2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

özlemcim 1,5yaş aşıları var bilmiyomusun
allah kolaylık versin ayşecim zor allahtan işte benimki biyerlere çıkamıyo

günaydın kızlar

gülin cimm çokk tşk ederim cnm

geçmiş olsun diyen bütün ark bu arada tşk ediyorummm

ilkecim idrar rengi değişti ve çiş yapmak istediğin de çocuk ağlayıp sızlanmaya başlıyoduu zaten bezde ki idrar rengini görünce ben direk acile gittim ama bu seferde tahlil için çiş vermedi ama gece uykusunda ağlama sebepleri yatmayıp kıvranması hep bu yüzden olurmuş kum döken bebeklerde sancı nöbetleri yani çocuğun bütün düzeni alt üst oldu resmen annem bana daha önceden diyodu aslında kızım buna bi tahlil yaptır ben bezlemiyorum ama çocuk çişini yaparken canı yanıyo çiş yapmak istemiyo diye sürekli söylenio duruyodu sebebi kum muş yani

kraker - cips-- domates - yemeyecek sınırlı olacak bisküvi türü duru aşırı derecede domates yer tabi kraker ve cips te

bol bolll su içmesi gerekiyo ve kırmızı et yemesi ama kırmızı eti ağzına bile koymaz ananesi kemik ve eti kaynatıp suyunu içirecek bakalım bir an önce düzelir inşallahh ::KK43:(

selam kızlar.nasılsınız.yeme konusunu çok takmayın düzene girecek ama anneyiz üzülüyoruz işte..
yağmur şükür o yönden iyi.düzenimiz oturdu.minadexmi keçi boynuzu pekmezimi bilmem ama iştahlı yani.gerçi minadex bitti.şimdi aç karnına keçiboynuzu pekmezi weriorum hem hastalanmıyor hemde faydası çok anlat bitmezz walla.süper bişey werin bence...
yasemincm umarım acısız hemen atlatır kıyamam ben ona..
akşama misafiirm var evimizi temizledim pazara gidip gelcem snrada yemek yapıcam yemeğe alıyorum arkadaşlarımı..
kızlar buarada yağmur dewamlı eşofmanını indirip bezini çıkarmak isttiyor ve oturuyor çiş pozisyonu alıyor:KK9:
alıştırsam mı ya kararsız kaldım birde saçlarını kestiremek istiorum çok cansız ?

naber kızlar,
duruşuma çok geçmiş olsun kıyamam çok sancı yapar o inşallah çabucak geçer
yağmurumada maşallah iştahına nazar değmesin, biz bağrış çağrış zorla bir iki kaşık yiyoruz hala, denemediğim yöntem kalmadı çok fena benim oğlum
İlkecim anlattığına göre alışacak galiba , alıştırma külodu denesene
saç konusundada ben iki kere traş ettim banyoda köpüklüyken, güçlendi biraz
Ayşecim kayrada aynı anlattığın gibi, yapma dedikçe inadına yapıyor, herşeye itiraz ediyor, heryere tırmanıyor, altını aldırtmıyor, üstünü değiştiremiyorum, yemek yemiyor, iki yaş sendromu erken başladı bizimkilerde herhalde
geçen gece 2,5 oldu saat hala uyumuyor, odaya götüremiyorum kıyametler kopuyor lego takçakmış ama uykusuzluktan sallanıyor gözleri kapanıyor genede gitmiyor yatağa , çok fena , sonra sızdı zaten salıncakta :)
Hülyacım bizimde aşılarımız cuma günü sağlık ocağında, özelide sonraki hafta yaptırcam hepsi birden ağır gelmesin
Özlemcim bunlar sağlık ocağının 18. ay aşıları , ihmal etme sende

