2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

aynı dertler bendede vardı ama 1 yaşına gelipte çıldırdığı zamanlarda,,eve sokamıyodum bi çıktımı elimide tutmuyodu efe gibi kendi başına allahımyaa ,eve geldiğimizi anlayınca koparıyodu gargarayı,ama şükür hemen hemen 4-5aydır çok ii maşallah dışarı çıkıyoruz eve geldikmi giriyo ,ama geçen parkın önünden geçiyoduk biraz kaysın dedim bi sevdi gelmek bilmiyo hadi gidelim ben gideyorum falan diyorum tepiniyo ııı ıııh diyo gitmicem diyo valla zorla getirdim,tabi 40yılda bi parka götürürsen çocuğu olacağı o

ıyı aksamşar arkadaslar...
hep okuyorum ama malesef yazamıyorum...oğlumu memeden keseli 20 gun falan oldu...uyku duzenlerı gıttı....sımdı karamanda kayınvalıdmlerdeyız....sanırım eve çingene salıncağı kurucam...saat 1 oluyor uyumak bılmıyor lakın...cocuk naıl uyucanı bılmıyor...tecrubelı arkadaslar yardımcı olursnız cok sevınırım...ne yapmam lazım...

kağan huysuzluklarının dıbıne vurdu bu arada...ban anefes aldırmıyor..aynı anda altını degıstırıp aynı zamanda kendısıne kek yedırmemı ıstıyor...dusunun halımı...herseyı annem yapsın dıyor...anne dısarı coıkarsın...anne parka gotursun..ayakkabımı annem gıydırsın....ya da herseyı kendı yapmak ıstıyor...ozneler onun ıcın cok onemlı...pekmezlı komposto ıstıyorum dıyor...pekmezı ben koycaöm suyu ben dokcem...ıcerıye bardagı ben tasıycam...arabadan ben ıncem arabaya ben bıncem.....bırde kıyafet gıymemız tam manasıyla fıyasko...dısarı cıkarken gıyınmeye ayakkabıdan baslıyoruz...ayakkabıdan sonra sortunu atletını vs. gıyıyor...butun gunum bu sekılde gecıyor anlıycanız....

Günaydın kızlar,
Allah yardımcın olsun canım,
biz sallayarak uyutuyoruz emzirmediğim için herhalde bana küsüyor geceleri git diyor
babası uyutuyor
alışıcak zamanla üzülme
inatçılık bizdede var , her istediğini yapma ağlasın dursun susar ama bir daha istemez
dün kayrada cama tırmanıp orda durmak istedi ben hayır diyorum o çıkıyor düşersin dedim çok ağladı ama bir daha çıkmak istemedi
hergün böyle savaşlarımız oluyor

allah yardımcın olsun çok zorrmuş senin bebişte yaa ne buuu,bencede her istediğini yapmaa çok uğraşırsın bırak ağlasın,,benim batuhanda çok şükür uyku düzeni yerinde maşllah diyelimm akşam alıyo sütü eline hemen uyuyo saat kaçta yatarsa yatsın uykusu varsa zaten uyumak istediğini söylüyo,neyse sabaha kadar 2 kere uyanıyo mamasını veriyorum uyuyo yine sabah kendisi kaçta kalkmak isterse kalkıyo ve şuan uyuyo saat 11e ancak kalkar,sonraa bu huysuzluklar normal bizdede çok oluyo,bazen hiç anlaşamıyoruz ama çok akıllı bişey bu ya huyuna gidersen melek sanki,ama bağırarak iş görmesi imkansız illaki güzel güzel iş buyurcaksın ona,zaten her konuda yardım eder bana sofrayı kurmama kaldırmama, bizizm yatak örtüsünü bile hergün ikimiz düzeltirizama tek sevmediğim nokta bana karşı bazen bişey istedimi olmaz deyince yaptırana kadar çığırıyo,bende dayanamıyorum bazen yapıyorum ama en önemlisi istediği şey olmıcak bişeyse eğer dikkatini başka yöne ver dağıt kafasını,mesela büyük bişeymi götürmek istiyo ona daha hafif kırılmıcak bişey ver al bunu götür bende bu büyüğü götüreyim beraber gidelim de eminim hoşuna gidicek,zor anacım zor hele bide bende ufak kızda var ben napayım ikisinin arasında

merhaba kızlar bugün evdeyim yarın da son sınav var ve bitiyo artık okul nihayet.
biz de 2 gündür çiş peşindeyiz yine pazartesi dr. a götürdük iştahsız acaba idrar yolu enf. tekrarladı mı diye ama çiş alıp tahlil yapamıyoz. aslında çişi öğrenmek için tam zamanı ece 2-3 saat altı açık duruyo tutabiliyo çişini ama tuvalete yapmıyo yapamayınca altına da yapmıyo akıllı kızım karın ağrısından ağlıyo sonra bezi bağlar bağlamaz dolduruyo hemen.bez doldu diyip kendi çıkarıyo bezini bi kere yapsa klozete gerisi gelicek aslında inş. bu yaz öğrenirler.
dr. dan bir sürü azar işittik bu arada.bütün ailelere bakıyorum çocuklar anne babaları parmağında oynatıyo diyo.burakın ağlasın bırakın yemesin siz de onun dediklerini yapmayın diyo.doğru söylüyo ama pratikte uygulayamıyoruz susmuyo çünkü.

