2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

merhaba kıslar.
aynı seylerı bende yasıyorum maalesef.
ama ben genel aneztesı ıstemıyorum.
spinal olucam buyuk ıhtımal kendımı ona sartlandırdım.
hem genel anestezıde bebege daha cok narkoz gıdıyormus hemde o anı yasamak ıstedım.
ıns hastaneye gıdınce korkup fıkrımı degıstırmem.kaydirigubbakcemile3

kızlar nasılsınız geçmişi okuyamadım henüz,bugün kontrolümüz vardı nst ye girdim problem yok,kızım hala kanala girmemiş,yürüyüş yap dedi.doktorum yurtdışında bide asistan bayan baktı ultrasona ve kilosuna 3200 gram dedi.1 hafta önce 2775 di anlamadım yanlış ölçtü galiba dimi ya o kadar kilo alınırmı?
fl side 71mm,yani boyu 7 ile çarpınca bulunuyosa 49.7cm mi olacak?

merhaba kıslar.
aynı seylerı bende yasıyorum maalesef.
ama ben genel aneztesı ıstemıyorum.
spinal olucam buyuk ıhtımal kendımı ona sartlandırdım.
hem genel anestezıde bebege daha cok narkoz gıdıyormus hemde o anı yasamak ıstedım.
ıns hastaneye gıdınce korkup fıkrımı degıstırmem.kaydirigubbakcemile3

hayırlısı canım. madem öyle bir karar aldın korkmazsın. ben baştan beri sezeryandan korkuyordum. o yüzden uyanık olmak istemiyorum.

kızlar nasılsınız geçmişi okuyamadım henüz,bugün kontrolümüz vardı nst ye girdim problem yok,kızım hala kanala girmemiş,yürüyüş yap dedi.doktorum yurtdışında bide asistan bayan baktı ultrasona ve kilosuna 3200 gram dedi.1 hafta önce 2775 di anlamadım yanlış ölçtü galiba dimi ya o kadar kilo alınırmı?
fl side 71mm,yani boyu 7 ile çarpınca bulunuyosa 49.7cm mi olacak?

ben de iki hafta önce başka bir doktora gitmiştim kendi doktorum izinde olduğu için. bebeğin 3600 dedi. dün doppler e girdim orada da 3600 çıktı. sanırım yanlış ölçüyorlar.

yrn doğuma gıdıcek arkadaslara Rabbım yardım etsın dualarım sızlerle .....hayırlısıyla kurtulun ınsallah

hayırlısı canım. madem öyle bir karar aldın korkmazsın. ben baştan beri sezeryandan korkuyordum. o yüzden uyanık olmak istemiyorum.
banada genel anestezı daha korku verıyor.
ıns yarın fıkrımı degıstırıp genel anestezı olmam.:eek:lmaz:

yrn doğuma gıdıcek arkadaslara Rabbım yardım etsın dualarım sızlerle .....hayırlısıyla kurtulun ınsallah
saolasın canım.ıns saglıkla kucagımıza alırız bebıslerımızı.:Saruboceq:

şimdilik normla gözüküyor tatlım..çarşamba günü netleşecek doğum şeklim..bakalım hayırlısı..sen normla mi düşüyodun canım...
benimde normal olacak inşallah son anda bir terslik olmaz yada kızım gününü geçirmezse.gerçi bugün kızımı 3200 gram duyunca normal doğuma engel olurmu kilosu diyede korkmuyorum değil yani.hayırlısı artık.

canım yaa işin zor gerçekten .. anlamıyor yada hak vermiyor değilim .. huri sana söylenebilecek çoğu şeyi söylemiş zaten ..
ek olarak şunu söyleyeyim , madalyonun bir de öteki yüzü var canım .. biraz empati kurmayı dene eşinle .. 1 dakikalığına da olsa onun yerine koy kendini ve manzaraya onun gözünden bak .. eşsin , baba adayısın ama karnı burnunda eşini yalnız ( annesi yanında da olsa ) bırakıyor , belki de hayatın boyunca yaşayamayacağın bu anlarda ne eşinin yanında olabiliyor , ne ona teselli veriyor ne de kızının minik tekmelerini hissediyorsun .. hep bir şeyler yarım kalmak zorunda .. onların başına bir şey gelse nasıl koşacaksın yardımına , anca Allaha emanet edip bol bol dua etmekten başka yapacağın bir şey yok .. çünkü onların geleceğini garantilemek zorundasın ve bu da bazı fedakarlıkları beraberinde geitriyor malesef .. hal böyleyken ve üzerine tüm günün yorgunluğu , gerginliği , stresi eklenince bazı şeyleri doğru düşünemez oluyor yada unutkan olabiliyorsun .. ama bu senin eşini daha az düşündüğünü , önemsediğini yada sevdiğini mi gösterir .. hayır değil mi canım ..
[/QUOTE]

çok haklısınız eşim içinde çok zor,sağolun kızlar valla sayenizde kendime geldim,napalım buda onun işi ekmek yiyoruz olmasa daha mı iyiydi,doğumda 1-2 saat içinde olmaz ararsam yetişir büyük ihtimalle.sizleri çok seviyorum opuyorumnanaktan

selam kızlar.

ben kızımı kollarıma aldım çok şükür .dün 29 haziranda normal doğumla oldu.
sancılarım son 4 saat çok yoğundu çok çektim kızlar ebe epidural yapmamı engelledi az kaldı gerk yok diye diye çektim bence normal yapıcaklar iğne yaptırın kızlar yoksa sancılar zor.
maşallah canım Allah analı babalı büyütsün.

