2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar
müminecim geçmiş olsun yaz gribi zor, gülincim iyi eğlenceler sanada
derin ve azrayada kocaman alkış maşallah öğrendiler tuvaleti
darısı benim oğlumun başına hala oturmuyor lazımlığa :KK43:

teyzeleri benim kızımda öğrendi tuvaletini söylemeyi ay banyoya bi koşuşumuz var bazen oyun olsun diye bazen gerçekten ama söylüyo çişle kakanın adını karıştırıyo bazen .ben bezi çözdüğüm günden beri hiç takmadım ne dışarda nede gece uzmanlarda öyle diyo bi takıp bi çıkarmak öğrenme sürecini uzatıyormuuş
dışarda küçük çişimizi bazen ağaç diplerine yapıyoruz valla ama kakamızı hep evde klozete yaptık .biz klozet aparatı almadık çift kapaklı klozet kapağı aldık bi yapı marketten açınca ilk kapak küçük arkasından büyük kapak çıkıyor ikiside monteli yani daha pratik.herkese bu eğitimde başarılar diliyoruz.bende ingilizce öğretmeye başladım bu arada kızım çok güzel ay loy lu diyo yani ı love you:KK1:

herkes tatil yollarında galıba.....bende suan esımın memeleketındeyım karamanda.....2 gunlugunede bozyazıya gıttık unıversteden arkadasklarla.....daha uzun kalmak ıstıyordum ancak kağanla mumkun olmadı malesef......2 gunu anamuru cocuk kucagımda dolastım.....bel fıtıgından supelenıyorum artık.....butun arkadaslar saolsıunlar Allahtan sabır dıledıler cocugumu gorunce.....artık o kadar moralım bozukkı devamlı aglıyorum...esımle kavga edıyorum.....karamandakılerede madara olduk.....kağana 4-5 seferde vurdum ustelık...sonradan cok uzuluyorum ama artık canımdan bezdırdı.....sabahtan aksama kadar aglamak ıcın muhakkak bıseyler buluyo...herseye aglıyo..ben nerde hata yaptımda benım cocugum boyle oldu bılemedım....

herkes tatil yollarında galıba.....bende suan esımın memeleketındeyım karamanda.....2 gunlugunede bozyazıya gıttık unıversteden arkadasklarla.....daha uzun kalmak ıstıyordum ancak kağanla mumkun olmadı malesef......2 gunu anamuru cocuk kucagımda dolastım.....bel fıtıgından supelenıyorum artık.....butun arkadaslar saolsıunlar Allahtan sabır dıledıler cocugumu gorunce.....artık o kadar moralım bozukkı devamlı aglıyorum...esımle kavga edıyorum.....karamandakılerede madara olduk.....kağana 4-5 seferde vurdum ustelık...sonradan cok uzuluyorum ama artık canımdan bezdırdı.....sabahtan aksama kadar aglamak ıcın muhakkak bıseyler buluyo...herseye aglıyo..ben nerde hata yaptımda benım cocugum boyle oldu bılemedım....

2 gündür bende aynı senin gibiydim, şu aralar gerginimzaten, eşimle küsüm, ablamla küsüm birde üstüne mertin mızıltısı geldimi cinnet geçiriyorum.
mertte 2 gündür herşey ağlıyor bende o yokmuş gibi davranıyorum 2 dakka ağladıktan sonra bişey olmamış gibi oyuncaklarına dalıyor.

sana tavsiyem görmezden gel.

ben bu yıl mert yüzünden tatil yapmayı bile düşünmüyorum, paramla rezil oluyorum.

