2009 Şubat Anneleri

kızlar evet şu yan yatma mevzusu zor. aklıma geldikçe dönüyorum ama ben genelde yarı yüzüstü yatarım.

sırtüstü de iyi değil kızlar. ileriki aylarda sırt üstü yatınca bebek içerde sıkışıyormuş. en iyisi sağ tarafa dönüp yatmakmış. kan akımı için.

bi de masa başı işiniz varsa, sandalyenizin bacaklarınızı kesmemesine dikkat edin. arada kalkıp dolanın. çok fazla hareketsiz kalmayın.

sağolun asosye ve vidi bende merak etmiştim geç kalırmıyım diye bidaki gittiğimde dr um söyler heralde testi yaptır diye bide vitaminlere başlıcaz artık dedi siz şimdi vitamin kullanıyomusunuz

bana daha bugün verdi doktorvitamin falan ama henüz ne verdiğini bilmiyorum bekliyorum eczaneden gelmesini:)
istbuldaki doktorum şimdilik gerek yok yediklerine dikkat et doğal yollardan al demişti ama urdaki doktorda lekelenmelerim bitmediği için sanırm vitamin kan hapı falan yazdı,folicplusu bırakabilirsin bu yazdıklarımdada folic asit var dedi.progestanada 15.haftaya kada dewam etmemi söyledi ve yine istiraat dedi:KK43: offf çatlıycam evde yaa,koca yaz yatarak geçio,ama napalım sabredicez şirin yaratıklarımız için:))

doktorum 3 hafta daha folik plus kullanmamı söylemişti sanırım 13-14 üncü haftadan sonra diğer vitaminleri vericek.

kızlar sizin göğüsler ne alemde. beden büyütmemek için direniyorum ama artık sığmıyolar galiba mecburen büyük bedene geçicem.

bana doktorum elevit die bi hap verdi ama midem çok bulandığında almıyorum zaten kuscam die:)
bu arada benim de göğüslerim çok büyüdü gömleklerimin düğmelerinin arası acaip açılıyo mutlaka bady giymek zorunda kalıom her zaman :p

bana doktorum elevit die bi hap verdi ama midem çok bulandığında almıyorum zaten kuscam die:)
bu arada benim de göğüslerim çok büyüdü gömleklerimin düğmelerinin arası acaip açılıyo mutlaka bady giymek zorunda kalıom her zaman :p

ay sorma ya.. ben hep yok ya geçer diyodum. ama yok daha da büyüdüler. daha bi hassaslaştılar bide uçları çok acıyo.

canım ya sende de ara ara böyle kasılma gibi bişeyler oluyomu. ağrı yok ama ara ara kasılıyo.

kızlar aynen benimde göğüsler aldı başını gidiyor,sütyenlerin hiç biri olmuyodu aldım bi kaçtane daha ama daha da büyürse tekrar almak gerekicek:KK43:
bu arada ilaçlarım geldi gyno ferro sanol diye bi ilaç yazmış içinde demir,folicasit ve B12 vitamini var,bide megadyn multivitamin yazmış.

slm umarım hepimizin sağlık sıhhatli bebişleri olur.bende inş.şubat annesi olucam:)

ya benim göğüslerim inanılmaz ağrıyo, kasılma yok ama (göüslerde kasıolmadan bahsediyosun di mi küçükkedicik)
vidicim benim kocamda da demir eksikliği çıkmıştı o ilacı vermişti doktor (ferro) megadyn de benim kullandığım elevit gibi vitamin ilacı ama en iyisi tabi yediklerimizden almak ama iştah yok bi de bu sıcaklarda :KK43:

Kizlar doktorum banada folic plus vermişti ama kullanamadim. Ohap ne işe yariyo önemlimi

Son düzenleme:
hu huuuuuuuuuu:emir_bebek: kızlarr noldu bilin bakalım.ben bugün sanki bebeğimi hissettim.:CüvCüv: saat 11.45 de bi seyirme hissettim sonra hemen elimi karnıma hafif bastırdım minik kelebeğimin kığırdamasını hissettim sanki ama yanılmıyorum yaa gaz falabn degildi bu seferki.:roflol: kızlar siz de böyle seyler hissediyomusunuz erkenmi yoksa daha:uhm: ama ben kesin hisseettim yaaaaaaaaaaaaaa:dance::dance::dance::dance:

Kizlar doktorum banada folic plus vermişti ama kullanamadim. Ohap ne işe yariyo önemlimi

canım ya niye kullanamadınki? doktorlar hatta gebelikten 3 ay önce başlayın diolar bu hapa.bebeğin omirilik gelişimi için faydalı folicasit,folicplusun içindede hem folicasit hemde D vitamini ve kalcium var.

canım kullanmaya çalış bence önemli bi vitamin bebeğin omurilik gelişimi için önemli bende baştan kullanmadım ama şimdi kullanıyorum sende kullanmayaçalış olurmu:1hug:

hu huuuuuuuuuu:emir_bebek: kızlarr noldu bilin bakalım.ben bugün sanki bebeğimi hissettim.:CüvCüv: saat 11.45 de bi seyirme hissettim sonra hemen elimi karnıma hafif bastırdım minik kelebeğimin kığırdamasını hissettim sanki ama yanılmıyorum yaa gaz falabn degildi bu seferki.:roflol: kızlar siz de böyle seyler hissediyomusunuz erkenmi yoksa daha:uhm: ama ben kesin hisseettim yaaaaaaaaaaaaaa:dance::dance::dance::dance:

canım bu kadar erken hissedilmesi pek mümkün değil biliyorum ..:sm_confused:
ama inşallah bebeğindir demekde geçiyor içimden...:1hug:

çok çok önemli bir ilaç canım...bebeğinin sağlığı için gerekli olan herşey var...valla hatta hamileliği düşünen her bayanın hamile kalmadanda kullanması önerilir...
bebeğinin gelişimi için çok gerekli...
benimde folikplusım az kaldı bittiği zaman daha kullanmak istemiyorum..bakalım son söz doktorun tabiiki...

Canımcım annem hep söyler..biz beş kardeşizde annem biraz tecrübeli yani bu konularda:) eğer ilk aylarda seyreme gibi şeyler hissedersen erkek olurmuş...erken hissedince yani..buda tekmeleme olmuycak tabiki aynen seninki gibi seyreme atma gibi..:)

Herkese merhabalaaaar...keyifler nasıl arkadaşlar...neler yapıyosunuz bakalım...

slm canım...
keyifler idare eder..mide bulantısı ve kusma dışındakiler...
offf sıkıntıdan canım sıkılıyor..yatsan olmuyor bu sıcakdada gezsen olmuyor..garip hallerdeyim anlıyacağın...
sende hamilemisin canım?

X