2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

ah canım ya çok geçmiş olsun,şöyle bir bakayım dedimde hamilelikte kaşıntı görülebilir bir durummuş,karaciğer fonksiyonlarına bakılması gerekiyormuş.nedeni Gebeliğin özellikle son aylarına doğru safra akımında gelişen duraklama sonucu biriken safra asitleri olabilirmiş.

ah canım 6 ve 7. ayımda neler çektim tam üç cildiye uzmanındanda aynı cevap çıktı bişi yok
karaciğer fonksiyonumuda bakıldı herşey normal
tamamen gebeliğe bağlı yada stresten mişş

ay acaba doktor yüzündenmi çıktı şimdi bunlar gene uf bak yine sinir oldum yaaaa

selam kızlar,

özellikle meme başı içe dönük olanlar ve çalışacak anneler bu mesajı dikkatle okusunlar.

çoğu meme başı içe dönük, ya da meme başı olmayan annelere, "bebeğin emdikce meme başın çıkar problem yaşamassın" derler. bu durumun böyle olmadığını deneyimleyen biri olarak söylüyorum.

mutlaka pompa alın, keşke zamanında bana da biri söyleseydi, benim yaptığım hatayı sizler yapmayın kızlar..

meme başı normal olan anneler bile pompa almalı, inanın çok faydasını görüceksiniz..

elektrikli pompa tavsiye ederim, ama çok pahalı derseniz, eczanelerde de manuel pompalar satılıyor. fiyatı 20-25 lira arası. yanlız bisiklet kornası gibi olanlardan kesinlikle almayın, hiçbir işinize yaramaz. biberonlu manuel pompa alın, en iyisi elektirikli olanları. eczanelerde wee marka pompa en kolay temin edileni.

bebeğiniz ilk bir iki gün 15 ml. sütle doyacaktır, 3. günden itibaren 30ml, bir ya da iki hafta içinde 60 ml. süt içecektir. (ortalama)

ben ne yazık ki ilk 1,5 ay bebeğime, emziremediğim için ve pompayı da geç sipariş ettiğimizden süt veremedim. sizler aynı hatayı yapmayın.

meme başı normal, emzirmede problem yaşamayan annelerimiz için tavsiyem: bebeğinizi her emzirmeden sonra, memelerdeki artan sütü pompayla boşaltırsanız, sütünüz çok daha erken artacak ve bu şekilde sağmaya devam ettiğiniz sürece "sütüm yetmiyor" problemi yaşamayacaksınız.. ne kadar çok emzirir ya da sağarsanız, sütünüz de o denli artacaktır.

hepinize hayırlı doğumlar.. sorusu olan varsa özelden ulaşabilir.

iyi geçeler kızlar..
bugun hep dışarıdaydım..yatmadan bi bakayım dedim..
ve ne göreyimmmmmmm
NUR doğum yapmışşşşşşşşşşşşşşş delikafadulden delikafadulden
çok şaşırdımmm
Hakkında hayırlısı böyleymiş demek..
sevindim mi üzüldüm mü anlamadımm
yaramaz kızına bak bi gün daha bekleyemedi yaa..
neyse şükür her ikisininde iyi olmalarına çok sevindimm
Rabbim hayırlı ömürler versin ilayda meleğimize
:nazar: :emir_bebek: :asigim:

selam kızlar,

özellikle meme başı içe dönük olanlar ve çalışacak anneler bu mesajı dikkatle okusunlar.

çoğu meme başı içe dönük, ya da meme başı olmayan annelere, "bebeğin emdikce meme başın çıkar problem yaşamassın" derler. bu durumun böyle olmadığını deneyimleyen biri olarak söylüyorum.

mutlaka pompa alın, keşke zamanında bana da biri söyleseydi, benim yaptığım hatayı sizler yapmayın kızlar..

meme başı normal olan anneler bile pompa almalı, inanın çok faydasını görüceksiniz..

elektrikli pompa tavsiye ederim, ama çok pahalı derseniz, eczanelerde de manuel pompalar satılıyor. fiyatı 20-25 lira arası. yanlız bisiklet kornası gibi olanlardan kesinlikle almayın, hiçbir işinize yaramaz. biberonlu manuel pompa alın, en iyisi elektirikli olanları. eczanelerde wee marka pompa en kolay temin edileni.