canım yaa sanki beni anlattın bizde 4gündür eşimin ailesinin yanında köydeydikk,dün döndük işte,batuhan yüzünden eşimle kavga ettik herkezin içinde batuhan okadar mız mız oluyoki başkalarının yanında hiç susmuyo bi başladımı,neyse işte biyere pikniğe gitmiştik güle oynaya bayada kalabalıktık zaten eltim görümcem kocaları kayınım kayınta kaynana hepsi işte bide hepimizin 2şer tane bıdıkları ama onlarınki büyükler yine benimkiler daha ufak off işte batu bi bende duruyo kimseye gitmiyo neyse pikniğe gittik herşey hazır oturduk batu mızlamaya başladı uykusu var belli ama benim kucağımda kız var batuyu babası aldı kucağına başladı daha çok mızlamaya babası iki tane bi vurdu sinirden susmuyo diye bi oldum orda herkezin içinde yapmamalıydı bende bağırdım aldım çocuklarımı kucağıma koştum uzaklaştım peşimden eltimle görümcem geldi ,eşim hiç kıpırdamadı bile sanki suçluyum gibi işte zehir oldu piknik bana,köydeki eve kadar küstük piknikte hiç bişey yapamadım aç kaldım eşim hiç ikna edici bişeyde yapmaması beni deli etti,neyseki herkezin sayesinde eşim odaya girdide yanıma herşeyi hallettik biz kavga ederken batu maşallah öteki çocuklarla depişiyordu hiç umrunda değiliz gıcık neyse ama vurmamalıydı anne yüreği işte dayanamadım herkezin içinde yapınca bide valla neyse canım anlıycan bitek sorunlu senin çocuk değil,arada bizide çıldırtıyorlar emin ol hepsi aynııı

Son düzenleme:
2 gündür bende aynı senin gibiydim, şu aralar gerginimzaten, eşimle küsüm, ablamla küsüm birde üstüne mertin mızıltısı geldimi cinnet geçiriyorum.
mertte 2 gündür herşey ağlıyor bende o yokmuş gibi davranıyorum 2 dakka ağladıktan sonra bişey olmamış gibi oyuncaklarına dalıyor.

sana tavsiyem görmezden gel.

ben bu yıl mert yüzünden tatil yapmayı bile düşünmüyorum, paramla rezil oluyorum.
çocuklarla tatil gerçekten çok zor oluyo, ben yeni döndüm bide 2 taneyle gittim, evde aynı şeyi yapıorum ne fark olduda geldim diye çok söylendim kendime. Ama yapıck bişey yok, benimkilerde huysuz bu ara büyügü 4 yaşında nerdeyse, tatilden döndügümüzden beri kakasını küloduna yapıyo, çıldırmak üzereyim niye böyle oldu bilemiyorum neyin tepkisi bu anlamadım? Zaten küçüğüde tuvalete başlatamadım ramazandan sonraya kaldı, bunalımım bu aralar,:KK50::KK50: tuvalet alışkanlıgı kazanan küçük beylere küçük hanımlara maşallah:nazar::nazar: darısı başımıza diyelim öpüyorum kızlar görüşürüz:KK3::KK3:

merhabalar 2009 yılının haziran annişleri
uzun aradan sonra geldim tekrar
inş herkes iyidir
bende tayin dilekçesi yazmıştım biliyosunuz Bakanlık olumsuz demiş gene kaldım Bilecikte.
haftasonu İzmire gidecektim inanı annemlere bırakmaya bakıcımız Ramazanda bakmayacağım demişti bu öğlen Ramazanda da bakayım Filiz deyince çok sevindim bende kuzumdan ayrılmamış oldum.
bu arada maşallah inan tuvaletini öğrendi maşallah maşallah diyeyim akşam cişimizi yapıp yatıyoruz bide sabah kalkınca yapıyoruz.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bizde tatile 4 gün gittik annemlere
3 gün denize gittik okadar
neyseki annemler inana bakıyolarki orda 3 gün denize gidebiliyoruz
neyse kızlar görüşürüz ben işime döneyim kolay gelsin bana:KK66::KK62:

günayydıınn ,,benim yavrularn ikiside mışıl mışıl uykudalar,aşkımda uykudaa ,bende karga b..kunu yemeden daha kalktım pcyi açtımm ,,çok nadir zamanlardan birini yaşıyorum hep 11i bulur kalkmam ama bugünde erken kalktım ii olduu,neyse benim oğlanda(batuhan 2yaşını 1.5 aygeçtii):KK70: 22 aylıkken öğrenmişti çiş kaka yapmayı ozamandan beri gündüzleri hiç bez bağlamıyodum dışardada öyle ama geceleri bağlıyodum kaçırıyodu yani yapıyodu çünkü ,,ama dün sabahta bezini kuru olarak açışımın 5.günüydü bende dün gece bezsiz yatırdım hayırlısı demin baktım işememiş ama kalkana kadar yapmaz umarım,,tatlım ya geceleride bezini bırakırsak tamam olucak delikanlı olmuş benim bıdığım yaa inanamıyorum bakalım gözde(1yaşını 2hafta geçtii):KK70: ne zaman öğrencek çiş söylemeyi abisinden geçmi erkenmi merakla bekliyorum:KK66::KK66:

