2009 Kasm Anneleri

Merhaba yeni Kasım anneleri.. Testler vsderken zaman öyle bir geçiyor ki :)) Hiç geçmez diyordum geçen yıl şimdi bebeğimiz evimizin neşesi oldu. Yalnız testleri yaptırırken zamanlamaya çok dikkat edin. Ben ikili testegeç kalmıştım tuttular 3 lü yapalım dediler 13 haftalıkken. ( para aldılar ya ondan) sonucu bir aldık 51 de 1 ihtimal down sendromlu çıktı. O kadar kötü oldum ki. Tam bir ay bekledik yeniden test yaptırmak için ve çok zor zamanlar geçirdik. Sonra ki zamanında yapılan testte ise 2568 de 1 ihtimal çıktı. Olması gereken de yaşıma göre buydu. Aman dikkat edin de boşa kendinizi de bebişinizi de üzmeyin. Doktor seçiminize de dikkat edin. 5. ayda anca bulmuştum doktorumu :)) Sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik dilerim. :Saruboceq:

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılıyorum benide listeye eklermisiniz son SAT tarihim 26 ocak tahmini doğum tarihi 2 kasım yaşım 26 ben ekleyemedim inşallah bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde ard arda elimize alırız herkese tekrar merhabalar:emir_bebek:

oofff kızlar midem gene çok kötü yaa senağlama

ayy canım ya kıyamam sana sen hala düzelemdin dimi :1hug:

Merhaba yeni Kasım anneleri.. Testler vsderken zaman öyle bir geçiyor ki :)) Hiç geçmez diyordum geçen yıl şimdi bebeğimiz evimizin neşesi oldu. Yalnız testleri yaptırırken zamanlamaya çok dikkat edin. Ben ikili testegeç kalmıştım tuttular 3 lü yapalım dediler 13 haftalıkken. ( para aldılar ya ondan) sonucu bir aldık 51 de 1 ihtimal down sendromlu çıktı. O kadar kötü oldum ki. Tam bir ay bekledik yeniden test yaptırmak için ve çok zor zamanlar geçirdik. Sonra ki zamanında yapılan testte ise 2568 de 1 ihtimal çıktı. Olması gereken de yaşıma göre buydu. Aman dikkat edin de boşa kendinizi de bebişinizi de üzmeyin. Doktor seçiminize de dikkat edin. 5. ayda anca bulmuştum doktorumu :)) Sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik dilerim. :Saruboceq:

ahhh zaman gecmek bilmiyo valahi ya alah bebiişinile uzun sağlıklı ömürler nasip etsin inşallahhh a.s.

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılıyorum benide listeye eklermisiniz son SAT tarihim 26 ocak tahmini doğum tarihi 2 kasım yaşım 26 ben ekleyemedim inşallah bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde ard arda elimize alırız herkese tekrar merhabalar:emir_bebek:

hoşgeldin canım hayırlı olsun a.s.

cnm o zman ikili teste bakacaktır belki..evet karın tok hatta bir arkadaş demişti meyve suyu için diye..hani o zman hareketli oluyormuş

yok canım yaa bugün bi de regl olucak gibi bi ağrı var iyice gerildim.......senağlama

canım şu 3 ayı bir atlatsak sende rahatlayacaksın yorma sakın bu arada kendini emi

cnm o zman ikili teste bakacaktır belki..evet karın tok hatta bir arkadaş demişti meyve suyu için diye..hani o zman hareketli oluyormuş

meyve suyumu içelim ayy unutmayayım bunu bari kaydirigubbakcemile3

evt tatlı bişey yediğimizde hareketlendiklerini ben de duymuştum... özellikle tekmeler başladığında çok farkediliyomuş :)

benim dr 2'li teste ultrosan ölçümünden önce beklerken meyve suyu iç bebek hareketlenir daha rahat ölçüm yaparım dedi

geçmişi okumadan yazayım dedim
moralim çok bozuldu kıslar
bugün tahlil sonuçlarımı aldım
doktora gösterdim ve tiroid bezleri düşük çıkmış
beni dahiliye dr yönlendirdi doktorda benden 2 tahlil daha istedi
tiroid bezlerinin yetersizliği bile bebişimi etkilermiş eğer ilaç tedavisi olmazsamtabi bunuda netten öğrendim.yarın tahlilleri yaptırcam sonuçlerına göre net teşhis konulacak
bir de bunun üzerine kansızlığım çıktı ilaç verdi
çok moralim bouk çokkk

tiroid bezlerinin yetersizliği bile bebişimi etkilermiş eğer ilaç tedavisi olmazsamtabi bunuda netten öğrendim.yarın tahlilleri yaptırcam sonuçlerına göre net teşhis konulacak
çok moralim bouk çokkk

canım hemen moralini bozma yarın diğer testlerini yaptır sonuçlarını al bakalım. kansızlığınında ilaç ve yiyecek takviyesiyle halledebilirsin kendinide bebişinide üzme hiç bişey netleşmeden :teselli:

