2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

aynen öyle valla....

sayfalar hiç ilerlemiyor hep aynı...
bende hamur yoğurucam poaça yapıcam yarın arkadaşı çağırıcam.
bugün çıktık dışarıya 1 saat falan sokakatydık, çok yorulmuş hemen uyudu.

merhaba kızlar, nasılsınız?
tarifler çok güzel yarın denicem hemen teşekkürler
birde bu teşekkür butonu iyi olmuş, çok eskiden vardı bir zamanlar
patatesli yumurta hiç yapmadım nasıl oluyor ?
bizimde kahvaltılarımız problemli
bu arada yasemincim evlilik yıldönümünüz kutlu olsun, duruyada geçmiş olsun
ilkecim yağmurada geçmiş olsun

patatesli yumurtayı kızım yiyicekse patatesleri çok çok ufak küp olarak kesiyorum. sıvı yağ ve tereyağ karışımında kızartıyorum. daha doğrusu kavruluyor. iyice pişince içine yumurta kırıyorum. yumurtayla birlikte çok çok az tuz da ekliyorum. yumurtaları bebeşin hangi kıvamda yemeyi seviyorsa o kıvama kadar pişirirsin. bebişine afiyet olur inşallah..

selamlar hanımlar benim kızım artık mama sandalyesinde oturmak istemiyor ya bizim gibi normal sandalye istiyor çatalı kaşığı kendi kullanmak istiyor çatala bişey takıp eline veriyoz ağzını kocaman açıyo ben yedirmek isteyince açmıyo abla olmuşda kendi yiycekmiş .
boşa verdik o mama sandalyesine hemde 350 lira ay kendime birsürü şey alırdım o parayla toplam 2 ay anca kullanmışızdır.sizde durum nasıl ?

günaydın annişler

tatlım bizimki toplasan 15 defa oturmamıştır
neyseki 110 tl verdim canım

merhabalar ben ek gıdaya başladığından beri mama sandalyesine oturtturuyorum. oturmayı seviyor ama benim kızım bağlanmayı sevmiyor. bazen ayağa kalkıyor. yüreğimi ağzıma getiriyor. bağlamadığım sürece bir problem yok yani.. kızım maaşallah çatalı çok güzel kullanıyor. yiyeceğe batıramıyorsa diğer eliyle çatala geçiriyor. kaşıkta ise felaketiz. ağzına getirinceye kadar üstüne başına her yere döküyor. yine de ısrar ediyor. bende bıraktım döksün. suyunu da kendi içiyor. böylelikle daha çok su içiyor. ben de suya çok önem veriyorum. aç kalsın susuz kalmasın. artık suyunu dökmeden içiyor. bazen başardığı için heyecanlanıp üstüne boşalttığı da oluyor. Ama eninde sonunda olacak. biz de idare edeceğiz artık...

emelcim saol cnm.birtek sen dikkat etmişssin yazıma demekki..kimse geçmiş olsun falan dememiş.:umursamaz:
önemli bişey yok.bugün biraz daha morarmış dudağı.ama geçicek.düşe kalka büyüyecekler.

Günaydın kızlar.ben mama sandalyesi hiç almadım. Iyikide almamışım. Artık hep bizimle sofraya oturuyor. Kocaman adam olmuş da sandalyede kırıtıyor. üstelik okadar da hoşuna gidiyorki anlatamam:)

emelcim saol cnm.birtek sen dikkat etmişssin yazıma demekki..kimse geçmiş olsun falan dememiş.:umursamaz:
önemli bişey yok.bugün biraz daha morarmış dudağı.ama geçicek.düşe kalka büyüyecekler.
geçmiş olsun canımm bende dikkat etmedim. Ecemde düştü pazartesi dudağı hala mosmor. Ama buna alışmamız gerek.

ilkecim geçmiş olsun canım
dünmü oldu canım
valla güzelim dün açamadım ben zaten iş dolasıyla günaydın yazdım okadar
tekrar geçmiş olsun
güzelim tabii düşe kalka büyüyecekler olacak okadar inanda ayağına rondoyu düşürdü tırnağı morardı

