2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın....biZ bugün 9 da kaltık ilaç gibi geldi valla.hergınn 7 20 de ayakta olurduk.kışlıkları çıkarıtoyrum dund1

selam kzıklar.. havalar baya soğudu briden:KK43:p.tesi ısıncakmış bakalım dğrumudur?neyse.. bizimkide çok işthasız bu dönedme.. azılarımzı çıktı çoktan şuanda diş görükmüyor ama neden böyle bilmyiorum..ağzında tutma huyu var çıldırtıyor resmne.. tek severek yediği şey şimdilik zeytin::)başak bişi yemiyor ne çorba tazrı ne yemek birde sadece süt içiyor.. ne olcek böyle bişlmiyorum.. acaba demir eksiklğimi oldu bişmiyorum. oda iştahsızlık yaparmış süt en az 600 ml içiyor günde yemekde fazla yemeyince acaba demir eksikliğimi oldu diye de düşünüyorum.. bilemiyorum .. acba ferromu versem bir müddet kesmiştim vermiyorudum..

selam kzıklar.. havalar baya soğudu briden:KK43:p.tesi ısıncakmış bakalım dğrumudur?neyse.. bizimkide çok işthasız bu dönedme.. azılarımzı çıktı çoktan şuanda diş görükmüyor ama neden böyle bilmyiorum..ağzında tutma huyu var çıldırtıyor resmne.. tek severek yediği şey şimdilik zeytin::)başak bişi yemiyor ne çorba tazrı ne yemek birde sadece süt içiyor.. ne olcek böyle bişlmiyorum.. acaba demir eksiklğimi oldu bişmiyorum. oda iştahsızlık yaparmış süt en az 600 ml içiyor günde yemekde fazla yemeyince acaba demir eksikliğimi oldu diye de düşünüyorum.. bilemiyorum .. acba ferromu versem bir müddet kesmiştim vermiyorudum..

canım maşallah sütü bayağı içiyo ondandır
sütü azalt yemeğe yönelt bence iştahı olmasa süt içmez

süt dediğin bi fiil inek sütüyse çok canım.bana dr gunde 400 cc yi geçmıycek ınek sutu dedi.ama devam sütü falansa onu ayrı tutuyo bizim Dr.

çorba canım kahvaltımız

ne zmandan beri kahvaltıda çorba yiyor?
keşke alıştırsan normal kahvaltıya...yağmur birtek zeytin yemiyor.onun dışında bugünn mesela:50 cc limonlu,elmalı,ballı ıhlamur,peynir,yumurta,bulamaç ve teryağı pekmez yedi.
çok sewiyor kahvaltıyı..birazdan köfte yapıcam kıymayı çıkardım.siz ne kdr tutuyosunuz dolapda kıymayı kızlar?**

bende temizlk yaptım koştur koştur yağmur uyanmadan..salon kalmıştı birtek onuda bitirdm.
birtek üütüü kaldı en nefret ettiğim olay..
koca evi temizlerim ama ütü demeyin bana..
allahtan eşim yapıyor arada.ama bu sefer çok birikti yapmam lazım...offfffisfisfis

ne zmandan beri kahvaltıda çorba yiyor?
keşke alıştırsan normal kahvaltıya...yağmur birtek zeytin yemiyor.onun dışında bugünn mesela:50 cc limonlu,elmalı,ballı ıhlamur,peynir,yumurta,bulamaç ve teryağı pekmez yedi.
çok sewiyor kahvaltıyı..birazdan köfte yapıcam kıymayı çıkardım.siz ne kdr tutuyosunuz dolapda kıymayı kızlar?**

bende temizlk yaptım koştur koştur yağmur uyanmadan..salon kalmıştı birtek onuda bitirdm.
birtek üütüü kaldı en nefret ettiğim olay..
koca evi temizlerim ama ütü demeyin bana..
allahtan eşim yapıyor arada.ama bu sefer çok birikti yapmam lazım...offfffisfisfis

