2009 Kasm Anneleri

kartanesi nereye gittin outlet demişsinde ..valla bende bakıyorum ama almamk için tutuyorum kendimi gidip henüz kendim bişe almadım ama şimdiden 2 takım kıyafeti bri ayakkabısı ve 5 tane çıtçıtlı badisi oldu...birde sampuan duş jeli mendil pişik krem yagı falan olan 5 li setide var hepsi hediye...

Akrep Bebeği

Hayata bakışı çok renklidir

Güzel gözlerinin ardında neler yaşadığını bulmak için çaba harcamak gerekir. Akrep bebekleri genellikle çekingendir ve olaylara seyirci olarak kalmayı tercih ederler. Fakat iş beslenmeye gelince, zamanında karınlarını doyurmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde gözyaşları yanaklarından sel gibi akabilir! Akrep çocukları yalnızlığı sever, kendi kendisini eğlendirmeyi becerirler. Güçlü duygularıyla birlikte onlara güzel gelebilir. Fakat bu yalnız kalmak isteği ileride başka sorunları beraberinde getirecektir. Bazen güzel gözleri yaşlarına göre çok ciddi ve hüzünlü görünebilir. Biraz uzak ve soğuk izlenimi bırakırlar, aslında sevgiye çok ihtiyaç duyarlar. Ona ilgi gösterdiğine inandıkları kişilerle kolay iletişim kurarlar. Sevimli ve sıcak olurlar. Sevdiklerine karşı kapris yapmayı çok iyi becerirler. Bu tutumları yüzünden, çevreleri tarafından mızmız olarak nitelendirilirler.

Konuşmayı çok çabuk öğrenirler. Sezgileri çok güçlüdür, etraflarında olan biteni, insanların neler düşündüklerini büyüklerin tahmin edebileceğinden çok daha iyi algılarlar. Çocuk Akrepler bile özel hayatın gizliliğine önem verirler. Her zaman kimsenin haberi olmadığı, günlük tuttuğu defterleri, çekmeceleri olur. Gizli bırakmak istedikleri, bir başkası tarafından keşfedilirse, çok üzülüp ağlayabilirler. Bu küçük dedektiflerden bir şey gizlememek en mantıklısıdır. Eninde sonunda kendilerinden saklanan her neyse bulurlar. Bunun ardından da öfke ve kin duygusu gelir. Yüksek fiziksel, zihinsel, duygusal enerjileri yararlı konulara yönlendirilirse, ileride çok başarılı ve güçlü bir insan olacaktır.

AıLE HAYATI:

Ailelerinden anlayış ve yardım beklerler. Akrep çocuğu için aile çok önemlidir. Büyümeye başladığı andan itibaren, onlardan destek beklemez tavırları ile dikkat çekse de içten içe onların sevgisine ihtiyaç duyarlar. ınatçı ve huysuz kişiliğiyle kimseyle anlaşamaz görünen bu çocuklar, özellikle annelerine çok düşkündürler. Çocukların kaprisli tutumları çoğu ailenin şımarık Akrepler yetiştirmesine sebep olur. Onun kaprisinin altında yatan nedenlere inen bir anne baba Akrep çocuğunu keşfettikçe altında güzelliğe ulaşacaktır. Sabırlı bir psikolog gibi onu dinleyen, onun sorularına çözüm arayan anne-baba çocukları büyüdükleri zaman da sıkıntı çekmezler.

Zeki ve yaratıcı bu çocukların eğitim çağında doğru yönlendirilmesi gerekir. Okulda arkadaşlar arası problemleri olsa da genel olarak başarılı olacaklardır. Akrep burcu çocukları için, olan imkanları paylaşmak, gerekli bir hayat dersidir. Gerçekten de yardımlaşma ve destek onlar için çok yararlı olacaktır. Anne babaya düşen görev, onları topluma açık, dışa dönük, kardeşleriyle oyun oynarken paylaşımcı davranışlar sergileyen çocuklar olarak yetiştirmektir. Kız veya erkek kardeşlerine karşı çok dikkatlidirler. Yine de özel hayatlarında saygı beklerler. Kendilerinin kaptanlarıdır ve ihtiraslıdırlar, paraya düşkün olabilirler. Harçlığını savuran, çok harcayan çocuklar olmazlar

biraz korktum sanki :CüvCüv:

kartanesi nereye gittin outlet demişsinde ..valla bende bakıyorum ama almamk için tutuyorum kendimi gidip henüz kendim bişe almadım ama şimdiden 2 takım kıyafeti bri ayakkabısı ve 5 tane çıtçıtlı badisi oldu...birde sampuan duş jeli mendil pişik krem yagı falan olan 5 li setide var hepsi hediye...

ayyy daha ne olsun...herşeyi olmuş bile bıcırığın...kaydirigubbakcemile3

ben de yok cnm.geçmiş olsun.doktora görünsene canım yaa[/QUOTE]

çok endişeliyim yaa inşallah geçicidir bu tansiyon yüksekliği yarın zaten dr. gideceğim bakalım ne dicek :çok üzgünüm:

ebisce yakın zamanda dr a gidiyo olman iyi canım...söylersin bi önlem alır dr.un...ama gebelikte tansiyon yüksekliği sık karşılaşılan bi sorun diye duymuştum...

