2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

evet filizcim ilk pzt den herkeslere günaydınnn

hasta olan bebişlerimize geçmiş olsun
bana geçmiş olsun dileğinde bulunanlarada çok tşk ediyorummm

2. bebişler düşünülmeye başlanmış yeni yılda ohh ne güzel cesaretinizden ötürü kutluyoeum hepinizi ama ben kazayla falan hamile kalmaz isem 2. yi şuan düşünmüyorummm çok zorr büyüttüm kızımı işyerinde büyüdü kocaman işsiz kalması ve halen daha adam gibi bi işte dikiş tutturamasııı beni umutsuzlaştırdı iyice hayatımı düzene koymadan 2. çocuğu düşünmek çocuğa da haksızlık olurrr

mümine azra zehirlenmiş çokk çokk geçmiş olsun atlatmanıza sevindim cnm

arkadaslar herkese gunaydın malesef benım yenı yılım ıyı gecmedı yenı yıla acılde gırdım :KK14: astım krızım tuttu ama ne tutmak gıdıyorum sandım hele o yolda kızımın elımı tutusu yokmu benı bıtırdı sankı bana guc verır gıbı :KK14: o gece hastanede kaldım ama sımdı daha ıyıyım cok sukur dr. ılaclarımı degıstırdı falan fılan allah kımseyı hasta etmesın amın :KK14:
bebıslerı hasta olanlar olmus tam da okuyamadım ama herkese cok gecmıs olsun umarım daha ıyılerdır allahım evlatlarımızı koru yarabbım yarın yıne randevu alabılırsem dr. a gıdıcem bakalım hıcte sevmem dr. ları ama ne yapalım ıste allah daha beterınden saklasın
buarada toplam 9 kılo vermısım bı ona cok sevındım bu yenı yılda umarım boyle devam eder allahım ya :nazar: ısteyım fazlada musaıt degılım ara ara gırerım artık operım herkesıı :KK9:

arkadaslar herkese gunaydın malesef benım yenı yılım ıyı gecmedı yenı yıla acılde gırdım :KK14: astım krızım tuttu ama ne tutmak gıdıyorum sandım hele o yolda kızımın elımı tutusu yokmu benı bıtırdı sankı bana guc verır gıbı :KK14: o gece hastanede kaldım ama sımdı daha ıyıyım cok sukur dr. ılaclarımı degıstırdı falan fılan allah kımseyı hasta etmesın amın :KK14:
bebıslerı hasta olanlar olmus tam da okuyamadım ama herkese cok gecmıs olsun umarım daha ıyılerdır allahım evlatlarımızı koru yarabbım yarın yıne randevu alabılırsem dr. a gıdıcem bakalım hıcte sevmem dr. ları ama ne yapalım ıste allah daha beterınden saklasın
buarada toplam 9 kılo vermısım bı ona cok sevındım bu yenı yılda umarım boyle devam eder allahım ya :nazar: ısteyım fazlada musaıt degılım ara ara gırerım artık operım herkesıı :KK9:

çok çok geçmiş olsun canım

merhaba kızlar
ay noracım çook geçmiş olsun kıyamam kızına nasıl korkmuştur yavrum
benim de içim sıkılıyor pazrtesi sendromu ve inegölün pis havası birleşince bir de saygısız öğrenciler offf bezdim zaten kızm 3 gün oldu ağzına lokma koymuyor gece de sürekli çığlık attı ya uykusunda ağlayıp tekrar uyuyor

sabah sabiha paktuna vardı tv de 4 yaşından önce resim çizmemeliymiş çocuk algılayamıyormuş çünkü kızım benden görüp kalemi eline alıp defterleri karalıyor çizdiği bişey yok ama öyle karalıyo acaba kötü etkisi olur mu hatta duvarları falan mahvetti her yeri çizmiş

bir de bi soru geldi sabiha paktunaya kıznın gözü dalıyomuş sara olabilir mi diye .daha önce de dinlemiştim göz dalması gece çığlık vs. sara olabilir demişti ben de korkmaya başladım kızımda oluyo bunlar çok dalmıyo ama öyle kalıyo bazen. ailede yok sara başını da çarpmadı bi yere nöroloğa götürsemmi ki fazla pimpirikli de davranmak istemiyorum sürekli dr. larda gezsin istemiyorum