Son düzenleme:
Günaydın kızlar.ben mama sandalyesi hiç almadım. Iyikide almamışım. Artık hep bizimle sofraya oturuyor. Kocaman adam olmuş da sandalyede kırıtıyor. üstelik okadar da hoşuna gidiyorki anlatamam:)

iyiki almamışsın nilcim gerçekten biz hiç kullanmadık masa kenarında bekliyo öyle

ayy çok mutlu oldum oğlum yayla çorbasını içmiş
her hafta 1 kere yapıyodum son iki haftadır yumurtalı olduğu için yemiyodu dökülüyodu
bu sabah yapmıştım maşallah yemiş çok sevindim yaaaa

günaydın kızlarrr

ilkecim çok geçmiş olsunnn yağmurcuğa düşe kalka büyüyecekler evet ama bazen istenmedik sorunlar yaratıyo bu düşüp kalkmalar
bende çok korkuyorummm

örnek olarak komşunun kızı 5 yaşında ve çıkan bütün dişleri simsiyah ve kırılıp gidiyo sebebi 8 aylıkken falan damaklarını karyolaya çarpmış ve çok büyük darbe almış diş yapısını
şuan düzeltemiyormuş dr larr o yüzden bende çok korkuyorum

inş kazasız belasız ufak tefek sıyrıklar la büyürler

yıldönümümü kutlayan tüm ark tekrarrr tşk ederimmmm

mama sandalyesinden bahsetmişsinizzz bende tam aksi iyiki bunu icat etmişler diyorummm
yemek yemek için değil ama uyku için mama sandalyesini kullanıyoruzzz ne tuhaf bir kızım var ya
en kötü zamanlarımızı mama sandalyesiyle atlattık valla düşecek diye korku çekmek te cabası tabiii 17 aylık olcaz hala mama sandalyesinde uyumaktayızzz::))))

herkese selamla.r. haıylrı cumalar.. baya döktümüşsünüz geçemişe bakamdım baya yazmışsınzı çünki.. evt ben dış gebelik yaşadım ama tek sevidnrici olan kendi kendini aborte etmiş görünüyor .. ama değeirim az az düştüpü için dr um metotarks iğne yaptı bir doz.. p.teis tekrar kan vercem.. inş sıfırlanmış olur değierim.. bıktım 15 gündür dr a gitmektendeama gene şükrediyorumki ameliyata olmcıam inş.. değierim mdüşerse artık..valla çocuk mocuk istemyiorsanzı aman dikkat edin arkadaşlar ben teka tüplüyüm diye çok öenmsmedim halbuki betüşmede tek tüple hamile kaldım işte remsne cahil gibi hareket ettim. kısmetse adetten sonras ilk işim hemen spral taktırmak çünki daha çocuk falan düşünmüyorum.. Rabbim isteyenelre versin iki çocuk yeter bzie..

aynenn benim kızıı tarif etmişsin canım.. elinde yiiyor ama çorbada pütür yemiyor
benim kzında bu ara yemesi hep ayakta mama sandalyesini unuttuk biziki saatte ancak yutuyor..çok iştahsız oldu anlmaıyorum nedne.. bir öğpün yemeği ancak 45 dk da yiyor

ay kıyamam canım benim geçmiş oslun yağmura ilkecimbenimkdie geçenlerde koltuğun kenarın açarptıda dişi dudağını klesti neyseki çabuk geçitöyle böyle düşe kalaka büyücekler en yaramaz zamanaları ne yapalım...

ayşe ne bogçası yapacan tarifini ver bakam

1 su bardağı ılık tan biraz sıcak süt.
1 paket instant maya
1 tatlı kaşığı tuz
1 yemek kaşığı şeker
2 yumurta (1 inin sarısı üstüne)
1 pakat oda sıcakığında margarin
aldığı kadar un.

un hariç malzemeleri karıştır en son un ekle, yumuşak bir hamur olacak, ele yapışıp yapışmamak arası bişey. sıcak ortamda 1 saat dinlensin şekil ver tamamdır.
mert yemez sanıyorum eline verdim bir tane yarısını yedi.
2 tepsi çıktı 1 tpsissini donduruucya koydum misafir gelince kişi sayısına göre çıkarıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…