2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

ne denir bilmiyorum ki canım bende çok ağlamıştım niye olmuyor diye...3 sene uğraştık en sonunda bıraktık kendi haline,hatta ben kastamonu kalesine çıktım hopladım zıpladım atladım neler yaptım ata bindim gokart yaptı neler yaptım ...hamileymişim...herşey nasip kısmet yani olacağın önüner geçilmiyor...

valla kızlar nasipten öteye yol yok derler ya aynen öyle,geçenlerde aşılama hikayemi yazmıştım hatırlıyorsanız yani bu kadar olur allah bir şekilde nasip edecekse hayat o şekilde seni yönlendiriyor

kızlar ben aynayı alıp ne zaman vücudumu incelesem yeni bir defo görüyorum kendimde ya,göbek deliğimin alt tarafı ve yanları komple çatlak zaten ciğer gibi kırmızı,bugün tam kilot çizgisinin olduğu yerde yani tam üstüne oturduğumuz yerde böle nokta nokta sanki delikli bir şeyin üstüne oturmuşsunda iz yapmış gibi kan oturmuş oraya çatlak değil sanırsam düşünüyorum düşünüyorum yok bulamıyorum neden oldu
sen beyaz tenlisin ondan kızarıyorsundur ben buğday tenliyim öyle kızarmalar falan yok ama bendede kararlamar oldu bende ona kıl oluyorum ...koltuk altım bikini bölgesi göbek altı bıyıklarım karardı ben yıllardır ağdaya gidiyorum tüylerden değil yani...tamamen hamilelikten karardım bende kan toplaması kızarması daha iyi ....uyuz oluyorum kararmaya...
valla eşim 15 günün sonunda sanırsam yarın akşam gelecek heveslenemiyorum her an çark edebilir yalnız hem ben hemde eşim sıyırmak üzereyiz,kocişte kudurdu oralarda
yarın akşam gelirse yollama kız bi daha kitle kapıyı hehehehe

dele çok saol canım.
sipinal sezeryan oldum birazz heyecen ve korku vardı oyüzzden zorlandım çıkar çıkmazda bebeği tutturmaya çalıştılar memeye düt gelmedi ben sancılı o üzdü beni ama bugün daha iyiyim kızım azda olsa emmeye başladı ama sarılık başlangıcı olacak dedi dr cumartesi kontrole gidip eğer gerekiyorsa mor ışığa konacak.kızlar aklınızda olsun kan uyuşmazlığı alanlarda sarılık olma ihtimali biraz yüksek oluyormuş.

kızlar tebrikleriniz için çok teşekkür ederim. darısı tüm anne adaylarına.kokusu çok tatlı hep yanında olsun istiyosun.bu arada bende çok terliyorum malum alanya sıcağı sıvı kaybı çok napıcaz bakalım.

dele çok saol canım.
sipinal sezeryan oldum birazz heyecen ve korku vardı oyüzzden zorlandım çıkar çıkmazda bebeği tutturmaya çalıştılar memeye düt gelmedi ben sancılı o üzdü beni ama bugün daha iyiyim kızım azda olsa emmeye başladı ama sarılık başlangıcı olacak dedi dr cumartesi kontrole gidip eğer gerekiyorsa mor ışığa konacak.kızlar aklınızda olsun kan uyuşmazlığı alanlarda sarılık olma ihtimali biraz yüksek oluyormuş.
sibelcim gözün aydın sen de doğum yapmışsın...Allah anneli babalı büyütsün...sütün gelir canım üzülme...bu arada benim yiğenim de sarılık olmuştu annnde babada kan uyuşmazlığı vardı...2 gün fototerapi gördü atlattı...

evet canım öyleymişşş... eşin de yarın akşam geliyormuşş...sen o zaman niyetini bozzz:jeyyar:
demekki şu dönem hepimizde aynı dert...acıyorum adama yaa ben daha feciii....lülülülülülüsositosositodelikafadulden:jeyyar::jeyyar:

bozayım di mi kaydirigubbakcemile3
siz bu konuda doktorunuzla görüştünüzmü yani yasak falan varmı sizde?
valla biz doktora bişey sormadık oda söylemedi en son 6 aylık falan hamileydim ...zaten bende sık sık kum dökme olayı olduğu için birazda tırstık....artık 40 çıktıyı bekleyeceğiz...