bir de bi soru geldi sabiha paktunaya kıznın gözü dalıyomuş sara olabilir mi diye .daha önce de dinlemiştim göz dalması gece çığlık vs. sara olabilir demişti ben de korkmaya başladım kızımda oluyo bunlar çok dalmıyo ama öyle kalıyo bazen. ailede yok sara başını da çarpmadı bi yere nöroloğa götürsemmi ki fazla pimpirikli de davranmak istemiyorum sürekli dr. larda gezsin istemiyorum
cnm ben anaokulu öğretmenıyım ve 11 yıldır bu ısı yapıyorum ılk defa 4 yasından once resım cızılmemelı dıye bısey duydum cnm cocuklar meraklıdır ve ogrenmek ısterler ve bunun ıcınde elınde olan materyallerle resım yaparlar karalarlar vs.. cnm bence sen bı rahat oll eger ıcın rahat edeceksede gotur bı dr. gereklı degerlendırmeyı o yapsın bazen cocuklarda gece teroru dedıgımız bı rahatsızlık olabılır buda psıkolojıktır kızın buyuyor ve bazı olaylara tepkı vermeye baslıyor senı ozlemesınden de olabılır elınden alınan bır oyuncakta onu mutsuz edebılır ınan.. dalmasına gelınce orada bahsedılen sey yanı soyle dalıyor ve uzun suruyor gun ıcınde cok tekrarlıyor gıbı.. senın kızının dalması ne kadar suruyor 5 dk. mı yoksa daha azmı? dıkkat gelıstırıcı oyunlar oyna mesela.. cee oyunu gıbı yada kapının arkasına saklan ben neredeyım benı bull de senı bulsun.. oyle hemen panıge kapılma lutfen..

ayrıca artık cocuklarımız 18-19 aylık gece ruya gormeye basladılar ve bu ruyaları genellıkle gun ıcınde yasadıkları olaylardan olusuyor cnm benım kızımda bazen aglıyo gece hemen moralını bozma arkadasım oyle bırsey olsa dr. daha 3 aylıkken anlıyorlar artık ıcını ferah tut..

slm kızlar nasılsınız
hasta bebişlere gecmiş olsunn
bizde hastayız ela hastaydıı gecen hafta şimdi ben yatıyorumgerçi elayla yatmam ne mümkün
gerçi doktorumuz dişe bağlı dedi köpek dişimiz patlamış buğün gördüm 2tane kaldıbakalım dişlerbitsede kurtulsakk
herkes iyidir inş bakmaya calışıyorum ama yazamıyorumm
ela cok yaramazz olduu konuşmuyo cokk hele hastalıkta tek kelime
etmedii daha cok korktum ama2gündür anlatıyoo
drmuz 2 yaşta cümle kurmaya başlarlarr dedi herşey normal dedii
cevremki insanlar hiperaktiv senin kızın diye yorum yapıyolardıı drmuza sordukk
cok haraketli ,akıllı bir cocuk olcak zeki olacak dedii bakalım göreceğizz:))
2yaş sendurumuna girmiş kendini atıyodu istemediği olmadığı zaman görmemezlikten gelin dedii
şimdilik yaramaz inş ilerde daha iyi olurr konuşunca dahada zordiyolar erken yürüyünce erken konuşur demiştik ama cok konuşmuyoo işine gelincee konuşuyoo tabi evde ben sadece baba akşamları oda evde olursa görüyoo bende konuş konuş nereye kadar zorlamamaya calışıyorum ters teper dediler zorlayınca :))) gec olsunda güç olmasınn:)))

