2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

MERHABA,
Ben de bı kaç saat önce döndüm çeşmeden.maşallah oku oku yoruldum yazmaya takatım kalmadı valla.Mümine ve Filizi ikinizi adına da sevındım hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.amasya nasıl bı yer bılmıyorum ama en azından doğ illerinden ıyı olduğu kesındır oralarda çıkabılırdi...
rahatsızlananlar bezden henuz kurulamayanlar olmuş.geçmiş olsun.bezı de takmayın enınde sonunda söyluyolar nasıl olsa bız kurtulduk çok şükür.,
burda okuduklarımın yanında derının ıştahı ıyı maşallah ama bunda çeşmenın havasını ve denızın etkısını kenara atamaycam.hele denıze gırdığı gunlerde iştahında acayıp bır artış oluyodu.bızım de p.tesi günü bakıcımız başlıyor bakalım napıcaz.arada bı lafını yolunu falan yapıyorum sevmedım ben bırakma benı annecım dıyo(( ay yurek kalkıntısı.gerçi 2 kere gördü kadını delı.inşallah vakıt gecırdıkçe sever alışır yoksa işimiz zor bu saattten sonra başka birini bulam da dert.
neyse acayıp yorgunum ben 7 gun nerdeyse 15-16 saat ayaktaydım annemın ayak da kırık ya.bu arada geçmiş olsun dıleklerınız için teşekkur ederim...

selam urayanlara
biz de yine erkenden kalktık parka falan gittik eve girdik ece uyudu aç aç uyudu fazla uyumaz heralde uyanır şimdi
gülincim sorma ya iyice alıştılar bize bu sene bırakmak çok zor olucak geçen sene bişey anlamadılar aama artık büyüynce ayrılmak zor olıyor bir de tatilde iyice alışınca şimdiden sardı beni stresi

evet canım yaaa şu 1,5 ayda acayıp sardı derın de bana.zaten çok düşkündü tam oldu.uyanıyo mesela göremyınce ağlamaya başlıyo ne oldu annecim?diyorum seni göremeyince merka ettim annecim dıyo
anneme de gecen gun bana sen bak anneanne dıyomuş:)) bakalım sevdirir inşallah kadın kendını.

selam kızlar bu saatte kimse yoktur sanırım ben de sahuru bekliyorum, gece kalkmak daha zor geliyo, o nedenle yiyip yatıyorum...bi yerde okudum tuvalet alışkanlığı kazandırırken faydası oluyomuş, tuvalete girdiğimizde neler yapıyorsak -tuvalet, popoyu temizlemek, tuvalet kağıdını klozete atmak, el yıkamak vs gibi- resimlerden oluşan bi poster asıcakmışız, şimdi posteri hazırlamak için biraz resim bakayım.....işe yarar umarım

filizcim biz bu sene ayvalık defterini temmuzda kapattık ama seneye gelirsek yine mutlaka tanışmak isteriz sen ve oğluşunla...biz sarımsaklıdayız, siz büyük ihtimalle merkezde olursunuz, 15dk falan arası, biz de bekleriz sizi....

özlemcim dediğin iyi oldu, bi bakayım bulursam alırım canım

anneye geçmiş olsun gülin...derin maşallah ne güzel cümleler kurmaya başlamış..yeni bakıcınızla da iyi anlaşırlar umarım..
öptüm hepinizi

epey yazmışsınız kızlar ne güzel canlanıyor topik,

mertte bu aralar işdahsız, yaşamak için yiyor.

biz çiş konusunu hallettik, maşallah yapmıyor artık.

bezi unutturunca çabuk alışıyorlar, bezi hayatınızdan çıkarın gitsin.

kabızlık sorunu 1 haftadır bizdede var ama kakaolu sütü çok içtiği için oldu. ıkına ıkına yapıyordu, düzeldi artık.

günaydın kızlar
hayırlı olsun dilekleriniz çok çok teşekkür ederim.
hayırlısı olsun bakalım
fatoşcum her zaman beklerim canım evet ben ayvalık merkez eşim sarımsaklı da çalışacak
iyi ozaman seneye görüşürüz canım sağ salim olursak inş

selam kızlar...
evime geldim dün itibariyle.15gündür annemdeydim.
temizlik yaptım biraz.çamaşır falan.
filiz ve mümine tayinleriniz hayırlı olsun.filiz biz her sene sarımsaklıya gideriz süper bir yer.bu senede ordaydık.ayvalığı çok seviyoruz.sende rahat edersin umarım.
iştah ve tuvalet eğitimi konuşulmuş.yağmur kuzeninden göre göre alıştı çişe.o yaptıkça bende yapcam anne dedi hiç zorlanmadım.1 günde öğrendi diyebilirim.yeme konusuna gelince aman aman iştahlı değil ama yinede yiyor.en son 12 kilo 90 cm di.şimdi nasıl bilmiyorum.yediği durmuyorki karnında yaa hareketle atıyor yada popodan :)
sağlıklı olsunlar yeter.yemeyince üzülüyor insan ama yapacak bişey yok.