canim benim arkadasima da dr soylemisti. onun da tam 40 bitmek uzere idi. ama halen bebekte bir kipirdanma yoktu. iliskiye girmisler. 1 gun sonra nisani geldi. sabaha da bebek dogdu. yani eger gelmiyorsa bebek iliskiyi oneriyor dr lar.

ama senin daha var bence acele etme. nr dogum yapanlara baktim %90 38+4-5 lerde gelmis. yani bekle derim ben. ne guzel 40 haftayi doldursun bebek. acele etme.

boz bozzz...biz bu konuda ilk üç aylık dönemde görüşmüştük bi sakınca yoktu...daha sonra da ne doktor sordu ne de biz sorduk...yasak yok ama biz yapmıyoruz işte:kedi:

burdayım canım bebiş iyi teyzesi ama sütümüz inmedi çok zor oluyor ben çok kötü ouyorum mama verirken içim gidiyor oturup ağlıyorum...
canım son kontrolde kanala girmekten geçtin aşağıda bile değildi...

canim bak agladikca sutun gider. milupa nin steel tee si varmis. hamen sip et. bol sut yapiyormus. ben vallaha ne duyarsam aliyorum. sona gelince sikismaktansa elimin altinda dursun. kullanirsam ne ala, kullanmazsam da elbet kullanan cikar.

bir de ben simdiden kendimi psikolojik olarak hazirliyorum. olur da bebek donmez ve sezeryan olursam ve sutum gelmezse uzulmeyecegim. ne yani sut geldi de ben mi vermedim. sut gelene kadar mama ile idare edecek, uzulursem bebege daha cok zarar.
simdi boyle dusunuyorum sonra ne olur bilmem.

bebegi bagira bagira aglatmaktansa, mama ile doysun 1-2 gun. ne yapalim. zaten sonra kolostrum geliyor. guzelce besleriz.

not milupa demisim ama sanirim humana miydi. neyse. sen zaten iciyormussun. buralarda olsan sana bir fenugreek gonderirdim. o bol sut yapiyor. bu kesin. tum arkadaslarim tarafindan onaylandi.

Son düzenleme:
hehehe yarın akşam 3 müz bozalık ece demre ben cumartesi günü 3 müz pıtır ğıtır doğuma koşuyormuşuz hewhehehehehehehehe

nur seni çok iyi anlıyorum ah bende aynı sıkıntıları yaşıyacağım gibi...sinirimin sebebi sanki gücüm yok gibi..siz böyle sütüm yok yanlızım falan diyince içinizde hemen hemen en zor durumda olan benim heralde gibi hissediyorum başa çıkabilecekmiyim....sıkıntı yaşayacağım...sıcak hava..tatil yok...annemler kaynanamlar herkes tatil hazırlıkları yapıyorlar kardeşim yok ablam yok kuzenim yok ....ya sütüm gelmezse...ya çocuğum hasta olursa....ya doğumda aksilik olursa....çıldırıcak gibi oluyorum....ve bunu size anlatmamam gerekiyor.....o daha bi sıkıntı oluyor.....boşverin ya....heralde bi şekilde allah kolaylığını verir......allaaha sığınıyorum...bana yardım etsin lohusa bunalımına girmek istemiyorummmm

canim senden zor ben varim. benim burada kimsem yok. bir esim var. ustelik dogumdan 2 hafta sonra TR'ye temelli donus yapiyoruz. yani ev, esyalar araba vs satilacak. bu arada evin icinde yasiyoruz. gidecek yerimiz yok. komsularim iyiydi ama gittiler hepsi, kapimi calip yemek verecek bir Allah'in kulu yok.

o yuzden yalvariyorum ya Allahima yuzume baksin da normal olsu diye. sezeryan olursa ben de bakacam kocamin eline. bilmiyorum ki nasil olacak? Allah gucunu sabrini verecek insallah.

