2009 Kasm Anneleri

kartanesi al benden de o kadar sadece şişkinlik var ara ara kasıgım agrıyor bugünde belim başladı..bunlar daha öncede oluyordu diye pek takılmıyorum..artık bizde görsek kesyi kalp atışını rahatlasak valla anne gibi hissedemiyorum bende..bırak anneligi gebe oldugumdan şüpheleniyorum bazen çok uzak ulaşılmaz gelmeye başlamıştı..

pardon cnm ben duyduk gibi nedense okudum hep öyle derler ya..kalp atışı oldugunu nasıl gördünüz hareketmi oluyordu..ben daha perş günü keseyi görmeye gidecez..sen kaç kaftalık olmuştun..?

benimki erken döllendi muhtemelen. Yani 4-5 gün önce sadece minnacık kese vardı. ama bulantılar da erken başladı. Mantıklı görünüyo her şey şimdi. :)
Haftaya sizlerin de bulantılarınız başlar naniknanik
yok normal keseyi falan gösteriyo ya, pıtır pıtır bişey hareket ediyordu ben anlamayınca iyice büyüttü ekranı, gördüm ağladım, hatırlamıyorum gerisini:))

Kızlarrrr, doktora gittim testler ve bulantı yüzünden :) Böyle erkenden hiç ummuyorduk ama kalp atışını gördük pıtırcığımızınn :Saruboceq::Saruboceq: :nazar::nazar::nazar:

süper süper süper:nazar::nazar::nazar:
benimki erken döllendi muhtemelen. Yani 4-5 gün önce sadece minnacık kese vardı. ama bulantılar da erken başladı. Mantıklı görünüyo her şey şimdi. :)
Haftaya sizlerin de bulantılarınız başlar naniknanik
yok normal keseyi falan gösteriyo ya, pıtır pıtır bişey hareket ediyordu ben anlamayınca iyice büyüttü ekranı, gördüm ağladım, hatırlamıyorum gerisini:))

vallhi neslü diş ağrıma okadar çok iyi geldin ki kaydirigubbakcemile5hihoyyyt tebrik ederim çok sevindim ayyy birde biz görseydik

Nesli ya ne kadar güzel birden içim kıpır kıpır oldu okuyunca.
kartanesi mavideniz alın bendende o kadar vallahi şu keseyi bir görsem kalp atışlarını bir görsem ozaman anlayacağım hamile olduğumu hala şoktaım çünkü.
ya bu arada benimde belimde hafif şekilde ağrılar vede kasıklarımda tuhaf şeyler olmaya başladı ağrı desem ağrı gibi değil nası anlatacağımıda bilmiyorumki

kızlar günaydın
dün gece resmen bir kabustu bizim için
saat 12 gibi yatmaya gittim hafif bir diş ağrısı vardı ama rahatsız etmiyordu....
uyumaya çalıştıkca diş ağrısı tavan yaptı...
ama nasıl ağrıyor deli oluyorum....
eşim sağlık memeru minoset verdi zaten içebileceğimiz tek ilaç bu...
ama ne fayda ... sol tarafımı hissettmedim resmen ...
eşimle evin içinde dolakdık durduk .ağlamakdan içim dışıma cıktı...
saat 02 oldu eşim olmaz boyle kalk hastaneye gidiyoruz dedi... yok felan dedim ama hayır gidiyourz dedi
efeyi haızırladım anneme bıraktım hemen hastaneye.. dişim ağıyor dedim ağlamaya devam ama hemen iğne yapalım dediler
ama ben 5 haftalık gebeyim dedim
kadınnn hoopppbaaaaa hiç bir şey yapaam ilk 3 ay hiç bir şey veremem sana dedi sadece minoset ve minoset plas içebilirisn dedi ....
tıpış tıpış geri döndük annemlere ...... ağlaya ağlaya uyumuşumm ........
ama çok ağrıdı ya dayanamadım. çok kötü oldum

canım çok geçmiş olsun diş ağrılarını ben ay çektim doktorum bebek sende ki bütün kalsiyumu
alıyor o yüzden ağrıyor dişin demişti ama ben de çok çektim inşallah senin ki daha erken biter
bu arada ikinci bebeğinmiş çok güzel ya efe kaç yaşında bu arada

