2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

benim afacanlar kalktı kızlar, meyve yogurt biseyler yediriyim Allaaah yemek harbi var evde şimdi of of zorla yemek yiyen cocuk ne zor ya benim ıkiside aynı yemek düşmanı. Sonra kaçarım görüsürz

size afiyet olsun canım
şimdi osman bey uyandı bizde şimdi yemek harbimizi bitirdik geldiiikkk:KK60:

filizcim gözünaydın cuma oğluşun geliyormuş cnm.gidecekler mi yine inş. gitmezler akşamdan akşamada olsa seni görüp sarılıp koklaması başka cnm

filizcim gözünaydın cuma oğluşun geliyormuş cnm.gidecekler mi yine inş. gitmezler akşamdan akşamada olsa seni görüp sarılıp koklaması başka cnm

sağol canımm
biraz izin alacam canım evde kendim bakacam sonra annem yada babm gelip bakacak tayinim gelene kadar

vallahı ne yapacagımı sasırdım canım ya
ınan cok uzuluyorum cok kafama takılıyor
zaten calısıyorum dıye yapıyor bılıyorum ama agrıma gıdıyor ıste..
anne olmak zormus gercekten
karsılıksız sevıyorum kızımı
her anne gıbı..
ama yetmedıgımı dusunuyorum bazen evde olsam dıyorum ama yapamam bılıyorum
ne bıleyım bu aralar cok dramatık dusunuyorum beyzanın davranıslarını kızlar...
suclu hıssedıyorum kendımı...
ama bır yandan ona guzel bır gelecek vermek ıcın calısıyorum
oyle ıste ya kafam karısık yanıı..

hadı bakalım canım allah kavustursun tez zamanda az kalmıs canım :KK9:

sağol canımm...............

filizcim gözüaydın az kalmış Allah kavuştursun nasıl özlemissindir kimbılır tabi oda seni ne kadar zaman oldu?

kızlar selam, çocuğu sütten kesitim keseli facia oldum, ilk gün iyiydi nazarım geçti, 2 gündür anam ağlıyor. kendi başına uykuya dalmakta zorluk çekiyor, sürekli mızmız, eski mert geri döndü, yine rahat vermeyip bana yapışıyor üstüne adetim geldi katlanamıyorum.
birde arka azılar çıkıyor 2 tanesinin ucu göründü, üstlere bakamıyorum belki onlarda çıkıyordur.
çok yanlış zamanda bıraktırdım, hayırlısı artık.

ha bu arada merte süt vermeye çaışıyorum, inek sütü içince çocuk tiksiniyor titriyor.
devam sütü verdim günde 75 ml olsada içiyor bakalım. böyle böylemi alışacak kızlar, bazı çocukları görüyorum 250 ml sütü bi kerede indiriyorlar mideye. sizinkiler kaç ml içiyor.
birde mert biberonlar değil sulukla içiyor, şu damlatmayan suluklar varya onlardan.

Herşey üst üste gelmis canım merti sütten kesmen, diş cıkarması nerden bilecektinki, bilsen ertelerdin belki. Adette insanı çok gergin ve sabırsız yapıo kötü bi döneme denk gelmiş ama kısa sürcek emin ol. Çocuklar memeyi çabuk unutuyolar gerci her cocuk farklıdır ama inşallah sende oda çok hırpalanmadan atlatırsınız canım

Son düzenleme:
ha bu arada merte süt vermeye çaışıyorum, inek sütü içince çocuk tiksiniyor titriyor.
devam sütü verdim günde 75 ml olsada içiyor bakalım. böyle böylemi alışacak kızlar, bazı çocukları görüyorum 250 ml sütü bi kerede indiriyorlar mideye. sizinkiler kaç ml içiyor.
birde mert biberonlar değil sulukla içiyor, şu damlatmayan suluklar varya onlardan.
ceylin süt delisi bir kere de içer 250 ml bıraksam günde 2 lt bile içer ama 400 ml veriyorum ben aralarda da pekmezli su veriyorum dönüşümlü dut yada harnup pekmezi.ben süte emzirirken alıştırdım canım sonra da azaltarak yavaş yavaş kesmiştim.önce ceylin de tiksindi 1 haftada alıştı süte.devam sütü vermedim ben hiç.tek kullanımlık pklerden vardım yaptım içmemişti devam sütünü.bide direk normal sütle değil de çoçuk sütüyle başladım alıştırmaya pınar yada nestleninkini vermiştim alışınca da normal süt verdim