nora çok geçmiş olsun cnm, umarım daha iyisindir, resim çizme konusunda da görüşlerine katılıyorum, çocuklar meraklı herşeyi keşfetmek istiyolar, o zaman müzik yapan aletlere de dokunmamalılar onu da algılayamazlar, yaaa biliyorum o kadın da işinin uzmanı ama görüşleri bazen bana saçma geliyo, sanki olaylara sadece teorik yaklaşyo,, biz de bi söz var hastalık yoktur hasta vardır diye, her insan bi çok şeyi farklı yaşarçocuklar için de öyle biri için doğru olan ötekini tutmayabilir,
rüya görmeye de başladılar sanırım gerçekten, azra bazen sayıklıyo, ya da gündüz mesela sürekli telefondan kendi videolarına bakmak istiyo, ayşecik diye peşimizden dolanıyo, geçen gece uykusunda ayşeciiik diye ağlamaya başladı zor sakinleştirdim :)

nora çok geçmiş olsun cnm, umarım daha iyisindir, resim çizme konusunda da görüşlerine katılıyorum, çocuklar meraklı herşeyi keşfetmek istiyolar, o zaman müzik yapan aletlere de dokunmamalılar onu da algılayamazlar, yaaa biliyorum o kadın da işinin uzmanı ama görüşleri bazen bana saçma geliyo, sanki olaylara sadece teorik yaklaşyo,, biz de bi söz var hastalık yoktur hasta vardır diye, her insan bi çok şeyi farklı yaşarçocuklar için de öyle biri için doğru olan ötekini tutmayabilir,
rüya görmeye de başladılar sanırım gerçekten, azra bazen sayıklıyo, ya da gündüz mesela sürekli telefondan kendi videolarına bakmak istiyo, ayşecik diye peşimizden dolanıyo, geçen gece uykusunda ayşeciiik diye ağlamaya başladı zor sakinleştirdim :)

cnm benımde kzıım vıdeolarını ızlıyo hemde bıkmadan kendını tanıyo ıste.
cnm ben tabı dr. degılım ama cok arastırırım gercekten 18 aylık bebeklerın gelısımlerı cok hızlıdır kımısı konusmaya baslayabılır kımısıde gec konusabılır sonucta her cocuk kendı bıreysel farklılıklarını gösterır. ben kendı kızıma bol bol kıtap alıyorum ozellıkle seslı olanları cok hosuna gıdıyo bırde hanı su dokunabılecegı puturlu yumusak kıtaplar var pıyasalarda onlardan aldım. herkes aa cok kucuk yırtar yazık dıyo ama bence onemlı oyuncak kıtap boya kalemı bunlar onun yaratıcılıgını gelıstırır. farklı materyallerı bırarada kullanmayı ögrenır. ben sımdı duvarıma bos bır sayfa yapıstırdım beyza orayı boyuyo. (benım kızımda duvarları cok boyuyodu boyle bır onlem aldım bende :KK9:)
ayrıca yavas yavas 2 yas sendromuna gırıyorlar bence. kendını bır anda yere atmalar ısırmalar vurmalar.. hepsı cok normal. ben kızım vurdugunda kesın bır dılle hayır dıyordum. sımdı gectı cok sukur. donem donem cıkıyor boyle davranıslar. okuldakı psıkolog bana bol bol sarılın hocam dedı.
ne kadar dogru. ben kızımı daha ılk dogdugunda basladım sarılamaya. herkes ayy kucaga alıstırma derdi. ama ben devamlı aldım kucagıma ınanın kucagada alısmadı 10 aylık basladı yurumeye hıc kucakta oturmadı. zaten devamlı kucaga alınan bebeklerın kendılerıne guvenlerı tam oluyormus bı yerde okumustum. umarım ılerıde cocuklarımız vatana mıllete faydalı hayırlı evlatlar olurlar saglıklı sıhhatlı benım ıcın yeter yanı :KK9:

arkadaslar herkese ıyı aksamlar ben cıkıyorum artık yarın dr. randevum var bakalım ıns. su hastalıktan kurtulurum umarımmm ....
kendınıze ıyı bakınnn :KK9:

selam hanımlar.kimse kalmamış gerçi.
geçmişi okumadım umarım herkes iyidir.
bizimde aşımız vardı bugün.1 hafta gecikmeli olduk.1 tane bacağımızdan 1 tanede ağzımızdan 2 damla.şükür bitti aşılar.evimize geldik yoğurdumuzu yedik uyuttum şimdi yağmuru bakayım dedim,kaç gündür girmiyorum.
umarım ateş falan olmaz.
neyse yemek yapıcam görüşrüz kızlar.

