2009 Kasm Anneleri

evet özel hastane cnm benim özel sağlık sigortam var 3.000 tl aile planlaması limitim var (şu anda 2.500-tl kaldı ) devlet hast. gidemiyorum özel sigortam olduğu için işyeri izin vermiyo haftasonu git diyo ne yapmalıyım bilmiyorum izin alabilsem bile devlet hast. en basit bişey için bile en iyi ihtimalle yarım gün lazım ucuz ama vakit gerekiyo diğer hastane de çok pahalı kalp atışını gördüğümüz gün ultrasonlu muayene + tam kan testi ( rubella vs.. ) 590 tl tuttu 128 ini ben ödedim kalanını sigortam ödedi düşünsene doğuma kadar hiç limit kalmıcak böle giderse

anladım canım yaa karışıkmış bayağı valla şaşırdım tatlımm

Merhaba bayanlar benim söyle garip bir soırunum var, yrtdısında yasıyorum bildiginiz gibi. Bizim bebişimiz hem erkek hem kız tarafından ilk torun ve anneler cıldırmış durumdalar. Annem gecen hafta bebişimiz için olmayan evimize mobilya almaya kalktı. Bugün yorgan krizine girmiş neymiş bebek hazır yorganda yatarsa zararlı oluyormuş doğal yorgan yaptıracakmış. Bende tabii artık bu yastan sonra onların hevesini kırmak istemiyorum ama yorganıda alıp buraya getirebilme sansım yok. Sizce annemlerin oyalanmaları için bebeğe gereken birseyler istemeyi düşünüyorum. Ama bu örgü filan olamıyor maalesef, bana akıl verin ne diyeyimde neyle uğraşsın????

Merhaba bayanlar benim söyle garip bir soırunum var, yrtdısında yasıyorum bildiginiz gibi. Bizim bebişimiz hem erkek hem kız tarafından ilk torun ve anneler cıldırmış durumdalar. Annem gecen hafta bebişimiz için olmayan evimize mobilya almaya kalktı. Bugün yorgan krizine girmiş neymiş bebek hazır yorganda yatarsa zararlı oluyormuş doğal yorgan yaptıracakmış. Bende tabii artık bu yastan sonra onların hevesini kırmak istemiyorum ama yorganıda alıp buraya getirebilme sansım yok. Sizce annemlerin oyalanmaları için bebeğe gereken birseyler istemeyi düşünüyorum. Ama bu örgü filan olamıyor maalesef, bana akıl verin ne diyeyimde neyle uğraşsın????

Canım bence her ikisinden de sana ve bebişe 1000 er tane yasin okumalarını söle 5-6 ayda ancak bitirirler :)

allah kolalık versin canım ya bende örgüyle uğraşsınlar diyecektim ama bu olmuyormuş.walla benim annemde ilk bebeğimde daha öğrenir öğrenmez başlamıştı battaniyelere hırkalara falan.daha buna başlamadı cinsiyeti belli olsn ondan sonra diyor.

Canım bence her ikisinden de sana ve bebişe 1000 er tane yasin okumalarını söle 5-6 ayda ancak bitirirler :)

Cok mantıklı bir fikir ama onları durduracagını sanmıyorum...

Aslında eşimle konusuyoruz ne istiyorlarsa yapsınlar kendilerini mutlu ediyorlar diyoruz ama sonunda biz onları kullanamayınca alıp getiremeyince yine bize kızacaklar, hatta ailenin despotu oldugum için bana kızacaklar ve ben yine kötü olacagım:KK43:

Cok mantıklı bir fikir ama onları durduracagını sanmıyorum...