günayydıınn ,,benim yavrularn ikiside mışıl mışıl uykudalar,aşkımda uykudaa ,bende karga b..kunu yemeden daha kalktım pcyi açtımm ,,çok nadir zamanlardan birini yaşıyorum hep 11i bulur kalkmam ama bugünde erken kalktım ii olduu,neyse benim oğlanda(batuhan 2yaşını 1.5 aygeçtii):KK70: 22 aylıkken öğrenmişti çiş kaka yapmayı ozamandan beri gündüzleri hiç bez bağlamıyodum dışardada öyle ama geceleri bağlıyodum kaçırıyodu yani yapıyodu çünkü ,,ama dün sabahta bezini kuru olarak açışımın 5.günüydü bende dün gece bezsiz yatırdım hayırlısı demin baktım işememiş ama kalkana kadar yapmaz umarım,,tatlım ya geceleride bezini bırakırsak tamam olucak delikanlı olmuş benim bıdığım yaa inanamıyorum bakalım gözde(1yaşını 2hafta geçtii):KK70: ne zaman öğrencek çiş söylemeyi abisinden geçmi erkenmi merakla bekliyorum:KK66::KK66:

günaydın tatlım 1 kız 1 oğlun mu var ne güzel ikisi beraber büyüyolar çok zor oluyodur ama demi ALLAH kolaylık versin güzelim maşallah oğluşuna

günaydın tatlım 1 kız 1 oğlun mu var ne güzel ikisi beraber büyüyolar çok zor oluyodur ama demi ALLAH kolaylık versin güzelim maşallah oğluşuna

evet canım öylee allahım hem kız hem oğlan evlat bahşettii sağlıkla büyürler inşallah ,,zor oluyo olmazmı gözdede ayaklandı tabii 1 aydır abisine kök söktürüyo abiside bizee ama kızım çok uysal bize karşı maşallah deyim yerindeyse kedi gibi kızım var gel diyince kucağıma bi gelişi var alıncada kedi gibi sürtünüyo sarılırken çok tatlı ,babasıda diyoki ben kızımı daha çok seviyorum oğlan senin olsun ama bende oğlanı sen al kız benim diyorum:KK1:çünkü batu çok bezdiriyo bizi oyuncak etti resmen ama çok akıllı helal olsun benim oğluma diyorum bu yaşta herşeyi anlıyo yapıyoo hemde ne aklına gelirse ama şimdilik pek konuşamaıyo cümle olarak baya kelimelerimiz arttı ama,,,neyseki herşeyi analatabiliyo anlıyoda bekliyoruz bizimle sohbet ediceği güzel güzel konuşucağı günleri elbetteki olucak allah izin verirse:KK70::emir_bebek:

evet canım öylee allahım hem kız hem oğlan evlat bahşettii sağlıkla büyürler inşallah ,,zor oluyo olmazmı gözdede ayaklandı tabii 1 aydır abisine kök söktürüyo abiside bizee ama kızım çok uysal bize karşı maşallah deyim yerindeyse kedi gibi kızım var gel diyince kucağıma bi gelişi var alıncada kedi gibi sürtünüyo sarılırken çok tatlı ,babasıda diyoki ben kızımı daha çok seviyorum oğlan senin olsun ama bende oğlanı sen al kız benim diyorum:KK1:çünkü batu çok bezdiriyo bizi oyuncak etti resmen ama çok akıllı helal olsun benim oğluma diyorum bu yaşta herşeyi anlıyo yapıyoo hemde ne aklına gelirse ama şimdilik pek konuşamaıyo cümle olarak baya kelimelerimiz arttı ama,,,neyseki herşeyi analatabiliyo anlıyoda bekliyoruz bizimle sohbet ediceği güzel güzel konuşucağı günleri elbetteki olucak allah izin verirse:KK70::emir_bebek:

maşallah tatlım kızına da oğluna da
inanda tam cümle kuramıyo 2 kelimelik ama tüm nesnelerin adını bilir
zamanı gelince güzel güzel sohbetler de ederiz ALLAH'ın izniyle

merhaba kızlar nasılsınız?
çiş eğitiminde geceyide birdenmi bıraktınız kaç günde öğrendi?
ben çok zorlanıyorum durmadan çamaşır yıka halı koltuk sil bir yandan evi topluyorum taşıncaz ya :KK43:

ben çok zorlanıyorum durmadan çamaşır yıka halı koltuk sil bir yandan evi topluyorum taşıncaz ya :KK43:

slm tatlım
hayırdır evi neden topluyon evi taşınma nereye ne meraklıyım demi:):KK52:
canım valla gece için özel bişey yapmadım ama gecede yapmamaya başladı için 3-5 günde öğrendi maşallah maşallah biliyosun çalışıyorum ctesi pazar devamlı sordum bakıcımızda devam ettirdi sağolsun şimdi maşallah altına yapmıyo

selam sanada canım

benimkide 22 aylık çabucak öğrendi ,ben oyun oynayarak öğrettim ,,oğlum çiş geldiği zaman çiş çiş de göster oranı diye gözsterdim geldiği zaman koşa koşa oturağa gidip güle güle hemen çiş yapıyoduk,ama başlarda ilk önceleri ben otururdum klozete onuda oturturdum oturağına hadi yap bak ben yapıyorum falan diye diye alıştı gitti,şimdi 2 yaşını 1.5 ay geçtii,,sadece geceleri bağlıyodum son 5gün boyunca hep bezi kuru oluyodu sabah ,,bende dün takmadan yatırdım yatmadan öncede çişini yaptırdım tabii,,baktım sabah miss gibi uyandı bundan sonrada bağlamayı düşünmüyorum,,bi fiaskoyla karşılaşmam umarım:KK1:

maşallah filizcim inan paşaya , bizde alışıyoruz yavaş yavaş gündüzü iyice öğrensin sonra gecede bağlamıcam
yakın gene taşıncağımız yer canım aynı mahalle kayınvalidemlerin üst katına ev yapıyorlar kiradan kurtulmak için işte :KK43:
trendy senin kuzuna da maşallah öğrencekler yavaş yavaş ama baya zor oluyo :KK43:(

herkese merhaba kizlar uzun bir aradan sonra gelebildm yine cok sukur tatile girdim ama beyza cok hastalandi 5.hastalik olmus cok korkuttu bizi 3gun atesi hic dusmedi kizlar neyse daha iyi simdi allaha sukur bizimki henuz bez olayini birakamadi ya tam basladık hasta oldu falan derken hep yarim kaldi kizlar umarim herkes cok iyidir kizlar burda olmayi ozlemisim kismetse cepten hep girmeye calisicam bakalim optm herkesi we buyuyen ablalari we abıleri :)

herkese merhaba kizlar uzun bir aradan sonra gelebildm yine cok sukur tatile girdim ama beyza cok hastalandi 5.hastalik olmus cok korkuttu bizi 3gun atesi hic dusmedi kizlar neyse daha iyi simdi allaha sukur bizimki henuz bez olayini birakamadi ya tam basladık hasta oldu falan derken hep yarim kaldi kizlar umarim herkes cok iyidir kizlar burda olmayi ozlemisim kismetse cepten hep girmeye calisicam bakalim optm herkesi we buyuyen ablalari we abıleri :)

tatlım çok çok geçmiş olsun olsun sağlıkları yerinde olsunda geç öğrensinler boşver

maşallah filizcim inan paşaya , bizde alışıyoruz yavaş yavaş gündüzü iyice öğrensin sonra gecede bağlamıcam
yakın gene taşıncağımız yer canım aynı mahalle kayınvalidemlerin üst katına ev yapıyorlar kiradan kurtulmak için işte :KK43:
trendy senin kuzuna da maşallah öğrencekler yavaş yavaş ama baya zor oluyo :KK43:(

hayırlısı olsun canım evet dediğin gibi kiradan kurtulman iyi olmuş darısı başımıza

selam noracım çok uzak kaldık ya kış gelsede doluşsak topiğe, geçmiş olsun beyzaya benimkılerde bi ara çok ateşlendi atlattık çok şükür, acil şifalar, bende yiğitin bez olayıni çözemedim, hala tuvalete başlamadık, ramazandan sonraya erteledim bende, takma kafana geç kalmış sayılmayız

geçmiş olsun canım çük üzüldüm ii olur inş.
benimkide bi ara çok ateşlenmişti halsiz hiç bişey canı istemiyo bi haldeydi çok kötü oluyorum o bu haldeyken neyseki atlattık şükür seninkide ii olcak inşallah güzel biduyguymuş bu şu gözdeninde bezinden kurtulsam şimdilik başka bişey istemiyorum:KK1:ama daha 1yılı var onun:KK37: pöfff

Son düzenleme:
X