2009 mart anneleri....ek gıda olarak neler verdik bugün..

BeyazLilyum

diplomalı uzman ev hanımı
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2007
2.343
15
kızlar ek gıdaya başlayanlar bugün neler verdiler paylaşsak..umarım konumuz taşınmaz..çünkü başka yerde de vardı böyle bir topik..fakat o bebeişler büyüdü artık..biz mart anneleri olarak burda paylaşalım..
tabi ben başlamadım..daha var..ama bize fikir vermiş olursunuz hema.s

bende vermedim daha erken çünkü,babsının yalattığı kavunları elmaları saymazsak tabi:) ama vercez bakalım gelecek aya başlar herhalde.

bende daha başlamadım valla..arada şeftali armut karpuz yalatıyorum ama oda tada alışması için..karnını doyurmuyor nasılsa..ek gıda değil o :)) bakalım inşallah 5 aya kadar sadece anne sütüyle devam edebilirim..5 ten sonra ufak ufak başlamayı düşünüyorum..ilk yoğurt diyorlar daha kolay oluyormuş başlangıç olarak onu yemesi

Bende sadece anne sütü veriyorum ancak doktorumuz artık muhallebi ve yoğurt ekleyebilirsin dedi. Bende hergün kuru kayısıyı haşlıyorum ve yoğurdunun içine püre olarak katıyorum gece yatma öğününden öncede muhallebisini veriyorum. Hergün böyle devam ediyor.

Ben bir iki gündür günlük yoğurt mayalayıp beriyorum bir de sütlü pirinçli kaşık maması aldım onlardan veriyorum. Ara sıra meyve püresi de vereceğm

bizde bugün gideceğiz doktora doktor amca bu ay başlatacağını söyledi bakalım başlayabilecekmiyiz

bizde dün ilk olarak havuç suyu verdim sevmedi sıpa ve hemen ishal oldu:KK43: durum öyle olunca başka bişey vermeyecekdim ama şeftalı suyu verdim onuda sevmedi :KK43: sonra içi yanmasın diye su verdim onuda içmedi ne yapacağımm ben bu sıpayla

benım kızın kaka sorunu yuzunden doktor kayısı puresıne baslattı sımdılık baska bıseye gerek yok dedı artık bıdahakı ay yoğurtlara sebzelere baslarız dedi 3 gundur kayısı verıyorum ılk gun kasıgı bılmedıgı ıcın zorlandım verırken kasıgı emmeye calışıyodu:) şimdi alıştı ılk kasıkta bıraz burun kıvırsada 2.den sonra agzını acıyo kocaman :) sabah 1tane aksam bı tane kayısıyı rendeleyıp verıyorum ama doyurur mu onu bılmıyom verdıkten sonra 3 4 kasıkta su verıyorum nolur nolmaz ardındn emzırıyorum ama hepsını yedıyse emmiyo doyuyomudur acaba?

benım kızın kaka sorunu yuzunden doktor kayısı puresıne baslattı sımdılık baska bıseye gerek yok dedı artık bıdahakı ay yoğurtlara sebzelere baslarız dedi 3 gundur kayısı verıyorum ılk gun kasıgı bılmedıgı ıcın zorlandım verırken kasıgı emmeye calışıyodu:) şimdi alıştı ılk kasıkta bıraz burun kıvırsada 2.den sonra agzını acıyo kocaman :) sabah 1tane aksam bı tane kayısıyı rendeleyıp verıyorum ama doyurur mu onu bılmıyom verdıkten sonra 3 4 kasıkta su verıyorum nolur nolmaz ardındn emzırıyorum ama hepsını yedıyse emmiyo doyuyomudur acaba?

valla canım havucu yedi emdi şeftaliyi yedi emdi gerçi 3-4 kaşık zar zor verdim ama ne olursa olsun emiyo benim dana

valla canım havucu yedi emdi şeftaliyi yedi emdi gerçi 3-4 kaşık zar zor verdim ama ne olursa olsun emiyo benim dana

belki tatları bıraz ekşi gelmiştir daha tatlı meyvelerden dene belki o zaman sever zamanla diğerlerine de alışır ben kak sorununu tamamen cozmeden kayısıdan baska bıseye baslamam herhalde kayısı sayesınden 2 gundur yapıyo kakasını en az 2 hafta beklıecm alışşın yapmaya dıye sonra havuc ve elme vermeyı dusunuyorum eşimde bugun karpuz ver dedi belki bıraz karpuz veririm sende kavun karpuz gıbı tatlı meyvelerle bi dene severse acar agzını sevmedıgı ıcın acmıyodur belkıde

SLM arkadaşlar.uzunca bir süredir giremiyordum...iyisinizdir umarım..bende ek gıdaya 1 haftadır geçiş yaptım..benimki zaten hem anne sütü hem mama alıyordu...ama şimdi anne sütünü tamamen bıraktı..zaten sütde yok...kavga ediyoruz emmiyor benim kız..sebze çorbası,meyve suyu(şeftali,elma,kiraz )veriyorum..muhallebi yapıyorum...çabuk acıkıyor

Bizde 1 haftadır geçtik ek gıdaya...Sadece anne sütü aloyo ama doymuyordu sanırım..Bu ayki kilo alımımız azdı... ılk günden beri sabah yoğurt akşamda meyve suyu veriyorum,elma,kayısı ve armut...henüz armutu denemedik ama kayısıyı sevdi,hem bağırsaklarınıda yumuşatıyo..

kızıma kayısı evrdıgımden beri kakasında bı degısme var sizin ek besin alan bebişlerin kakasıda değiştimi acaba benim kızım pütürlü yapıyo eskısı gibi cıvık diil normal mi acaba?yoksa doktora gotursem mi?

X