günaydın kızlar
günaydın filizcim
yasemin geçmiş olsun çabuk atlatır inşallah
emelcim o kitaplardan almıştım daha bebekken ama sıkıldı yenilerini almam gerekiyor biz izlettirmesek de bakıcının naptığını bilmiyoruz mutlaka tv açıyodur.ne güzel cümleler kuruyormuş maşallah bizimki tek tek söylüyo o da hepsi anlaşılmıyo.
ayşe valla iştahsızlığa bişey bulursan bana da söyle benim psikolojim bozuldu bu kızın iştahsızlığından.daha önce de söylemiştim bize seven seas çok iyi geliyo ama içiremiyorum toplasan 3-4 kaşık içmiştir o kadar.
yesin de yemek yesin ayşe ekmek de yemesin boşver bizimki sadece sütle duruyor belki abarttığımı düşünüyosunuz ama gerçekten öyle.bi tabak çorba içse bütün gün bayram ediyoruz
balık yağı içirdiğim dönemde işdahi iyiydi ama şuan hastalığından solayı şurup içiriyorum balık yaına ara verdim tekrar başlıycam bugün. zarzor 1 kilo almış onuda versin istemiyorum. yediği şeyler sabir, köfte bezelye yemeği, patates salatası, kuru fasulye başkada bişey yemiyor bunları dönüşümlü veriyorum tabi ekmeksiz.
balık yağını bende zorla içiriyorum yere yatırıyorum aç ağzını bonibon diyorum gösteriyorum ağzını açınca kaşığı döküyorum ağzına bonibonuda atıyorum tamamdır, pek ağlamıyor ama antibiyotiğe çok direniyor o çok zor.
süt içen çocukda yemiyor, çevremde çok var. ama şansın varki süte bişeyler koyabilirsin, mesela irmik, bisküvi, oekmez, bal vs....

canım iştahsizlığı için ben minadex vermiştim
sabahları aç karnına pekmez ver
inan ekmeği ağzına sokmaz canım yemiyo
doktor vitamin vermiyor bize balık yağında var zaten dedi filizcim, pekmezi içmezki, çaya koyuyorum anlıyor sen nasıl içiriyorsun.

günaydın kızlar
üzmeyin kendinizi melisde bişeyleri yemek istmez ama ben savaşaırım vaxzgeçmem sonunda kazanırım ama iyimioluyo kilolu oluyo busferde çocukalr boşverin takmayın ozmanda kilolu dersiniz her ün tvde izliyom obez çocukalrı korkuyom melisiçin aç mıbıarksam diyorum işte böyle herkesinderdi başka
bizde 5,30da kalktık bugün şimdio uyuyo ben kahvaltımı yaptım
düna rakadaşa gittik onun kzı 20aylık ve erkeke çocukdan beter maşşlah melisde çoksakin melisoyuncakalrınıveriyo ama o hemveriyo hem çekiyo ne lleese alıyoelinden melisde ondan sinir oldu okız çektikçe korkuyom dedi melis ogelinc ekucagıma koşmaya başaldı anladımki benimkızım maşşlah çok sakin ve uyumlu biçocuk yaramaz çocuk neymiş anladım valla:KK1:

hülyacım melis kaç kilo canım. birde doktorun demişya soya çekim diye, ailede kilolu çok galiba sizin size çekmesi normal bence ama çocuklar çok değişiyor. ben çocukken topaç gibiymişim yumuk yumukmuş heryerim ergenliğe kadar kiloluydum sonra nişanlanınca herşey değişti 1 kilo dahi alamıyorum bünye meselsi. ama kilosu iyiysede zorla yedirme, yemek istiyorsa yedir, ekmek verme yemek çorba ver.

aşı zmanalrı gelenler varmı abkalım cuma günü bişey çıkmazsa ben yaptıracam
ama havada soguyacakmış haftasonu heryerde kar var kızlarrrrr:KK52:
ayın 22 sinde bizim aşımız, melis mayıs doğumlu değilmi, kasımda yaptırman gerekmiyormu hülya.

