2009 Şubat Anneleri

Arkadaslar benimde bulantılarım cok oluyo.Bazen azalıyo.Bazen çoğalıyo.Hatta bu sabah çıkardım.Bir müddet kendine geliyosun ama sonra tekrar baslıyo.Bu bulantılardan halen bebeğin tadına varamadım yaa.Hersey kokuyo.İnanılmaz hassaslaştım.İstirahat de edemiyorum calıstığım için.Bu bulantılar nedeniyle doktorlar rapor veriyo mu biliyomusunz.

canım çalışamayacak kadar durumun kötüyse doktorundan rapor isteyebilirsin..zaten gerek duyarsa mutlaka verir..ama çok değil tabiiki...
rabbim yardımcınız olsun...inşallah bulantıların çok yakında yok olur...:nazar:

merhaba arkadaşlar
benimde mide bulantılarım çok hatta dr. rapor verdi 20 günlük onun için evdeyim normalde çalışıyorum 4 gün evde serum takıldım iyi gidiyo diye bugün taktırmadım ama az önce yine çıkardım ne zaman geçer bu mide bulantıları

Merhaba ;
Öğretmen 3281 bende elevit kullanıyorum genelde sabah kahvaltısından sonra alıyorum.Tok karnına reçetede kahvaltı ile diyor.Ben çay veya süt içtiğim için kahvaltıdan 1 saat sonra falana alıyorum.

Merhaba ;
Öğretmen 3281 bende elevit kullanıyorum genelde sabah kahvaltısından sonra alıyorum.Tok karnına reçetede kahvaltı ile diyor.Ben çay veya süt içtiğim için kahvaltıdan 1 saat sonra falana alıyorum.

Merhaba,bulantıların oluyomu seinnde kac haftalık oldu senin?

kızlar bende bugün gittim dr. kalp atışlarını gördüm...pıt pıt atıyordu...6 hafta 4-5 günlük ....6 mm imiş..küçücük..ilk resmini aldım bebişimin.....

merhaba arkadaşlar
benimde mide bulantılarım çok hatta dr. rapor verdi 20 günlük onun için evdeyim normalde çalışıyorum 4 gün evde serum takıldım iyi gidiyo diye bugün taktırmadım ama az önce yine çıkardım ne zaman geçer bu mide bulantıları

canım benim de ilk gebeliğimde aynı senin gibi olmuştum..valla biraz psikolojiyle alakalıymış..kendi kendine biraz tenkit et canım..8 ay boyunca hep çıkardım ve sadece pasta yemiştim....
kendini zorla canım genelde havaların etkiside var...allah yardımcın olsun...:teselli:

kızlar bende bugün gittim dr. kalp atışlarını gördüm...pıt pıt atıyordu...6 hafta 4-5 günlük ....6 mm imiş..küçücük..ilk resmini aldım bebişimin.....

:nazar::nazar:
rabbim kucağınada almayı nasip etsin canım...:1hug:

ayshınce canım ya allah inş bebişleri kucağımıza almayı nasip eder hayırlısı olsuna.s.a.s.a.s.

slm arkadaşlar. Ben görmeyeli yine hareketlenmiş burası:teytey:hoşgeldiniz yeni annne adayları. Nasıl gidiyo hamilelik bakalım. Beni bu mide bulantıları bezdirecek gibi. Bu kadar da çok midemin bulanacağını tahmin etmemiştim. Sizde benim gibi misiniz

canim benimde cok midem bulaniyor özellikle evde kendi yaptigim yemekleri yiyemiyorum.disardada nadir yiyiyorum.10 haftalik hamişim ve 1,5 kg verdim...dr bulanti için ilacverdi ama kullanmiyorum.bebegiğme zarari olur diye ...gerçi olmaz diyorlar ama ben yinede içmiyorum...senin cokmu bulantilarin..kac haftaliksin

slm kizlar benide araniza kabul edermisiniz bende bugun ogrendim hamis oldugumu sanirim subatta olucak bebisim 5 haftalik hamisim

tebrikler canim..allah hepimize saglikli bebişler ve dogumlar nasip etsin insallah

Selam kızlar,
ben bugün itibariyle 9 hafta 5 günlük hamileyim, çok şükür ki geçtiğimiz 1-2 hafta süresince hafif şiddette bulantım oldu ama bu hafta başından beri geçti çok şükür. Bu arada 1 kilo almışım , sanırım bu dönemde kilo almamak gerekiyormuş veya çoğu arkadaşım bulantıları yüzünden kilo verdiğini bile söyledi. İnternete göre tahmini doğum tarihi (Allah kısmet ederse) 6 Şubat. Bu benim ilk hamileliğim, ne yalan söyliyeyim çok kilo almaktan korkuyorum ama ilk günden itibaren sanki bedenimde acayip bir kalınlaşma olduğunu hissediyum bu da beni korkutuyor. Bi de 2-3 hafta kadar önce az miktarda kanamam oldu, doktor progestan verdi, 2 haftadır kullanıyorum, kutu bitene kadar da kullanacam, acaba bebeğime zararı olur mu uzun süre kullanmamın? Benim gibi bu ilacı uzun süre kullanan Var mı?
Neyse çok yazdım

