2009 Kasm Anneleri

Kızlar balıkla ilgili bişiler buldum:
Tonbalığı, uskumru, sardalya ve alabalık gibi yağlı balıkları da mutlaka tüketin. Bunun sebebi bu balıkların omega 3 yağ asitlerince zengin olmasıdır. Ancak hamile kalmaya çalışıyorsanız, haftada iki kezden fazla yağlı balık yemeyin;
çünkü yağlı balıklarda az miktarda toksik madde bulunabiliyor. Bu da vücutta birikerek doğmamış bebeğin gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Ayrıca köpekbalığı, kılıçbalığı ve marlin de içerdikleri cıva nedeniyle uzak durulması gereken balıklardandır. Bunlar da bebeğinizin gelişmekte olan sinir sistemine zarar verebilir.

Bi de şuna dikkat etmekte fayda var
Eğer sizde, bebeğin babasında ya da diğer çocuklarınızda saman nezlesi, astım ve/veya egzama gibi rahatsızlıklar varsa, bebeğinizde fındık allerjisi görülebilir. Eğer bebeğinizin risk grubunda yer aldığını düşünüyorsanız, hamile kalmaya çalışırken ve gebelik esnasında fındık, fıstık gibi gıdalardan uzak durmanız iyi olabilir.

Bi de şuna dikkat etmekte fayda var
Eğer sizde, bebeğin babasında ya da diğer çocuklarınızda saman nezlesi, astım ve/veya egzama gibi rahatsızlıklar varsa, bebeğinizde fındık allerjisi görülebilir. Eğer bebeğinizin risk grubunda yer aldığını düşünüyorsanız, hamile kalmaya çalışırken ve gebelik esnasında fındık, fıstık gibi gıdalardan uzak durmanız iyi olabilir.

evet, benim de oğlumda 6 aylıktan itibaren süt alerjisi vardı ve allaha şükür geçen ay atlattabildik.Allerji doktorumuz oğlumda alerjik bir durum olduğu için 2. bebeğimiz de de herhangi bir alerji çıkma riskinin biraz daha fazla olduğunu belirtmişti.Ben şimdi haftaya dr.umuza danışacağım.Nasıl bir beslenme ile bu riski en aza indirebilirim diye.Bir de aklım da hep şöyle bir soru işareti kaldı; hamileliğimde çok fazla mide bulantısı çektiğim ve rahat yediğim tek şey peynir ve süt olduğundan çok fazla tüketiyordum yani nerdeyse 3 öğün peynir ve süt tükettim.Acaba oğlumda süt alerjisi çıkmasında bunun rolü varmıydı nedense bunu dr.a hiç sormadım şimdi merak ediyorum

arkadaslar sımdı dr dan geldım kesenın ıcınde bebegı gordum kalp atısınıda gordum ama duymadım bebek 3.2 mm o konuda hıcbır sıkıntı yok yanı hersey gayet ıyı ama sorun bende ben cok kıloluyum ve dr daha fazla kılo almaman lazım dıyetısyene gıt sezeryan bıle olsa dogumda dıkısler tutmayabıır falan dedı cok moralım bozuk bebegın ıyı olduguna mı sevıneyım yoksa kendı halımemı uzuleyım bılemedım cok kotuyum geldıgımden berı aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum hıc ıyı degılım kızlar yaa hemde hıc ıyı degılım kendımı cok kotu hıssedıyorumsenağlamasenağlamasenağlama

arkadaşlar hepinize merhaba bende bugün doktora gideceğim hamile olduğumu dün akşam öğrendim.çok heyecanlıyım.kan testine göre henüz iki haftalık sat 13 şubat.sizce görünürmü..........

Boncuk gözün aydın :) Tebrik ederim. :CüvCüv: :emir_bebek:

iyidir canım nolsun az öne hamilelikte zararlı şeyler buldum ekledim, çamaşır suyu yassaqmış
ben haftasonu çamaşır suyuylan halı sildiydim be yaw :bbo:
öğrenecemm çok şey var dahaa
bi de her sabah iş yerine gelirken kapıdaki güvenlik cihazlarından geçiyodum hiç aklıma da gelmemiş hey allam yaa geçmicem artık :dilcikar:

kartanesi halı mı sildiiiiiiiiinnnnnnnnnn ??????? :eek:klava:

kıslar kıslar gelemmi göbenizden öpenmi merabalar nasılsınız?
Şeniz

arkadaslar sımdı dr dan geldım kesenın ıcınde bebegı gordum kalp atısınıda gordum ama duymadım bebek 3.2 mm o konuda hıcbır sıkıntı yok yanı hersey gayet ıyı ama sorun bende ben cok kıloluyum ve dr daha fazla kılo almaman lazım dıyetısyene gıt sezeryan bıle olsa dogumda dıkısler tutmayabıır falan dedı cok moralım bozuk bebegın ıyı olduguna mı sevıneyım yoksa kendı halımemı uzuleyım bılemedım cok kotuyum geldıgımden berı aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum hıc ıyı degılım kızlar yaa hemde hıc ıyı degılım kendımı cok kotu hıssedıyorumsenağlamasenağlamasenağlama

eftelyaaa canımmm benimmm..demek bebişini gördünnn...:lepi: allahım ne büyük mutluluk diğer şeylerin bu mutluluğu gölgede bırakmasına izin verme be cankuşş... kilolu olduğunu şimdi öğrenmedin ki...zaten biliyodun sallaaaaa.... biraz dikkat edersin olur biter...dr.lar böyle pattadanak konuşuyo takma kafana...:mymeka:eek:labilecek en kötü şeyleri söylemiş ki hazırlıklı ol önlem al diye...yoksa bu illa başına gelecek demek diil....