KIZLAR PEK HOŞ Bİ HABERİM YOK DİLOŞLA KONUŞTUM ŞİMDİ SABAH BEN UYUYORUM DİYE BİŞEY DEMEMİŞ HERALDE ŞİMDİ BEN ARADIM...EYLÜL BEBEĞİMİZ SARILIK OLMUŞ HASTANEDEYMİŞ KÜVEZE ALMIŞLAR ÇOK ÜZGÜNDÜ.......mafoldumben NE SÖYLEYECEĞİMİ BİLEMEDİM ....ARTIK SÜTÜN GELİYOR EN AZINDAN AĞLARSAN ODA KESİLİR DİYEBİLDİM SADECE....mafoldumben

ah canım ya üzüldüm valla ama sarılık birçok bebekte görülebiliyormuş galiba umarım en kısa zamanda atlatırlar.

kızlar merhaba...dr unuz size sezeryan öncesi atoni riskinden bahsetti mi?

atoni ameliyat sonrası rahmin kasılmayarak kanamanın durdurulamaması durumuymuş

.bu konuda dr undan bilgi alan var mı?

selam kızlar.

ben kızımı kollarıma aldım çok şükür .dün 29 haziranda normal doğumla oldu.
sancılarım son 4 saat çok yoğundu çok çektim kızlar ebe epidural yapmamı engelledi az kaldı gerk yok diye diye çektim bence normal yapıcaklar iğne yaptırın kızlar yoksa sancılar zor.

Nurcummm gözün aydın cnmm, hayırlı olsun Şeniz Ne kadar cok acı cekmissinnn :sinifsinif: Ama sonunda kızına kavusmussun ya saglıkla cok sükür, allah uzun ömürler versin kuzusunaaaa, 41 kere masallahh :nazar:

KIZLAR PEK HOŞ Bİ HABERİM YOK DİLOŞLA KONUŞTUM ŞİMDİ SABAH BEN UYUYORUM DİYE BİŞEY DEMEMİŞ HERALDE ŞİMDİ BEN ARADIM...EYLÜL BEBEĞİMİZ SARILIK OLMUŞ HASTANEDEYMİŞ KÜVEZE ALMIŞLAR ÇOK ÜZGÜNDÜ.......mafoldumben NE SÖYLEYECEĞİMİ BİLEMEDİM ....ARTIK SÜTÜN GELİYOR EN AZINDAN AĞLARSAN ODA KESİLİR DİYEBİLDİM SADECE....mafoldumben

Geçmiş olsun diloşa ve eylülümüze ama cok yakın bi zamanda iyileşip yatagına döncek eylülümüz, dualarımız bebişimizle birlikte :Saruboceq: :sinifsinif:

Yarın ki toplu dogumda yer alan bütün arkadaslara simdiden hayırlı dogumlar diliyorum, insallah siz hic anlamadan bi an once kavusursunuzzz güzel yavrularınıza kaydirigubbakcemile5 Darısı da haftaya carsamba benim basıma tabe kızım 39+0 ı bekleyebilirseee kaydirigubbakcemile3 Sizlerden güzel haberler ve fotojenik pozlar bekliyorusss kızlar, tabe bi de cok cok güsel dogum hikayeleriiii :lepi: a.s.

yarın doguma gıdecek olan arkadaslar ınsallah sıkıntısız saglıkla alırsınız yavrularınızı kucagınıza darısı basımıza ınsallah

yarın doğuma girecek olan arkadaşlarımız hayırlısıyla girin çıkın bakalım önce hanginizden haber gelecek hehehe...aman bizi habersiz bırakmayın küsüşürüz ha....siz 1 doğurun biz 9 doğurucaz burda...hadi bakalım...

burcusener-----------------1temmuz-----------------------erkek-------------------------sezeryan
derin--------------------------1 temmuz------------------------kız--------------------------sezeryan
rosem------------------------1 temmuz----------------------erkek------------------------sezeryan

sibel07-----------------------1 temmuz------------------------kız--------------------------sezeryan

yserez------------------------1 temmuz---------------------erkek-------------------------sezeryan

hayırlı doğumlar arkadaşlar.....tez güzel haberlerle gelin inşallah...

X