günaydın kızlar

gülin cimm çokk tşk ederim cnm

geçmiş olsun diyen bütün ark bu arada tşk ediyorummm

ilkecim idrar rengi değişti ve çiş yapmak istediğin de çocuk ağlayıp sızlanmaya başlıyoduu zaten bezde ki idrar rengini görünce ben direk acile gittim ama bu seferde tahlil için çiş vermedi ama gece uykusunda ağlama sebepleri yatmayıp kıvranması hep bu yüzden olurmuş kum döken bebeklerde sancı nöbetleri yani çocuğun bütün düzeni alt üst oldu resmen annem bana daha önceden diyodu aslında kızım buna bi tahlil yaptır ben bezlemiyorum ama çocuk çişini yaparken canı yanıyo çiş yapmak istemiyo diye sürekli söylenio duruyodu sebebi kum muş yani

kraker - cips-- domates - yemeyecek sınırlı olacak bisküvi türü duru aşırı derecede domates yer tabi kraker ve cips te

bol bolll su içmesi gerekiyo ve kırmızı et yemesi ama kırmızı eti ağzına bile koymaz ananesi kemik ve eti kaynatıp suyunu içirecek bakalım bir an önce düzelir inşallahh ::KK43:(

peki taş neden oluyormuş. benim doktor idrarda kötü bir koku renkte değişiklik olursa sorun vardır dedi. bizim bi tanıdığın oğluda çişini yaparken sıkıntıya giriyordu idrar yolu enfeksiyonu çıktı. biizmkinde hiçbir belirti yok ama ben yinede içim rahat olsun diye vermek istiyorum 3-4 aya birde ultrasondan böbreklere baktırıyorum.
sarılık falan yok değilmi çocukta.

bizimkide çok fena, bulaşık makinesi çalışırken gidip kapatıyor, çam. makinesinin düğmelerine basıp duruyor. çiçek saksılarının topraklarını halilılara atıyor, ayakkabılıktan bütün ayakkabıları indiriyor daha neler neler... merti ilk gören çok mazluk sakin diyor ama mert o yabancıya bir alıştımı yapmadığı yaramazlık yok. ama aman aman hareketli bir çocuk değil. normal hareketleri falan. bazen istediği bişey o saniye içerisinde olmasın kendini yere atıyor kafasını vurup tekmelemeye başlıyor. görmezden geliyorum.

hayır canım sarılık falan geçirmedi nedeni bünya susuz kalmış diyo ama zaten çocuk fazlasıyla içiyordu su demekki daha fazla içmesi gerekiyormuş

anlamadım bende yani okadar çok su içiyorduki ben içme daha fazla diyip elinden alıyordum ama çocuk suyu red etmiyorsa zaten anlamalıymışım

sanki etrafım kum dökenlerle dolu bu dr larda bi alem ya::)))

ayşecim pekmezide kaşıkla içiriyorum ben şurup gibi, arkasından su veriyorum ama çok ağlıyor kaşık istemiyor
zorla bir iki kaşık yediriyordum dün hiç zorlamadım istemeyince bıraktım ama bu seferde acıktım diye ağlıyor, zorla mı yemek istiyor anlamadım gitti
birde bonibon boyalı sonuçta zararlı ben vermiyorum ama sen daha iyi bilirsin

ıyı gunler kızlar....

AYSE yediği sevdiği seyler var meğer onları yedir canım ya....sevdıklerıde zararlı degıl cok guzel seyler sonucta,,,kurufasulyeden etten bezelyeden guzel nımet mı var....ev yemeği yemesi ne kadar guzel....canım bence ciğer de dene mertte ciğeri sevme kapasitesi var canım...

melisin annesi inan bende pes etmıyordum bu zamana kadar asla zorlada olsa tabagını 2 saatte surse 3 sxatte surse bıtıttırıyodum...ama artık elımı agzına yanastırtmıyo dahı...azına goturmeye calısırken hepsi dokuluyo zaten....bırde bızım sanssızlıgımız alerjıler....ah su alerjıler olmasa belkı benım bebegımde bıseyler yerdı....ve yasıtlarından ılerıyken yavas yavas gerileye gerıleye yasıtlarının da altına dusmeye basladı sankı...yanaklarımız tombiş....ama karnımız sırtımıza yapısık gezıyoruz...