canım benim de aklıma geldi o bezlerden.geçen sene denize sokarken giydirmiştik.ama o da bez sonuçta çişi emiyo hatta evde var hiç denemedim.

hadi gözün aydın alırsın inş. ehliyeti

ohhhhne güzel iyi tatiller yazlığın olması çok güzel ya bizim öyle kaçıcak yerimiz yok.bu sene otel falan da düşünmüyoruz deniz olayı yok yani.

aynen akşama kdar gezse bile ağlayarak giriyor eve.

ay aynı bizi anlatıyosun inanki.akşam bile eşimle beni deli etti dövmemek için zor tuttuk.bizimki de babasına yapıyo herşeyi babası yapsın onun kucağından inmiyo annemlerin yanında nasıl durucam bilmiyorum babası olmıycak çünkü belki baba diye tuturcak geri döncez.
herşeyi ben yapcam olayı bizde de var hem de öyle böyle değil yapamayacağı şeyleri de tutturdu mu zor oluyor.

ay çok uzun yazdım kusura bakmayın alıntı yapamadıklarımı da öpüyorum görüşürüz

ay arkadaslar bızımkının dıkkatını baska yone cekmek dıye bırsey malesef kı yok.....asla kanmıyo...daha ben kandıramadım yanı...herkese de reklam ettı bızı ya...tum mahalle huysuzlugunu bıldı...gorumcemler geldı mısafır hayret ettıler...sımdı de karamandakıler hayret edıyolar...bırsuru cocuk var oynasana onlarla...benı gorsenız 28 yasında kadın demessınız...resmen oyun cocugu oldum butun gun onla oyun oynuyorum..evın ıcınde yakalamac kovalamac tutup dondurme...olmadı at arabaya parka gotur....parktatda cocuklarla oynamıyor benımle oynuyor yıne...babasıyla da oynamıyor...bana takmıs vazıyette....emelcım aglatmayıda cok denedım...zaten butun gun her ıstedıgını yapsak da yıne aglıyor...o yuzden aglatıyorum takmıyorum bazen ...aslaaaaaa susmuyor...duymamak ıcın balkona kacıyorum gelıyorum asla sısddetınde bır azalma olmuyor....emelcım sız ayagınızda mı sallıyosunuz

slm kızlar 2 gün oldu kayserideyim.gelmeden ceylin hastalandı,ateşlendi ağzında yaralar çıktı o günden beri huysuzluk tavan yaptı huyu değişti.gece 1 de kalkıyo 4 de kadar durmadan yırtınarak ağlıyo kendini yerden yere atıyo.herkesi ayapğa dikiyo tek tek sayıyo annane,dede gell kalk herpimiz oturup ağlamasını dinliyoruz çok üzülüyorum ağzındaki yaralar ve son üst azılar birleşince böyle oldu inş.düzelir bir an önce içim parçalanıyor böyle ağladıkca..

ayşecim geçmiş olsun neden çıktı ki yaralar birşey de yiyemez yara olunca.mutlaka bi derdi var ki gece uyumuyo geçmiş olsun canım

ayşecim geçmiş olsun neden çıktı ki yaralar birşey de yiyemez yara olunca.mutlaka bi derdi var ki gece uyumuyo geçmiş olsun canım
sağol canım bişey yiyemiyordu 1 haftadır bugün yemeye başladı biraz.ateşten dolayı çıktı yaralar canım

maşallah canım kuzuna ne güzel bizim en büyük prblemimiz uyku , birde yemek , aç açına takıldı babannesinin peşine gitti şimdi napayım ben bu çocuğu sinirim tepemde

özlemcim öylemi yapsak acaba bıraksam acıktım dermi bilmiyorum
şu çiş olayı ayrı bir dert zaten

neslihancım geceleri aklına geliyor herhalde emme bana kızıyor git diyor eşim bazen ayağında sallıyor bazen kucağında işte bazende paşam gelin bakın size ne göstercem diyor çarşafların olduğu yere gidiyor bak bunu yere yay diyor içine yatıyor hadi beni sallayın :)

