok şu anda bebeklerimi emziremediğim içinde fırsat buldukcada süt sağıyorum misafir kabul etmiyoruz biz şu an ilk kez dün bir ark. çağırdım kızlarımı yıkamak için ve yıkadık.bizim bebeklerimiz prematüre olduğu için bir sürü de kontrolümüz var hepside ayrı ayrı hastanelerde allaha şükür kulak ve rop muayenelerimiz yapıldı ve bebeklerimiz de problem çıkmadı kalça ve kalp muayenelerimiz kaldı şimdide çarşamba günüde bebeklerimizle şehir dışına yolculuğa çıkıyoruz 12 saatlik bir yol gideceğiz inş. kolay bir yolculuk olur

salı doktor kontrolümüz vardı ve kızlarım 2 kg ve 2.3kg geldiler doktorumuz bana iyi bakmışsın süper dedi bakalım salı tekrar kontrolümüz var bebeklerim kaçar kilo oldular
oh maşallah kilolanmaya başlamışlar sağlıklarıda yerindeymiş allahım daha güzel haberlerini almayıda nasip etsin seninde allah yardımcın olsun canım

heycan yooooook stres yooookkk gireceksin koklayarak çıkacaksın bittiiiiii

[

ay 2 saattir geçmişteydim anca yetiştim ama buseferde hem siz yokoldunuz hemde kociş geldi yemek yicez sonra inşallah gene gelicem
ay huri sana danışacaklarım vardı şansa seninde kociş erken gelecek
kafam karışık

X