allahım bizler de görsek şu yumurcakları da bi ohh çeksek di mi kızlar...kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar hepinize merhaba bende bugün doktora gideceğim hamile olduğumu dün akşam öğrendim.çok heyecanlıyım.kan testine göre henüz iki haftalık sat 13 şubat.sizce görünürmü..........

canımm gözün aydınn... :nazar::nazar: hoşgeldin aramıza...
ben keseyi 4+6 da görmüştüm ...sen de 4+4 olmuşsun bence görebilirsin :lepi:

Kızlar balıkla ilgili bişiler buldum:
Tonbalığı, uskumru, sardalya ve alabalık gibi yağlı balıkları da mutlaka tüketin. Bunun sebebi bu balıkların omega 3 yağ asitlerince zengin olmasıdır. Ancak hamile kalmaya çalışıyorsanız, haftada iki kezden fazla yağlı balık yemeyin;
çünkü yağlı balıklarda az miktarda toksik madde bulunabiliyor. Bu da vücutta birikerek doğmamış bebeğin gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Ayrıca köpekbalığı, kılıçbalığı ve marlin de içerdikleri cıva nedeniyle uzak durulması gereken balıklardandır. Bunlar da bebeğinizin gelişmekte olan sinir sistemine zarar verebilir.

kartanesi ben ton balığını cok seviyorum ve salatama ekleyerek yemeyi tercih ediyorum yalnız bende ton balığını haftada 2 günden fazla tüketmemek gerektiğini okudum bu nedenlede haftada sadece 2 gün tüketiyorum artık

canım ya ağlama moral bozmak yok dedik sen kendine dikkat et yediğine içtiğine dikkat et nettede dengeli beslenme ile ilgili yazılar bulabilirsin onları oku ve kendine bir beslenme çizelgesi yap dr da hemen niye öyle pattadanak söylemişki:eek:klava:

unıque cok cok cok tsk ederım canım ınan bırazda olsa benı rahatlattın suan bı destege o kadar ıhtıyacım varkı esıme bıle soyleyemedım dr un dedıgını ben kendımı bıldım bılelı kıloluyum ne yapayım genetık bızım aılede ama dr benı cok korkuttu ben dr dan moral vermesını beklerım acaba baska bı dra mı gıtsem kafayı yıyecem yaa offffffffff...unıque sana tekrar tsk ederım cnm nedense burda herkes ısıne gelene cvp yazıyor bakıyorum kacıncıya yazıyorum dogru duzgun cvp veren olmuyor oysa suan bırbırımıze destek olmamız lazım.

Canım bebeğini gördüğüne sevindim. Evet çok kilo riskli diyolar bence de bi diyetisyene git sağlıklı bi hamilelik,bebişin ve kendi sağlığın için

:Saruboceq:karakız tskler cnm saol cvp yazıdıgın ıcın,kendımı o kadar yalnız hıssdıyorumkı bılmıyorum belkıde hamılelık psıkolojısı o yuzden bu kadar etkılendım ama napıcam ben yaa allahım yardım et

Kar tanesi benim sat 15 şubat geçen ay reglim beni yanılttığı için bu ay erkenden test falan yapmıcam. Ocak ayında sat 8 ocaktı ve geçen aya kadar hiç gecikmem olmamıştı. Geçen ay 2 tane idrar testi yaptım birincide negatif ikincide 2. çizgi silik çıktı çoooook sevindim ertesi günü kan testi yaptırdım ama negatif çıktı ogün akşam regl oldum. Psikolojik olabilirmiş bilmiyorum ilk defa geldi böyle bişey başıma. Bu ayda 15 gibi beliyordum ama şubat 28 çektiği için 19 falan olur diye düşünüyorum. Yani aynalayacağınız ben hala beklemedeyim. mirmirmirmir

unıque cok cok cok tsk ederım canım ınan bırazda olsa benı rahatlattın suan bı destege o kadar ıhtıyacım varkı esıme bıle soyleyemedım dr un dedıgını ben kendımı bıldım bılelı kıloluyum ne yapayım genetık bızım aılede ama dr benı cok korkuttu ben dr dan moral vermesını beklerım acaba baska bı dra mı gıtsem kafayı yıyecem yaa offffffffff...unıque sana tekrar tsk ederım cnm nedense burda herkes ısıne gelene cvp yazıyor bakıyorum kacıncıya yazıyorum dogru duzgun cvp veren olmuyor oysa suan bırbırımıze destek olmamız lazım.