çok moralim bouk çokkk

canım hoşgeldin ne dediki dr kötü birşeymi bu korkuttun beni vallahi bak allahın izni ile yarın yaptıracağın tahlillerde herşey normal çıkar canım moralini bozma emi tatlım :1hug:

arkadaşlar bir sorum olcekti ama
dr kansızlık ilacı verdi bana ismi:gyno frro sanol diye bir ilaç
ama ilacın altında demir+folik asit+vitamin b12 yazıyor
peki benim anlamadığım ben bir de folik asit zaten kullanıyordum peki folik asit ilacımı bırakmam gerkiyormu. ya şu doktorlar sormadan bişey söylemeyeceklermi ya çok sinir oluyorum
iyiki kk varda soracak birilerini bulabiliyorum

canım hoşgeldin ne dediki dr kötü birşeymi bu korkuttun beni vallahi bak allahın izni ile yarın yaptıracağın tahlillerde herşey normal çıkar canım moralini bozma emi tatlım :1hug:

ya canım tsh tahlili verdiydi ya.
tsh değerim normalden çok düşük çıkmış.
ve dahiliyeye gittim hemen dedi gebelikte bazen bu sorunlarla karşılaşıyoruz
ama t3 ve t4 teslerini de yaptır ondan sonra seni kontrol altına tutacaz dedi
bende görümceme sordum netten de araştırdım
ömür boyu sürebiliyormuş bu sorun ve her ay kontrolden geçmem gerkiyormuş ve ilaç kullanacakmışım . doğuma kadar dengeliyorlarmış.ama doğumdan sonrada doktor kotrolinde olacakmışım. bebek için öenmliymiş zihinsel gelişimi açısındanmış.
tahlilimi yarın aç karnına gidip yaptıracam canım

canım hemen moralini bozma yarın diğer testlerini yaptır sonuçlarını al bakalım. kansızlığınında ilaç ve yiyecek takviyesiyle halledebilirsin kendinide bebişinide üzme hiç bişey netleşmeden :teselli:

canım saol.yarın bir tahlilleri yaptıracam da ancak cuma sonucu alırrım herhalde
tedavi gerekecekmiş kesin de tahlil sonucuna göre ilacın miktarı belirlenecekmiş canım

ya canım tsh tahlili verdiydi ya.
tsh değerim normalden çok düşük çıkmış.
ve dahiliyeye gittim hemen dedi gebelikte bazen bu sorunlarla karşılaşıyoruz
ama t3 ve t4 teslerini de yaptır ondan sonra seni kontrol altına tutacaz dedi
bende görümceme sordum netten de araştırdım
ömür boyu sürebiliyormuş bu sorun ve her ay kontrolden geçmem gerkiyormuş ve ilaç kullanacakmışım . doğuma kadar dengeliyorlarmış.ama doğumdan sonrada doktor kotrolinde olacakmışım. bebek için öenmliymiş zihinsel gelişimi açısındanmış.
tahlilimi yarın aç karnına gidip yaptıracam canım

canım hiç moralini bozma
bende de var ama benimki normalden yüksek hamilelikte fırladı iyice ilaç kullanıyorum ömür boyu da kullancam. hormona devam edersen kontrollü bi şekilde inş. hiçbişey olmaz zeka konusunda da umarım bebişimizde bi problem olmaz :Saruboceq: annesiyle babasına çeker inş. şakkıdı

arkadaşlar bir sorum olcekti ama
dr kansızlık ilacı verdi bana ismi:gyno frro sanol diye bir ilaç
ama ilacın altında demir+folik asit+vitamin b12 yazıyor
peki benim anlamadığım ben bir de folik asit zaten kullanıyordum peki folik asit ilacımı bırakmam gerkiyormu. ya şu doktorlar sormadan bişey söylemeyeceklermi ya çok sinir oluyorum
iyiki kk varda soracak birilerini bulabiliyorum

ay bir gittim geldim neler yazmışınız neler kaynatmışınız başım ağrıyo benimde hiç olmazdı hamilelikte gördüm bunuCADIARZU
canım ödümü kopardın ama endişelenme hemen .kansızlıkiçin veriyolar o viitaminleri sana şimdi demir yüklemesi yapılıyor trodit içinde bir ilaç verir muhtemelen üzülme okiş:ecrin_bebek:

X