bir de kızlar bende 6 haftalıkken duymuştum kalp atışlarını çok güzel bir duygu inşallah hepiniz
en kısa zamanda duyarsınız o güzel melodiyi
ayrıca benim sat 11 şubattı ve ben 17 martta öğrenmiştim kandan 2687 çıkmıştı
bazı arkadaşların değerleri çok güzel maşallah

neslüüüüüüüüüüüü senağlama senağlama senağlama ayy cok duygulandım yaaa
darısı bize insallah bizde kalp atıslarını duyarız :Saruboceq:
merak saldı birden hemen doktora girmek istiyom
kalp atıslarını duymak istiyorum
var olduğuna emin olmak istiyorum:çok üzgünüm:

Kızlarrrr, doktora gittim testler ve bulantı yüzünden :) Böyle erkenden hiç ummuyorduk ama kalp atışını gördük pıtırcığımızınn :Saruboceq::Saruboceq: :nazar::nazar::nazar:

Nesliiiiii bu süper bi habeeeerrr :emir_bebek: gözün aydın canım çoook sevindiimmmm :teytey:

julietcim duyarsın merak etme zaten o andan itibaren var olduğuna inanıyorsun
hele bi kımıldamaya başlasın tamam diyosun burada

sağol elifsuncumm
ben de artık her akşam 1 bardak süt içiyorum, o da gaz yapıyor gerçi, şişkinliğim ondan da mı kaynaklanıyor bilmiyorum. Ben bunları okumuştum daha önceden de dikkat etmeye çalışıyorum ama şu çay mevzuu karışık yaa tamamen mi kesmek lazım offf sabah çaysız gözüm açılmıyo benim eğer kesinlikle içme derse içmem tabi de

sabahları tabiki içebilirsin canım
yoksa nasıl kahvaltı edilir ki
ama abartmamak lazım
mesela akşamları keyif olsun diye içme
bir tek sabahları iç...

beratefe canım çok geçmiş olsun
benim de en çok korktuğum şey bu
özellikle 3 aydan itibaren dişler de problemler olabiliyomuş
o yüzden bol bol süt,yoğurt vb.şeyler tüketmek lazım ki
bebek kalsiyum ihtiyacını karşılarken bize zarar vermesin...

juliettçim canım nasıl sabrediyosun da söylemiyosun ailelere?
yaa bence söylemelisin kırılırlar gibi geliyor geç söylediğin için
onlar senin en yakınların ne olursa olsun bilmeleri gerek

biz kan testi sonuçlarını aldığımız gün ilk kayınvalidemlere gittik
ben böyle bi haberi tel de vermek istemedim
hepsi söylediğim an sevinç çığlıkları attı ve boynuma sarıldılar senağlama çok duygulandım bende ağladım dayanamayıp...

anneme de çıtlatmıştım daha önce teste gidiceğimi biliyordu
kayınvalidemleri aradı müjdeyi verdim
sonrada annemlere gittik hepsi sevinçten ne yapacağını şaşırmıştı
ne arasak acaba dört dolanmışlar evde
babam çok soğuk kanlı birtek hiç tebrik bile etmedi senağlama
bizde ayıp böyle şeyler sanırım ondan uzak duruyo...

yeni gelen arkadaşlar oldu heralde hepsine hoşgeldin diyorum..

yaaa bu arada şunu sormak istiyorum
geceleri karnınızın üzerine yatabiliyomusunuz???
ben sanki bebişe bişey olucak diye yatmıyorum
yattığımm zaman da zaten feci bi ağrı oluyo yatamıyorum...