bende içiremeyenlerdenin ayşe nefret ediyo aptamil junior aldm bı kacgündür onu veriyorum onu sevdi iciyo şimdilik devam ederse bundan alıcaz mecbur alışıcak bide ona. Ben 200ml veriyorum cnm

bende 400 ml. süt içiriyorum günde.ama ilk başladığında zor olmuştu zamanla alışıyorlar. gerçi ben 13 aylıkken başladım süte..

merhaba kızlar bizimki de sade süt içmiyor yarısından fazla süt , kalanını devam sütü yapıyorum da öyle içiyo ne zamana kadar devam sütü gidecek bilmiyorum
bugün biraz daha iyiymiş dün biraz hasta gibiydi kek danino falan da yemiş yemek yememiş ama bunlar bile bizim için çok iyi

ıyı aksamlar arkadaslar.....
ayse darısı basıma....darısı basıma.....kağanın suankı halınden daha huysuz olmus halını dusunemıyorum...yandım desenıze....haftasonu annemlerdeydım....pazar gunu komsunun kağanın yaslarındaa kızı var cok ıstahlı...gıttım onu aldım eve getırdım....2 tabak kurufasulye koydum..kağan basta yemedı memmme memmmme dıye tutturdu...bır yandan onu emzırdım bır yandan da yüsraya kuru fasulye yedırdım....sonra bızımkı kalktı cocugun agzını acısına bakıyo saf saf...baya uzun zaman ınceledı...sonra onada teklıf ettım...ve ınanamadım ama yedi....o cocuktada bir iştah var maşallah...ne kadar verirsen ver agzını acıyo....bıde kocaman acıyo agzını yazık....

ama bugun yıne krızledrdeydım...geldım gelelı hıcbısey yemedı...agzına tek lokma surmedı...kac cesıt sey teklıf ettık yok...ac ac uyudu her zamankı gıbı....kızlar kağan bakıcısından az da olsa yıyor....benden hıc yemıyor...bakıcısına kahvaltı ve ogle yemeğını yıktım...aksam yemegını yedırmesını teklıf edıcem ama cekınıyorum...belkı yer....cunku cocuk asırı huysuz....ve bugun hıc yapmadıgım seyı yaptım bagırdım cocuga....devamlı aglıyor...bızı dısardan duyan kesın bu cocugu dovuyolar der...cunku devamlı aglıyo....memmme memmme baska bısey bıldıgı yok....kesmeye kalksam sımdı bu kadar duskunken cok bunalıma gırer dıye korkuyorum...sızce bakıcıya bunu nasıl teklıf etsem...kadın evıne gıtmısken tekrar aksam yarım sattlıne falan bıze ugrıycak...sızce kabul eder mı....yanı aslında ucretınıde fazlalastırmayı dusunuyorum bu sebepten...ama tabı fazla para versem aksam yemegını de yedırırmısınız dıyemem heralde...soylemıycem...ama kabıul ederse fazla ucret verıcem...

ıyı aksamlar arkadaslar.....
ayse darısı basıma....darısı basıma.....kağanın suankı halınden daha huysuz olmus halını dusunemıyorum...yandım desenıze....haftasonu annemlerdeydım....pazar gunu komsunun kağanın yaslarındaa kızı var cok ıstahlı...gıttım onu aldım eve getırdım....2 tabak kurufasulye koydum..kağan basta yemedı memmme memmmme dıye tutturdu...bır yandan onu emzırdım bır yandan da yüsraya kuru fasulye yedırdım....sonra bızımkı kalktı cocugun agzını acısına bakıyo saf saf...baya uzun zaman ınceledı...sonra onada teklıf ettım...ve ınanamadım ama yedi....o cocuktada bir iştah var maşallah...ne kadar verirsen ver agzını acıyo....bıde kocaman acıyo agzını yazık....

