2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

kızlar hastane çantanıza abartılı bişey koymayın zaten acınızdan sancınızdan gözünüzde bişey gözükmücek sadece bi pijama takımı bide uzun bi gecelik terlik bebişe 2 takım hastane çıkışı battaniyesi bebişe emzik bez ve ıslak mendil diç fırçanız tarağınız tokanız makyaj yapmak isteyenler yanına bişeyler alabilir:)inana diğer hepsi gereksiz boş ve kalabalık şeyler bide normal doğumda hastanede bile tutmuyolar doğum ypatıktan sonra 6 saat bırakıyolar sezaryanda bi gece o yüzden yarı uykulu yarı sancılı geçecek:ecrin_bebek:

Son düzenleme:
kızlar hastane cıkıslarımızı aldık sonunda 2 takım aldım chıccodan bahcelıevler kadır has cocuk dunyasından
%50 ındırım var ıkısı 63 tl ye aldım cok sekerler yalnız beyaz kalmamıstı tukenmıs krem ve mavı renk aldım
bı ara resımlerı cekıp eklıcem

canımm iyi olmuş bak bulmuşsun sonunda... benimkiler mavili beyazlı bende aldım daha doğrusu annem almışş :))))

yarin nasip olursa bende kizimi gormeye gidicem. hemde cdsini alicam ins.. bir aydir gormuyodumm minik kusumuu.. cok cok heyecanliyimm. bakalim ne kadar buyumus bebegimm

güzell haberlerle gel cnmm

Oldumu ekleyebildimmi kızımın resminiii, yirim yirimmm cokacimcoook

ayy maşallahhhh yaa olmuş bu artıkk.... :))) maşallah canım çok tatlı bend e çook özledim oğlumu.... son 1 hafta kaldıı.... inşallahh güzell pozlar yakalarız bizde...

günaydın güzel hanımlar ve beyler
ve anneleri
ay ne güzel dilara allah gönlünüze göre vermiş.daim olur inşallah.
zuzuzm bu kız babaya benziyor aynı. ay maşallah maşallah
allah korusun onu.
neslivicdan hadi bakalım afiyet olsun.
bebeğimziden gzüel haberler getir annesi.
bende bugün 13,30 randevum var .işyeridne gideceğim.
ama geri döenr miyim bilmiyorum.
git gel bir sürü iş bakalım kısmet.
ve herkse güzül günler ,mutlu günler inşallah.

canımm güzell haberlerini bekliyoruzz.. bebişinle hasret gidercen ne güselll...
yaşasınnnnnnhihoyyyt28 haftalık olduk :lepi:prensesime adım adım yaklaşıyorum şafak 70:nazar:

maşallahhhh :nazar:

hüzünyılı canım ii günlerde giysin paşan ne güzel alışverişin tamamlanmış benim daha eksiğim çok yalnız ben mevlüt için gecelik sabahlık takımı bulamadım şık bişey olsun istiyorum süslü püslü sizler aldınızmı
kibele nerdesin canım yaaaaa merak ediyoruz seni
dra giden arkadaşlar iyi haberlerinizi bekliyoruz benim daha 15 günüm var üffff vakit geçmiyor bir türlü 1 nisanda görmüştüm kuzumu gerçi ben sizler kadar net göremiyorum eski usg olduğu için

canım doğumdan ne kadar sonra olacak mevlüt ???

zuzum amma liste yapmışsın ya kız bunlar 3 bavul eder ama geneldede lazım olan şeyler listene bakınca daha çok eksiğimiz olduğunu anladım çok iş var çokkkk:1no2:

zuzummm bır cogu gereksız bunların bıde yenı dogmus bebege genelde kurban kesılır ve kuran okutulur saglıklı hayırlı ve uzun olması ıcın:1hug:

bu arada benım hala eksıklerım varmıs bıberon emzık fırca tarak makas falan bunları almam lazım

benim de çoğu eksikk....

kızlar hastane çantanıza abartılı bişey koymayın zaten acınızdan sancınızdan gözünüzde bişey gözükmücek sadece bi pijama takımı bide uzun bi gecelik terlik bebişe 2 takım hastane çıkışı battaniyesi bebişe emzik diç fırçanız tarağınız takanız makyaj yapmak isteyenler yanına bişeyler alabilir:)inana diğer hepsi gereksiz boş ve kalabalık şeyler bide normal doğumda hastanede bile tutmuyolar doğum ypatıktan sonra 6 saat bırakıyolar sezaryanda bi gece o yüzden yarı uykulu yarı sancılı geçecek:ecrin_bebek:

inşallahh normal doğururummm.... bi an önce oğlumla evime gelirimmm ayya heycan yaptımm ....