ayyy kuşum üzülme sen.... ben de dr.umu değiştiricem ...adamın ağzından bi tane güzel laf çıkmıyo...prof olmuş ama kimseye faydası yok...hamile olduğumu evde idrar testi yaparak öğrendim...aldık testi koştuk dr.a ...sevine sevine testi gösterdim...adam ''eee bu ne şimdi demezmi''...kan testlerinin sonucunu beklerken 9 doğurdum burda, arkadaşlar şahit...
o yüzden bence de dr.unla iyi bi iletişim kuramadıysan değiştir...bu süreç bizim için çok önemli...bizde oluşacak değişiklikleri onlar bizden daha iyi biliyo ve bence ona göre davranmalılar...
sende duygusal dalgalanmalar biraz fazla olucak galiba caniko..herşeyden etkilenmemeye çalış...bu günlerin keyfini çıkar...düşünsene ne kadar çok bekledik bu anı...ayrıca şimdi göbekler şişsin diye bekliyoruz ama asıl şikayetler o zaman başlıycak bence...
hiç bişeyi takma caniko...aklına kötü bişey gelince bebişi kucağına alacağın günleri düşün kaydirigubbakcemile3

Slm arkadaşlar bir çıkıyoruz tekrar girdiğimizde birçok sayfa oluşmuş okumak zor oluyor.doktora gideceklerden hayırlı haberler bekliyoruz.benimde inanılmaz dişim ağrıyor doktora gittim yirmilik dişim yana doğru çıkıyormuş onun için ağrı çok yapıyor ancak cerrahi operasyon olabilirmiş.Ama suç bende daha önce söylemişti gitmedim.şimdi çıkacak sorunmu bu ya.ne yapacağımı bilmiyorum çok ağrırsa minoset kullan dedi.inş geçer.

canım ilk endişe verici durumu atlatmış ve şükür ki bebeğini görmüşsün. Darısı başıma.Kilo durumu için de moralini bozma dengeli ve düzenli bir beslenmeyle nur topu gibi bir bebiş doğurursun inşallah , şimdi sana moral gerekli kafana bunları takıp kendini yorma herşeyin daha çok başındasın,insan istedikten sonra herşeyi yapar.

Slm arkadaşlar bir çıkıyoruz tekrar girdiğimizde birçok sayfa oluşmuş okumak zor oluyor.doktora gideceklerden hayırlı haberler bekliyoruz.benimde inanılmaz dişim ağrıyor doktora gittim yirmilik dişim yana doğru çıkıyormuş onun için ağrı çok yapıyor ancak cerrahi operasyon olabilirmiş.Ama suç bende daha önce söylemişti gitmedim.şimdi çıkacak sorunmu bu ya.ne yapacağımı bilmiyorum çok ağrırsa minoset kullan dedi.inş geçer.

demek sende benim gibi yumurtanın kapıya dayanmasını bekleyenlerdensin seyhancım :roflol::roflol:
fazla düşünmemeye çalış bence...ona odaklanırsan daha çok ağrır....geçmiş olsun canım....

yav kızlar kasıklarınıza ağrı giriyo mu hiç ?

bu arada içimizde bi allahın kulu yok mu şu takvimlerin nasıl yapıldığını bilen...ikşde birde birbirimize senin kaç hafta oldu vs diye sormak zorunda kalmazdık....

kizlar selam ben 7 haftalik hamileyim.. size bisey sorucam.. benim hamile oldugum günden beri sari akintim var normalmidir bu herkeste oluyormu? kokusuz sari akinti.. hergün ped kullanmak zorunda kaliyorum.. korkutuyor bu beni bazen. doktora 26sinda gidicem beni bilgilendirirseniz cok sevnirim.

yav kızlar kasıklarınıza ağrı giriyo mu hiç ?

bu arada içimizde bi allahın kulu yok mu şu takvimlerin nasıl yapıldığını bilen...ikşde birde birbirimize senin kaç hafta oldu vs diye sormak zorunda kalmazdık....

arada benimde oluyo kasık ağrım canım ya bende merak ediyorum şu takvimlerin nasıl yapıldığını bilen biri varsa olaya bi el atsın yaaa

Kar tanesi benim sat 15 şubat geçen ay reglim beni yanılttığı için bu ay erkenden test falan yapmıcam. Ocak ayında sat 8 ocaktı ve geçen aya kadar hiç gecikmem olmamıştı. Geçen ay 2 tane idrar testi yaptım birincide negatif ikincide 2. çizgi silik çıktı çoooook sevindim ertesi günü kan testi yaptırdım ama negatif çıktı ogün akşam regl oldum. Psikolojik olabilirmiş bilmiyorum ilk defa geldi böyle bişey başıma. Bu ayda 15 gibi beliyordum ama şubat 28 çektiği için 19 falan olur diye düşünüyorum. Yani aynalayacağınız ben hala beklemedeyim. mirmirmirmir

merhaba canım, seninle hemen hemen aynıyız benim sat 14 şubat ve ben merak edip 14 martta yani geçen cumartesi testi yaptım ve sonuç olumlu.Seninde öyle olabilir içimden bir ses öyle diyor bence hemen gidip bir test almalısın çok merak ettim şimdi:

X