ama bugun yıne krızledrdeydım...geldım gelelı hıcbısey yemedı...agzına tek lokma surmedı...kac cesıt sey teklıf ettık yok...ac ac uyudu her zamankı gıbı....kızlar kağan bakıcısından az da olsa yıyor....benden hıc yemıyor...bakıcısına kahvaltı ve ogle yemeğını yıktım...aksam yemegını yedırmesını teklıf edıcem ama cekınıyorum...belkı yer....cunku cocuk asırı huysuz....ve bugun hıc yapmadıgım seyı yaptım bagırdım cocuga....devamlı aglıyor...bızı dısardan duyan kesın bu cocugu dovuyolar der...cunku devamlı aglıyo....memmme memmme baska bısey bıldıgı yok....kesmeye kalksam sımdı bu kadar duskunken cok bunalıma gırer dıye korkuyorum...sızce bakıcıya bunu nasıl teklıf etsem...kadın evıne gıtmısken tekrar aksam yarım sattlıne falan bıze ugrıycak...sızce kabul eder mı....yanı aslında ucretınıde fazlalastırmayı dusunuyorum bu sebepten...ama tabı fazla para versem aksam yemegını de yedırırmısınız dıyemem heralde...soylemıycem...ama kabıul ederse fazla ucret verıcem...

kağan deyince şöyle bir durdum neslihan, eymen kağandı dimi.
valla çok zor ya, ben merti hiç böyle görmemeiştim, katlanamıyorum ben çok bağırıyorum bazen öyle bir an geliyorki ağzını burnunu dağıtasım geliyor o anki sinirle ama sonra geçiyor tabi. emin ol bakıcı olsaydım bugün işi bırakırdım o derece krizlerdeydim yani.
eymen nasıl uyuyor canım.
mert emererk uyuyor zorluğumuz uykudan bizim, eğer sallanarak uyusaydı bu kadar zorlanmazdık, uyuyamayınca hep mızmız sürekli ağlıyor.ağlamalarına kayıtsız kalamıyorum.

bakıcı işine gelince tabiki para vereceğini söyleyeceksin bence, sonuçta oda para için çalışıyor.
lafın arasında, eymen senin elinden yiyor ben yediremiyorum akşamlarıda gelseniz yedirseniz olmazmı, maaş konusunu merak etmeyin, eymende böyleleikle yemek yer hem sevaba girersiniz falan de bence.
paranın yüzü tatlıdır.
birde emzirmeyi bıraksan belki yer, mertin işdahı 1 haftadır çok iyi maşallah ama balık yağına bağlıyorum bu durumu, azı dişlerine çıkarmasına rağmen yiyior. seninki emerek uyumuyorsa bıraktr istersen.

kağan deyince şöyle bir durdum neslihan, eymen kağandı dimi.
valla çok zor ya, ben merti hiç böyle görmemeiştim, katlanamıyorum ben çok bağırıyorum bazen öyle bir an geliyorki ağzını burnunu dağıtasım geliyor o anki sinirle ama sonra geçiyor tabi. emin ol bakıcı olsaydım bugün işi bırakırdım o derece krizlerdeydim yani.
eymen nasıl uyuyor canım.
mert emererk uyuyor zorluğumuz uykudan bizim, eğer sallanarak uyusaydı bu kadar zorlanmazdık, uyuyamayınca hep mızmız sürekli ağlıyor.ağlamalarına kayıtsız kalamıyorum.

bakıcı işine gelince tabiki para vereceğini söyleyeceksin bence, sonuçta oda para için çalışıyor.
lafın arasında, eymen senin elinden yiyor ben yediremiyorum akşamlarıda gelseniz yedirseniz olmazmı, maaş konusunu merak etmeyin, eymende böyleleikle yemek yer hem sevaba girersiniz falan de bence.
paranın yüzü tatlıdır.
birde emzirmeyi bıraksan belki yer, mertin işdahı 1 haftadır çok iyi maşallah ama balık yağına bağlıyorum bu durumu, azı dişlerine çıkarmasına rağmen yiyior. seninki emerek uyumuyorsa bıraktr istersen.