buralardayım sonra görüşürüz...

ilkecim hem evine hemde tekrar aramıza hoşgeldin canım
iyi dileklerin için çok teşekkür ederim ayvalığı çok seviyorum canım bende eee seneye bende beklerim yanıma tatlım hem yüzyüze tanışırız.
yağmura maşallah çabuk öğrenmiş bizimde öyle oldu canım haftasonu evdeyken alıştı işte aman hepsine maşallah

ilkecim hem evine hemde tekrar aramıza hoşgeldin canım
iyi dileklerin için çok teşekkür ederim ayvalığı çok seviyorum canım bende eee seneye bende beklerim yanıma tatlım hem yüzyüze tanışırız.
yağmura maşallah çabuk öğrenmiş bizimde öyle oldu canım haftasonu evdeyken alıştı işte aman hepsine maşallah

tekrar hayırlı olsun cnm, biz bi kaç sene kalırız sanırım orada, o yüzden ben ev almaya çok sıcak bakmıyorum, yine kiraya devam yani :))

maaşallah derine, sizin de konuşmanız çok güzel maaşallah, ama bazen iraz sussalar iyi olur diyo insan

maaşallah yağmuraa,
kızlar bişey sorucam şimdi bebişlerin boyunu ayakta ölçüyosunuz dimi, azranın boyunu ölçmek çok zor bi türlü durmuyo zilli

iyi akşamlar iyi iftarlar hepinizee, biz de bugün eşimle çıkıp mobilya aldık, evgör diye bi siteden, istanbulda bayisi varmış en azından görerek aldık koltuk takımı ve tv ünitesi, hem çok şık hem de fiyatları çok cazip geldi bana
onun dışında iyiyiz şükür, bişey daha sorucam, sizin çocuklar da arada oyuna dalınca kaçırıyo mu çiş, bizde bazen oluyo böyle kazalar

hayırlısı canım
mobilyalarınız hayırlı olsun güzelim

bu arada günaydın kızlarrrrrrr

günaydın kızlar.. Ya bazı bebişlere maşallah ne güzel konuşuyorlar. benim oğlum bu konuda inatçı biraz. Hala çok uzun cümleler kuramıyor. 2 kelimelik cümleler kurabiliyor. anne bak. anne ver..vb...istese söyleyebiliyor ama söylemiyor..kızım 1,5 yaşındayken 10 a kadar sayıyordu ama bu herif gecikti. Sanırım erkek ve kız çocuk arasında bu konuda fark oluyor..

konuşur canım vakti gelince merak etme...

ıyı gunler arkadaslar...mumıne ıyı yere cıkmıs tayınınız hayırlı olsun canım.......esınde es durumundan gelır heralde degıl mı?bencede kızını krese ver....bılmedıgın yerde kıme guvenebılırsın....mumıne dr bızımkının boyunu yatark olctu.....kıyametler koptu ama .....ayakta oldugundan kısa cıkıyor...yanı bızde oyle oldu...85 falan cıkıyordu...dr da 87.9 cıktı...uyurken olcebılırsın bence...bır ayak kısmına kalem koy bir baş sonra ölç...........

gecende bız dr a gıttık....ıcerı gırınce kağan agladı ''babam gelsın ''dedı..dr ooooooooooooooo 2 kelımelık cumle kuruyor dıye sasırdı....sonrasında kağan emirgan korusuna gidelım ördeklere bisküvit atalım dıyınce ıycene sasırdı...yanı ıkı kelımelık cumle kurmaları yeterlı sanırım....benım oğlumda cok uuzun suredır cok guzel bır sekıde konusuyor...ama benım gozlemledıgım genelde erkek bebekler gec konusuyor ve gec konusanlarda konusmayı cok hızlı ılerletıyor..yanı 3 yasına gelındıgınde konusma ısı genelde hallolmus oluyor...ama bence tv seyrettırmemeye dıkkat edın...kağan tv ile 2 aydır tanıstı...benım tatıle gırmemle....hatta bazen banamı oyle gelıyor bılmıyorum ama cok tv seyretttıgı donemler cumlelerı yuvarlıyor gıbı gelıyor bana....bızım dr umuzda 3 aylıktan berı bakmasa bıle cocugun bulundugu odada arkası donuk bıle olsa tv acmayın demıstı....ama tabı oğrendıgı seylerde oluyor tv den.....mesela calliou dan genelde sunu yapmak ıstemıyorum bunu yapmak ıstıyorum tarzı seyler ogrendı...genelde yemek yemek ıstemıyorum dıyor tabı bızımkı..

