2009 mart anneleri....ek gıda olarak neler verdik bugün..

Muz yedı bugun ve 3 gun muz yıyecek
doktorumuz ek gıda verırken ozellıkle meyve en az 3 gun yedırınkı reaksıyon yaratırsa kolay bulunur dedı

ilk elma kayısı eftali ve armut öneriliyor canım

ben bu hafta 3 gün elma verdim bugün kayısıya başladım çok sevdi kayısyı 2 kayısıyı camm rende tülbent kombinasyonu ile verdim

aslı bebem benım dr kayısı onermedı be cırcır yapar bebelerı dedı onun sysrını sız bılemezsınız dedı
benım dr.de elma seftalı muz dedı

ben hala sadece anne sütü veriyorum.. ama doktorumuz gelişimine bakarak önüzdeki ay için ek gıda alıp almamasına karar veririz demişti

kızlar ben hala başlamadım ek gıdaya ama tatile gitcez haftaya açık büfe ya orda başlamayı düşünüyorum herşeyi tattırayım bakayım eğer alerjisi varsa bi daa yedirmem

cnm bence ewde tattır ne istiyosan ne kadar iyi bi yerede gitsen temizliğinden emin olamazsın nasıl yaptıklarını bılmıyosun kımleın yaptıgını bılmıyosun bize bişey olmaz ama bebişler daha kucuk en ufak mıkropta hasta olabılırler

bencede süheyla evinde kendin yıka kendin yap kendin tattır yaz hemen mikroplar ürüyor özellikle açıktaki yiyecekler çok tehlikeli

kızlar ben hala başlamadım ek gıdaya ama tatile gitcez haftaya açık büfe ya orda başlamayı düşünüyorum herşeyi tattırayım bakayım eğer alerjisi varsa bi daa yedirmem

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:

somon füme ile başla bence delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden:lepi:

haklısınız arkadaşlar evde kendim hazırlasam daha iyi olacak ta ben zaten açıkbüfe diye espri yapmıştım neyse aslıcım senin önerinide değerlendiricem,e balık nede olsa boy uzatır dimi :roflol:

dün muz yedi dana baktım biraz koyu oldu içine 15 cc kadar mama yaptım çok sevdi sıpam akşamada sebze corbası yaptım havuç ve patates indirmeye yakın maydonoz attım sonra suyunu ayrı aldım suyana tekrar 1 çay kaşığı irmik attım 2 dak pişirdim tel süzgeçden geçirdim yrım çay kaşığıda tereyağ kattım oğluşumda severek yedi bugunde öğlen elma akşama kaysılı yoğurd yiyecek sıpammm inş yoğurduda sever

bugün doktor kontorumuz vardı yeni başladık bu doktorumuza bebek yaşıtlarına göre küçük sütün yetiyor ama daha fazla kilo alması lazım dedi milupanın muhallebisini verdi yoğurt yedir hergün dedi meyvede yedir dedi bide milupanın gece tahıllısını sabah yedir dedi benim kafam çok karıştı neden sabah kahvaltısında gece tahıllısını yedirelimki bilgisi olan lütfen yardım etsin anlamadım çocuğuma zarar getircek bişey yedirmek istemem

bu sabah kiraz yerken kuzuma da yalattım biraz. o kadar sevdiki emerek suyunu yedi. sonrasında ise elimde kirazı gördükçe kuş gibi ağzını açmaya başladı. yanında yiyemedik gözü kaldı resmen kirazlarda:)

evet ilk yoğurd yeneyimimiz kötü sonuçlandı arkadaşlar batu yoğurdu sevmedi ama biz gülmekden öldük çünkü o suratı görüpde gülmemek mümkün değildi. biz yemek yerken çıldırdı banada verin gibilerinden yerinde duramadı kaşık ağzına değer değmez surat buruştuu ama ne buruşmak eminim bundan sonra bişey istemeyecek biz yemek yerkenn yerimseniben

bende yoğurt mayalayamadım diye baby mix yoğurt aldım elmalısı çok güzel sadesi biraz ekşi ama kızım ikisinide severek yedi

biz henüz ek gıdaya başlamadık doktorumuz vermedi ama sizleri görünce yavaş yavaş başlasammı diye düşündüm eylülde iş başı yapacağız kısmetse yavaş yavaş alışsamı?

biz henüz ek gıdaya başlamadık doktorumuz vermedi ama sizleri görünce yavaş yavaş başlasammı diye düşündüm eylülde iş başı yapacağız kısmetse yavaş yavaş alışsamı?

bence başla çünkü tamam başladık diyince olmuyor hemen yemiyorlar anne sütünden sonra değişik geliyor az az başlanıyor ilk başta.ben sanki yicekmiş gibi koca kase kaşık maması yaptım hiç yemedi ağladı döktüm bende.

X