canım 6. aydan beri böyle
alışmadı kahvaltıya alıştıramadık yani
maşallah yağmura
ben 7 gün bekletiyom buzlukta haftalık alıyorum inanın kıymasını yarım kilo 7 ye bölüm koyuyom dondurucuya akşamdan alt göze alıyom alt tarafta eriyo direk dışarda eitmiyom yoksa bakteri oluşturuyomuş sanırım çok hızlı eriyince
ellerine sağlık canım
birazdan işten çıkayım yemek yer bende toparlarım bi odaları bu hafta üyüm yok eşim olmadığı için

ilke kıyma en fazla 1 gün dolapta bekletilmeliymiş, işlemden geçtiği için bakteri ürermüş, balık ve tavuk 2-3 gün bekleyebilirmiş ama ben bekletmiyorum.
iliz gibi yapıyorum geceden alıyorum dolabın alt tarafına çözülüyor.

yumurtayı sahanda denedinmi elinde yedirmeyi filiz. benimki tereyağlı kaşarlı sahanda elimle vererek yediriryordum bu durum 2-3 ay devam etti ama şimdi yemiyor.
büyüdükçe damak tatları gelişiyor sadece lezzetli olan şeyleri yiyorlar.
birde sabah pişirdim demişsin soğuyuncada yemez sıcakken rafadan dene.
inan yoğurtu çok seviyormuşya, çılbır yapp anlamaz bence.

sen çorbalara peynir koyuyorum demiştin hangi peynir ve hangi aşamada koyuyorsun.

bende bugün temizlik yaptım, kuru fasulye koydum ocağa pişirityorum, mertin ayakkabıları küçüldü yeni almak lazım.
evde giydirmek için düşünüyorum ama bu seferde çok terliyor ayakları su gibi oluyor, üstelik mert ayakkabısını giydirip giydirip tekrar çıkarttırıyor gına geldi artık.
altı deri olan uzun boğazlı havlu çoraplardan alıcam sanırım rahat rahat giysin.
kalöriferler yanmaya başlayınca rahatladım bende, kısa kollu ile gezmek çok rahat.

ilke kıyma en fazla 1 gün dolapta bekletilmeliymiş, işlemden geçtiği için bakteri ürermüş, balık ve tavuk 2-3 gün bekleyebilirmiş ama ben bekletmiyorum.
iliz gibi yapıyorum geceden alıyorum dolabın alt tarafına çözülüyor.

kızlar bende sizin gibi yapıyorum normalde yarım kilo alıp küçük parçalar halinde koyuyorum pişirecceğim zaman alt rafa koyuyorum.ben ne kdr tutuosunuz dondurucuda demiştim..1 hafta kalıo benimde..

filiz yağmur hergün yer.yada 2 günde bir bir kase.ciicibebeli,kek doğruyorum bazen.yoğurdu çok sewiyor...

merhaba kızlar
bebişlerinizin iştahı çok güzel maşallah ben hiç artık bahsetmiyorum bile
ece de hasta oldu dün akşama doğru izin aldım okuldan dr a götürdük kulak iltihabı olmuş geçen kış da olmuştu burnu akıyo geceleri de tıkanıyo ay çok zor ya nefes alamayınca habire ağlayarak uyanıyor antibiyotik verdi içirmek bi dert balıkyağını içiremiyoruz bu ilacı nasıl içircez bilmem
burası da çok soğuk resmen kış geldi ama erken geldi artık doğalgaz faturaları mahvedicek gibi görünüyor

GUNAYDIN KIZLAR BENDE CAYIR CAYIR YAKIYOM KALORİFerleri ama asla ısınamıyorum.....felaket soguk var...
AYŞE bende eymene o dedığin coraplardan almayı düşünüyorum....bırde erkek cocuklarınıza kılotlu corap gıydırıyormusunuz...ben soyle bacak kısmı lastıklı esofmanlar almak ıstıyorum ama hıc bulamıyorum....gecen kıs hep kendım elımde lastık taktım alt kısımlarına....ama cok da ıyı beceremedım....hangı markaların bu tarz esofmanları var bılıyormusunuz kızlar...bırde tavsıye edecegınız bebek kıyafetı markaları nelerdır fıkrınızı alıyım....bız genelde lcw (ama erkek bolumu bence kısıtlı),wenice ve chicco alıyoruz....ama bu bahsettiğim tarz kalın esofmanlardan bu markalarda bulamıyorum....arkadasım çiçek exportta oldugunu soyledı ancak bızım eve cok uzak olıvımıun o tarfalardaymıs.....bıldıgımız kampanyalar olursa bırbırımızı haberdar edelım....