Ben o gucu kendimde buluyorum.

demekki şu dönem hepimizde aynı dert...acıyorum adama yaa ben daha feciii....lülülülülülüsositosositodelikafadulden:jeyyar::jeyyar:

valla biz doktora bişey sormadık oda söylemedi en son 6 aylık falan hamileydim ...zaten bende sık sık kum dökme olayı olduğu için birazda tırstık....artık 40 çıktıyı bekleyeceğiz...

bende sormadım doktora,oda sormadan söylemiyo zaten.valla bu saatten sonra erken doğum tehdidi de olmaz çünkü erkenlik bir durum yok,velhasıl kelam niyetim bozuk eşimin hepten bozuk ben bu haftasonu doğurabilirim kaydirigubbakcemile3

canim senden zor ben varim. benim burada kimsem yok. bir esim var. ustelik dogumdan 2 hafta sonra TR'ye temelli donus yapiyoruz. yani ev, esyalar araba vs satilacak. bu arada evin icinde yasiyoruz. gidecek yerimiz yok. komsularim iyiydi ama gittiler hepsi, kapimi calip yemek verecek bir Allah'in kulu yok.

o yuzden yalvariyorum ya Allahima yuzume baksin da normal olsu diye. sezeryan olursa ben de bakacam kocamin eline. bilmiyorum ki nasil olacak? Allah gucunu sabrini verecek insallah.

Ben o gucu kendimde buluyorum.
allahım yardım etsin en çokta sana ....senin işin gerçekten zor ama eşin sen bebeğin allah uzuzn ömürler versin..hayatta önemli şeyler vardır ....insanların bu kadar nankör,ddüşüncesiz olmalarına aklım ermiyor benimde ama napalım ne diyelim ...havva anamızda yalnız başına doğurmuş tek başına bakıp büyütmüş .....

ay canım benim ya günde 4-5 litre su içiyorum
humananın çayını içiyorum süt içiyorum inş biran önce iner
bide göğsümün ucu yok benim onuda verecem diye yara yaptım...
hamilelikte hiç duygusallık yaşamamıştım şimdi acayip duygusalım durmadan ağlıyorum

canim ben annemin cahilligi sonucu 1 aylikken kesmisler beni memeden. sutu vs de geliyormus. inek sutu ve mama ile buyumusum. Allah'a sukur hic oyle burnumun aktigini, salya sumuk gezdigimi bilmem, senede en fazla 1 kere hasta olurum. o da bir gun donlenirim gecer. saglikliyim. dislerim kemiklerim iyi. boyum kisa(160 cm) ama annem babam kisa:) fidan boylu olmayi beklemiyordum zaten.

Yani canim bunun gecici birkac gunluk birsey oldugunu unutmamalisin. ve stres yaptikca sut gidermis. bak lutfen sutun gelmesinde bu ictiklerin vs hersey cok faydali ama en onemlisi stres. herseyi siler supurur.

ne yapalim sutum gelince sut ile besleyecem kizimi 2 sene emzirecem de icinden. ve relax lutfen. canim benim senle ayni duruma dusecegime eminim simdiden dusunuyorum, basima geleceklere hazirliyorum kendimi. benim de gogus ucum yok. hem de hic. sifir. inverted nipple deniyor. ne yapalim kizimin da kismeti bu:)

allahım yardım etsin en çokta sana ....senin işin gerçekten zor ama eşin sen bebeğin allah uzuzn ömürler versin..hayatta önemli şeyler vardır ....insanların bu kadar nankör,ddüşüncesiz olmalarına aklım ermiyor benimde ama napalım ne diyelim ...havva anamızda yalnız başına doğurmuş tek başına bakıp büyütmüş .....

canim boyle durumlarda anliyor insan kim iyi kim kotu. bosver. Bu da gecer. Ben senin de bu pehlivanlikla herseyin ustesinden gelecegine eminim. millet kina yakar o zaman bir yerlerine. onlara inat ayaga kalk. kizina pasalar gibi bak insallah.

ya şaka maka benim kız akşamdan beri çalışmalara mola vermedi hala kazıp duruyor aşağıyı elince bi çorba kepçesi daldırıp suruyor aşağıya...ya şaka maka bu kız çıkacak bu haftada yaaaaaa.....karnınıza bakıp ve düşününb o şişlik gidecek ve içerden bir melek çıkacak allaahhhıımmm ne büyüksün yarabbim sana şükürler olsundelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

X