2009 Kasm Anneleri

berat efe gözün aydın,

ben de geçen hafta gittim sadece keseyi gördük 5 haftalıktı cumartesi gene gitcez bakalım, ama bizim doktorumuz hiç böle şeyler söylemedi bize...
ilk zamanlar bişi yoktu ama son 3 gündür midem ağzıma gelio bulanmayacak sanmıştım bende
çok uyuyorum ayrıcamirmirmirmir

cnm senın dr baya bılgılı ve ılgılı galıba ılgısız dr lar hep mı benı bulur yaa bak yıne karar degıstırdım bıde senın dr a mı gıtsem nekaydirigubbakcemile3sadık bey ızınlı ayagını kırmıs nısanın ortasına kadar yok zaten o kadar kuyruktada beklemek ıstemıyorum ona gıdıp ama ıste bakacaz herdal hamılelık bıtene kadar ben 40 50 dr gezmıs olacamdelikafadulden

merhaba arkadailar benim SAT 2 subattı bende suan 6 haftalık hamileyim tahmini dogum 9 kasım hepimiz için herseyin hayırlısı olsun

tememmmm temememm sakin olun bebişleri düşününnnnnn :teytey:
Hepnize ayrı ayrı teşekkürler......... Şeniz
yeni geldik. saat 12:20 gibi girdik dr nin yanına ve o güzel BIDIĞIMIZIN evini yani kesesini gördük :asigim:
kalp atışlarını normal utrasondan göremedik vajinadan baksak görürüz dedi ama
ben gerek yok dedim cünkü efe oğlum yanımdaydı hiç onu dışarı cıkaramazdım....herşey çok güzel dedi 1.25cm:eek: ve 5+3 günlük benim hesaplarıma göre 5+6 günlük ama sorun değil dedi dr miz......

doktor 32 haftaya kadar ilişki serbest dedi :lepi::asigim:
ağır kaldırma yüksek yerlere uzunma çok ayakda durma dedi :jeyyar:iş yapma deseydi keşke
haftada en az 1 kere balık ( cokkkkkk severim)
haftada en az 1 kere kızmızı et ye dedi
taze meyve suları iç yerimseniben
peynir sut yoğurt hergün yenilecek dedi kafamçokkarıştı
birde haftada 3 -4 kez yumutta çok iyi pişecek dedi cokacimcoook
çiğ gıdalar kesinlikle yasak :1shok:
kafeyin ve asitli içecekler yasak dedi :kahve:
ilaç olarak ise
folik asit ben folik plas kullanıyorum o yüzden günde 3 tane dedi
ve birde kan hapı verdi onda da devam dedi
birde doktorum yakınındaki en yakın sağlık merkezine üye oluyorsun dedi
( bende içimden ben zaten kadınlar külübüne üyeyim demek geldi ama :roflol::roflol:)
5 ayda 2 doz tetonoz aşısı vululacaksın dedi

şimdilikkkkkkkk benden bu kadar :sm_cool:

eee hadi gözün aydın canım doktorunda baya ilgilenmş senle bana doktor öyle şeyler söylemedi sanırım aramızda 3, gün var

merhaba arkadaşlar
hepinizi öpüyorum
julietciğimmmm nerelerdesin
bizi bıraktınmı yoksa
bu arada benim ilk kontrolüm bugündü cnm ve kesemi de gördüm
şimdi sen bizim takvimizi tutmayacakmısın yoksa:KK43:(((
21 kasım da bebişime kavuşma tarihi olarak verildi bilgilerimizi güncelleyebilecekmisin cnm
kendinize iyi bakın

kızlar sizde uyku hali çok oluyormu ben de çok oluyor her an uyuyacakmış gibiyim aynaya bakınca kendimi çok yorgun biri olarak görüyorum

tememmmm temememm sakin olun bebişleri düşününnnnnn :teytey:
Hepnize ayrı ayrı teşekkürler......... Şeniz
yeni geldik. saat 12:20 gibi girdik dr nin yanına ve o güzel BIDIĞIMIZIN evini yani kesesini gördük :asigim:
kalp atışlarını normal utrasondan göremedik vajinadan baksak görürüz dedi ama
ben gerek yok dedim cünkü efe oğlum yanımdaydı hiç onu dışarı cıkaramazdım....herşey çok güzel dedi 1.25cm:eek: ve 5+3 günlük benim hesaplarıma göre 5+6 günlük ama sorun değil dedi dr miz......