kızlar cocuklarınıznız gunde kac kez kaka yapıyor....
ben hıc çiş öğretmeye calısmıyorum....başlasammı acaba...bıraz sınırlı ve agresıf bır coucuk..benı cok yoruyor.....o yuzden korkuyorum ....

merhaba kızlar
nasılsınız? bizi iyiyiz ece hanımın odasını yapıyoruz eşimin elinden gelir bu işler mobilyalarını bitiridi üstüne resim falan kaplatıcaz sonra halıydı tüldü tamamlıycaz hanfendi bayağı masrafa soktu bizi ama canı sağolsun inş. ayrı yatar bizden.
neslihancım bi dene bence ece de seninki gibi biliyosun ama bir tek çiş konusunda üzmedi bizi maşallah diyeyim de ters tepmesin. çabuk öğrendi kış olunca daha zor öğretmek yazın hallet bence

aaa ne güzel hadi hayırlı olsun ece hanım odan darısı inanın başına

benim oğlum genelde 1 kez kaka yapıyor. Bazen 2 olabiliyor ama nadir. Çiş konusuna gelince bende henüz başlamadım. Aslında bu aralar bende başlasak iyi olur..

boyunu ayakta ölçüyorum ben oğlanya belkide ondandır maşallah ii duruyo ,her dediğimi dinler sağolsun oyun gibi eğlenerek yaparsan ölçtürür,bide ölçtükten sonra alkışla aa bak nekadar büyümüş benim kızım de sonra devamlı rahatça ölçtürür,,
buarada çiş kaçırma mevzusu bizde yok,ne kadar oyuna dalarsa dalsın yapmaz,ama şöyle bişey var oyun oynarken yapmaz ama ancak ucuna gelince heycanla gelir çiş var diye gıcık hemen oturağa yeişiyoz allahtan ne var hemencik söylesen elim ayağıma dolaşıyo
aynen oluyo bak benim oğlum herşeyi anlıyo yapıyo anlatıyo ama lafla değil iki kelimelik cümlesi bile yok şuanda,anne demeyi bile 1.5 yaşında öğrenmişti heleki baba demeyi 22aylıkken şimdiysem baya kelime dağarcığı genişledi ama cümle olarak değil tek tek söylüyo mesela süt içcem demiyo sadece anne süt diyoo sütmü diyorum heycanla kafa sallıyo hıhı diye okadar ama endişelnmemize gerek yok 3yaşına geldiğindede konuşmazsa ozaman korkucamda sanmıyorum 4-5ayda bukadar şey öğrendiyse 3yaşına kadar ooooo
ay maşallah nelerde diyormuş öyle benimkide dermiki uzun uzun çok sabırsızlanıyorum konuşsa biran evvel diye negüzel,,,
canım benimkide biraz değil bildiğin sinir küpüydü ama herzaman öyle olcak değilya ii anına denk gel oyunla karışık mesela ben klozete otururdum ilk zamanlarda onuda oturağa oturturdum bak ben çiş yapıyorum sende yap falan sonra tabi hiç yapmadan kalkardı nasıl olduysa bikere çiş yapmış gördük aferim oğluma çiş yapmış falan sevindiğimi gösterdim ona vede hep yapmaya devam etti hemde büyük bi sevinçle heycanla otururdu oturağa 22aylıkken öğrendi benimki,haha benimkide senden önce tuvaletini yapmayı öğrenmiş 1-1 oldukbu arada benim oğlan günde 1- bilemedin 2defa yapıyo kakasını ama son günlerde simsiyah kakası ya neden oluyo anlama veremedim olan oldumu aranızda offf

Son düzenleme:
trendy masallah oğluna cok erken ogrenmıs cısını..aslında bu konuda ben bıraz tembelım...bır yere gıttıgınde tırım tırım tuvalet aramak zor gelıyor bana...bırde bızımkı ınat emınımkı herkesın tuvaletıne oturmaz....bızımkı cok kaka yapıyor ya...canım sıkılıyor bıraz...onceden 1 yapardı...bır ara 5 e kadar cıktı...suan 2 yada 3 kez yapıyor genelde 3 ama...bu yuzdenmı buyumuyor acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…