GÜLİNCİM Alerjıden dolayı dr umuz cocuk gastrologu zaten.....zorlamayın yıyecektır acıkınca dıyor....klasık dr lafları...ama onlarda haklı....ne dıyebılırler..ıkı kere ıkı dort....eymen kagan ıstahsız....bende bebekken cok ıstahsızmısım...mama kasesını gorunce kafamı yerlere vuruyormusum...o yuzden hemen kasesı ortadan kaldırıyolarmıs....sırf bu yuzden annem 1,5 yasında memeden kesmıs benı bıraz duzelmısım....ınanırmısınız 1 yasından berı 11 kg bu cocuk....ben artık korkmaya basladım...boyu uzuyo...kg aynı...

aysecim sinirlendiği zaman ceylinde kendini yerden yere atıyo kafasını vuruyo nereye olursa sonra acıtıyo aglıyo bu durum korkutuyo beni unutmasını bekliyorum ileride dr götürmeyi bile düşünüyorum niye bu kadar sinirli bilmiyorum umarım herkeste olan gecici bir durumdur çogu zaman bende görmezden geliyorum ama içim parçalanıyor
bugün ceylin ilk defa hastanladı galiba burnu akıyo ateşide 37 derece duş aldırdım tarhana çorbası içirdim içti şükür ama hala oturayım yatayım dinleneyim demiyor

ben geldim iyi canlanmış burası
sağlık ocağını aradım varmış aşımız. ben de 2 yaşına kadar yok diye hiç bakmamışltım aşı kartına iyiyki okumuşum burda
ayşecim süt içiyo ama içine bişey katsam asla içmiyo ki sütü bile uyurken içiyo onun dışında devam sütü veriyoruz devam sütü sayesinde çok da zayıf değil dr bile inanmıyo yemediğine kilosu iyi diyo napıyım devam sütünden alıyo vitamini
ceylinini ateşi çıkmaz inş. gerçi 37 çok değil.

Hasta olan tüm kuzucuklara geçmiş olsunnnn.
NAsılsınız kızlar?
Bizim başımıza allah daha kötüsünü vermesin can sıkıcı bi olay geldi.
İki gün önce Elif hanım altını açtırmamak için direniyordu, bende kaçmasın diye kolundan tuttum.Bi feryat koptu arkasından, kolunu oynatamamaya başladı. Tabi doğru acile...
Kolu çıkmış, dadı dirseği denen bi durummuş bebeklerde görülürmüş, 3 yaşına kadar bağları esnek olurmuş, yürürken,merdiven çıkarken bile elinden kolundan çekmeyin, o tutsun elinizi dedi. Ben hep yüyürken filan düşcek gibi olunca yakalayıveriyodum kolundan.Ne biliyim, Allahtan daha önce de olmadı.Aklınızda olsun kızlar.
Neyse yerine taktılar 2 dakika sonra düzeldi minnoşum.Ama yaşadığım paniği düşünebiliyomusunuz? Bide ben yaptım psikolojisi felaket.

Elif hanım tam bir televizyon hastası. Yarım saat izni var günde.Ama bıraksam akşama kadar izler. Babannesi ve benim babam da televizyon delisi olduğu için ben her ne kadar yasaklasamda eminin onlar izlerken bizimki de bütün gün televizyon izliyor. Konuşamıyor ELif te. Anca 20 kelime filan söylüyordur o da tek tek. Cümle filan mümkün değil. GEç mi kaldık acaba?

2 yaş sendromu başladı bizde de. Direnmeler,ağlamalar,sinir had safhada.Altını açmak için yarım saat savaş veriyorum resmen.

Bu arada bişi sorcam.Bebişlerin altını insanların yanında açıyomusunuz? Babanne,hala,dede,dayı filan gibi. Utanmaları başladı mı acaba? Ben pek dikkat etmiyorum açıkcası ama teredütteyim bu konuda. Sİzler nasıl yapıyorsunuz?