iyi akşamlar biz de acile gittik geldik.eve gelince kızım karnını tutarak ağlıyordu hemen gittik dr. boğazı çok kötü dedi şurup içmiyo dedm 10 tane iğne verdi iğne yaptırdık geldik.allahtan bacağından yaptılar.off bi çocuğa bakamadık ya sinir oldum evden çıkmıyo nerden üşüttü anlamıyorum

cnm ben anaokulu öğretmenıyım ve 11 yıldır bu ısı yapıyorum ılk defa 4 yasından once resım cızılmemelı dıye bısey duydum cnm cocuklar meraklıdır ve ogrenmek ısterler ve bunun ıcınde elınde olan materyallerle resım yaparlar karalarlar vs.. cnm bence sen bı rahat oll eger ıcın rahat edeceksede gotur bı dr. gereklı degerlendırmeyı o yapsın bazen cocuklarda gece teroru dedıgımız bı rahatsızlık olabılır buda psıkolojıktır kızın buyuyor ve bazı olaylara tepkı vermeye baslıyor senı ozlemesınden de olabılır elınden alınan bır oyuncakta onu mutsuz edebılır ınan.. dalmasına gelınce orada bahsedılen sey yanı soyle dalıyor ve uzun suruyor gun ıcınde cok tekrarlıyor gıbı.. senın kızının dalması ne kadar suruyor 5 dk. mı yoksa daha azmı? dıkkat gelıstırıcı oyunlar oyna mesela.. cee oyunu gıbı yada kapının arkasına saklan ben neredeyım benı bull de senı bulsun.. oyle hemen panıge kapılma lutfen..

inşallah öyledir canım ya sağolasın .korkuyo işte insan öğrencilerimiz çok da sarası olan onları gördükçe insan endişeleniyo.dalması öyle uzun değil kısa bikaç saniye

slm kızlar nasılsınız

hasta bebişlere gecmiş olsunn
bizde hastayız ela hastaydıı gecen hafta şimdi ben yatıyorumgerçi elayla yatmam ne mümkün
gerçi doktorumuz dişe bağlı dedi köpek dişimiz patlamış buğün gördüm 2tane kaldıbakalım dişlerbitsede kurtulsakk
herkes iyidir inş bakmaya calışıyorum ama yazamıyorumm
ela cok yaramazz olduu konuşmuyo cokk hele hastalıkta tek kelime
etmedii daha cok korktum ama2gündür anlatıyoo
drmuz 2 yaşta cümle kurmaya başlarlarr dedi herşey normal dedii
cevremki insanlar hiperaktiv senin kızın diye yorum yapıyolardıı drmuza sordukk
cok haraketli ,akıllı bir cocuk olcak zeki olacak dedii bakalım göreceğizz:))
2yaş sendurumuna girmiş kendini atıyodu istemediği olmadığı zaman görmemezlikten gelin dedii
şimdilik yaramaz inş ilerde daha iyi olurr konuşunca dahada zordiyolar erken yürüyünce erken konuşur demiştik ama cok konuşmuyoo işine gelincee konuşuyoo tabi evde ben sadece baba akşamları oda evde olursa görüyoo bende konuş konuş nereye kadar zorlamamaya calışıyorum ters teper dediler zorlayınca :))) gec olsunda güç olmasınn:)))

geçmiş olsun canım

ne bileyim mümine ben sabiha paktunaya çok güveniyorum zaten birisi ardaı kıım 3 yaşında herşeyi tersten çiziyo dedi o da 4 yaşın altı yanlış algışlar dedi.

arkadaslar herkese ıyı aksamlar ben cıkıyorum artık yarın dr. randevum var bakalım ıns. su hastalıktan kurtulurum umarımmm ....
kendınıze ıyı bakınnn :KK9:

inş. kurtulursun canım.

X