doktor 32 haftaya kadar ilişki serbest dedi :lepi::asigim:
ağır kaldırma yüksek yerlere uzunma çok ayakda durma dedi :jeyyar:iş yapma deseydi keşke
haftada en az 1 kere balık ( cokkkkkk severim)
haftada en az 1 kere kızmızı et ye dedi
taze meyve suları iç yerimseniben
peynir sut yoğurt hergün yenilecek dedi kafamçokkarıştı
birde haftada 3 -4 kez yumutta çok iyi pişecek dedi cokacimcoook
çiğ gıdalar kesinlikle yasak :1shok:
kafeyin ve asitli içecekler yasak dedi :kahve:
ilaç olarak ise
folik asit ben folik plas kullanıyorum o yüzden günde 3 tane dedi
ve birde kan hapı verdi onda da devam dedi
birde doktorum yakınındaki en yakın sağlık merkezine üye oluyorsun dedi
( bende içimden ben zaten kadınlar külübüne üyeyim demek geldi ama :roflol::roflol:)
5 ayda 2 doz tetonoz aşısı vululacaksın dedi

şimdilikkkkkkkk benden bu kadar :sm_cool:

gözün aydın bitanemmmm :lepi:

merhaba arkadailar benim SAT 2 subattı bende suan 6 haftalık hamileyim tahmini dogum 9 kasım hepimiz için herseyin hayırlısı olsun

hoşgeldin canım...amin :nazar:

merhaba arkadaşlar
hepinizi öpüyorum
julietciğimmmm nerelerdesin
bizi bıraktınmı yoksa
bu arada benim ilk kontrolüm bugündü cnm ve kesemi de gördüm
şimdi sen bizim takvimizi tutmayacakmısın yoksa:KK43:(((
21 kasım da bebişime kavuşma tarihi olarak verildi bilgilerimizi güncelleyebilecekmisin cnm
kendinize iyi bakın

canım benimm hadi gözün aydınnn:nazar:

kızlar sizde uyku hali çok oluyormu ben de çok oluyor her an uyuyacakmış gibiyim aynaya bakınca kendimi çok yorgun biri olarak görüyorum

krispi ben sürekli yatıyorum...başımı kaldıramıyorum...bulantım da çok fazla :KK43:( suratım bembeyaz...kimse beni görmesin istiyorum...inş geçer....:Saruboceq:

canım benimm hadi gözün aydınnn:nazar:

krispi ben sürekli yatıyorum...başımı kaldıramıyorum...bulantım da çok fazla :KK43:( suratım bembeyaz...kimse beni görmesin istiyorum...inş geçer....:Saruboceq:

canım benim bulantım şu aniçin çok çok az yok gibi ama uyku hali çok var ve bilim çok ağrıyor helede ayakta kalınca bende kimsenin gelmesini istemiyom kimseyle konuşacak takatim yok

uniguecim saol canım
evt benimde acayip uykum geliyor ve gün içerisinde kestirmem gerekiyor
bide bu aralar kasıklarımda ağrı oluşmaya başladı ama henüz yemeklerden falan midem bulanmıyor
yaa gariptir ama bende birde sürekli kaşım kaşınıyor:))) nedendir bilmirem ama özellikle sol kaşım sürekli kaşınıyor sizde böle garip şeyler varmı

uniguecim saol canım
evt benimde acayip uykum geliyor ve gün içerisinde kestirmem gerekiyor
bide bu aralar kasıklarımda ağrı oluşmaya başladı ama henüz yemeklerden falan midem bulanmıyor
yaa gariptir ama bende birde sürekli kaşım kaşınıyor:))) nedendir bilmirem ama özellikle sol kaşım sürekli kaşınıyor sizde böle garip şeyler varmı

yok canım bana öyle garip şeyler olmuyor sadece uyku hali ve bel ağrısı

slm kızlar...
bende dün keseyi gördüm.
10 gün sonra kalp atışları için gidicez.

ne çok kasım annesi var dimi:nazar:
bize ilişki yasak.
bide karnım baya şiş.zaten göbeğim vardı da sanki 3 aylık gibi.
kasık ağrım hep var.
oturduğum yerden kalkınca kramp giriyo sanki.
rahim büğüdüğü için dedi drum..

bide int ışınları cep telefonu sakıncalı diyolar.
ne düşünüyorsunuz:1shok:

cangucum katılıyorum sana
bilg ve cep tel yasak olmalı ama biz o zmn nasıl haberleşecez
aslında eşimde bana çok kızıyor bebişimize zarar veriyon diye
bende göbüşüme yastık koyup konuşuyom sanki ışınlar ordan geçemezde benimkide iş işte:)
canım aynen bize de ilişki yasak zaten bende bir ara koyu kahverengi akıntı olmuştu o zamanda yasaklamıştı bugünde ilişki yok dedi
sanada bu arada hayırlı olsun cnm keseyi görmüşsün
doktorum bana 15 gün sonra gel dedi bakalım inşallah bebişimizi ve kalp atışlarını da duyarız

cangucum katılıyorum sana
bilg ve cep tel yasak olmalı ama biz o zmn nasıl haberleşecez
aslında eşimde bana çok kızıyor bebişimize zarar veriyon diye
bende göbüşüme yastık koyup konuşuyom sanki ışınlar ordan geçemezde benimkide iş işte:)
canım aynen bize de ilişki yasak zaten bende bir ara koyu kahverengi akıntı olmuştu o zamanda yasaklamıştı bugünde ilişki yok dedi
sanada bu arada hayırlı olsun cnm keseyi görmüşsün
doktorum bana 15 gün sonra gel dedi bakalım inşallah bebişimizi ve kalp atışlarını da duyarız

