2009 mayis anneleri bunlari unutmayin

Dogumdan cok sonra ki bir asama olsa da ,temellerini simdiden atmaniz gereken bir baska konuda esinizin size alacagi dogum hediyesi.....Gecen sene bizim aramizda yasananlari hatirliyorumda..Bazi arkadaslarin boyle bir seyden haberi yokmus,kocasida orali olmamis,bazisi dogumdan once soz aldigi halde hediyesini hala alamamis....Eger dogumdan sonra kocanizdan bir jest bekliyorsaniz bunu kendiliginden yapsin diye beklemeyin...Direk ve acik acik dogumdan once hatirlatin..Cunku dogumdan sonra lohusalik donemi tahminizden hassas gecebilir,depresyon yasayabilirsiniz.Simdi benim icin onemli degil dediginiz seyler o zaman onem kazanabilir .Esiniz logusalik doneminde ilgisiz kalirsa,hediye almamasi sizi kotu yonde etkileyebilir..Simdiden onlemizi alin derim

cok gusel konulara deinmişsiniz..cok cokkk tesekkur ederım...super yani...
benım koca ole seylerı pek bılır masallah..bana basladı bıle ıstedıın bişi varmı ne alıım sana hedıye dıe..buda eşimin cok bayan olan ortamda calışmasından kaynaklanıo sanırım...kaydirigubbakcemile3bırde iş yerındekı ortak arkadaslarımızdan..ben soylemesem bıle onlar gerekenı soylıolar zatenkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Bende açıkça söyledim hediye istediğimi. Doğum sonrası depresyond üstüne eklenirse bu hususun beni hırpalayacağını düşünerek söyledim. Alacakmı almayacak mı diye denemek için yanlış bir psikolojik ortam diye düşündüm.

Çok sağolun bacılar. Harika konulara değinmişsiniz a.s.

Hediye olayını biz zaten hamile kaldığımda konuşmuştuk. i-phone istemiştim en son.Geçenlerde alıyodu , ama araba aldık yakın zamanda o yüzden şimdi bi telefona da o kadar para vermesin diye kıyamadım kocişime. Sen içinden ne geçerse onu alırsın dedim. Bakalım ne alıcak ?

Sevgili 2008 anneleri tabi özellikle mercan ve murgiz verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler şu an zaten şu anlattıklarınız hem hayal gibi hemde heyecan verici.şimdiden heyecan dorukta nasıl doğurucam, bebişim nasıl sağlıklı olucakmı, kime benziycek, nasıl emzircem bu hayal gibi ben onu nasıl kucağıma alıcam daha hiç bebek almadım kucağıma çünkü ben bir anne mi olcam ben yani nasıl yani gibi birsürü soru nasıl bakıp büyütürüm onu ben inanamıyorum Allah ım yardım et bana.

Canim hic korkun olmasin.Annelik tucrubedeb cok aslinda icgudu isi..Bnede ilk bebegim dogdugunda tek basimaydim .Anneme vize vremedikleri icin gelemedi.Esim tecrubeliydi ilk oglundan hersey bana o gosterdi.Ama o bebek senin kanindan canindan oldugu icicn oyle bir bag oluyor ki onun dilinden bir tek sen agliyorsun ..Mercan uyanmadan bir kac dakika once gogsum sizlar sutum gelirdi.Daha ayaga kalkip gidene kadar bakardim ki uyanmis...Allah o kadar ozel bir his veriyor kisana aglamasinin seklinden bile nedeni anlayabiliyorsun...Sadece kendine dikkat et ve canini hic bir sye sikma

cok gusel konulara deinmişsiniz..cok cokkk tesekkur ederım...super yani...
benım koca ole seylerı pek bılır masallah..bana basladı bıle ıstedıın bişi varmı ne alıım sana hedıye dıe..buda eşimin cok bayan olan ortamda calışmasından kaynaklanıo sanırım...kaydirigubbakcemile3bırde iş yerındekı ortak arkadaslarımızdan..ben soylemesem bıle onlar gerekenı soylıolar zatenkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Ay ne kadar sanslisin valla ,boyle es dostlar basina kaydirigubbakcemile2 :teytey:

ahhh canım sen istisnasın iki tane bebik var sende canım allah bağışlasın acısını göstermesin oğluşlarının sana :teselli:
canım biliyorum hiç iştah olmuyor ben 1 hafta hiç bişiy yiyememiş vede uyuyamamıştım arda uyusa bile uyuyamıyodum:1shok:
eee uyku yok yemek yok bide üzerine yoruluyosun ikisine yetmez sütün

