2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar hasta olan bebişlere geçmiş olsun
ceylin çizgi film izlemiyor ama reklamlara çok takılıyor kanal değiştirince aglıyor bile bazen izlemesini istemiyorum ama yine de izliyo

ayşe bizimki de çok kötü oldu ya hep tv izliyo açmasını da öğrendi sabah kalkar kalkmaz tv yi gösteriyo bıktık şu kayu dan nasıl vazgeçircez bilmiyorum.hala tek tük konuşuyo tv yüzünden

özlemcim ben hiç izlettirmiyorum televizyon ve çok nette cümle kuruyor maşallah
akşam annemler burdaydı o uyuduğunda sabah kalktı fatih dayım nerde diyo yok diyor
netten resimli kitaplar aldım
ilk kelimelerim ilk gördüklerim diye kitaplar var, hepsiburadadan almıştım ben,
bütün gün onları okuyoruz nerdeyse ve çok faydası oldu öğrenmesine konuşmasına
tavsiye ederim alın mutlaka ozaman televizyonuda unutur,
fiyatıda uygun 1,5 tl falan tanesi

mesela kitapta ambulans resmi var, hep bakıyorduk, geçen yolda hastanenin yanından geçiyoruz ambulans diyor ve hayatında hiç görmemişti, resminden öğrenmiş
şaşırdım kaldım maşallah kuzuma

günaydın kızlar

tahlil yapıldı sonuç çıktıı kum döküyor kızımmm offf::KK43:(

bol bol su içmesi lazım mış halbuki çok ta içiyo ama yetersiz geliyo demekki bizden böyle kızlarr

selam kızlar.hasta bebişlere geçmiş olsun.yasemin cnm çok geçmiş olsun duruya.yağmurda çok içer su?nasıl anladaınız bi şikayetimi vardı noldu ?çabucak atlatırsınız inşallah.kiminle konuşsam hasta.başladı hastalıklar.hadi bakalım :KK43:(

buarada yağmurda ppek sewmiyor çizgifilm yada tv.birtek pepee yi çok sewiyoruz onunda müziğini.yağmur klip izlemeyi şarkı dinlemeyi daha çok sewiyor hemen başlıyor oynamaya.bazen durduk yere yağmur oynasana diorum oynuo müziksiz:))şarkıcımı olcak ne:KK66:

hava soğuk cnm bişey yapmak istemiyor.öğleden sonra arkadaşa gidicez.gidene kdr uzanıcam walla.yemeğimde var görüşrüz kızlar...

selam kızlar, komşuma gittim bugün mert uykusuzdu heryerdede uyumaz rezil etti 2 saat anca oturabildim. kızalr işdahsızlık için ne veriyorsunuz çocuklara komşum vitamin ver dedi, d vitamini boyuda uzatır dedi. doktora söylediğimde vitamin falan vermiyor. hatta acil doktoru supravit vermişti vitamin ishali için çocuk doktoru vitamine gerek yok dedi. yedir diyo..
şu yeme konusuna acil çözüm bulmam lazım. ekmek muhallebi yese yne kilo alır ama hep yemeğin kendisini yer başkada bişey yemez. ekmek yemeyen doymaz kiloda almaz. hergören eriyip gtmiş çocuk diyor..

selam kızlar, komşuma gittim bugün mert uykusuzdu heryerdede uyumaz rezil etti 2 saat anca oturabildim. kızalr işdahsızlık için ne veriyorsunuz çocuklara komşum vitamin ver dedi, d vitamini boyuda uzatır dedi. doktora söylediğimde vitamin falan vermiyor. hatta acil doktoru supravit vermişti vitamin ishali için çocuk doktoru vitamine gerek yok dedi. yedir diyo..
şu yeme konusuna acil çözüm bulmam lazım. ekmek muhallebi yese yne kilo alır ama hep yemeğin kendisini yer başkada bişey yemez. ekmek yemeyen doymaz kiloda almaz. hergören eriyip gtmiş çocuk diyor..

canım iştahsizlığı için ben minadex vermiştim
sabahları aç karnına pekmez ver
inan ekmeği ağzına sokmaz canım yemiyo

ıyı aksamlar herkese arkdaslar...uzun zamandır fazla takılmıyorum...iş güç dert tasa bıtmıyor...hasta bebişlere acil şifalar diliyorum...iştahsızlıgın ılacını bulan varsa banada sunsun...artık bıktım....bosu bosuna hazırlıyom hazırlıyom çöğpe dolduruyorum...tahammülüğüm ıyıcene azaldı....hep zorla yıyordu ek gıdaya gectıgımızden berı ama artık zorlada yedıremıyorum...denemedıgım sey kalmadı...her soylenılen yontemı uyguluyorum ama yok yok yok...bır uzman 2. yasa yakın cocuklar gunde 5 kasıkla doyarlar ve yemek yemeyı ıstemezler demıstı...acaba o donemmıdır kı?bırde ne hıkmettır bu ara herkesın bebegınde ıstahsızlık var.....soyle rahat bır anne olsamda yemesını ıcmesını takmasam kafama....