çok geçmiş olsun canım,kıyamam canı acıyordur kuzunun Allah şifa versin

neslihancım sen desen hep beraber çocuklarla oynayalım desen sonra oyuna dalınca biraz kaybolsan alışsın
çok zor senin işinde Allah yardımcın olsun yada kreşe ver sen onu baya değişir
tabi böyle şöyle yap demesi kolayda gene sen daha iyi bilirsin

aaa kız 2 yaşında çocuk ne ayakta sallaması olurmu öyle şeyyani yapanlar vardır bişey diyememde eşek kadar çocuk yani komik geldi bian,ben 1yaşından önce kestim ayağımda sallamayı,hep kendi uyuyo nazar değmesin halada öyle tabiki,1 yaşındaki kızımıysa 4 aylıkken bıraktım hep yatağında uyuyo maşallah ,ama dediğin gibi bu ağlama olayı bendede çığrını aşıyo bazen bırakıp kaçıyorum başka yere geliyorum dahada ağlıyo ama sonunda susup yanıma anne şöyle böyle şeyler diyo hemen unutuyo deminki olayıcanlarım benim arada sırada olsada olucak okadar ,bebek daha onlar sabırrr geçicek elbett keske baştan alıştırmasaydın herdediğini yapmayaainsanın bazen çakası geliyo ama keşke sussa dahada çok ağlıyo susmuyo

çok geçmiş olsun.. çabucak iyileşir inşallah..

canım sen bunları gozunde fazla buyutmussun...0-3 yas donemı bebeklık donemıdır...valla kendı kendıne uyusun bende ısterım ama olmuyo ıste...ayagımda da saaltmıyo....
emelcım ben cocugu kreşe veremem...cunku suan herseyı yıyemıyor...alerjılerını tamammen atlatması lazım verebılmem ıcın...bırde zaten 0-3 yaş donemınde cok da uygun gormuyorum kreşe vermeyı belkı oyun grubu...dunden beri bayağı duzeldi bakalım...ınsallah hep boyle devam eder...genelde 1 hafta huysuz 1 hafta melek seklınde bır seyrımız var işte....ama o bir hafta bana 1 yıl gıbı gelıyor...ama arkadaslar huysuz bır cocuk annesı olarak herseyı denedım ve son kanaatım şudur:cocuga ne kadar ozverılı ne kadar suyuna gıdecek sekılde davranıyorsan o derece duzelıyor...ben boyle gozlemledım....

ayşecim cok geçmiş olsun...Allah sabırlar dayanma gücü versin...tez zamanda iyileşsin kuzucugun inşallah

selam kızlar..
2 gün izmir kaçamağından sonra evimizdeyiz.
bugün evlilik yıldönümümüz 4 yılı bitirdik

her çocuk farklıdır.kimi çocuk kendi kendine uyur kimi de uyumaz.kimseye komik gelmesin bu.benim kızım 4 aylıkken kendi kendine uyumaya başladı.koyardım beşiğine uyurdu.sonra sallanmak istedi.şimdi de kendi kendine uyur.çocuk kendisi belirliyor birazda.sen ne yaparsan yap uymuyor sana.

kızımla yemek yicez görüşürüz kızlar..

bu arada ayşe geçmiş olsun nasıl oldu ceylin ?

canım maşallah çocuklarına uyuyorlarmış ama sabahlara kadar uyumayınca mecbur ayağımızdada sallıyoruz çarşaftada sallıyoruz bence hiç komik değil yani
gündüz benimkide uyuyor öğle yemeğini yedirdim yıkadım çizgi film açtım seyrederken uyudu ama gece babasınada biraz galiba naz yapıyor

maşallah canım ozaman eymen kağan paşaya , inşallah hep iyi gider

bende diyetteyim kızlar, toplamda 6 kilo oldu ama adet olcam çok fena tatlı istiyor canım, karpuz yiyorum düşünmemeye çalışıyorum aman ne zormuş
bu arada 2 gün geçti adetimden bekliyorum bakalım

merhaba kızlar
nihayet bitti okul tatile başladım ben de
emelcim maşallah sana da ben verdiğim 5 kilonun 3 ünü geri aldım acayip yiyorum nolcak benim halim bilmiyom
benim kızım da ayakta sallanarak uyur beni 5-6 yaşına kadar salladıkları için kızım için eşek kadar çocuk sallanmasın diyemiycem kendi kendine uyutmayı biz beceremedik maalesef.

geçmiş olsun dileyen herkese teşekkür ederim kızlar.ne zor çoçukların hasta olması örümden ömür gidiyor Allah tüm hasta yavrucaklara şifa versin.insan dayanamıyor.bugünde isal ve kusma başladı sabah dr gittik enfeksiyon kapmış.hiç hastalanan bir çoçuk olmadığı için çok telaş yapıyorum içimden ağlamak geliyo ilaçları içince bir parça daha iyi şimdi.

canlarım ya kusura bakmayın komik geldi derken batuhanı ayağımda salladığımı düşündümde ondan yoksa tabikide bebek onlar farkındayım ama batu öyle büyük akıllıca şeyler yapıyokii,onun bazen bebek olduğuna inanmıyorum büyümüşte küçülmüş gibi bişey,ve gerçekten zor bi durum gece uyumaması,ben zamanında alıştırdım yerinde uyumasına ondan en iisi yani ayakta sallamaya alışınca kopması zor oluyo tabi,mesela benimkide yatak odamızda yatağında yatıyo ama gece erken uyumadıysa illaki bbizde olcaz yatakta öyle yatıyo yatağına yani yalnız uykuya dalmıyo odada illaki ben olcam benimkide başka alem yani ,,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…