2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar türkmax de kadir tuğcu var:))

harika bu adam ya

gazı anlatıyor ve gaz çıkarmayı... sürekli kucağa alın hareket ettirin diyor.

çocuk anne sütü alıyorsa sadece 4 yada 5 gün kaka yapmazsa korkmayın diyor.

bebeği öpün ama burnu, agzı ve ellerinden öpmeyin diyor.

izleyemeyeler için
yazıyorum

Son düzenleme:
harika bu adam ya

gazı anlatıyor ve gaz çıkarmayı... sürekli kucağa alın hareket ettirin diyor.

çocuk anne sütü alıyorsa sadece 4 yada 5 gün kaka yapmazsa korkmayın diyor.

bebeği öpün ama burnu, agzı ve ellerinden öpmeyin diyor.

izleyemeyeler için
yazıyorum

çok saüğol

slm kızlar,
bizde sağlık ocağından geldik biraz önce,karma .verem ve pnömökök aşısını olduk,kuzum vurulurken çok ağladı,ama çabukta sustu allahtan,verem aşısı için 3 gün yıkamayın ,koluna dikkat edin kabuk tutacak dedi,bide bir ateş düşürücü surup alın dedı capykol mudur nedır,1 saat sonra ver dedi ama ben vermeyı düşünmüorum,ateş olursa vericem

mongol lekesi biizm de popomuzda ve sırtımızda fındık büyüklüğünde var,

kuzi çapaklanma için sütümü gözüne damlattım direk memeden ,hemen kesmişti,ilk zamanlar olmuştu bi daha olmadı,
bizde hiç şapka bere takamıoruz çok sıkıntılı
banyomuzuda haftada 1-2 kere oluo,çok soğuk üşütürüz die beklıoruz,havalar ısınınca hergün yıkarız artık

selam ezra bende hem ılık suyla siliyorum hem süt damlattım, hala devam ediyo şuanda ama inşallah geçer hemen.

Bu arada mongol lekesi ne oluyo ki ?

mongol lekesi,deriye rengini veren bişey,ismi kötü gibi gelio ama,çürük gibi oluo,ben ilk farkettiğimde poposunda ve sırtında,yatmaktan herhalde çürüdü dedim ,dr a sorduğumuzda adına mongol lekesi dedndiğini,büyüdükçe o morluğun tenine renk vereceğini söyledi,lekesi olan bebeklerın esmer tenli olacağını söledi,bizimki şimdilik beyaz ama demekki buyudukçe esmerleşecek

iki akşamlar güzel anneler sizlerden bir ricam var az önce okudum türkmax daki drun açıklamalarını izleyen arkadaşlar olmuş bende izliyordum ama çok önemli bir yerini kaçırdım .... ..... olan bebeklerde karında gurultu hıçkırma olur dedi ne olan bebeklerde htırlayan varmı benimkinde hıçkırık ve gurultu çok oluyor? öpüyorum

işte benim küçük oğluşum teyzeleri

Eklentiler

• $02032009.jpg
    $02032009.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 40
  • $03032009.jpg
    $03032009.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 50
  • $21022009(001).jpg
    $21022009(001).jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 47
  • $24022009(002).jpg
    $24022009(002).jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 39
slm kızlar nasılsınız bizde bugun aylık kontrollerimizi olduk asılarımızı yaptırdık sinir oldum yaaa topuk kanını unutmuslar tam 4 yerden deldiler topugunu cok fena agladı bizimki ilk gözyasını da görmüş olduk 3 de ası toplamda 7 yerinden delindi ates yapmaz ama hazırlıklı olun dedi bu arada öksürügümüz hala gecmedi buhar mk. de kullanıyorum deniz suyuda damlatıyorum ama gecmiyo nedense kulagında cigerlerinde bogazında bişiycik de yok...umarım en kısa zamanda gecer...