balik yagi istah acar mi ki? hic faydali oldugunu biliyordum ama bunu hic duymamistim

iyigeceler kızlar,
filiz gözünaydın canım, Allah kavuştursun oğluna
ayşecim üstüste denk gelmiş, biraz sabır alışacak oda sende
bende süte alıştırmaya çalışıyorum şimdilik sevmedi içmiyor ama deniyorum ara sıra

neslihancım sen bilirsin ama akşamıda bakıcısına alıştırma derim ben, birdaha hiç yemez senden, küçük lokmalar yap eline ver, makarna pilav falan kendi yesin , yiyemiyor hemen öyle ama o kaşıkla almaya çalışırken ben başka kaşıkla hop ağzına , dene isterse

ayşe benim oğlumda emerek uyuyor canım hem de ne emerek uyuma yani....1 saat emıyo ancak ole uyuyor....mert sımdı resmen hıc meme aramıyor mu yanı....masallah...bende heralde pat dıye kesıcem....acaba mertın ıstahı balık yagından mı ıyı yoksa emmeyı bırakmıs olmasından mı?evet canım eymen kağan....bazen eymen bazen kağan bazen eymen kağan diyoruz....

emelcım bende dedıgın gıbı dusundum...bayadır bu durum aklımda ancak senın dedıgın sebepten bugunde bır denıyım buguude bır denıyım bugunde bır denıyım dıyorum ama hıc basarılı olamıyorum....dusunsene kağan ben geldıgımde uyumus oluyor en son yemeğını 12:30 da yıyor.....ondan sonra daha aksam 8 kadar hıcbısey yemıyor ve oylece yatıyor....ve hep mızmız....sureklı aglıyor.....benım bır kuzenım vardı ben ondan 5 yaş büyüyğüm küçükkken hep ağlardı ve 30 sanıye annesı yanından ayrılmazdı....o da ıkızler burcu....kağan onun bir iyi versiyonu....

ayşe cok ayıp olur gibi gelıyor ya para teklıf etmekte....yani kadın su sebepten kabul etmeyebılır eşinin falan gelme vaktı belkı o yuzden eşi de istemez....ama sanırım benyüzümü karartıp teklif edıcem ....

günaydın kızlar,
bizde 7 buçukta kalktık :KK43:(
uyku akıyor gözümden ama yapçak bişey yok
neslihancım hiç normal değil o kadar yememesi, açlıktan mızmızlık yapıyordur, Allah yardımcın olsun canım
lavaboya oturtmayı denedinmi, ben bazen sularla oynarken yediriyorum, bizimde sorunumuz bu, sofra düzeni masada oturulurmuş hiç bilmez, garip garip şekillerde yemek yiyoruz :KK43:(

günaydın kızlar,
bizde 7 buçukta kalktık :KK43:(
uyku akıyor gözümden ama yapçak bişey yok
neslihancım hiç normal değil o kadar yememesi, açlıktan mızmızlık yapıyordur, Allah yardımcın olsun canım
lavaboya oturtmayı denedinmi, ben bazen sularla oynarken yediriyorum, bizimde sorunumuz bu, sofra düzeni masada oturulurmuş hiç bilmez, garip garip şekillerde yemek yiyoruz :KK43:(

sende bizim gibi erkencisin emelcim, yemek yedirme sorunu kimde yokki valla benim cok rahat bir iki arkadaşım var hiç ugraşmıyolar benim gibi ama görsen çocukları maşallah dersın hem güzel yiyolar hemde toplu çocuklar hayret ediyorum bazen bu işe. Sen iştah açıcı kullanıyomusun cnm kullanyosan adı ne ? Fark ediyomu gerçekten. Ya yigit çok zor ve az yiyo 12 kilo kız görsen ufacık, tefecik

X