haklısın elifcim ama emin olmak istiyorum kalp atıslarını duyalım
onların sevindirip sonra kursaklarında kalmasın diye düşünüyorum
özellikle kayınpederim adamcık 2 senedir dilin de torun da torun
dayanamısam gitcem galiba bu akşam dr
olmadı yine kan tahili yaptırayım bakalım katlanmıs mı
oyy oyyy ben herhalde her hafta giderim artık doktora :roflol:

elifcim bazı bablar öyle oluyor yani aslında göstermezler duygularını aman eskiden sadece annelere söylerlerdi onlarda çıtlatırdı...şimdi öyle degil ama yinede babalarımız hala çekingen bu konuda duygularını gösteremiyorlar..bizde duysak bir an önce ..neslicim erken döllenme oldugundan duymuşsundur o zman ..ayy ne güzel yaa rabbim inş bizlerede kısa zmanda görmeyi nasip eder..

julietcim allah tez zmanda bebiişinin kalp atışlarını duymayı nasip etsin emii böyle diyeyim dedim..cnm ya sen git bir güzel müjdeyi ver onlara sonrada dua etmeyi esirgemeynde kalp atışlarını göreyim de dualarını alırsın bacım..benim annemde şükür namazı kılıp hep dua ediyor..cnm yaa send egit sevindir anneleri babaları...elifcim sanırım bu aralar iç birşey olmaz ben agörümcemden biliyorum oda yüz üstü yatarmış hep doktoru bir süre sonra zaten kendin rahatsız oldugundan yatamazsın demişti..çok fazla kısıtlamamıştı..bende genelde yan yatarım ama uyku arasında sanırım yüz üstü dönüyorum bazen öyle kalkıyorum..bir süre sonra karnımız şiştitignden yapamayacagız zaten otomatikmen hemen agrırı yada bebişlerimiz içeriden vurur bize düzgün yat anne beni ezdin diye...

haklısın elifcim ama emin olmak istiyorum kalp atıslarını duyalım
onların sevindirip sonra kursaklarında kalmasın diye düşünüyorum
özellikle kayınpederim adamcık 2 senedir dilin de torun da torun
dayanamısam gitcem galiba bu akşam dr
olmadı yine kan tahili yaptırayım bakalım katlanmıs mı
oyy oyyy ben herhalde her hafta giderim artık doktora :roflol:

kaydirigubbakcemile3 dur canım yaaa daha kaç gün oldu
doktora gideli ne kadar değişicek ki değerler :)))
koy kenara paranı bebişine ciciş alırsın:emir_bebek:
sabret bi kaç gün geçsin gidersin yine
hem keseyi de görürsün hayırlısıyla...
mavideniz haklısın babalrımız annelerimiz gibi değil
gösteremiyorlar duygularını,ama benim kayınpeder uçuyo kaydirigubbakcemile3 öyle bi gösteriyo ki sevincini :)
ama babamı torununu kucağına alınca görücem ben
o zaman lafımı yapıştırıcam kaydirigubbakcemile3

julietcim allah tez zmanda bebiişinin kalp atışlarını duymayı nasip etsin emii böyle diyeyim dedim..cnm ya sen git bir güzel müjdeyi ver onlara sonrada dua etmeyi esirgemeynde kalp atışlarını göreyim de dualarını alırsın bacım..benim annemde şükür namazı kılıp hep dua ediyor..cnm yaa send egit sevindir anneleri babaları...elifcim sanırım bu aralar iç birşey olmaz ben agörümcemden biliyorum oda yüz üstü yatarmış hep doktoru bir süre sonra zaten kendin rahatsız oldugundan yatamazsın demişti..çok fazla kısıtlamamıştı..bende genelde yan yatarım ama uyku arasında sanırım yüz üstü dönüyorum bazen öyle kalkıyorum..bir süre sonra karnımız şiştitignden yapamayacagız zaten otomatikmen hemen agrırı yada bebişlerimiz içeriden vurur bize düzgün yat anne beni ezdin diye...

ayyy inşallahhh o tekmelediği günleri bi görsem
daha ne isterim kiii
gamyoncuiremsu:ecrin_bebek::Saruboceq::Saruboceq:

kızlar ben dayanamadım biraz önce annemi arayıp söyledim...ooohhh kuş gibi oldum sanki :sm_cool:

elifsuncum ne kadar şanslısınki baban var ve ona müjdeli bir haber verebiliyorsun torunun olacak diyorsun.bende mezarı başına gidip müjdemi verdim babacığıma dede olacaksın babacığım demiştim.