oyy tontişi yıkadım kulaklarını temizledim tırnaklarını kestim kulak kısmında biraz mızırdandı ama :))) ay yoruldum valla cici cici giyindik akşama arkadaşlar gelebilir yada biz gidebiliriz

herkese iyi aksamlar...
nazo cum saglik suyu olsun iyi yapmissin ay o simdi mis gibi kokuyordur ya:))
ben de dun yikadim kizimi suyu cok seviyor hic aglamiyor Allah tan...

mongol lekesi,deriye rengini veren bişey,ismi kötü gibi gelio ama,çürük gibi oluo,ben ilk farkettiğimde poposunda ve sırtında,yatmaktan herhalde çürüdü dedim ,dr a sorduğumuzda adına mongol lekesi dedndiğini,büyüdükçe o morluğun tenine renk vereceğini söyledi,lekesi olan bebeklerın esmer tenli olacağını söledi,bizimki şimdilik beyaz ama demekki buyudukçe esmerleşecek

ben de gazı çıksın die vura vura morarttım sanmıştım,üzülmüştüm ilk gördüümdedelikafadulden

iki akşamlar güzel anneler sizlerden bir ricam var az önce okudum türkmax daki drun açıklamalarını izleyen arkadaşlar olmuş bende izliyordum ama çok önemli bir yerini kaçırdım .... ..... olan bebeklerde karında gurultu hıçkırma olur dedi ne olan bebeklerde htırlayan varmı benimkinde hıçkırık ve gurultu çok oluyor? öpüyorum

gazı olan dı yanılmıosam canım..
maşallah bu arada:nazar:

işallah esmerleşmezler canım ben kızları beyaz seviorum,en azından suratlarınıcokacimcoook hammmdelikafadulden

slm kızlar,
bizde sağlık ocağından geldik biraz önce,karma .verem ve pnömökök aşısını olduk,kuzum vurulurken çok ağladı,ama çabukta sustu allahtan,verem aşısı için 3 gün yıkamayın ,koluna dikkat edin kabuk tutacak dedi,bide bir ateş düşürücü surup alın dedı capykol mudur nedır,1 saat sonra ver dedi ama ben vermeyı düşünmüorum,ateş olursa vericem

mongol lekesi biizm de popomuzda ve sırtımızda fındık büyüklüğünde var,

kuzi çapaklanma için sütümü gözüne damlattım direk memeden ,hemen kesmişti,ilk zamanlar olmuştu bi daha olmadı,
bizde hiç şapka bere takamıoruz çok sıkıntılı
banyomuzuda haftada 1-2 kere oluo,çok soğuk üşütürüz die beklıoruz,havalar ısınınca hergün yıkarız artık

benim kızımda bugün aynı aşıları oldu.Ancak rotavirüs aşısı için bugünkü aşıdan 30 gün geçmesi ve bebeğin 3. ayı geçmemesi söyleniyor.Kızım 26 aralık 2008 doğumlu rotavirüs aşısını henüz yaptırmadım.Siz yaptırdınız mı?Bu arada bu bilgiyi Dr.Kadir Tuğcu'nun yazısından öğrendim.

Burda kimseden duymaadım 30 gün geçmesi gerektiğni ayrıca dr da bişey demedi,benim kzımda 24 aralık doğumlu,rota aşısını 16 şubatta olmuştuk,bugunde diğer aşıları olduk

kızlar burda rota virüsüyle tanışmış bır anneın yazdıkları war,belkı bıze faydası olur belirtilerini anlayabilmemiz için