ya masallah filiz yarım kg kıymayı ıyı bır haftada bıtırıyosunuz....ben yraım kg kıymayı bırsuru parcaya ayırıyorum...eskıden cveız buyuklugunde yapıyodum sımdı ıycene kuculttum...o kadar kıyma agır olmuyomu tek ogunluk corbada...bızımkısının mıdesı bulanır...dahası nedense dahada az koydugum halde benımde mıdem bulanıyo....eymenın yemeklerı cok fena oluyo ben olsam hayatta yemezdım yanı...cunku bızımkı kuzu kıyması...bırde ben 7 ayından berı cocuga aynı corbayı yapıyom hemen hemen...annem bu cocuk buyunce etı sevmıycek dıyo..um arım oyle olmaz

arkadaslar bende bayadır eymen kaganın oyuncaklarını pek dokmuyordum opynamıyor dıye...bu ara oyuncaklarını gruplara ayırıp vermeye basladım...ne tarz oyuncaklar kullanıyorsunuz...ben artık boyle muzıklı ısıklı seyler vermek ıstemıyorum.....yatratıcılıgını gelsıtırcek seyler vermeye calısıyorum...bu aralar orta boy kuplerı sayarak ust uste dızıyoruz altı tane....altıyı soyluyor bazen...bazen denk mı gelıyor bılmıyorum bır dıyzoz ıkı dıyo o sekılde devam ettırıyo...bırde playscholllun uzerınde geometrık bosluklar olan kupu var...ben hangı seklı hangı delıkten atıcagını gosterıyorum o da atıyor....bu aralar tahta yapbozlarla oynatmak ıstıyorum...bırde uzerınde cıcek hayvak fıgurlerı olan blokları var....elmayı havhavı gosterıyor mesela....bu aralar eymenle oyun oynamaya basladık...daha sakınlestı sankı boylece...her tarafı tırım tırım etmıyor bu sayede

yumurtayı sahanda denedinmi elinde yedirmeyi filiz. benimki tereyağlı kaşarlı sahanda elimle vererek yediriryordum bu durum 2-3 ay devam etti ama şimdi yemiyor.
büyüdükçe damak tatları gelişiyor sadece lezzetli olan şeyleri yiyorlar.
birde sabah pişirdim demişsin soğuyuncada yemez sıcakken rafadan dene.
inan yoğurtu çok seviyormuşya, çılbır yapp anlamaz bence.

sen çorbalara peynir koyuyorum demiştin hangi peynir ve hangi aşamada koyuyorsun.
tatlım yumurtayı yumurta olarak veremiyorum canım sadece çorbalarda artık geçsin istiyorum kahvaltıya ama yediremiyorum
tatlım labne peynir koyuyorum pınarı şu yeşil kutuda olanından valla canım çorbaların suyunu ekleyince peyniride koyuyorum zaten tamamen eriyo peynir olduğu belli bile olmuyo
kızlar bende sizin gibi yapıyorum normalde yarım kilo alıp küçük parçalar halinde koyuyorum pişirecceğim zaman alt rafa koyuyorum.ben ne kdr tutuosunuz dondurucuda demiştim..1 hafta kalıo benimde..