bebeğiniz ilk bir iki gün 15 ml. sütle doyacaktır, 3. günden itibaren 30ml, bir ya da iki hafta içinde 60 ml. süt içecektir. (ortalama)

ben ne yazık ki ilk 1,5 ay bebeğime, emziremediğim için ve pompayı da geç sipariş ettiğimizden süt veremedim. sizler aynı hatayı yapmayın.

meme başı normal, emzirmede problem yaşamayan annelerimiz için tavsiyem: bebeğinizi her emzirmeden sonra, memelerdeki artan sütü pompayla boşaltırsanız, sütünüz çok daha erken artacak ve bu şekilde sağmaya devam ettiğiniz sürece "sütüm yetmiyor" problemi yaşamayacaksınız.. ne kadar çok emzirir ya da sağarsanız, sütünüz de o denli artacaktır.

canım bu güzel bilgileri bizle paylaştığın için öncelikle çok teşekkür ederim.ben medelanın elektrikli pilli çalışanını aldım,daha pahalı bir modeli daha vardı ,o genelde süt gelmeme yetmeme durumlarında daha iyiymiş,şimdilik ucuzunu aldım eğer sütüm az gelirse vs.gidip değiştircem öyle anlaştık aldığım yerle.
umarım bol sütümüz olur,amin :Saruboceq:

selam kızlar,

teşekkürler canım bizimle paylaştığın bilgiler için ..

KIZZZZLLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR delikafadulden
NUR BUGÜN SAAT 1 DE EPİDURAL NORMAL DOĞUMLA İLAYDAMIZI DÜNYAYA GETİRDİ. hihoyyyt
3250 GRAM 52 CM PRENSESİMİZ.:nazar:
TABİİ Kİ NURCUM BUGÜN SINAVA GİREMEMİŞ,GECE 2 DE SUYU GELMİŞ SABAH 6DA SANCILARI BAŞLAMIŞ VE 1 DE DE DOĞUM YAPMIŞ.
İLAYDAMIZ YANINDAYDI VE SESİ ÇOK İYİ GELİYORDU.
HEPİNİZE SELAMI VAR YARIN HASTANEDEN ÇIKACAKMIŞ,HEMEN RESİMLERİ KOYARIM DEDİ.

ay inanmıyorum yaaa :1shok:
ne yalan söyliiim nuru ne zaman burada yazışırken görsem ve konu sınav olsa hep içim cız ederdi , ya giremeyecek bu kız , keşke bu kadar telaş yapmasa , uğraşmasa derdim .. sonra da kışt kıştlardım nerden çıktı bu düşünce diye , o yüzden bi tuhaf oldum doğum haberini alınca :bbo:
hayırlısı böyleymiş galiba , ya sınav esnasında birden gelmeye kalksaydı İloş hanım benneyaptımki
Allah uzun ömürler versin kızmıza .. sağlık ,mutluluk ve huzur olsun hep onlarla ...

ya ben gene kaşınmaya başladım ne iş bu ya ötekilerinin izi daha geçmedi noluyoz anlamadım hiçte bişe çıkmıyo tahlillerimde
keşke bişe çıksada hah şu derdim varmış tedaviside bu olur dense
ama böle belirsizlik öldürüyo beni
ben en iyisi pazartesi gene bi cildiye uzmanına görüneyim bari

strestendir canım .. bir dönem bir eşine mi kızmıştın , bi sebeple gergindin ve çok kaşınıyordun . şimdiyse doğum için hastane-dr arayışın seni yeni bir strese soktu , o yüzdendir . rahatlamaya çalış diycem ama işin hallolmadan için rahat etmez o yüzden inşallah bir an önce şu dr. işini halledersin canım ..

hala gelen giden yok , azcık uykum gelir gibi oldu ama şimdi de paşamın oyun saati geldi zıplar durur 2 saat şimdi , napıcam ben :-/
yine de bi yatmayı deniiyim yerse artıkın

***************************2009 TEMMUZ ANNELERİ MUHTEMEL DOGUM TARİHLERİ LİSTESİ************************

ANNE ADI---------------------------M.D.TARİHİ-----------CİNSİYET--------------------D.ŞEKLİ--------------- D.TARİHİ-----------DOGUM HAFTASI