merhaba, biz rotayı yeni atlattık. hastalık sırasında çok perişan bir halde araştırma yapmaya çalıştım ama net tavsiyelere ulaşamadım. başka annelere yardımcı olmak için yazıyorum. öncelikle rota olduğunu kakanın korkunç kokusundan anlıyorsunuz. her zamanki kokudan çok çok farklı ve çok kötü bir koku. bozuk yumurta ya da balık gibi. ve miktarı da çok fazla, tüm kıyafetleri batıyor. ilk olarak hemen hastaneye gitmenizi tavsiye ediyorum. çünkü sıvı ve elektrolit kaybı bebekleri çok çabuk etkiliyor. biz 2. gün gitmiş olmamıza rağmen damar yolları susuzluktan daraldığı için 4 kere denemelerine rağmen serum takamadılar. ikinci tavsiyem de damar yolunun acilde değil mutlaka bebek hemşiresi ya da mümkünse çocuk doktoru tarafından açılması. benim bebeğim 4 yerinden iğne yedi. onun için de bizim için de çok hırpalayıcı oldu. neticede ben vazgeçip eve geldim. doktor da evde bol sıvı ve anne sütü vermemi istedi. bir de milupanın HN25 diye bir ishal maması var. özel olarak bu hastalık için gerekli potasyum vs mineralller içeriyor. 60 cc mamayı yarım günde bile içemiyordu. çünkü mide bulantısı da yapıyor hastalık. hastaneye gidip gitmeme konusunda sürekli kararsızdık. tekrar serum stresine girmeden evde iyileşsin istiyorduk ve kimse de kesin bir şey söylemiyordu. 4. günün sonunda artık yarı baygın hale gelince korkuyla hastaneye koştuk. damar yolunu acil çocuk doktoru yaptı. iki gece hastanede kaldık ve inanılmaz bir iyileşme gösterdi. sonuçta sürekli kaybettiği su, tuz, şeker, potasyum vs. damardan veriyorlar ve bebek kendine geliyor. en önemli tavsiyem şu: KESİNLİKLE HASTANEYE GİDİN. SERUMDAN VE BEBEĞİNİZİ HASTANEYE YATIRMAKTAN ÜRKMEYİN. İNANIN ORADA PSİKOLOJİK OLARAK SİZ DE ÇOK RAHAT EDECEKSİNİZ. EVET SERUM TAKTIRMAK BEBEĞİ DE ANNEYİ DE ÇOK AĞLATIYOR AMA İNANIN EN DOĞRUSU BU. son olarak ben kendimi çok suçladım ve neyi yanlış yaptığımı sorup durdum. evi her gün çamaşır duyuyla silmeliydim, bebeği kimseye vermemeliydim falan. ama şimdi düşününce anlıyorum ki olacağı varmış. herhangi bir eşyadan, havadan, başka bir çocuktan kapmış olabilir. bizim çocuk doktorumuz son kontrolde dişlerini kontrol etmek için elini yıkamadan bebeğin ağzına sokmuştu. ve serviste yatan hastaların yanından gelmişti. büyük ihtimalle de oradan bulaştı. çocuk doktoru bile olsa bebeği ellemeden önce elleriniş yıkamasını kibarca rica edin. çünkü söz konusu siz değilsiniz, bebeğin sağlığı. isterse sizi sorunlu bir bebek annesi olarak görsün hiç önemli değil. çok uzattım, gerçekten insanın ömründen götüren bir hastalık. ama inanın geçiyor. yeter ki hataneye gidip serum taktırmada bizim gibi tereddüt etmeyin ve sabırlı olun. allah yardımcınız olsun. sevgiler.

rota aşısına ilk 3 ay içinde başlamak gerekiomuş ve 8 ay içinde tamamlamak..kemal tuğcu
2 çeşit markası varmış bu aşının 2 doz ve 3 doz halinde siz hangisini yaptırdınız?
bi de nilin kakası hep çok kötü kokuo??
ezracım sizin de geçio mu lekeler?
bi soru daha emzikler 0-3 ay 3-6 ay die değişio ya,ne fark oluo acaba arada??
ahh bi de biberonda bööle bi fark var mı??

benimki 2 doz olanı ,bide nisanda yaptırıcaz,
leke ilk güne göre daha hafifledi,kimininki 3-4 yaşına kadar bile sürermiş geçmesi
bende bu arada yanlış emzik almışım,hamile eğitim uzmanı ayşe öneri izledim ,damaklı emzik kullanın dio yenı doğan için

X