arkadaşım benimde kahve rengi lekelerim oldu.
hatta akıntım pembe geldi bi kaç gün.
ama artık herşey yolunda.:nazar:

kızlar selam
geçmişi çok okuyamadım
juliet çok geçmiş olsun canım hayırlısı herşey allahtan en yakın zamanda allahım tekrar sağlıklı bir gebelik nasip etsin inş.
kızlar listeyi bir kişimi yapıyor artık?
ben dün kontrole gittim kalp atışı için ama bebişi göremedik
kesenin büyümeside güzel şeklide çok düzgün
25 mm yi geçseydi boş gebelik diyecektik ama daha kesemiz 20 mm. ninde altında görünmeye bilirmiş
haftaya bir daha çağırdı dr. teyzemiz
hayırlısı olsun
listeyi yapan arkadaş =) kontrol tarihimiz 23.03.09

canım benimde dün görünmedi bebiş ve kalp atışı
ama bence senin sat ile ultrason tutmuyor benim gibi
kesen daha küçük benimkinden
ondan görünmemiş olabilir
benim kese 2 cm.ye yakın ama 2,5 cm ye kadar bebeğin görünmemesi normalmiş canım
hakkımızda hayırlısı olsun canım inş.

canım içime su serptin. bebişlerimiz seninle aynı. bende bugün doktora gittim. kesem haftasına göre güzel düzgün gelişmiş 19mm olmuş ama 5+5 çıktı bebişim ultrasonda. benimde sat ve ultrason tutmuyor yani. hayırlısı olsun, pazartesi yeniden gidicem inşallah daha kesin birşeyler görüp içimizi rahatlatabiliriz.

iyidir canım nolsun az öne hamilelikte zararlı şeyler buldum ekledim, çamaşır suyu yassaqmış
ben haftasonu çamaşır suyuylan halı sildiydim be yaw :bbo:
öğrenecemm çok şey var dahaa
bi de her sabah iş yerine gelirken kapıdaki güvenlik cihazlarından geçiyodum hiç aklıma da gelmemiş hey allam yaa geçmicem artık :dilcikar:

seni bu sayfanın yaramazı ilan ediyorum. kızım ne işin var yerlerde halı üstlerinde.:eek:klava: ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri evde parmak oynatmıyorum. evi b.k götürüyor ama umrumda değil. sende daha dikkatli ol bakim.a.s.

Kızlar balıkla ilgili bişiler buldum:
Tonbalığı, uskumru, sardalya ve alabalık gibi yağlı balıkları da mutlaka tüketin. Bunun sebebi bu balıkların omega 3 yağ asitlerince zengin olmasıdır. Ancak hamile kalmaya çalışıyorsanız, haftada iki kezden fazla yağlı balık yemeyin;
çünkü yağlı balıklarda az miktarda toksik madde bulunabiliyor. Bu da vücutta birikerek doğmamış bebeğin gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Ayrıca köpekbalığı, kılıçbalığı ve marlin de içerdikleri cıva nedeniyle uzak durulması gereken balıklardandır. Bunlar da bebeğinizin gelişmekte olan sinir sistemine zarar verebilir.

bak balıkla ilgili bulmuşsun işte. cıva içerenler yenmiyecekmiş bende şimdi hatırladım.

arkadaslar sımdı dr dan geldım kesenın ıcınde bebegı gordum kalp atısınıda gordum ama duymadım bebek 3.2 mm o konuda hıcbır sıkıntı yok yanı hersey gayet ıyı ama sorun bende ben cok kıloluyum ve dr daha fazla kılo almaman lazım dıyetısyene gıt sezeryan bıle olsa dogumda dıkısler tutmayabıır falan dedı cok moralım bozuk bebegın ıyı olduguna mı sevıneyım yoksa kendı halımemı uzuleyım bılemedım cok kotuyum geldıgımden berı aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum hıc ıyı degılım kızlar yaa hemde hıc ıyı degılım kendımı cok kotu hıssedıyorumsenağlamasenağlamasenağlama

canım gösün aydın. darısı başımıza inşallah. benim sata göre bebiş 3 gün geride ama seninkide sata göre önden önden gidiyor harhalde.a.s.

selam kızlar nasılsınız. yeni arkadaşlar var hoşgeldiniz. ben bugün dr.a gittim benim hesaplamalara göre bugün 5 haftalık ama dr keseyi göremedi sanırım bu dedi en sonunda ama emin olamadı perşembe yine çağırdı görmesi gerekmezmiydi yaa canım sıkıldı benim had, bana bir yardım ne olur

canım bende 5+1 de gördüm. bugün tekrar gittim kesem gelişmiş ama hala bebek göremedik. sabırla bekliyoruz. Rabbim hepimize sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

X