:nazar:adenzar-------------------------*-------------------------kız------------------------------normal----------------------13mayıs---------------------29+6 :hooray:
:nazar:comebaby-----------------------*-----------------------ikiz/kız---------------------g.anez.sezeryan-----------2haziran------------------32+4 :hooray:
:nazar:amartis74------------------------*-----------------------erkek--------------------------sezeryan------------------14 haziran-----------------35+2 :hooray:
:nazar:papetlant-------------------------*---------------------ikiz/erkek/kız-----------------------*-------------------------17haziran--------------------*-------:hooray:
:nazar:menekseak----------------------*----------------------erkek-----------------------g.anez.sezeryan-----------19 haziran-----------------38+2 :hooray:.
:nazar:nilayyy----------------------------*-----------------------erkek-----------------------g.anez.sezeryan-----------19haziran------------------37+6 :hooray:
:nazar:neslivicdan-----------------------*----------------------erkek-----------------------------normal--------------------20 haziran-----------------38+4 :hooray:
:nazar:selsin------------------------------*-----------------------erkek---------------------------sezeryan------------------21 haziran-----------------37+3 :hooray:
:nazar:ipegimu---------------------------*-------------------------kız----------------------------epi.normal-----------------23haziran------------------38+6 :hooray:
:nazar:hürrem_s----------------23 haziran--------------------kız-----------------------------sezeryan------------------doğurmuş olması lazım ama hala haber alınamadı
:nazar:dilara80------------------24 haziran--------------------kız---------------------------epi.sezeryan---------------24haziran----------------- 38+5 :hooray:
:nazar:jasmincin----------------------*----------------------------*--------------------------------sezeryan------------------24haziran------------------35+1 :hooray:
:nazar:confuse------------------22haziran----------------------*--------------------------------------*-------------------------------*---------------------------*
:nazar:eytekiner-----------------------*----------------------------*--------------------------------------*-------------------------------*---------------------------*
:nazar:sanem--------------------25haziran----------------------*--------------------------------------*------------------------------*----------------------------*
:nazar:nur84---------------------6 temmuz--------------------kız--------------------------------normal--------------------27haziran-------------------38+5 :hooray:

derin--------------------------1 temmuz-------------------kız-----------------------------sezeryan
rosem------------------------1 temmuz------------------erkek----------------------------sezeryan
sibel07-----------------------1 temmuz------------------kız-------------------------------sezeryan
yserez------------------------1 temmuz----------------erkek------------------------------sezeryan
karen81----------------------2 temmuz-------------------kız-------------------------------sezeryan
nurr34-------------------------5 temmuz------------------kız--------------------------------normal
nesquk_24-----------------6 temuuz-----------------------*-------------------------------sezeryan
zuzuuum------------------- 8 temmuz-------------------kız----------------------------sezeryan:
hüzün yılı---------------6-7-8 temmuz dan biri---------erkek--------------------------sezeryan
beyazmelek----------------------7 temmuz----------------kız------------------------------sezeryan
nazlıbahar------------------------9 temmuz---------------erkek---------------------------normal
çiceks------------------------------9 temmuz-------------erkek-------------------------sezeryan
demet-----------------------------10 temmuz-----------------kız--------------------------sezeryan
annecik_annecik----------12 temmuz---------------------kız-------------------------sezeryan
cankız__------------------------13 temmuz----------------erkek--------------------------normal
grübchen-----------------------13 temmuz-----------------erkek--------------------------normal
babaylon---------------------------16 temmuz----------------kız---------------------------normal
cgulistan--------------------------17 temmuz---------------erkek-------------------------normal
huri37------------------------------17 temmuz-----------------kız---------------------------normal
blue_-------------------------------17 temmuz----------------erkek------------------------normal
aysenur2009--------------------20 temmuz------------------kız----------------------------normal
demresu-------------------------21temmuz--------------------kız---------------------------normal
sıla_84----------------------------21 temmuz------------------kız----------------------------normal
kibele-------------------------------22 temmuz------------------kız-----------------------------henüz belli degil
kikoleyim--------------------------26 temmuz------------------kız----------------------normal

sıradakiiiiiiiiii hehehehehehe

ay ne guzel annelerimiz cogalmis. masallah masallah. ay ben de normal yazdiririm insallah dogumumun kenarina.

günaydın herkese. ben de yarın öğreneceğim normal mi sezeryan mı olacağımı. bebeğim doğacak ama hala belli değil.