biz plan yatık
kayınpederime giderken pasta yaptırcaz üstüne müdür ben geliyorum diye yazdırcaz
annemlere tam karar ermedik kafamızda 2 plan var
ya kargoyla ultrason resmini göndercez not yazıp
yada anneme diycez hafta sonu geliyoruz bi misafir var dicez güzel hazırlan :roflol:
sonra misafir nede dediklerinde dokuz ay sonra burda dicez
hangisini yapsak kararsız kaldık :roflol:

elifsuncum ne kadar şanslısınki baban var ve ona müjdeli bir haber verebiliyorsun torunun olacak diyorsun.bende mezarı başına gidip müjdemi verdim babacığıma dede olacaksın babacığım demiştim.

:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

hamile değilim hatta evli bile değilim =( ama bende sizinle gün sayıyorum çünkü 1 kasımda evleniyorum
sizinle vakit geçirmek güzel olucak.eğer bi mahsuru yoksa bende burda durabilir miyimmmm ??
canım hoşgeldin aramıza ne güzel düşünmüşsün sende bizimle gün sayacaksın hadi bakalım hayırlıs olsun umarım bir ömür boyu mutlu olursun a.s.

opssssssssss bu ne ya dün altı üstü 2 saat erken cıktım sayfalar dolusu yazı yazmışsınız. maşallah vallahi...

aramıza yeni katalın arakadaşlar hepiniz hoş geldiniz sefelan getişrdiniz.

oğlum hasta dün çok ateşi vardı erken cıktım eve gittim bir baktım ateşli yatıyor:çok üzgünüm:.. sarıldım hemen erken mi geldiniz dedi bende evet annecim ama baban gelmedi ben geldim dedim.. ben babamı sormuyorum ki BIDIK DA geldi dimi dedi....o an koptuk annele.cok güldük yaaaaaaagamyoncuiremsugamyoncuiremsu
canım çok geçmiş olsun umarım düzelmiştir gamyoncuiremsu

ayyyyyy yazını görünce bir hoş oldum ....... içimdem bir şeyler aktı sanki... zaten hamilelikden salya sümük geziyommmm .....ahhh kocacım ahhh
:eek:ya ben bir şey soracam malum daha önceki aylar bebek için her akşam full çalışma vardı. bebek oldu adamla pat diye kardeş olduk:asigim::eek:.. ya malum hamiliekde ostorajende artıyor.....:eek::eek:... ne yapacağımızı şaşaırdık.. efede dr miz hafta 1 kez demişti .... bunda daha gitmediğim için şey edemiyoz...
sizler ne yapıyorsunuz :eek:
canım benim ilk hamilelikte doktorum ilk 3 ay yok demişti bunu duyan eşim yanaşırmı yooook şimdi bundada aynı bizde kardeş gibiyiz yeni doktorumda daha bişi demedi sanırım kalp atışları duyulduğu zaman konuşacak daha bişi konuşmadık
kızlar ben resmi olarak bulantıdan kusmaya terfi ettim. Galiba en erkenciniz benim :KK43:
erken başlayanınki erken biter diyorlar doğru mudur??:1shok:
canım inş. dediğin gibi olur ama benim ilkinde 4 ay sürdü hiçde iyi bişi değil sabah yataktan kalkar kalmaz banyoya koşturuyordum umarım seninde kısa sürer

slm kızlar bende geldim.bugün hamiş olduğumu öğrendim:)))
çok mutluyum.allah hepimize güzel sağlıklı hamilelik geçirmemizi nasip eder inşallah
hoşgeldin canım hayırlı uğurlu olsun allah yavrunu kucağına almayı nasip eder inş. a.s.