canım sütlaç ve pirinç pilavı şerbetli tatlı ,yoğurt ,pırasa bende çok süt yapıyodu denemelerimde bunu anladım
ama diğer süt yapan şeyler bunlarında mutlaka faydası olmuştur bana ama yukarda yazdıklarımda çok oluyodu
rezene çayı(içine kimyon tohumu ve reyhanla karıştırrark)(ayrıca senin ve çoçuğun gazınıda alır)
ısırgan otu çayı
dere otu
soğan
bulgur

canım bunlara rağmende sütün yetmeyebilir zaten mamaya başladıysan sütün azalabilir mamayıda memeden sonra ver önce meme emsinler sonra mama yesinlerki sütün bariz azalmasın bide 2 saate bir emzir canım böyleleikle sütün azalmaz
ayrıca bebişler biberona alışırsa memeyi bırakabilir yada zorla emebilirler buda bir olasılıktır niye bunları yazdım olur memeyi redderler yada sütün azalır öönemli değil ne kadar emseler kardır diye düşünüp kendini üzmemen gerekiyor işte o zaman süt yüzünden insan depresyona giriyor:çok üzgünüm:kendini yetersiz hissediyor gereksiz bir şekilde
şimdiki mamalarda çok iyi diye düşünüp onları elinden geldiğince büyütmeye bakacaksın öyle bir durumda ama allah korusun inş sütün taşar canım bebeklerinde fazlasıyla yeter inş

cnm çok sağol o dediklerini elimden geldiği kadar yemeğe çalışıyorum ama yanlız kalırsam bir öğün yemekle aksam ediyorum ben yetemiyorum bi türlü
meme olayımız yok cnm benimkiler 25000 gr altında olduğu için iki saatte bir 40 cc mama yada anne sütü almalı şuan memeden o kadar süt çekemez dedi doktor birde iki bebek olunca bu çok zor dedi elimizde somut bişey olmalı bilmeliyiz dedi .....sarlık olayımızda olunca riske atmak istemediler ben sağıyorum kendimi ne çıktıysa yediriyorum bir öğün ona iki öğün sonra ötekine veriyorum her öğün 40 cc anne sütü çıkmıyor cnm
ben kendimi bu konuda eksik hissetmiyorum ama millet tek bebeğe göre hareket edip ayy illa emzir diyor bebekler küçük birini alsam en az 1 ssat kalıyor memede ve doktorların istediği kadar süt alıyormu bilmiyorum uyukluyolar.....eee bu sefer öteki başlıyor ağlamaya ...bende üzülüyorum mama takviyeli gidiyoruz daha çokda mama oluyor çünki
2 saatte bir iki bebeği beslemek birbuçuk saatimi alıyor sonrasında aynı döngü .....
insanlar canımı sıkıyor olsa sütüm bol bol saıp veririm mamadan çok daha pratik çünki anne sütü oda sıcaklığında beş saat dayanıyor buda bana 2 öğün demek rahat etmek demek ama birkerede 160 cc anne sütüm çıkmıyor inş.artar bende öle beslerim sağıyorum tek yaptığım bu......çok sağol bilgilerin için cnm

cnm çok sağol o dediklerini elimden geldiği kadar yemeğe çalışıyorum ama yanlız kalırsam bir öğün yemekle aksam ediyorum ben yetemiyorum bi türlü
meme olayımız yok cnm benimkiler 25000 gr altında olduğu için iki saatte bir 40 cc mama yada anne sütü almalı şuan memeden o kadar süt çekemez dedi doktor birde iki bebek olunca bu çok zor dedi elimizde somut bişey olmalı bilmeliyiz dedi .....sarlık olayımızda olunca riske atmak istemediler ben sağıyorum kendimi ne çıktıysa yediriyorum bir öğün ona iki öğün sonra ötekine veriyorum her öğün 40 cc anne sütü çıkmıyor cnm
ben kendimi bu konuda eksik hissetmiyorum ama millet tek bebeğe göre hareket edip ayy illa emzir diyor bebekler küçük birini alsam en az 1 ssat kalıyor memede ve doktorların istediği kadar süt alıyormu bilmiyorum uyukluyolar.....eee bu sefer öteki başlıyor ağlamaya ...bende üzülüyorum mama takviyeli gidiyoruz daha çokda mama oluyor çünki
2 saatte bir iki bebeği beslemek birbuçuk saatimi alıyor sonrasında aynı döngü .....
insanlar canımı sıkıyor olsa sütüm bol bol saıp veririm mamadan çok daha pratik çünki anne sütü oda sıcaklığında beş saat dayanıyor buda bana 2 öğün demek rahat etmek demek ama birkerede 160 cc anne sütüm çıkmıyor inş.artar bende öle beslerim sağıyorum tek yaptığım bu......çok sağol bilgilerin için cnm