filiz yağmur hergün yer.yada 2 günde bir bir kase.ciicibebeli,kek doğruyorum bazen.yoğurdu çok sewiyor...
maşallah canım
merhaba kızlar
bebişlerinizin iştahı çok güzel maşallah ben hiç artık bahsetmiyorum bile
ece de hasta oldu dün akşama doğru izin aldım okuldan dr a götürdük kulak iltihabı olmuş geçen kış da olmuştu burnu akıyo geceleri de tıkanıyo ay çok zor ya nefes alamayınca habire ağlayarak uyanıyor antibiyotik verdi içirmek bi dert balıkyağını içiremiyoruz bu ilacı nasıl içircez bilmem
burası da çok soğuk resmen kış geldi ama erken geldi artık doğalgaz faturaları mahvedicek gibi görünüyor
valla canım bilecikte aynı alışkın değilimde bu kadar soğuya donuyoıruz resmen
bebeğine de geçmiş olsun canım
GUNAYDIN KIZLAR BENDE CAYIR CAYIR YAKIYOM KALORİFerleri ama asla ısınamıyorum.....felaket soguk var...
AYŞE bende eymene o dedığin coraplardan almayı düşünüyorum....bırde erkek cocuklarınıza kılotlu corap gıydırıyormusunuz...ben soyle bacak kısmı lastıklı esofmanlar almak ıstıyorum ama hıc bulamıyorum....gecen kıs hep kendım elımde lastık taktım alt kısımlarına....ama cok da ıyı beceremedım....hangı markaların bu tarz esofmanları var bılıyormusunuz kızlar...bırde tavsıye edecegınız bebek kıyafetı markaları nelerdır fıkrınızı alıyım....bız genelde lcw (ama erkek bolumu bence kısıtlı),wenice ve chicco alıyoruz....ama bu bahsettiğim tarz kalın esofmanlardan bu markalarda bulamıyorum....arkadasım çiçek exportta oldugunu soyledı ancak bızım eve cok uzak olıvımıun o tarfalardaymıs.....bıldıgımız kampanyalar olursa bırbırımızı haberdar edelım....
tabi tatlım haberdar edlim birbirimizi
ya masallah filiz yarım kg kıymayı ıyı bır haftada bıtırıyosunuz....ben yraım kg kıymayı bırsuru parcaya ayırıyorum...eskıden cveız buyuklugunde yapıyodum sımdı ıycene kuculttum...o kadar kıyma agır olmuyomu tek ogunluk corbada...bızımkısının mıdesı bulanır...dahası nedense dahada az koydugum halde benımde mıdem bulanıyo....eymenın yemeklerı cok fena oluyo ben olsam hayatta yemezdım yanı...cunku bızımkı kuzu kıyması...bırde ben 7 ayından berı cocuga aynı corbayı yapıyom hemen hemen...annem bu cocuk buyunce etı sevmıycek dıyo..um arım oyle olmaz
yok canım ya fazla olmuyo ben öğlen yemeğini mutlaka kıymalı yapıyorum parçaladığım kıyma 2 veya 3 tane oluyo canım
ben dana kıyması alıyorum
4. ayından beri veriyorum canım inan iyice alıştı yani kıymaya
benım dondurucuda baya kalıyor canım ya...o farkedıyormu kı...yanı en fazla 20 gun kalıyodur tahmınım

bilmiyorum ama çok değilmi canım 20 gün ben okadar bekletmezdim sanırım

kızlar naberr
ela hastaydı sonra ben bakamadımmşimdi iyiyiz biraz şükürr
hava soğumuşş sanırımm
benbuğün halı yıkadımmm:))))) güneşlii suan 22 derecee en güzel yanıda buu çok kış olmuyoo marmariss
herkes iyidir inşş dışarı cıkıyoruz şimdi dolaşalım cıkmadık 1haftadır hasta diyee:)))

kızlar naberr
ela hastaydı sonra ben bakamadımmşimdi iyiyiz biraz şükürr
hava soğumuşş sanırımm
benbuğün halı yıkadımmm:))))) güneşlii suan 22 derecee en güzel yanıda buu çok kış olmuyoo marmariss
herkes iyidir inşş dışarı cıkıyoruz şimdi dolaşalım cıkmadık 1haftadır hasta diyee:)))

geçmiş olsun eminecim
iyi gezmeler

oğlum maşallah bi tane uskumru yedi çok mutluyumcokacimcoookcokacimcoook

Son düzenleme:
valla bende kıymayı o kadar kısa zamanda tüketemiyorum, 20 gün 1 ayı buluyor, dondurucuya koyulunca zamanı durdurmak gibi bişey olı-uyor zaten, hem ben küçük marketlerde çiğ köftelik et bulamıyrum bulsamda azıcık vermiyorlar en az yarım kilo alınca epey gidiyor.

X