Bu arada yazmayı unutuum da, bizim de kiilo sıkıntımız var.
ELif bayağı kilolu biliyorsunuz ve iştahı da maşallah. Aynı zamanda emiyor.
Benim de sıkıntım bu yönde. Kız olunca bi de korkuyorum ilerisinden. Bazen tabağı önünden alınca ağlıyor yiycem diye. AMa çok da yiyiyor sanırım midesi büyüdü.Nasıl olucak bilmiyorum.Ben dikkat etsemde annem ve babannsei durmadan yediriyorlar.

maşallah özgecim daha ne istiyorsun, yesin elif kuzum, büyüdükçe atar o kiloyu, tabak elinde koşturmak çok daha zor, bir lokma alsın diye yapmadığım şaklabanlık kalmadı
çok geçmiş olsun bu arada, Allah bir daha yaşatmasın, bende çok çekiyordum kolundan direnince falan , dikkat edeyim bari
altını alma konusunda bende dikkat etmiyorum ama kız evladım olsa daha dikkat ederdim galiba

aslında dıkkat etmek lazım kız erkek farketmez kımsenın yanında acmamak lazım....benım oğlumun da poposunda pişik olmustu o zaman pipisini kesfetti....pipisine de kendi kendine meme adını taktı...memeye benzetti heralde....o meme dıyodu ben de ogrensın dıye pipi diyodum...benım babamda bu duruma cok guldu...sımdı durmadan dedsının hosuna gıdıyo dıye orasını tutup meme dıyo ....bende cok sınır oluyorum tabı

ya o kadar yazdım am a laptop un azizliğine uğradım hepsi silimdi, hepinizden alıntı yapmıştım ve şuan tekrar yazacak hevesim yok :KK25:

neslihan kilosu iyi bence bizimkide 1 yaşında 9,5 kiloydu ve bu durum aylarca sürdü. son 2 aydır kalorisi yüksek besinler yedirerek 1 kilo aldırmayı başardım. 10,5 kilo. doktor ortalaması 11 kilo ama fena değil normal dedi.
eymen in alerji surumu ne oldu. yoğurt süt yokmu hala kalsiyum ihtiyacını nerden karşılıyor mertte ağzına sokmuyor belki sen bişeyler yapıyorsundur.

özge çok geçmiş olsun....

özlem duru çok hareketlimi, eğer hareketleri normalse vermiyor olan kilosunu koruyordur. mama iyen çocuk kilolu oluyor. banada doktor aptamil yazdı ama almadım içmez
çünki.
ayşe ceylin bence endişelencek bi durum yok, doktor dikkatini başka yöne çekiin diycek. 2 yaş sendromu bi şekilde atlatılcak işde....

yasemin bi akrabamın oğluda taş düşürüyordu o sarılıktıda ondan dedim. tekrar geçmiş olsun bu arada, bizim buralarda kum döken suyu var herkes şişelere dolduruyor sizin oralardada varmıdır acaba....

emelcim zorla içirmek isteimiyorum çok direniyor hırpalanıyor yemekten tiksincek diye korkuyorum ama iş keçiboynuzu pekmezi olunca değişiyor haliyle bilmiyorum ki ne yapsam....

kızlar benim oğlum biliyorsunuz işkence gibi yemek yedirmek
bugün çorbasını hazırladım açmadı ağzını istemiyorum dedi, bende uğraştım biraz yemiyor bıraktım sen bilirsin oğlum istemiyorsan yeme dedim
bir saat geçti aç sonuçta anne pilav dedi, ısıttım koydum önüne bir iki tatlı kaşığı yedi
2 saat geçti buzdolabını açmış, tencereyi çekiyor bu ne dedi, ıspanak dedim, yicenmi dedim, yicem dedi, bir çorba kaşığı kadarda ondan yedi
akşam 1 tanede köfte yedi
çok az miktarlar ama ben zorlasam onuda yemicek , ağlaya ağlaya öğürücek
bundan sonra bıraktım bakalım ne isterse onu yesin
bir deneyin derim , aç kalınca istiyorlar
şurup konusunda yapçak bişey yok, ben sabahları seven seas ve minadeks veriyorum dönüşümlü olarak , onu ağlaya ağlaya içiriyorum başka türlü içmiyor

X