Son düzenleme:
Unıguem bı deneyım bakam becerebılcemmı
bıkınıler de ne Şık Öle
kız gÖbÜŞÜmÜzÜsaklayacakmıyız pekı
ben kapalı gıymeye alıŞık deĞılımde
ama yaza mutlaka bıkıne alcam
gÖĞÜslerde bÜyÜdÜ nasıl bıŞey alacam bılmıyom

Unİguem bİ deneyİm bakam becerebİlcemmİ
bİkİnİler de ne Şık Öle
kız gÖbÜŞÜmÜzÜsaklayacakmıyız pekİ
ben kapalı gİymeye alıŞık deĞİlİmde
ama yaza mutlaka bİkİne alcam
gÖĞÜslerde bÜyÜdÜ nasıl bİŞey alacam bİlmİyom

valla ne biliyim yaa yazın 6-7 aylık hamile olucaz:) o zaman göbiş ne kadar olur bilmiyorumki...dağ gibi milletin gözüne soka soka da girilmez heralde denize :roflol::roflol::roflol: ben geçen yaz bi hamile görmüştüm...öyle güzel kilo almıştı ki...sadece minicik bi göbeği vardı diğer her tarafı incecikti...çok özenmiştim... ama benim popo kesin büyür gibi geliyo :roflol:

mehlilka meryemcim canım çok üzüldüm allahım bir daha böle bişi yaşatmasın inş. allah sabır versin

benim kardeş akrep çokkkk huysuz onu kınadım durdum annem bana sıkı sıkı tembih ederdi kızım sakın bu ayda hamile kalma diye ama bakın bu ayda oldu annemlere siz yanlış yetiştirdiniz şımartınız diyorum ben şımartmam ama bu yazı gerçekten çok doğru hata yapılınca yetiştirmede ömür boyu başa çıkamayacağımız kadar sorunlu çocuğumuz olucaktır tüm kasım annelerine duyrulur

uniguem haklısın canım ben de durumum nasıl olur bilmiyom zaten geç almayı düşünüyom o yüzden bikineyi göbüşüme göre alırım herhalde bende
ticker yaptım bakem olmuşmu

uff ya tam olmamış
yazılar silik bide bebişimin 40. haftada ne işi var ya
hemende doğurtturcam kendimi herhalde
sabırsız anne ne olcek
ben nerde yanlış yaptım:KK43:((

alıntılara cvp verdikten soonraaa ayrıntılara geçebülürüümmm
dün annemle bi outlet alışveriş merkezine gittikk
bebiş eşyalarına bakmaktan üst kata çıkamadık bilem
cinsiyeti bilsek kesin kendimizi tutamaz bişiler alırdık allahtan daha öğrnememişiz -tatlicadiarzu-
heleki kızlara ne güzel etekler elbiseler var allahımmm. Bebişin annesi ve babası Galatasaraylı olunca tabiiki galatasaray store'a uğramalıydık
veee galatasary store'da tanesi 5 liradan bissürü bebiş kıyafeti yığmışlar..
ayy harika yaa tulum t-shirt, sweat falan ben 4 tane aldım hepsi de 1-3 aylık için biri 6-9 ay
eve gelince anne keşke daha büyüklerini alsaydık dedi ama benim orda gözüm hep miniklere gitti napimmm doğar doğmaz giysin diye :eek:
bi de o oyun halılarından gördüm bi tane var altı minder yumuşacık puf bişey 99 liraydı,
bi de sadece halısını satuyorlardı 20'ye indirmişler aynası ve yanında takılacak bir iki oyuncağı var o da 20 'ye inmiş hemen aldıkk
ha bi de şu chicconun çantası vardı ya depodan aldığınız 15 liraya -tatlicadiarzu- işte o çantadan gördüm içinde envai çeşit ürün doluydu krem, şampuan, mendil vs...
o da 39 liraydı ama onu almadım

işte bu da dünün özetiii

kartanesiiiiiiiiiiiiii hemen oranın ismini istiyorum aciiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllll

kızlar bişey sorucam mehlikanın kanamasımı olmuştu ki dok gitti ya bende 9. haftadayımya ne bilim korktum ne hissetti acaba bebişin sağlıklı olmadığına dair

benim kardeş akrep çokkkk huysuz onu kınadım durdum annem bana sıkı sıkı tembih ederdi kızım sakın bu ayda hamile kalma diye ama bakın bu ayda oldu annemlere siz yanlış yetiştirdiniz şımartınız diyorum ben şımartmam ama bu yazı gerçekten çok doğru hata yapılınca yetiştirmede ömür boyu başa çıkamayacağımız kadar sorunlu çocuğumuz olucaktır tüm kasım annelerine duyrulur

mevzey kız mı erkek mi kardeşin kaydirigubbakcemile3

uniguem haklısın canım ben de durumum nasıl olur bilmiyom zaten geç almayı düşünüyom o yüzden bikineyi göbüşüme göre alırım herhalde bende
ticker yaptım bakem olmuşmu

canımcım satı girmedin mi... ?