Aslında eşimle konusuyoruz ne istiyorlarsa yapsınlar kendilerini mutlu ediyorlar diyoruz ama sonunda biz onları kullanamayınca alıp getiremeyince yine bize kızacaklar, hatta ailenin despotu oldugum için bana kızacaklar ve ben yine kötü olacagım:KK43:

o zaman iş bölümü ayarlayacaksın canım.her ikisinide farklı şeyler aldır ikiside aynı şeyleri almasınlar.böylece hepsini kullanmış olursn

ya işte y.lisans falan yaptı şu anda 1 yıl tecilli ama aralıkta gitmesi gerekiyo doktora yapmazsa
doktoraya başlayacaktı ama geçen gün de artık kısa dönemin kalkacağını bu yüzden ağustosta gitmesi gerektiğini duymuş
ağustosta gider ve 5 ay yaparsa benim hamileliğimin son dönemlerinde yanımda olamıcaak senağlama
bilmiyorum zaman ne gösterecek

geçmişe şöle göz atayım dedimde görmemiştim canım
ay kıyamam sana
doğumun ilk zamanlarında olması güzel olurdu canım
ağustosta giderse kasımda göremez ama
umarım herşey sizin için iyi gelişir canım.
ama kısa dönem kalkacaksa biran önce gitmesinde fayda var
şimdiden kolay gelsin ama başlayınca bitiyor canım en azından ne kdr bekleyeceğini biliyorsun böle belirsiz olunca sanki uzun yıllar varmış gibi gelir canım

mrb arkadaşlar bugün biraz kötüydüm bi ara gözattım sizlere ama bişey yazamadım..şimdi iyiyken hemen yazayım bari...
karazeytin canım troid sorununa çok üzüldüm ama sen hiç bozma moralini
herşeyin bir tedavi şekli var gönlünü ferah tut...
kansızlık içinse şunu söleyeyim bende de var eminim seninkinden daha da kötüdür
çünkü yıllardır et yemiyorum o dediğin ilacın aynısını ama ismi farklı bende kullanıyorum,içerisinde folik asitte var ve ddoktora sordum ben ayrıca folik asit
almam gerekir mi diye hayır kesinlikle gerek yok dedi,bence seninde ayrıca kullanmana gerek yok ama yine de bi daha ki gidişin de sorarsın tamam mı canım???

kartanesi canım eşinin askere gitme durumuna çok üzüldüm inşallah istediğiniz
şekilde gelişir olaylar doğumun da eşin senin yanın da olur....
yeni gelen bi kaç arkadaş olmuş hepsi hoşgeldiler...
mavi canım bebeğinin kalp atışlarını duymuşsun çok sevindim
artık nasipse 2.li testler de görücez bebişlerimizi allah kavuştursun herkezi
demekten başka yapıcak bişey yok... dediğiniz gibi zaman gerçekten çok yavaş ilerliyor,bulantılar geçmek bilmiyor hiçbişeyden zevk alamıyorum
offf şu 3-4 hafta geçse de kurtulsak biranönce....

valla canım nedesem bilmem ki
aslında güzel birşey düşünmüş annecin, öyle bi imkanı varsa
alsın ne zararı olucak ki...
eğer istemiyorsan da güzel bir dille kırmadan söylemelisin
oyalayacak ne yaptırman konusun da da bi fikrim yok açıkçası...

mrb arkadaşlar bugün biraz kötüydüm bi ara gözattım sizlere ama bişey yazamadım..şimdi iyiyken hemen yazayım bari...
karazeytin canım troid sorununa çok üzüldüm ama sen hiç bozma moralini
herşeyin bir tedavi şekli var gönlünü ferah tut...
kansızlık içinse şunu söleyeyim bende de var eminim seninkinden daha da kötüdür
çünkü yıllardır et yemiyorum o dediğin ilacın aynısını ama ismi farklı bende kullanıyorum,içerisinde folik asitte var ve ddoktora sordum ben ayrıca folik asit
almam gerekir mi diye hayır kesinlikle gerek yok dedi,bence seninde ayrıca kullanmana gerek yok ama yine de bi daha ki gidişin de sorarsın tamam mı canım???

hoşgeldin canım ah şu bulantılar hepinizi mahvetti ya allahtan benim bu hamileliğimde bulantım yok:nazar:herhalde kısa sürede yeniden hamie kaldığımdan:asigim:

itek canım dün kalp atışını mı duymaya gittiniz bende perşembe tekrar gidicem...nasıl sağlıklı mı iyi mi bebişimiz.

X