ay canım benim senn işin iki kat zorlu :1hug: allah kolaylık versin ay millete bakma zaten o millet hep insanı depresyona sokuyolar herkes bişiy söylüyor yok şöle yedir yok şöle giydir onlara kulak tıkayıp kendi bildiğini yapcan canımsüprizzzzz
canım ne kadar annesütü alsalar o kadar iyi gerisi ise öenmli değil dediğin gibi sarılık olayı var bide arda yeterli beslenemediğinden sarılık olmuştu hastanede yatmıştım bir gün haklısın yani dr doğru demiş bize bunu diyen dr olmamıştı

ay canım benim senn işin iki kat zorlu :1hug: allah kolaylık versin ay millete bakma zaten o millet hep insanı depresyona sokuyolar herkes bişiy söylüyor yok şöle yedir yok şöle giydir onlara kulak tıkayıp kendi bildiğini yapcan canımsüprizzzzz
canım ne kadar annesütü alsalar o kadar iyi gerisi ise öenmli değil dediğin gibi sarılık olayı var bide arda yeterli beslenemediğinden sarılık olmuştu hastanede yatmıştım bir gün haklısın yani dr doğru demiş bize bunu diyen dr olmamıştı

evet cnm millet depresyona sokuyor .....bende anne sütü vermek çok isterim ne kadar yararlı olduğunu biliyorum ki ben anne sütü hiç almadıüğım için bağışıklık sistemim çok zayıf...ama olmuyor işte inek gibi olmalıyım valla 2 saatte bir 100 cc anne sütü imkansız çıkmıyor...........benim bebeklerimin şansı bu ben sağıp çıkanı ikiye bölüp veriyorum gittiği yere kadar bir damalda olsa vereceğim......

daha çok küçükler beslnemeye çok ihtiyaçları var göğüsümde tutacam diye aç bırakamam doktor 3000 3500 kilo olana kadar odalarına bile kimseyi sokma dedi
mikroba çok acıklar dedi düşün.........
çok şükür sık besleyerek sarılıklarını düşürdüm şimdi iki saatte bir kendileri uyanıyor ama diye ağlıyolar...............herkese kulağımı tıkadım dışarı zaten çok zor çıkıyorum...
biryere gidince ben uykusuz kalıyorum gün içinde 1 saat bile uyusam kar benim için ama biryere gidince uyunmuyor gece çok zorlanıyorum...biraz büyüyelim önümüzde yaz babamızla dışarı gideriz.....çok sağol cnm :1hug:

evet cnm millet depresyona sokuyor .....bende anne sütü vermek çok isterim ne kadar yararlı olduğunu biliyorum ki ben anne sütü hiç almadıüğım için bağışıklık sistemim çok zayıf...ama olmuyor işte inek gibi olmalıyım valla 2 saatte bir 100 cc anne sütü imkansız çıkmıyor...........benim bebeklerimin şansı bu ben sağıp çıkanı ikiye bölüp veriyorum gittiği yere kadar bir damalda olsa vereceğim......

daha çok küçükler beslnemeye çok ihtiyaçları var göğüsümde tutacam diye aç bırakamam doktor 3000 3500 kilo olana kadar odalarına bile kimseyi sokma dedi
mikroba çok acıklar dedi düşün.........
çok şükür sık besleyerek sarılıklarını düşürdüm şimdi iki saatte bir kendileri uyanıyor ama diye ağlıyolar...............herkese kulağımı tıkadım dışarı zaten çok zor çıkıyorum...
biryere gidince ben uykusuz kalıyorum gün içinde 1 saat bile uyusam kar benim için ama biryere gidince uyunmuyor gece çok zorlanıyorum...biraz büyüyelim önümüzde yaz babamızla dışarı gideriz.....çok sağol cnm :1hug:

haklısın sen bildiğin gibi bak aldıkları kadar ane sütü oda iyi olur şutarafagittiinş canım çok zor ama güzel bir deneyim seni ve bebikleri öpüyorumŞeniz

X