gaydın zuzuuucum evet canım bizim burada 20 günlükken yarı kırkında mevlüt okutulur en şık gecelik sabahlığını giyersin kuaföre gidersin bütün herkes gelir thminim 80 100 kiş gelicek evimde küçük ne yapıcam bilemiyorum yemekli olur yatağın en şık biçimde süslenir tabii şimdiki gençlerden tek tük okutmayanda var

Bizim mevlütlerimizde gecelik felan giyilmez yatılmazda bazıları yatıyomuş normal ayaktasındır dua okunur bebek beşiği uygunsa dua okunan oda da olur yada kendi odasında duanın en sonunda mevlüt hurcuyla kucaklarda gezdirilir herkes dua okur bebeğe hüzünün dediği gibi durumun varsa kurban kesilebilinir yemek verilir tatlı felan bide işte ben hatıra şeker yaptırmak istiyorum ufak hatıralar olabilir

gaydın zuzuuucum evet canım bizim burada 20 günlükken yarı kırkında mevlüt okutulur en şık gecelik sabahlığını giyersin kuaföre gidersin bütün herkes gelir thminim 80 100 kiş gelicek evimde küçük ne yapıcam bilemiyorum yemekli olur yatağın en şık biçimde süslenir tabii şimdiki gençlerden tek tük okutmayanda var

Canım sizdede yatılıyo demekki bizde yatmak yok bebişle ayaktasın hizmete bakıyosun eksik varmı felan evini sen biliyosun diye gelenlerle ilgilen felan o yüzden bende 40 ı çıkınca yaptırmak istiyorum bebeğime adapte olmuş olayım ağrım sızım kalmasınki ilgilenebiliyim istiyorum nasip artık:Saruboceq:

zuzummm bır cogu gereksız bunların bıde yenı dogmus bebege genelde kurban kesılır ve kuran okutulur saglıklı hayırlı ve uzun olması ıcın:1hug:

Neler gereksiz cnm cıkartıyım olmazsa :uhm: Ne zaman kurban kesmek kuran okutmak lazım, ihtiyacı olan birine kurban parasını versem aynı işe yarar mı?

zuzum bilgi için saol şimdi not alcam bunları

Eklemek istedigin bisi olursa banada haber ver cnm, sagdan soldan toplaya toplaya baktım 5 sayfa oldu :eek:

kızlar hastane çantanıza abartılı bişey koymayın zaten acınızdan sancınızdan gözünüzde bişey gözükmücek sadece bi pijama takımı bide uzun bi gecelik terlik bebişe 2 takım hastane çıkışı battaniyesi bebişe emzik bez ve ıslak mendil diç fırçanız tarağınız takanız makyaj yapmak isteyenler yanına bişeyler alabilir:)inana diğer hepsi gereksiz boş ve kalabalık şeyler bide normal doğumda hastanede bile tutmuyolar doğum ypatıktan sonra 6 saat bırakıyolar sezaryanda bi gece o yüzden yarı uykulu yarı sancılı geçecek:ecrin_bebek:

Diloşumm benim hastanede normal dogumda 1 gün, sezaryende 2 gün yatırıp kontrol altında tutuyolarmıs, 2 gün diyince bende abarttım, ne biliim herkes su lazım bu lazım yazmıs toparlıyım didimmm bi baktım liste uzadı gitti -tatlicadiarzu-

canımm iyi olmuş bak bulmuşsun sonunda... benimkiler mavili beyazlı bende aldım daha doğrusu annem almışş :))))

güzell haberlerle gel cnmm

ayy maşallahhhh yaa olmuş bu artıkk.... :))) maşallah canım çok tatlı bend e çook özledim oğlumu.... son 1 hafta kaldıı.... inşallahh güzell pozlar yakalarız bizde...

canımm güzell haberlerini bekliyoruzz.. bebişinle hasret gidercen ne güselll...

maşallahhhh :nazar:

canım doğumdan ne kadar sonra olacak mevlüt ???