. Bi de 2-3 hafta kadar önce az miktarda kanamam oldu, doktor progestan verdi, 2 haftadır kullanıyorum, kutu bitene kadar da kullanacam, acaba bebeğime zararı olur mu uzun süre kullanmamın? Benim gibi bu ilacı uzun süre kullanan Var mı?
Neyse çok yazdım

canım mesajını okudum da cevap vermeden geçmeyeym dedim ben yaklaşık 1,5 ay kullandım ilk 3 ay içinde progestanı 3 defa de iğne oldum o ilaç sadece bebeğin orda tutunmasını kolaylaştırıyomuş dr.bana 3 aydan sonra aynı maddeyi plesanta salgılıyo 3 aydan saonra almıycaksın demişti benm de lekelenmelerim ve kanamam çok olmuştu ilk aylarçok zordu Allah herkese kolaylık versin

tinimini geçmiş olsun. hiç canını sıkma. fırsatın varsa bol bol dinlen.
benim de bulantılarım oluyor. fakat bunu düşünmemeye çalışıyorum. bir süre sonra geçiyor. öğürünce daha çok midem bulanıyor. kendimi tutuyorum bu yüzden. benim haftaya 11 hafta dolacak. dr.a gideceğiz ense kalınlığı için. bakalım neler olacak.

selam kızlar,
ben bugün itibariyle 9 hafta 5 günlük hamileyim, çok şükür ki geçtiğimiz 1-2 hafta süresince hafif şiddette bulantım oldu ama bu hafta başından beri geçti çok şükür. Bu arada 1 kilo almışım , sanırım bu dönemde kilo almamak gerekiyormuş veya çoğu arkadaşım bulantıları yüzünden kilo verdiğini bile söyledi. Internete göre tahmini doğum tarihi (allah kısmet ederse) 6 şubat. Bu benim ilk hamileliğim, ne yalan söyliyeyim çok kilo almaktan korkuyorum ama ilk günden itibaren sanki bedenimde acayip bir kalınlaşma olduğunu hissediyum bu da beni korkutuyor. Bi de 2-3 hafta kadar önce az miktarda kanamam oldu, doktor progestan verdi, 2 haftadır kullanıyorum, kutu bitene kadar da kullanacam, acaba bebeğime zararı olur mu uzun süre kullanmamın? Benim gibi bu ilacı uzun süre kullanan var mı?
Neyse çok yazdım

merhaba canim bende bugün 10 haftalik oldum benimde sanirim dogum allah kismet ederse şubat 4 tarihinde 10 gün daha dayansak bari sevgililer gününde dogururduk dimi...benimde cok miğdem bulaniyor.1,5-2 kilo vermisim.özellikle kendi yaptiklarimi yiyemiyorum cikartiyorum...iştahsizlik var bende.hangi dr a gidiyorsun sen...bu arada geçmiş olsun

slm kızlar bende 9+5 günlük hamişim iştahsızlık özellikle akşamları bulantılarım oluyo işten eve gidince mutfağa girmek yemek kokuları beni kötü ediyor yaptığım yemekleri yiyemiyorum az kaldı atlatmaya diyorlar 4, aydan sonra kalmıyormuş bulantı hayırlısıyla kucaklarımıza almak nasip etsin rabbim bebişlerimizi

yarin ilk defa bebisimi gormeye gidicem , bu gece hic uyuyamadim ya 6 da kalktim sabah cok takiyorum kafama,kotu birseyler duymaktan korkuyorum uykularim kaciyor bir an once bir gorsem,ya birde vajinal ultrasyonla bakicaklarmis 7+2 haftalik hamileyim karindan gorunmezmiki sartmi o sekilde bakmalari yaa

yarin ilk defa bebisimi gormeye gidicem , bu gece hic uyuyamadim ya 6 da kalktim sabah cok takiyorum kafama,kotu birseyler duymaktan korkuyorum uykularim kaciyor bir an once bir gorsem,ya birde vajinal ultrasyonla bakicaklarmis 7+2 haftalik hamileyim karindan gorunmezmiki sartmi o sekilde bakmalari yaa

Canım 7+2 de artık bebek karından gözükür. Benim doktor hamilelere ne kadar erken olursa olsun hiç alttan bakmıyor bana da bakmadı ve ben 7+ da bebeğimi ve kalp atışlarını da gördüm karından. İstersen konuış bir doktorunla. En azından önce bir karından baksın, eğer göremezse yine alttan bakar, o kadar meraklıysa alttan bakmaya sırnaşık şey

benimde ilk ultrasonda keseyi gördü doktorum ama 4 haftalık falandım gelecek hafta tekrar gireceğim ultr. bakalım rabbim inşaallah bebişimi sağlıklı bir şekilde görmeyi nasip eder . çok heyecanlıyım. bu aradaa vajinal ultr. dan bana doktor bahsetmedi o ilk ultr. da olmuyormuydu

Canım 7+2 de artık bebek karından gözükür. Benim doktor hamilelere ne kadar erken olursa olsun hiç alttan bakmıyor bana da bakmadı ve ben 7+ da bebeğimi ve kalp atışlarını da gördüm karından. İstersen konuış bir doktorunla. En azından önce bir karından baksın, eğer göremezse yine alttan bakar, o kadar meraklıysa alttan bakmaya sırnaşık şey

valla canim merakliya benziyor doktor ben esimi yanima yaklastirmiyorken doktorun ultrasyon aletinimi yaklastircam:roflol:, yarin bayagi bir vajinal istemiyorum diye doktorla harp ederim artik:)

X