Ya kıslar ben sürekli yiyorum doymuyorum çünkü midemde bulantı hissediyorum ve aniden acıkmaya başlıyorum henüz öle çok bulantım yok sizlerde durum nedir bide uykum geliyo inanılmaz derecede
canım acıkınca benimde midem bulanıyo çok aç değilsen çubuk kreker ye bulantıyı alıyo uyku sorunu bendede var eskiden geç vakte kadar otururdum şimdi oturamıyom mirmirmirmir
merhaba kızlaar,
dünden beri nasıl ilerlemiş sayfalar böyle yaa maşallah
ben bugün dr.a gittim 5 hafta+5 gün. Kesemizi de gördük 1 cm.miş :)
2 hafta sonra tekrar gitcez kontrole.
Bu arada benim de karnımda acaip şişlik var yaa sanki 5 aylık gibi,
dr.a birsürü sorum olacaktı soramadım kaldı yaa...
2 hafta sonraya artık..
Çay içiyomusunuz kızlar ya? Kahveyi kolayı falan kestim de çayı bırakamıyom zararlımıki
Bi de benim hala bulantım yok camış gibi yiyom valla kaydirigubbakcemile3
şu an kilom çok normal am korkuyom yaa klo almaktan ilk aylar almamam gerek dimi?

Bu arada liste için yaşım 24 :sm_cool:
canım ne güzel haber verdin 1 cm bile olmuş süperr :lepi: darısı bilzerin başına çayı bende severim açık içmeye gayret et çok içiyorsanda azalt
Güzellerim, yarın sabah doktora gidicem, geçen cuma doktor "bulantın var mı" demişti, hafif demiştim, bişeyler verecekti galiba... Okula da gidemiyorum, evin içinde iki adım zor atıyorum. Sabah patates haşladım ezdim, onu yedim, 4. kaşıkta sanki fil yemişim gibi nasıl kötü anlatamam...
Akşam kraker denedim. Yok bi 10 dk iyi gibi geldi ama sonra o da coşturdu.
1 saat önce limonlu sıcak su bir kaç tane de bebe bisküvisi yedim. Neyseki o yarım saatten fazla kesti yine de.
Şu an nanemollayım biraz. Bakalım artık deneye deneye bana neyin iyi geleceğini bulucam :)
Madran su mevzusunu da denerim bakalım ne imiş :)
İki hamilelik geçirdim ikisinde de bi zerre bulantı hissetmemiştim ve sonu kötü bitmişti.
Aslında saçma gelebilir ama aslında bulantılara şükrediyorum. Bu sefer olacak işte bak bünye değişiyor diyorum.
Hepimiz için hayırlısı kızlar..Zor duruyorum yine. Çok yazmayın ya zor oluyo okumak :))a.s.
canım tavsiyene uymaya çalışıcam bulursam eyer a.s
kızlar günaydın
dün gece resmen bir kabustu bizim için
saat 12 gibi yatmaya gittim hafif bir diş ağrısı vardı ama rahatsız etmiyordu....
uyumaya çalıştıkca diş ağrısı tavan yaptı...
ama nasıl ağrıyor deli oluyorum....
eşim sağlık memeru minoset verdi zaten içebileceğimiz tek ilaç bu...
ama ne fayda ... sol tarafımı hissettmedim resmen ...
eşimle evin içinde dolakdık durduk .ağlamakdan içim dışıma cıktı...
saat 02 oldu eşim olmaz boyle kalk hastaneye gidiyoruz dedi... yok felan dedim ama hayır gidiyourz dedi
efeyi haızırladım anneme bıraktım hemen hastaneye.. dişim ağıyor dedim ağlamaya devam ama hemen iğne yapalım dediler
ama ben 5 haftalık gebeyim dedim
kadınnn hoopppbaaaaa hiç bir şey yapaam ilk 3 ay hiç bir şey veremem sana dedi sadece minoset ve minoset plas içebilirisn dedi ....
tıpış tıpış geri döndük annemlere ...... ağlaya ağlaya uyumuşumm ........
ama çok ağrıdı ya dayanamadım. çok kötü oldum
offff seni anlıyorum hep gece vurur bende çok çektim bilirim ama allahtan hamileliğime denk gelmedi çok geşmiş olsun canım umarım çok zorlamaz seni

kızlar siteye bir gün girmedik sayfalar uçmuş valla oku oku ancak bitti o yüzden toptan cvp verdim uzun oldu ama hepinize yazmaya çalıştım kendinize ve bebişlere iyi bakın öptüm :1hug: :nazar: a.s.

X