Teşekkür ederis Emelcimmm, olmuş bu domatis artıkkkk kızarmısss diyosunnn delikafadulden İnsallah cnm senden de güsel yakısıklı pozlar gelirrr

zuzum amma liste yapmışsın ya kız bunlar 3 bavul eder ama geneldede lazım olan şeyler listene bakınca daha çok eksiğimiz olduğunu anladım çok iş var çokkkk:1no2:

Bende bakınca strese giriyorum ama bilgisiz oldumu boyle oluyo iste, insallah ikinci de daha deneyimli olurummmm naniknanik

eyetkiner canım 15 20 gün sonra olucak kesin yatmam ben tez canlıyım ama şık gecelik sabahlıkla karşılıyorsun misafirlerini

walla bizde de ayağa kalkınca yapılur ama kayınvalidem de 20 günlükken yapılsın istiyor... belki o kadar bile bulmaz .. ben allah kısmt ederse bebeğime kurban kesicem...eşimin adağı var sağ salim eve gelirsek kurbajn kesicem demişti.. allah o günleri göstersin inşallahh....:Saruboceq:

bi odada anneyle bebeği yatarmış.. hemen yan odada mevlüt okunurmuş.. sonra okuyan kişi bebeği ister ve onun duasını da yaparmış.. allahımm inşallahh o günleri görmek nasip olur hepimize...

zuzum kurban kesmek istemiyosan bence olur canım ya niyet önemli gerçekten ihtiyacı olan birileri varsa vermen bence aynı şey olur

eyetkiner canım 15 20 gün sonra olucak kesin yatmam ben tez canlıyım ama şık gecelik sabahlıkla karşılıyorsun misafirlerini

canımm benimki de senin anlattığın gibi olacak.. allah kısmet ederse... onun için şık bi gecelik ve sabahlık al diyorlar ama bakalımm... normal kıyafetimle otursamm ayıp mı olur kii :))))

gaydın canım ağrına sızına göre değişir ama bebeğin annesi ogün mutfağa girmez anneler akrabalar eş dost yapar bende belki geleneği bozabilirim okadar şık geceliği sabahlığı alıp sonra ne zaman giyeceğim diye düşünüyorum belkide şık bir kıyafet alırım diyorum kısmet yinede bende bebek şekeri düşünüyorum hatıra olarak bizde kurban mevlütte kesilmez ama ben hamile kalınca eşim kesmişti sağa sola dağıtmıştık şimdide hastaneden gelirken apartmana girerken bebeğimiz kucağında yine keseceğim diyor

bende kısmetde kurban kesicem doğsun hele bide bende kuranımı en geç 20 günlükken yapıcam aslında erken ama mecburum annemler beni bekliyo ben biraz ayağı kalkar kalkmaz yapılcak köye gidecekler zaten şimdiye kadar çoktan giderlerdi benim bu durumum olmasaydı git gel yapmak istemiyolar bizde güzel bi kıyafet giyilir gecelik sabahlık yokturr bizdede kuran okuyan kişi bebişi ister okur ve herkes bebişi sırayla kucağına alır ve sallar en son annesine verilir bebiş emzirilip yatırılır:ecrin_bebek:

kızlar bizdede mevlüt falan yok valla allah izin verirse doğumdan kısa bir süre sonra memlekete gidecez

eyetkiner izmir ayvalığa yakın olduğu için aynı adetler bende senin gibi düşünüyorum canım normal kıyafet giysem ne olur diye birde bebeği sallatırlar çocuğu olmayanlara ahhhh ahhhhh hep bana sallatırlardı ben ağlarım herkes ağlar çok berbat bir durumdu yaaaa günlerce sinirlerim bozulurdu hatta bir arkadaşım bayılmıştı çocuğu olmadığı için ona sallatmışlardı sonra tüp bebekle ikiz bir kız bir oğlu oldu sonradakendiliğinden biroğlu daha oldu şimdi 3 çocuklu bir anne

bende kısmetde kurban kesicem doğsun hele bide bende kuranımı en geç 20 günlükken yapıcam aslında erken ama mecburum annemler beni bekliyo ben biraz ayağı kalkar kalkmaz yapılcak köye gidecekler zaten şimdiye kadar çoktan giderlerdi benim bu durumum olmasaydı git gel yapmak istemiyolar bizde güzel bi kıyafet giyilir gecelik sabahlık yokturr bizdede kuran okuyan kişi bebişi ister okur ve herkes bebişi sırayla kucağına alır ve sallar en son annesine verilir bebiş emzirilip yatırılır:ecrin_bebek:

Diloş bizimki aynı sizle hayırlısı ile gelelimde evlerimize yaparız inş. ne güsel olur ayyy kucağımıza alsak mevlütler beyaz beyaz kıyafetler ah yerim ben onlarııı:emir_bebek::ecrin_bebek:

X