oy:sm_cool: oy :sm_cool:eek:y :sm_cool: bi bebişimiz daha geldi demek ahh nurcum bekleyemedi senin kuzu 1 gün daha geçmiş olsun güzelim umarım iyisindir toparlanınca hemen görüş bizimle habersiz bırakma hadi kuzunla maşallah sanaaaaaa:nazar::hooray:

günaydın şekerlerrrrrrrrrrrrrrr kimsecikler yokkkkkkkkkkk misafir bile yok yahuuuuuu tabe bugün pazar uyuyormusunuz bakemmmmmmmmmmmmmmm

hala gelen giden yok , azcık uykum gelir gibi oldu ama şimdi de paşamın oyun saati geldi zıplar durur 2 saat şimdi , napıcam ben :-/
yine de bi yatmayı deniiyim yerse artıkın

günaydın cancazım ce deyip kaçıyorsunuz yahuu hadii uyuyun bakalım kimse yok bizde gideriz ogluşumla işte:sinifsinif: hadi öptük siziopuyorumnanaktan:1hug:

hee sınava giren arkadaşlar umarım iyi geçmiştir hepiniz emeklerinizin karşılıgını alrsınız inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhalkisalkisalkis

günaydın herkese
maşallah annelerimiz çoğlamış.
ben de c.tesi ebeğim oynamıyor diye dokotra gittim.
sağlıklı çıktı kuzucuğum.
çok şükür ama orada birden sezaryen olmaya karar veridm.
beklmek bunalttı beni.
normal olan çok insan da lütfen sezaryen ol deyince birden ben de karar değişikliği oldu.
yarın sezaryen için gün aldım.
doktorum pazar günü gece bir şey yeme gel dedi.
hala son kararın ise sezaryen yapalım dedi.
sezaryen deyince çatı kontroılumu da yapmadı zaten.
birden dondum ben sonra da kafam karıştı öyle kaldım.ya allahım bana doğru yolu gösterisn.
hangisi hakkımda hayırlı ise o olsun.
sancım hala yok.
kafama takılan dabebğin ölçümlerind ekg ileri gitmiyor hiç.
son 3 ölçü,mde bir geri çıkıyor kg off doktor son aylar usg ölçümü öyle doktor dedi ama ne bilim galiba ben yarın sezaryen olacağım.
son kararımı inşallah bildiririm.
aklıma bir kere takıldı ya galiba yarın doğuracağım.
bana dua edin.
lütfen

hadi hayırlısı burcucumCADIARZUsaglıkla gelsinde kuzu
günaydın cancazım ce deyip kaçıyorsunuz yahuu hadii uyuyun bakalım kimse yok bizde gideriz ogluşumla işte:sinifsinif: hadi öptük siziopuyorumnanaktan:1hug:
günaydın herkese
maşallah annelerimiz çoğlamış.
ben de c.tesi ebeğim oynamıyor diye dokotra gittim.
sağlıklı çıktı kuzucuğum.
çok şükür ama orada birden sezaryen olmaya karar veridm.
beklmek bunalttı beni.
normal olan çok insan da lütfen sezaryen ol deyince birden ben de karar değişikliği oldu.
yarın sezaryen için gün aldım.
doktorum pazar günü gece bir şey yeme gel dedi.
hala son kararın ise sezaryen yapalım dedi.
sezaryen deyince çatı kontroılumu da yapmadı zaten.
birden dondum ben sonra da kafam karıştı öyle kaldım.ya allahım bana doğru yolu gösterisn.
hangisi hakkımda hayırlı ise o olsun.
sancım hala yok.
kafama takılan dabebğin ölçümlerind ekg ileri gitmiyor hiç.
son 3 ölçü,mde bir geri çıkıyor kg off doktor son aylar usg ölçümü öyle doktor dedi ama ne bilim galiba ben yarın sezaryen olacağım.
son kararımı inşallah bildiririm.
aklıma bir kere takıldı ya galiba yarın doğuracağım.
bana dua edin.
lütfen
kılzar liste için bilgilerinizi yazarsanız sizide ekleyelim listeye ....
by arada günaydın hepimizin hakkında hayırlısı yavrucuklarımız haytırlısıyla gelsin benim kız dün gece 12 dewn bu yana hiç hareket etmedi salladım konuştum müzik açtım banamısın demiyo anlamadım...:sinifsinif: bakalım birazda babası konuşsun nolcak..gidip uyandırayım babişi yeni kalktım bende karnımı doyurdum kocişimde doyrusun göreüşrüzzz..

benim bilgi belli canım
39+3 de sezaryen 29 haziran kız defne ismi inşallah
ama
bugüne kadar normal diye tutturudm 3 temmuzdu esikden tarih şimdi sezaryen diyorum :))))))) deli miyim ne

X