kartanesi tutttt beniiiiii :eek:kaydirigubbakcemile3

ayy ben de yaa sabahtan akşama kadar deli gibi gezerdim...iki yere bakıyorum canım çıkıyo...dün de annem giderken hem onu uğurlıyım hem ekmek falan alıyım diye dışarı çıktım... sitenin içinde azıcık eğim var...yokuş bile diil yani... ordan eve gelene kadar nefes nefese kaldım az daha tıkanıyodumm..ödüm kotu...demek artık eski tempoyla yürümemek lazım :sm_confused:

bu sefer gidiyorum lafa tutmayın beni... kapıdan çıkıp da merdivenlerde yeniden sohbete başlayan tipler gibi oldum yahu sırnaşık şey
evet unique ben de markette gidip geldim canım cıktı bir de mağazaları dolaşıp alışveriş yparım diyordum en yisi eve gitmek dedim :))

hayır yaa çok küçükken giymesi daha esprili bence... doğuştan fanatik misali :roflol::roflol: bi de büyünce fenerli oluyomuş bütün resimlerini yırtarrr.... ya da sen o resimlerle tehdit edersin yaramazlık yapınca :roflol::roflol:

ayyy onlar harika oluyor yaaa bizde gsliyiz dayısı almış oğluşuma giydirip fotosunu çektim dayısıda facebooka koymuş doğuştan fanatik diye:roflol:

uff ya tam olmamış
yazılar silik bide bebişimin 40. haftada ne işi var ya
hemende doğurtturcam kendimi herhalde
sabırsız anne ne olcek
ben nerde yanlış yaptım:KK43:((

zeytinim bazılarında sat diil de bebeğin tahmini doğum günü yazılıyo...baştan yap bişey olmaz...

Ay bende bu bıkınılerı ebruda gordum ama fıyatı cok yuksek yaaa
cokta şık duruyorlar bugune kadar denize gıden hamıslerde hıc boyle mayo gormemıstımmm

evt çok pahalı...bi daha da giyilmez heralde... çerçeveletip duvara asarız :roflol::roflol:

evet unique ben de markette gidip geldim canım cıktı bir de mağazaları dolaşıp alışveriş yparım diyordum en yisi eve gitmek dedim :))

ayyy canımmm kıyamam...:1hug: yat dinlen boşverr... hamileliğin en rahat dönemi 2. üç aylık dönemmiş...4-5-6. aylar ... o zaman bol bol gezeriz... :teytey:

arkadaşlar merhaba..
dün sabah erken kendi doktoruma gittim.bebek 9 hafta olması grekirken 6haftalık görünüyor dedi.kalp atışı yok.almamız gerek almadığımız taktirde sana zarar verir dedisenağlama
ölmüş bebek dedi.
sonra istersen kürtaj ypalım dedi.Bende Allahın verdiği canı yine Rabbim aldı.Bizi cennette bekleyecek bir yavrumuz var dedim.İçim yandı ağladım üzüldüm ama elden ne gelir ki.O'nun nasibide bu kadarmış
Sonra ege üniversitesine gittik.orada tanıdığımz iyi bir erkek doktor var.eşim belki geç döllenme olmuştur dedi.ordada doktor aynı şeyi söyledi.Anneden değil bebekten kaynaklanır dedi.yumurtalıkların tüplerin rahim çok normal.çok sağlıklsın.Ama olabilir üzülme ağlama dedi.doktor ne bilirki insanın acısınısenağlama
kendi doktoruma gelip kürtaj oldum.uyuttular.Uyandığımda bebeğim yoktu..O çoktan cennete uçmuştu.orada bir kuş gibi özgür annesini bekleyecek.Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın.hep dua ettim.Allahım sen kimseye böyle acı verme.
Çok şükür dedim.daha büyük acılarda olabilirdi.Rabbim sana şükürler olsun.Alan sensin veren sen.Sen yine yoktan var edersin.
Eşim bebeğin alınacağı günün gecesi rüyasında görmüş;kucağında bir erkek çocuğu varmış(benimde içime doğmuştu oğlan diye)senağlama biri gelip bu bebeği almamız lazım demiş.eşimde neden alıyorsunuz ki demiş.bu sizin için daha hayırlı demiş bebeği alan kişi.
eşim diorki ruh halim çok farklıydı elimden aldılar ama hiç üzülmedim.
işte böyle..
Dualarınıza ihtiyacım var.şuanda evde yatıyorum.Ailem yanımda.iyiym toparlandım.Allah başka dertler vermesin.
Kendinize çok dikkat edin bebişlere ii bakın.Kontrollerinizi ihmal etmeyin.
Allaha emanet olun.GÖrüşmek üzere

canım gerçekten çok üzüldüm ne diyelim hayırlısı böyleymiş demekki.rabbim en kısa zamanda sağlıklı bir evlat verir.sen moralini bozma biz hep seninleyiz:1hug::1hug::1hug:

X