sallamış bence o doktor.kim 5 kaşıkla doyabilirki.iştahsızlık sinir bozucu bişey tabi.derinin de dönem dönem yemediği olur gerçekten gıcık bi durum.doktoruna danıştın mı o ne dıyo bu konuda?

günaydın kızlar
günaydın filizcim
yasemin geçmiş olsun çabuk atlatır inşallah
emelcim o kitaplardan almıştım daha bebekken ama sıkıldı yenilerini almam gerekiyor biz izlettirmesek de bakıcının naptığını bilmiyoruz mutlaka tv açıyodur.ne güzel cümleler kuruyormuş maşallah bizimki tek tek söylüyo o da hepsi anlaşılmıyo.
ayşe valla iştahsızlığa bişey bulursan bana da söyle benim psikolojim bozuldu bu kızın iştahsızlığından.daha önce de söylemiştim bize seven seas çok iyi geliyo ama içiremiyorum toplasan 3-4 kaşık içmiştir o kadar.
yesin de yemek yesin ayşe ekmek de yemesin boşver bizimki sadece sütle duruyor belki abarttığımı düşünüyosunuz ama gerçekten öyle.bi tabak çorba içse bütün gün bayram ediyoruz

Son düzenleme:
emelcim iyi oldu kitapları söylemen baktım şimdi sipariş vericem daha önce aldıklarımızı hep ısırdığı için parçalanmak üzereydi

günaydın herkese
iştahsızlık herkesin sorunu sanırım ceylinde çok iştahsız yaşından sonra böyle oldun önce ne versem yerdi şu dişler tüm huyunu yeme alışkanlığını herşeyi değiştirdi.agzına kaşığı sürmüyo bile bazen ne oyun ne başka şey denemediğim yöntem kalmadı benimde 5 kaşık bile yese o yetr. bende öyle düşünüyorum ne kadar yediği değil ne yediği önemli dr lar hep bunu söylüyor.zaten çok yesin diye zorlayan biri değil değilim az yesin ama yesin 3 kaşık 5 kaşık onun vitamini alsın yetr istiyorum umarım gecici bir durum olur bu ve düzelir.sevdiği şeyleri bile reddediyor önce zar zor agzına değdiriyorum tadını alsın diye tadını alınca bakıyor sevdiği şey o zaman biraz da olsa yiyor.ama enerjisini hareketliliğini gören yemediğine inanamıyor düz duvara tırmanıyor resmen herkes hayret ediyor nasıl bir enerji hareket bu diye.gündüz yediremediklerimi sütüne katıyorum cicibebe pekmez muhallebi vs. ne varsa dolduruyorum süte gece uykuda içiyor

günaydın kızlar
üzmeyin kendinizi melisde bişeyleri yemek istmez ama ben savaşaırım vaxzgeçmem sonunda kazanırım ama iyimioluyo kilolu oluyo busferde çocukalr boşverin takmayın ozmanda kilolu dersiniz her ün tvde izliyom obez çocukalrı korkuyom melisiçin aç mıbıarksam diyorum işte böyle herkesinderdi başka
bizde 5,30da kalktık bugün şimdio uyuyo ben kahvaltımı yaptım
düna rakadaşa gittik onun kzı 20aylık ve erkeke çocukdan beter maşşlah melisde çoksakin melisoyuncakalrınıveriyo ama o hemveriyo hem çekiyo ne lleese alıyoelinden melisde ondan sinir oldu okız çektikçe korkuyom dedi melis ogelinc ekucagıma koşmaya başaldı anladımki benimkızım maşşlah çok sakin ve uyumlu biçocuk yaramaz çocuk neymiş anladım valla:KK1:

aşı zmanalrı gelenler varmı abkalım cuma günü bişey çıkmazsa ben yaptıracam
ama havada soguyacakmış haftasonu heryerde kar var kızlarrrrr:KK52:

hülyacım maşallah de kızına yesin işte ne güzel
ne aşısı yaptırıyosun hepatit a ise 2 yaşında yaptırcaz bizi başka da aşı yaptırmıyoruz bu aylarda

hülyacım ceylinde çok yaramaz kavga vurma huyu yok arkadaşlarına ama hareketlilik ev eşlyaları zarar verme her yere tırmanma yuvarlanma taklalar atma vs. kafasını gözünü kıracak bir yerini incitecek diye ödüm kopuyo.tv bulaşık çamaşır makine neler çekiyo elinde çalışırken gidip kapatır kendi kendine çalıştırır daha neler neler hepsi bozulacak yakında laftan yapma etmeden kesinlikle anlamıyor çok yönten denedim ama boş kitaplar falan hikaye her çoçuğa tutmuyo o yöntemler. güzellikle söylüyorum kızarak söylüyorum dikkatini başka yöne çekiyorum ama 5 dk sonra yine yapıyo yine yapıyor asla dinlemiyor o yüzden görmezden geliyorum sanırım biraz daha büyümesi lazım inatlaşmıyorum yoksa ters tepiyor

X